Ste vlastníkom malej firmy, ktorý sa chce naučiť, ako si vytvoriť svoj vlastný web pre malé firmy? Ak áno, mať dobre navrhnutú webovú stránku môže byť skvelý spôsob, ako pomôcť trhu a rozšíriť vašu malú firmu. Tu je šesť vecí, ktoré treba zvážiť pred vytvorením webovej stránky pre vašu malú firmu, aby bola čo najefektívnejšia.


1. Vyberte dobrý názov domény

Najlepším spôsobom, ako založiť webovú stránku pre malé firmy, je nájsť správne doménové meno. Názov vašej domény, ktorý je vašou adresou na vašom webe, bude taký, ako ho návštevníci nájdu. Je nevyhnutné vyberte názov domény webových stránok, ktorý sa týka vašej firmy aby ju ľudia našli a pomohli zlepšiť vaše hodnotenie SEO.

Tu je niekoľko tipov, ako navrhnúť najlepší názov domény pre vašu malú firmu:

 • Uľahčite kúzlo. Pokúste sa nepoužívať vytvorené slová, alternatívne hláskovanie slov, ktoré nemajú’nemá zmysel alebo slang.
 • Drž to krátke. Čím kratšie je vaše doménové meno, tým ľahšie si ho budú pamätať návštevníci a pri prvom pokuse ho zadať správne.
 • Použite renomované rozšírenie domény. Prípona domény je koniec vašej domény, napríklad .com, .edu alebo .org. Pokúste sa použiť .com, pretože je to pre ľudí najbežnejšie a najľahšie zapamätateľné. To platí iba v prípade, že existuje ďalšie rozšírenie, ktoré vám dáva väčší zmysel používať (.info, .tech alebo .gov.)
 • Don’nepoužívajte spojovníky alebo čísla. Používanie čísel môže sťažiť zapamätanie vašich potenciálnych návštevníkov a ak to nie je možné, môže ich nesprávne napísať’uistite sa, či by malo byť napísané v číselnej forme alebo vypísané.
 • Nech je to nezabudnuteľné! Bohužiaľ, na internete je toľko webových stránok. Pokúste sa zabezpečiť, aby sa vaše pamätné odlišovalo od preplneného poľa.
 • Vytvorte si meno priateľské k SEO. Vždy, keď je to možné, skúste vytvoriť adresu URL priateľskú k SEO, ktorá bude uvádzať vašu geografickú polohu a všetky kľúčové slová. Napríklad www.ChicagoElectrician.com vám môže pomôcť umiestniť sa na vyšších priečkach v službách Google a ďalších vyhľadávacích nástrojoch.

Vyberte dobrý názov domény

2. Vyberte si známeho hostiteľa webových stránok

Ďalej v zozname na vytvorenie malej firmy alebo začínajúcej webovej stránky je nájsť hostiteľa to je bezpečné a bude sa s vami rozširovať, keď bude vaša firma rásť. Pripojíte svoje doménové meno k hostiteľovi webovej stránky, ktorý potom bude napájať vaše webové stránky. Keď ľudia zadajú vašu webovú adresu do hľadaného mena, vďaka poskytovateľovi hostingu budú môcť nájsť webovú stránku pre malé podniky.

Hostiteľ webovej stránky vás môže stáť už od 2 dolárov mesačne na viac ako 100 dolárov. Závisí to od vašich konkrétnych potrieb a od toho, aký typ funkcií potrebujete. Odporúčame vám, aby ste si namiesto mesačného užívania zakúpili ročný plán, pretože získate lepšiu zľavu.

Niekoľko rôznych plánov hostenia webových stránok zahŕňa:

 • Zdieľaný server: Bude to najlacnejší typ hostingu a môže to stáť len 2 doláre mesačne. Neodporúčam vám však zvoliť tento typ hostingu. Zdieľaný hosting znamená, že budete zdieľať server s ostatnými zákazníkmi, čo znamená, že výkon vášho webu môže občas trpieť.
 • Dedikovaný server: Toto bude najdrahšia možnosť a každý mesiac budete možno musieť platiť 100 dolárov alebo výrazne viac. Máte pre vás vyhradený celý server, čo znamená, že ho môžete úplne prispôsobiť vašim potrebám. Pretože je to však také nákladné, nie je potrebné pre väčšinu malých podnikov ani pre začínajúce podniky.
 • VPS server: Toto je dobrá voľba medzi vyhradenými a zdieľanými servermi. Server VPS je ako zdieľaný hostiteľ vo vyhradenom prostredí. Budete však zodpovední za všetky návrhy a vývoj webových stránok pre malé podniky. Uistite sa teda, že buď môžete vývojárovi zaplatiť za riešenie akýchkoľvek problémov, alebo máte potrebné zručnosti..

Tu je niekoľko tipov na webové stránky pre malé firmy o tom, aké funkcie by mal váš hostiteľ hostiť:

 • 24/7 telefonická alebo chatová podpora, ktorá reaguje
 • Ľahko použiteľné rozhranie ako cPanel
 • Možnosti zabezpečenia servera, ako je protokol Secure File Transfer Protocol (SFTP) a možnosť pridať na svoje stránky certifikáty SSL (Secure Sockets Layer)..

