Internet si vybudoval svoju vládu po celom svete. Subjekty, ktoré tu žijú, vrátane webových stránok, sú zároveň náchylnejšie k kybernetickým útokom ako kedykoľvek predtým. Elektronickí zločinci sa môžu dostať na vaše dobre navrhnuté miesto za pár sekúnd pomocou najmodernejších technológií a zabrániť tomu, aby sa stali pocitom, o ktorom ste snívali. Aby sme zabránili tomu, aby ste sa stali obeťou nepríjemných situácií, ako je táto, zostavili sme zoznam osvedčených postupov na zaistenie zabezpečenia hostingu..


1. Zálohy

Každá spoločnosť má na svojich webových stránkach citlivé alebo kľúčové informácie, ktorých strata môže spôsobiť vážne prekážky v ich každodennej činnosti a plánoch. Na vyriešenie tejto situácie väčšina hostingových spoločností zahrnie do svojich plánov hostenia zálohy. Môže sa to uskutočniť v ľubovoľnej frekvencii, napríklad denne, týždenne alebo mesačne. Väčšina z nich to robí automaticky, ale niektoré z nich vám umožňujú manuálne spracovať proces zálohovania.

Niektorí weboví hostitelia obmedzujú tieto zálohované údaje alebo to, ako často sa to stane. Plány s vyššou cenou zvyčajne ponúkajú neobmedzené denné zálohy. Prečítajte si však podmienky skryté za malým otáznikom umiestneným ako horný index s možnosťou zálohy. Týmto sa dozviete všetky súvisiace obmedzenia. Tiež skontrolujte, či ponúkajú jednoduché body obnovy alebo nie. Pretože ak môžete’• načítať zálohované údaje a potom čo’Je to dokonca dôležité?

2. Monitorovanie siete

Monitorovanie siete znamená pravidelnú kontrolu vniknutia alebo neobvyklých aktivít internej siete. Tento postup umožní správcom systému okamžite zistiť akýkoľvek pokus o útok alebo možné šírenie škodlivého softvéru medzi servermi.

3. Skenovanie škodlivého softvéru

Skenovanie škodlivého softvéru je štandardne súčasťou každého slušného plánu hostenia. Túto funkciu vykonávajú konkrétne značky zabezpečenia webu, ako napríklad SiteLock. Ak teda webová stránka vybraného poskytovateľa bliká s pečaťou ochrany od takejto spoločnosti, je to znamenie, že hostiteľ už prijal ochranné opatrenia proti malvéru. Môžete si pozrieť ich hodnotenie a zistiť, kedy bola ich stránka naposledy skontrolovaná.

V súčasnosti existuje tiež veľa softvérových systémov, ktoré tieto prvky efektívne vyhľadávajú. Medzi pozoruhodné patria ClamAV a rkhunter. Nainštalujte ktorúkoľvek z nich, aby sa tieto strašné entity nedostali z vášho servera.

4. SSL / TLS a Firewall

SSL znamená Secure Socket Layers. SSL certifikáty aj firewall sú absolútnou nevyhnutnosťou pre akýkoľvek typ hostingu. Okolo vášho webu musíte postaviť firewall, ktorý ho ochráni pred základnými kybernetickými útokmi. Technológia SSL chráni citlivé údaje (ako sú informácie o zákazníkoch a podrobnosti o bankovom účte) v bezpečí pred spadnutím do nesprávnych rúk. Šifruje údaje počas komunikácie medzi dvoma alebo viacerými servermi.

5. Prevencia útokov DDoS

DDoS je skratka pre Distribuované odmietnutie služby. Útoky, ako je tento, narúšajú vaše webové služby zaplavením zdrojov obrovskou návštevnosťou, takže ich návštevníci nie sú k dispozícii. Primárne sa tomu dá vyhnúť pomocou robustného firewallu, ale bude vyžadovať oveľa silnejšie bezpečnostné nastavenia, aby sa web zachránil pred vniknutím.

