Správa servera je časovo náročná práca. Vyžaduje si to vysokú úroveň odbornosti a ochotu dohliadať na všetky technické problémy. Podnikatelia sotva na to majú čas. Svoju energiu musia zamerať na zlepšenie podnikania pomocou nových plánov a nápadov. Tu prichádza riadený hosting. Odstraňuje bremeno monitorovania a údržby webového servera z vašich ramien. Túto zodpovednosť preberajú odborníci poskytovateľa hostingu a tým zaisťujú správnu správu vašich serverov.


Tu sú najlepší poskytovatelia z každej kategórie hostingu. Ak chcete vedieť, čo ponúkajú a aká je ich počiatočná cena, prečítajte si ich podrobný popis:

Najlepšie celkovo riadený hosting

Aby sme našli najlepších troch riadených poskytovateľov hostingu, považovali sme cenu za rozhodujúci faktor. Aj keď sa tieto tri cenové rozsahy veľmi líšia, služby, ktoré ponúkajú, sa časovo zhodujú s nákladmi.

1.Rozsah stránok

SiteGround ponúka spravované hostingové plány pre dedikované servery aj pre platformu WordPress. Špecializované hostingové plány však patria do prémiovej triedy, a preto sú veľmi drahé. Zatiaľ čo všetky špecializované plány sídlia v trojcifernej oblasti, hostingové plány WordPress ponúkajú tri balíčky s cenovým rozpätím pod 12 dolárov. Všetky ich plány poskytujú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ku ktorým sa môžete dostať prostredníctvom priameho rozhovoru, telefónu alebo lístkov. Pre vysoké rýchlosti existuje podpora pre NGINX, PHP7, HTTP / 2 spolu s úložiskom SSD a bezplatným CDN. Každý účet poskytuje bezplatný certifikát SSL a prispôsobenú bezpečnosť brány firewall.

Mesačná počiatočná cena: $ 3,95

Hlavné rysy:
● Inštalátor jedným kliknutím a úplné úložisko SSD
● Bezplatná certifikácia SSL a CDN
● Servery kompatibilné s PCI na štyroch miestach
● Podpora pre NGINX, PHP7 a HTTP / 2

2. Cloudways

Cloudways ponúka spravovaný hosting serverov typu cloud. Ich plány hostenia sú postavené na piatich poskytovateľoch cloudu – AWS, DigitalOcean, Google Cloud, Vultr a Linode. Ich servery pripravené na PHP 7 podporujú neobmedzené aplikácie vrátane aplikácií založených na PHP. Podpora 24/7 a CloudwaysBot vám pomôžu s rôznymi problémami. Dva najdôležitejšie aspekty – bezpečnosť a zálohovanie sú tu plne spravované. Plány zahŕňajú aj CloudwaysCDN na zabezpečenie vysokej úrovne výkonu.

Mesačná počiatočná cena: $ 10

Hlavné rysy:
● 5 poskytovateľov cloudu
● 24/7 odborná podpora
● Certifikát SSL zadarmo
● Servery pripravené na PHP7
● Neobmedzená inštalácia aplikácie
● Spravované zálohy a bezpečnosť

3. FastComet

FastComet ponúka plne riadený hosting v mnohých kategóriách vrátane vyhradených, WordPress a cloudových variácií. Bez ohľadu na to, aký balík si vyberiete, existujú niektoré bežné funkcie, z ktorých môžete mať úžitok. Hosting FastComet ponúka neuveriteľne vysokú rýchlosť pre webové stránky s rýchlosťou 395 ms. Zlepšený výkon webových stránok tak môže urobiť viac používateľov šťastnými a prilákať viac potenciálnych zákazníkov. Cena za obnovenie je tu stanovená a úplná náhrada je k dispozícii v časovom období iba 7 dní pre cloudový hosting VPS. Podpora 24/7 je k dispozícii prostredníctvom živého chatu, e-mailu a telefónu.

Mesačná počiatočná cena: $ 59,95

Hlavné rysy:
● úložisko typu SSD a rýchlosť 350 ms
● Fixné obnovovacie ceny
● Bezplatné CDN
● Optimalizovaný firewall a proaktívne monitorovanie
● Kontrola vírusov a malware
● Denné a týždenné zálohy
● Prémiová podpora 24/7

Spravovaný vyhradený hosting

Pri vyhradenom hostovaní dostane jeden klient všetky zdroje servera. Výsledkom je, že cena je o niečo vyššia, ale drastické vylepšenie špecifikácií servera ho robí platným.