Medzi najlepších poskytovateľov hostingu webových stránok pre malé podniky patria:

 • Hosting A2
 • FastComet
 • SmarterASP.NET
 • MochaHost
 • Cloudové služby SkySilk

3. Vyberte si dobrý CMS (systém na správu obsahu)

CMS je aplikácia alebo softvérová aplikácia, ktorá vám pomôže spravovať váš digitálny obsah. Typ CMS, ktorý pravdepodobne budete chcieť, je ten, ktorý nemá’nevyžadujú veľa technických znalostí. Každý CMS je iný a zostavený pre rôzne potreby.

Tu je niekoľko populárnych systémov na správu obsahu:

 • WordPress je najobľúbenejší redakčný systém. Odporúčam WordPress väčšine majiteľov malých firiem kvôli širokej škále dostupných doplnkov, ktoré pomáhajú rozširovať funkčnosť vašich stránok. WordPress sa veľmi ľahko používa.
 • Drupal je ďalší populárny CMS, ktorý je tiež veľmi flexibilný a ľahko použiteľný. Avšak to tak nie je’Nemám čo najviac tém alebo doplnkov.
 • joomla! Používajú ho mnohí vývojári, pretože má veľmi dobré SEO, viacjazyčné a bezpečnostné schopnosti ako WordPress. Ak však nájdete správne doplnky, WordPress je efektívnejší ako Joomla!
 • Squarespace je ideálny pre začiatočníkov, ktorí nemajú technické znalosti ani rozpočet, aby si najali dizajnéra. Stránka je plná nápadov na dizajn webových stránok pre malé firmy a má profesionálne šablóny, vďaka ktorým bude vaša stránka vyzerať úžasne.

3. Vyberte si dobrý CMS (systém na správu obsahu)

4. Vyberte profesionálny dizajn

Pri vývoji webových stránok pre malé podniky je dizajn jednou z najdôležitejších vecí, ktoré by ste mali zvážiť. Ak nemáte technické znalosti, možno vás zaujíma, ako vytvoriť webovú stránku pre malé podniky. však, Mnoho hostiteľov webových stránok ponúkne aj tvorcov webových stránok aby ste si mohli vytvoriť svoj vlastný web. Mnoho hostiteľov, napríklad Squarespace, bude mať editor drag and drop, to znamená, že môžete zmeniť svoj web bez toho, aby ste museli poznať akýkoľvek kód.

Niekoľko tipov na dizajn webových stránok pre malé podniky obsahuje:

 • Využite ľahko čitateľné písma
 • Komprimujte svoju grafiku a optimalizujte ich, aby sa vaše stránky rýchlejšie načítavali
 • Navrhnite navigačný systém, ktorý vašim návštevníkom pomôže pri prechode zo stránky na stránku
 • Zahrňte výzvu na akciu, ako je “kúpte teraz” alebo “zavolajte teraz”

5. Vyberte zabezpečenú platformu elektronického obchodu

Najlepším spôsobom, ako vytvoriť webovú stránku pre malú firmu, v ktorej plánujete predaj tovaru, je zvoliť si platformu elektronického obchodu pre firmy. Ak chcete, aby vám vaši zákazníci dôverovali svojim finančným a osobným údajom, mali by ste si zvoliť renomovanú platformu.

Tu je niekoľko najpopulárnejších platforiem elektronického obchodu:

 • WooCommerce môžu zmeniť vaše webové stránky WordPress na internetový obchod. Pripája sa k WordPress a má mnoho rôznych bezplatných a prémiových doplnkov a tém, ktoré môžete použiť.
 • Shopify je samostatná platforma, ktorá vám umožňuje vytvárať a prispôsobovať váš internetový obchod. Prostredníctvom služby Shopify môžete spravovať produkty, platby, dopravu a inventár.
 • Squarespace má tiež obchodný plán pre elektronický obchod. Táto služba sa však odporúča iba v prípade, že máte základné potreby elektronického obchodu. Nie je tak flexibilný alebo užívateľsky prívetivý ako Shopify alebo WooCommerce.

Vyberte zabezpečenú platformu elektronického obchodu

6. Webové stránky vhodné pre mobilné zariadenia

Ďalším z krokov k vytvoreniu webovej stránky pre malú firmu je zabezpečiť, aby bola vaša stránka prispôsobená pre mobilné zariadenia. Štúdie zistili, že ľudia sa odrazia od stránky, ak načítanie trvá dlhšie ako niekoľko sekúnd. Ak používate webovú dizajnérsku agentúru, uistite sa, že váš web robí mobilným.

V opačnom prípade sa uistite, že šablóna, ktorú vyberiete, je vhodná pre mobilné zariadenia. Niektorí weboví hostitelia majú radi GoDaddy alebo Wix vám umožňujú upravovať svoje mobilné webové stránky v telefóne, aby ste ľahko videli zmeny, ktoré robíte.

Keď sa snažíte naučiť, ako vytvoriť webovú stránku pre malé podniky, môže to byť zastrašujúce. Dúfajme však, že s týmito tipmi si môžete vytvoriť dokonalý web pre malé firmy.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me