Od nápadu po web v troch krokoch

Vytvorenie webovej stránky môže byť zložité, ale vykonanie prieskumu a plánovania v predstihu môže tento proces omnoho ľahšie uľahčiť.


Tu je sprievodca, ktorý vám pomôže vytvoriť dobrý plán pred vytvorením webhostingového účtu.

1. Vyberte typ webhostingu

Tu sú stručne opísané tri hlavné kategórie hostingu vrátane výhod a nevýhod.

Zdieľaný hosting

Zdieľaný webhosting je vynikajúcou voľbou pre začiatočníkov a malé podniky, ktoré neočakávajú veľa návštevnosti webových stránok.

Zdieľaný hosting je najlacnejšou zo všetkých variantov webhostingu. Registráciou do zdieľaného plánu hostingu získate jednu časť fyzického servera.

Ostatné časti budú priradené k iným webovým stránkam, s ktorými budú vaše stránky zdieľať zdroje. Obmedzenia zdrojov sú teda dosť intenzívne. Počet webových stránok sa však môže líšiť od jedného k neobmedzenému v závislosti od poskytovateľa’s plánmi.

Jedným z najväčších problémov zdieľaného hostingu je to, ako ostatní klienti, ktorí bývajú na tomto serveri, ovplyvnia vaše stránky’s výkon tiež. Ak niektorý z nich využíva príliš veľkú šírku pásma, rýchlosť vášho webu klesne a používatelia budú trpieť.

Ak očakávate, že vaše stránky budú mať relatívne malú návštevnosť, zdieľaný hosting môže byť pre vás ľahkou a cenovo dostupnou voľbou. Nie každé podnikanie považuje za kritické mať bleskovú webovú stránku, ktorá zvládne veľké množstvo súčasných návštevníkov.

Dedikovaný serverový hosting

Dedikovaný serverový hosting je určený pre veľké spoločnosti a podniky, ktoré pravidelne potrebujú obrovské množstvo zdrojov, ktoré majú k dispozícii. V rámci vyhradeného hostingu je klientovi priradený jeden celý fyzický server. Takže výberom špecializovaného hostingu nemáte’nemusíte sa obávať, že by niekto iný zjedol zdroje servera alebo navštívil vaše webové stránky.

Okrem toho získate maximálnu kontrolu nad všetkými komplikáciami vášho webu vrátane základných konfigurácií, prispôsobení, integrácií aplikácií tretích strán a vyspelých bezpečnostných opatrení..

V dôsledku toho môže zaručiť špičkový výkon pre web a udržať súvisiace údaje v bezpečí. Jediným úlovkom je, že všetky takéto privilégiá sú vysoké. Dedikovaný hosting plány sú vždy najdrahšie možnosti pre každého poskytovateľa. Dokonca aj najnižšia cena za ne prichádza v troch čísliciach.

Hosting VPS

VPS alebo virtuálny súkromný server vám umožňujú mať trochu skúsenosti so vyhradeným serverom aj so zdieľaným serverom. v Hosting VPS jedna časť fyzického servera je vám priradená, ale tento fragment bude fungovať ako samostatný server prostredníctvom virtualizácie. Prevádzkuje samostatnú inštanciu operačného systému, ktorá obmedzuje prístup ostatných klientov k ich webovým stránkam. Najdôležitejšie je, že nespravovaný hosting VPS vám poskytuje privilégium prístupu root. S týmto prístupom môžete na svojom webe vykonávať rôzne konfigurácie a manipulácie.

Pretože však všetky takéto virtuálne servery stále bežia na prostriedkoch fyzického servera kontajnera, nemožno ich ľahko škálovať. Ak potrebujete viac zdrojov, ako ponúka program hostingu VPS, musíte sa úplne prihlásiť do nového plánu.

Ale ak vlastníte firmu, ktorá nemôže bežať na obmedzeniach zdieľaného hostingu a nemôžete si dovoliť ani drahý dedikovaný hosting, môžete získať to najlepšie z oboch svetov prostredníctvom VPS hostingu spolu s jedinečnou silou prístupu root..

2. Zaregistrujte doménové meno

Po zabezpečení miesta na serveri (alebo na celom serveri) teraz’s čas dostať svoju webovú adresu človeka. Ľudia nepovažujú za vhodné zapamätať si tisíce objednaných číslic pri hľadaní webovej stránky.

Preto musíte pre web priradiť jedinečný a relevantný názov domény. Toto sa objaví na paneli s adresou namiesto adresy IP, čo používateľom umožňuje bezproblémové používanie.

Zaregistrujte si doménové meno

Vyberte zdroj

Doménu môžete zaregistrovať prostredníctvom hostiteľskej služby, ktorá funguje aj ako registrátor doménových mien. Väčšina poskytovateľov webhostingu zahŕňa registráciu domén do svojich plánov hostenia.

Ak sa chcete uistiť, že vyberiete vynikajúcu webhostingovú službu, ktorá môže slúžiť aj ako registrátor názvu vašej domény, vyberte jednu z týchto hostiteľských služieb s najlepším hodnotením domén..