1.Rozsah stránok

Najlacnejšia platforma SiteGround sa dodáva so štyrmi procesorovými procesormi, ôsmimi vláknami CPU, 8 MB vyrovnávacej pamäte CPU a rýchlosťou 3,20 GHz. Súčasťou tohto balíka je aj šírka pásma 10 TB, pamäť DDR3 RAM s kapacitou 16 GB a procesor Intel SSD s kapacitou 480 GB. Aj keď sú to už celkom pôsobivé funkcie, s cenou sú výkonnejšie.

Mesačná počiatočná cena: $ 269

Hlavné rysy:
● Podpora WHM a cPanel
● Zadarmo Cloudflare CDN
● SSH prístup a Exim Mail Server
● Softaculous Auto-installer
● 5 bezplatných vyhradených adries IP
● Šírka pásma 10 TB
● 24/7 VIP podpora

2. A2 Hosting

Pre plnohodnotný zážitok spolu s vysokou rýchlosťou môžete vyskúšať balíčky hostingu A2. Sú jediní, ktorí ponúkajú Turbo Server, ktorý môže bežať 20-krát rýchlejšie ako ostatní súčasníci. Je relatívne cenovo dostupnejšie ako mnoho špecializovaných poskytovateľov hostingu. S plánmi hostenia A2 môžete prenášať 10 TB na viac ako 20 TB dátových prenosov. Dedikované servery sú napájané najmenej 8 GB RAM a môžu pojať údaje 1 000 GB. Zabezpečuje web’s SSL certifikácia zadarmo a umožňuje vám mať rozsiahlu kontrolu nad cPanel.

Mesačná počiatočná cena: $ 141

Hlavné rysy:
● SSL zadarmo a cPanel
● prenos 10 TB na viac ako 20 TB
● 20-krát rýchlejšie Turbo Server
● 24/7/365 podpora posádky Guru
● Kedykoľvek záruka vrátenia peňazí

3. InMotion

Hostingové plány InMotion pre riadený vyhradený hosting začínajú za malú cenu. Vnášajú vysokú spoľahlivosť, pretože ich tím tvoria členovia s viac ako 15 ročnými skúsenosťami s webom. Môžu vymeniť hardvér v priebehu jednej hodiny a zabrániť tak nežiaducemu zablokovaniu vašich webových stránok. Medzi tieto služby patrí poskytovanie prispôsobeného vyrovnávača zaťaženia a procesora podľa vašich individuálnych potrieb. Pridelia správcu systému, ktorý dohliada na všetky technické aspekty a udržiava server.

Mesačná počiatočná cena: $ 105,69

Hlavné rysy:
● Nastavenie CSF / LFD a OSSec
● Implementácia NGINX
● Lakovanie do medzipamäte a APC
● Ladenie prostredia LAMP
● Školený tím CentOS
● Prispôsobenie nastavenia servera

Spravované hosting VPS

VPS hosting vám umožní vychutnať si slobodu dedikovaných serverov za oveľa nižšie náklady. Tu môžete použiť časť fyzického servera ako virtualizovaný server. Na tomto virtuálnom serveri sa spustí samostatná inštancia operačného systému, čo vám umožní plnú kontrolu nad ním.

1. Bluehost

Okrem obvyklých vymožeností neobmedzenej šírky pásma a bezplatnej certifikácie SSL ponúka BlueHost aj špecifické pokročilé funkcie. Hostenie VPS môžete zvládnuť s viac ako jedným serverom a všetko môžete mať bez námahy pod kontrolou. Každá časť správy môže mať individuálne heslá, aby sa zabezpečil iba autorizovaný prístup. Môžete mať prístup SSH a prispôsobiť si základné súbory ako .htaccess a php.ini.

Mesačná počiatočná cena: $ 19,99

Hlavné rysy:
● SSH prístup
● Bezplatná certifikácia SSL
● Neobmedzená šírka pásma
● Správa viacerých serverov
● Okamžité zabezpečenie servera
● Implementovaný hypervízor KVM
● Rozhranie cPanel a ovládanie WHM
● 30-dňová záruka vrátenia peňazí

2. InMotion

InMotion ponúka spravovaný hosting VPS s plným prístupom root. Môžete si teda vybrať, aký softvérový systém sa nainštaluje na server. Môžete monitorovať a vykonávať potrebné manipulácie pomocou špičkového ovládacieho panela cPanel. WHM (Web Hosting Management) tiež pomáha pri správe serverov. Redundancia v reálnom čase pomocou cloudu zaisťuje vysokú dostupnosť webovej stránky. Zálohovanie zadarmo a sloboda výberu dátového centra z neho robí jeden z najflexibilnejších dostupných balíkov. Ak nie ste spokojní, peniaze môžete získať späť do 90 dní.