6. Obmedzenia prístupu

Hostiteľ musí špecifikovať obmedzenia prístupu pre server a ďalšie stroje zahrnuté do infraštruktúry. Prístup k zariadeniam nedostane nikto okrem systémového administrátora a ďalších vyškolených technikov tímu, ktorí majú bezpečnostnú previerku. Môžete tiež povoliť IP adresy, ktoré majú prístup k týmto serverom. Zabráňte nebezpečným jednotlivcom v hackovaní vašich zdrojov tak, že zakážete oprávnenie na prihlásenie na úrovni užívateľa root.

7. Secure Shell (SSH)

Ak pristupujete k príkazovému riadku webového servera, SSH alebo Secure Socket Shell vám poskytuje bezpečnú cestu na prístup k webovému serveru. Tento kryptografický sieťový protokol udržuje tok informácií medzi týmito technickými odborníkmi a príslušnými vzdialenými počítačmi v bezpečí prostredníctvom šifrovania.

8. SFTP

SFTP je skratka pre Secure File Transaction Protocol. Postará sa o správu súborov vrátane pridávania, odstraňovania alebo presúvania dokumentov do rôznych priečinkov. SFTP zabezpečuje tieto procesy začlenením každého z nich do bezpečného hesla.

9. Prevencia SQLi

SQLi alebo SQL injection je metodika, pomocou ktorej hackeri vkladajú svoj kód do svojej webovej stránky’s kódovanie. Je to jedna z najstarších techník a stále ju prevláda vo vesmíre kybernetického zločinu. Stránky, ktoré závisia od databáz založených na SQL, sú náchylnejšie na takéto útoky. Aby ste to mohli vybojovať, musia mať vaši programátori po ruke cheatový list.

Vo svete hostiteľov však väčšina renomovaných poskytovateľov bráni injekciám SQL pomocou svojich opatrení. Hlavne zabezpečujú pravidelné aktualizácie firmvéru vrátane tém, doplnkov a softvéru. Potom môžu nakonfigurovať WAF (Web Application Firewall), implementovať skriptovanie naprieč stránkami a testovanie zraniteľnosti, aby sa zabránilo výskytu SQLi..

Okrem toho využívajú pomoc bezpečnostných značiek, ako je napríklad SiteLock, ktorý prehľadáva webové stránky, či neobsahujú zraniteľné miesta v súvislosti s injekciou, upozorní vás prostredníctvom e-mailu a potom ich nechajú odstrániť ich odborným personálom..

10. Heslá

Každý, kto má prístup k zadnej časti vášho webu, musí mať silné heslá. Administrátori a ostatní zamestnanci na tomto paneli musia tiež zmeniť svoje heslo, ak sa zistí akýkoľvek pokus o prienik. Mali by byť zavedené pravidlá týkajúce sa sily hesla a všetci musia dodržiavať. Ak je to možné’Ak prídu s dostatočne silným heslom, manažéri bezpečných hesiel pre nich môžu vygenerovať jedinečné a zložité heslo.

11. Aktualizácie softvéru

CMS a ďalšie aplikácie sa musia pravidelne aktualizovať, pretože najnovšie aktualizácie zahŕňajú nápravné opatrenia pre všetky doteraz zistené bezpečnostné riziká. Výrobné spoločnosti týchto softvérových systémov prichádzajú s opravami na vyriešenie najnovších bezpečnostných dier. To je dôvod, prečo, aj keď sa zdá, že je to zanedbateľná dohoda, pravidelné aktualizácie softvéru sú rozhodujúce pre váš web’s bezpečnosťou.

Najlepšie hostingové služby pre bezpečnosť

Najlepšie hostingové služby pre bezpečnosť

Vyvolávacia cena:
$ 4,38


Spoľahlivosť
9.8


stanovenie ceny
9.4


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.8


Vlastnosti
9.7

Prečítajte si recenzie

Navštívte SiteGround

Najlepšie hostingové služby pre bezpečnosť

Vyvolávacia cena:
$ 0.00


Spoľahlivosť
9.4


stanovenie ceny
9.2


Užívatelsky prívetivý
9.2


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte Cloudways

Najlepšie hostingové služby pre bezpečnosť

Vyvolávacia cena:
$ 2,95


Spoľahlivosť
9.7


stanovenie ceny
9.5


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.7


Vlastnosti
9.6

Prečítajte si recenzie

Navštívte FastComet

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me