Ak chcete zistiť, či je požadovaná doména k dispozícii, vyhľadajte ju pomocou tohto nástroja na vyhľadávanie domény Whois.

Ak sa zaregistrujete u hostiteľa, ktorý nezahŕňa služby registrácie domén, budete musieť vyhľadať registrátora domény. To môže byť trochu nepohodlné.

Výber správneho názvu domény

Názov domény bude prvá vec, ktorú uvidia vaši potenciálni návštevníci. To musí byť dosť dobré na to, aby zanechalo silný prvý dojem.

Názov musí zodpovedať vášmu odvetviu alebo kategórii podnikania a musí tiež odrážať vašu spoločnosť’s kultúra, hodnoty a motto.

Zároveň by malo byť krátke, výrazné, intuitívne a dostatočne atraktívne na to, aby ste si založili svoju značku a pokračovali v nej.

V ideálnom prípade vyberte doménové meno s príponou .com, .org alebo .net, pretože toľko (ale nie všetky) novších rozšírení domén preukázalo zlú povesť: Absolútne sa vyhnite týmto 10 rozšíreniam domény.

3. Vyberte, ako si vytvoríte svoj web

Teraz, keď sú nastavené hostiteľ aj názov domény, je to’je čas ozdobiť svoje webové stránky tak, ako chcete.

Za týmto účelom môžete prejsť na ktorúkoľvek z troch metód opísaných nižšie v závislosti od vašich požiadaviek a rozpočtu.

Tvorca webových stránok

Najobľúbenejší a najpohodlnejší spôsob vytvorenia webovej stránky je použitie nástroja na tvorbu webových stránok.

Tieto aplikácie sú dostupné prostredníctvom niektorých hostingových služieb, ktoré ponúkajú tvorcu webových stránok a sú súčasťou hostingových služieb.

Rovnako ako profesionálny návrhár interiérov, aj títo stavitelia webových stránok vám dávajú slobodu prispôsobiť vzhľad a dojem z vašich stránok.

Kombinujú preferovanú farebnú paletu, najnovšie trendy webdizajnu vo vašom odbore, kancelársku kultúru, ktorú vaša spoločnosť sleduje, a dokonalú používateľskú skúsenosť, ktorú chcete svojim návštevníkom zaistiť..

Ak váš poskytovateľ hostingu do plánov nezahŕňa tvorcu webových stránok, môžete ho priradiť sami. Medzi najspoľahlivejšie v súčasnosti patria na trhu Wix, Squarespace a Weebly.

Zaregistrujte si doménové meno

Vyvolávacia cena:
$ 0.00


Spoľahlivosť
6.7


stanovenie ceny
7.7


Užívatelsky prívetivý
7.5


podpora
6.8


Vlastnosti
7.7

Prečítajte si recenzie

Navštívte Wix Hosting

Zaregistrujte si doménové meno

Vyvolávacia cena:
$ 0.00


Spoľahlivosť
10


stanovenie ceny
8.0


Užívatelsky prívetivý
10


podpora
10


Vlastnosti
7.0

Prečítajte si recenzie

Navštívte Weebly

Zaregistrujte si doménové meno

Vyvolávacia cena:
$ 16,00


Spoľahlivosť
5.2


stanovenie ceny
4.4


Užívatelsky prívetivý
4.8


podpora
4.8


Vlastnosti
4.8

Prečítajte si recenzie

Navštívte Squarespace

Použite redakčný systém (CMS)

CMS alebo systémy na správu obsahu sa v posledných rokoch pomenovali. Prinášajú neuveriteľné pohodlie pri stole tým, že celý proces navrhovania robia iba pár kliknutí.

Najvýznamnejším z nich je WordPress. To je dôvod, prečo niektorí poskytovatelia webhostingu v predvolenom nastavení zahŕňajú do svojich plánov inštalačný program WordPress jedným kliknutím. Vyhľadajte službu, ktorá sa zameriava na hosting WordPress.

Táto bezplatná platforma s otvoreným zdrojovým kódom neprináša ďalšie výdavky na váš hostingový rozpočet. Skôr zefektívňuje úlohy navrhovania pomocou neobmedzených zdrojov vrátane šablón, tém a doplnkov.

Kódujte svoj web pomocou HTML a CSS

Ak máte chvályhodnú odbornosť v oblasti webdizajnu alebo ak poznáte niekoho, kto to robí, môžete si dokonca vziať výzvu vytvorenia webovej stránky od nuly..

Ak sa chcete naučiť vytvárať svoje vlastné webové stránky, nie je ich náhrada skutočným vykonaním. Kurzy a knihy vám môžu pomôcť, ale budete sa skutočne učiť vytváraním webových stránok.

Keď sa začnete cítiť kompetentní pri kódovaní HTML a CSS, môžete svoj web interaktívne s JavaScriptom. Všetci vývojári webových stránok by mali získať aspoň pracovné znalosti jazyka JavaScript.

záver

Vytvorenie webovej stránky sa môže pre začiatočníkov javiť ako zastrašujúca úloha. Chvíľu to trvá, veľa odhodlania a jasná vízia.

S určitým plánovaním a výberom dobrých hostingových služieb budete mať solídny základ na dosiahnutie vašich cieľov

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me