Aký dôležitý je mobilný prístroj? Odpoveď je veľmi dôležitá.


Podľa rebríčka Alexa bolo 80% najlepších webových stránok optimalizovaných pre mobilné telefóny. 80% všetkých používateľov internetu má tiež smartfóny a používa ich na prehliadanie webových stránok.

Keďže sa zdá, že každý má svoj mobilný telefón neustále pripojený, prečo by ste nechceli využiť túto príležitosť a urobiť svoj web mobilným?

Mať web priateľský pre mobilné zariadenia to znamená’s ľahko čitateľný text, kliknite na odkazy, prechádzajte webom a konzumujte obsah na mobilnom telefóne.

Tu je desať tipov, ako zabezpečiť, aby boli všetky webové stránky prispôsobené pre mobilné zariadenia.

1. Nainštalujte responzívnu tému

Ak sa chcete dozvedieť, ako zabezpečiť, aby vaše webové stránky reagovali na mobilný telefón, riešenie môže byť jednoduché, ak ide o web s nízkou návštevnosťou alebo nový web. Môžete ľahko zmeňte tému na novú responzívnu tému.

Ak používate program WordPress, je tu responzívny výukový program pre mobilný webový dizajn. Prejdite na informačný panel WordPress a prejdite na “vzhľad,” a potom “témy,” a potom “inštalovať témy.” Potom môžete zadať text “citlivý” do vyhľadávacieho panela a vytiahnite všetky responzívne témy. Na WordPress si môžete vybrať stovky bezplatných aj prémiových tém. To pomáha previesť vaše stránky WordPress na verziu priateľskú pre mobilné zariadenia.

Po výbere toho, ktorý najlepšie vyhovuje dizajnu vášho webu, nainštalujte ho a potom urobíte prvé kroky k vytvoreniu webu vhodného pre mobilné zariadenia..

Nainštalujte responzívnu tému

2. Zjednodušte svoje menu

Pretože veľkosť webovej stránky mobilného webu je omnoho menšia ako stránka na počítači, musíte to pri vytváraní webovej stránky vhodnej pre mobilné zariadenia zvážiť..

Vo vašej verzii vášho počítača pre počítače môže byť dlhšia a mať viac možností. Avšak, ak nemáte’nechcete, aby sa návštevníci museli priblížiť alebo vzdialiť, aby videli všetky možnosti ponuky, musíte urobiť všetko trochu stručnejšie a priamočiarejšie.

Ak chcete vytvoriť mobilnú webovú stránku z existujúcej webovej stránky, skúste to obmedziť chmýří vašich webových stránok, a zahŕňajú iba základné navigačné nástroje. Ak sa chcete dozvedieť, ako prispôsobiť stránky pre mobilné zariadenia, mali by ste zhodnotiť svoj aktuálny web a zamyslieť sa napríklad nad tým, aké možnosti ponuky sú potrebné? A čo môžete kombinovať?

Každá možnosť by sa mala dať umiestniť priamo na obrazovku a mala by mať jasný navigačný smer. Pravdepodobne budete chcieť odstrániť bočný panel, ktorý bude používať veľa webových stránok, pretože v mobilnom zobrazení vášho webu sa presunie na spodok stránky, takže bude takmer nepoužiteľný..

3. Skráťte svoje formuláre

Možno ste si všimli tému v týchto tipoch, ako prispôsobiť svoj web mobilným zariadeniam. Ešte raz si prajete, aby boli prvky na vašom webe čo najjednoduchšie a najjednoduchšie pokúste sa orezať a skrátiť svoje formuláre.

Pri vytváraní formulára pre mobilnú webovú stránku zvážte, či skutočne potrebujete každý riadok. Dlhý a zložitý proces platby, najmä na mobilnom zariadení, je jedným z najväčších dôvodov, prečo vaši potenciálni zákazníci opúšťajú nákupný košík..

4. Majú jednoduchý dizajn

Najlepšia webová stránka vhodná pre mobilné zariadenia je jednoduchšia, ako by mohla byť pre verziu pre počítače. Ak sú veci príliš veľké, zaťaženie mobilného zariadenia sa stáva príliš komplikovaným bez toho, aby došlo k spomaleniu.

Jednoduché návrhy sú lepšie pretože pomáha udržať pozornosť všetkých mobilných návštevníkov, ktorí môžu prísť na vaše webové stránky. Chcete mať všetko prístupné pre nich a v krásnom, profesionálnom dizajne.

Majú jednoduchý dizajn

5. Pridajte funkciu vyhľadávania

Toto je ďalší konštrukčný prvok, ktorý treba zvážiť, aby bol váš web prístupnejší pre mobilné zariadenia. Ak máte problémy so skrátením ponuky pre mobilné zariadenia, pridať do vyhľadávacieho panela obísť to.

Funkcia vyhľadávania môže znížiť potrebu mať príliš veľkú ponuku a môže pomôcť vašim návštevníkom rýchlo nájsť to, čo potrebujú na webe..