Mesačná počiatočná cena: $ 29,19

Hlavné rysy:
● Redundancia napájaná z cloudu
● Bezplatná certifikácia SSL
● Až 6TB šírky pásma
● cPanel a WHM aktualizácie
● Opravy zabezpečenia a aktualizácie OS
● 90-dňové vrátenie peňazí

Managed Cloud Hosting

Pri cloudhostingu sú cloudové servery spojené s rozsiahlou sieťou základných serverov prepojených prostredníctvom softvéru.

1. Cloudways

Cloudways patrí medzi najpopulárnejších poskytovateľov, pokiaľ ide o spravovaný cloud hosting. Cieľom ich hostingových služieb bolo umožniť podnikom a agilným tímom dosiahnuť plný potenciál rastu. Vaše webové stránky môžu byť zverejnené za pár minút, pretože zvládajú všetky zložitosti. Ich platforma umožňuje aktívnu spoluprácu medzi podnikmi a agentúrami pre správu webových aplikácií.

Mesačná počiatočná cena: $ 10

Hlavné rysy:
● 5 poskytovateľov cloudu
● Neobmedzené aplikácie
● Servery pripravené na PHP 7
● Bezplatné certifikáty SSL
● Spravované zálohy a bezpečnosť
● Pokročilé ukladanie do vyrovnávacej pamäte a CloudwaysCDN
● 24/7 odborná podpora a CloudwaysBot
2. LiquidWeb

LiquidWeb ponúka riadený hosting pre vyhradené cloudové servery aj pre súkromný cloud. Dedikované servery môžu mať jeden alebo dva procesory s úložiskom SSD a SATA. Spravovaný hosting na súkromnom cloudu vám umožňuje zmeniť veľkosť pamäte RAM, veľkosť disku a dokonca aj počet jadier. Inštancie VPS systému Windows aj Linux môžete nasadiť na ten istý cloudový server. Tento výrazne prispôsobiteľný plán je zameraný na agentúry, predajcov a podniky.

Mesačná počiatočná cena: $ 159

Hlavné rysy:
● Jednoduchý prístrojový panel
● Šírka pásma 1 TB
● Neobmedzený počet návštevníkov a domén
● Zabudovaná automatická zmena mierky
● Zadarmo CloudFlare CDN

Spravovaný hosting WordPress

WordPress v posledných rokoch získal obrovskú popularitu ako robustná platforma pre nováčikov v podnikaní. Spravovaný hosting je prvou voľbou mnohých používateľov programu WordPress, pretože im umožňuje viac času zamerať sa na svoju prácu.

1.Rozsah stránok

SiteGround ponúka spravované služby vo všetkých hostingových plánoch WordPress. Môžu hostiť jeden až nekonečné množstvo webových stránok. Prenos dát a databáza MySQL sú vo všetkých plánoch neobmedzené. Podporuje dopravné zaťaženie až 100 000 návštevníkov mesačne a maximálny úložný priestor 30 GB. WP-CLI je predinštalovaný s každým balíkom a plán GrowBig ponúka špeciálnu vyrovnávaciu pamäť WordPress. Výsady programu SG-Git a inscenácie WordPress jedným kliknutím sú k dispozícii iba v pláne GoGeek.

Mesačná počiatočná cena: $ 3,95

Hlavné rysy:
● Bezplatná inštalácia a prenos WP
● WP-CLI a predinštalovaný Git
● 30 kópií bezplatných denných záloh
● 1 kliknutie na WordPress
● GDPR a PCI kompatibilné

2. Bluehost

Bluehost ponúka jeden z najviac riadených hostingových balíkov zameraných na WordPress medzi všetkými poskytovateľmi. Majú štyri plány uspokojiť rôzne kategórie používateľov WordPress. Môžu ubytovať 100 miliónov neobmedzených návštevníkov mesačne. Môžu podporovať až 240 GB zálohy a úložného priestoru. Vylepšený cPanel prichádza s WAF a CDN na rôznych úrovniach zabezpečenia SiteLock. Pokročilý NGINX a vlastné PHP-FPM garantujú extrémne vysokú rýchlosť a vynikajúci výkon. Ďalšie pluginy a skripty pre vaše stránky nájdete na integrovanom trhu MOJO.

Mesačná počiatočná cena: $ 19,99

Hlavné rysy:
● 100 miliónov až neobmedzené návštevy za mesiac
● Pokročilá architektúra NGINX
● Vlastná konfigurácia PHP-FPM
● Vylepšený cPanel
● Doplnky MOJO Marketplace
● SiteLock Security, WAF a CDN
● Bezplatná certifikácia SSL

Zistite, ktorá kategória najviac vyhovuje vašej firme a ktorý poskytovateľ môže splniť požiadavky za primeranú cenu. Nechajte svojich odborníkov prevziať zásadnú zodpovednosť za starostlivosť o vaše servery’ zdravie, čo vám umožní viac sa zamerať na rast vášho podnikania.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me