6. Udržujte tlačidlá veľké

Webové stránky optimalizované pre mobilné telefóny uľahčia prezeranie stránok prstom alebo palcom. Chcete zaistiť, aby bol medzi tlačidlami alebo formulárovými poliami dostatočný priestor na zaistenie toho, že niekto nebude’nemusíte tvrdo pracovať, aby ste klikli na pravé tlačidlo.

Návštevníkovi nič nerobí frustrujúcejším spôsobom, ako nie je schopný kliknúť na pravé tlačidlo, takže ak ponecháte väčšie tlačidlá, poskytne svojim návštevníkom lepšiu používateľskú skúsenosť..

7. Optimalizujte veľkosť obrázka

Jednou z najväčších vecí, ktorú by ste mali urobiť pri kontrole webových stránok v mobilnom telefóne, je veľkosť obrázka. Chcete, aby obrázky boli čo najmenšie bez zníženia kvality obrazu. Dôvod, prečo chcete zmenšiť veľkosť obrázka, je ten, že šírka pásma v telefónoch býva oveľa menšia ako v stolných počítačoch, čo znamená, že načítanie tých istých obrázkov trvá omnoho dlhšie.

Ak chcete mať web optimalizovaný pre mobilný telefón, nie je’t len ​​o vytvorení dobre navrhnutej mobilnej stránky. Veľká časť z toho je o prináša lepšie používateľské skúsenosti. Mať stránku, ktorá sa načíta rýchlejšie a používa menej ich údajov, pomáha vylepšiť túto skúsenosť.

Optimalizujte veľkosť obrázka

8. Don’t Použite kontextové okná

Kontextové okná sú zvyčajne zlý nápad, keď prevádzate webové stránky na mobilné prezeranie. Dôvod, prečo je malý “X” tlačidlo na kontextových oknách sa na mobilnom zariadení stáva ešte menším a je takmer nemožné ho zatvoriť.

Pri pokuse kliknúť na malý “X,” môžu dokonca omylom kliknúť na záťaž, ktorá spôsobí, že váš návštevník opustí stránku, a môže to narušiť dojem používateľa.

Preto je lepšie úplne odstráňte kontextové okná na mobilnom zariadení. Ak sa ich rozhodnete používať, pred zavedením nového dizajnu sa presvedčte, ako vyzerá vaša stránka v mobilnom zariadení. Zaistite, aby ste kontextové okná zatvorili bez problémov.

9. Uistite sa, že ste to neurobili’t Blokovať súbory CSS, Javascript alebo Image

Ďalším tipom, ako zabezpečiť, aby bol váš web kompatibilný s mobilnými zariadeniami, je zabezpečiť, aby ste pri používaní jazyka Java neboli’• Skutočne blokuje súbory CSS alebo Image. Na vytvorenie webových stránok prístupných pre mobilné zariadenia by sa súbory CSS a obrazové súbory mali používať so všeobecne akceptovateľným softvérom a kódovaním.

Pri vývoji webových stránok pre mobilné zariadenia, čím špecializovanejšie je kódovanie a softvér, ktorý používate, tým menej bude vaša stránka kompatibilná.

Uistite sa, že ste nezablokovali súbory CSS, Javascript alebo obrázok

10. Nepoužívajte veľké bloky textu

Mali by ste sa pokúsiť znížiť množstvo textu, ktorý sa zobrazuje na mobilnej verzii vášho webu. Aj keď potrebujete nejaký text na zobrazenie toho, o čom je váš web, je lepšie udržať počet slov a odseky čo najmenšie.

Veľké bloky textov sú na mobilnom zariadení ohromujúce a ťažko čitateľné. Pretože mobilný telefón má malú obrazovku, jedna veta môže trvať až štyri alebo päť riadkov. To sa môže rýchlo sčítať.

Eliminácia veľkých blokov textov pomáha vašim návštevníkom lepšie pochopiť vaše webové stránky a zamerať sa na to, čo sa im snažíte povedať.

Ako si vyrobiť web ako mobilnú stránku – najčastejšie otázky

Ako webové stránky zisťujú mobilné zariadenia?

Pre web je veľmi ľahké zistiť, či návštevník pristupuje na web z mobilného telefónu alebo stolného prehľadávača. Skriptovacie jazyky servera budú často obsahovať trochu kódu, ktorý ho pomôže zistiť.

Prečo sú dôležité webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia?

Toľko ľudí používa svoj mobilný telefón na nakupovanie, výskum alebo čokoľvek iné, čo by chceli robiť na internete. Bez toho, aby mali webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia, môžu byť ľudia odradení od návštevy vašej stránky z dôvodu zlej používateľskej skúsenosti.

Je môj web mobilný??

Môžete skontrolovať, či už máte web vhodný pre mobilné zariadenia. Ak sa chcete dozvedieť, ako testovať webovú stránku v mobilnom zariadení, môžete použiť službu Google’s webový tester s názvom Webmaster Tool. Ukáže sa, či váš telefón spĺňa požiadavky webových stránok vhodných pre mobilné zariadenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me