Contents

Rozhovor s Josephom Shemeshom, generálnym riaditeľom, Celebrosom

Na konci dňa je pre maloobchodníkov na internete dôležitý predaj a viac predaja. Preto je lepšie zamerať optimalizačné úsilie skôr na skutočné konverzie než na iné metriky webových stránok, ako sú zobrazenia stránky, návštevníci alebo dokonca interakcie. Celebros ponúka modulárne riešenie špičkových technológií a nástrojov – založených na spracovaní prirodzeného jazyka – ktoré pomáhajú webovým stránkam elektronického obchodu optimalizovať a zlepšovať ich mieru konverzie..


Rozprával som sa s generálnym riaditeľom spoločnosti Celebros Joseph Shemesh o výhodách ich prístupu k optimalizácii konverzie. Podelil sa aj o niektoré zaujímavé analýzy a myšlienky o tom, ako je nakupovanie online ovplyvňované zvyšujúcim sa používaním mobilných zariadení.

Rozhovor s Josephom Shemeshom, generálnym riaditeľom, Celebrosom

HostAdvice: Vy’Už nejakú dobu som bol v oblasti technológií a startupov. Povedzte mi niečo o svojom pozadí a skúsenostiach.

Viem, že s tým chodím, ale keď mi bolo 13, všetci moji priatelia vzali svoje peniaze Bar-Mitzvah a kúpili si bicykle. Kúpil som si počítač Sinclair 16K.

Áno, už mnoho rokov pracujem v oblasti technologických spoločností. Spustil som a predal som niekoľko startupov a pracoval som aj pre VC (Venture Capitalists) a školil som startupy.

Do Celebros som sa pripojil v júli 2015. Investujeme do spoločnosti R&D a pomocou najmodernejších technológií.

HostAdvice: Zdá sa, že Celebros je v spojení so spoločnosťou SeeVolution – je to tak správne?

Áno, máme veľký podiel na majetku spoločnosti SeeVolution. V súčasnosti pracujeme na zlúčení týchto dvoch spoločností.

HostAdvice: Čo je to softvér Celebros? nechať’s vysvetlením vášho sloganu: “Humanizačné vyhľadávanie – vyhľadávanie, navigácia a predaj tovaru v prírodnom jazyku pre 21. storočie.”

Hlavnou technológiou spoločnosti Celebros je NLP – Natural Language Processing. Náš motor je navrhnutý tak, aby lepšie porozumel tomu, čo návštevník skutočne hľadá, čo je výrazne lepšie ako bežné textové vyhľadávanie založené na slovách..

Je pre mňa dôležité zdôrazniť, že nepredávame vyhľadávanie (alebo vyhľadávací nástroj). To, čo predávame, je konverzie a vyhľadávanie je iba jedným z nástrojov. Okrem toho poskytujeme aj sadu nástrojov.

Napríklad náš merchandisingový motor využíva strojové učenie na zlepšenie krížového predaja identifikáciou a propagáciou doplnkových produktov pre návštevníkov. Tieto odporúčania presahujú rámec toho, čo je bežné “premyslený” návrhy, ako je propagácia batérií, pamäťových kariet a jednotky flash pre niekoho, kto si kúpil fotoaparát. Navrhujeme tiež “nekoherentné” produkty pre návštevníkov na základe ich používateľského profilu a histórie nákupu, čo znamená, že by sme mohli propagovať nočné košele pre návštevníka, ktorý si kúpil fotoaparát..

HostAdvice: Môžete opísať niektoré ďalšie nástroje a moduly?

Máme niekoľko ďalších funkcií, napríklad vyhľadávač produktov a darčekov a.k.a “sprievodcovské nakupovanie a naša inteligentná navigácia, ktorá upravuje lokalitu’s navigáciou na základe výsledkov vyhľadávania návštevníka.

Ako ste už spomenuli, máme aj samostatný nástroj s názvom SeeVolution na vytváranie a monitorovanie správania zákazníkov pomocou tepelných máp, kde a ako návštevníci klikajú, posúvajú a pohybujú myšou na webovej stránke. Na trhu je veľa produktov s tepelnou mapou, preto mi dovoľte uviesť, ako sa líšia naše produkty:

  • Dáta sú k dispozícii ako prekrytie na akejkoľvek stránke webovej stránky.
  • Dáta sa zobrazujú a aktualizujú v reálnom čase.
  • Dáta je možné agregovať a zobraziť ako tepelnú mapu za určité časové obdobie.
  • Sledovanie počtu kliknutí.
  • Pokročilé filtrovanie podľa zariadenia, OS, času návštev, analýzy formulárov a definovaných cieľov.
  • Jednoduchý nástroj na úrovni účtu s viacerými úrovňami účtu vrátane bezplatného účtu s plnou funkciou.

HostAdvice: Môžete opísať niektoré ďalšie nástroje a moduly?

HostAdvice: Namiesto ponúkania videí alebo rozsiahlych snímok vašich technológií vaša webová stránka žiada používateľa, aby s vami naplánoval ukážku. Prečo je to tak? Sú nástroje také zložité?

Nie, vôbec nie. Naša funkcia rozšíreného vyhľadávania je však prispôsobená pre každú webovú stránku. Podľa našich skúseností sú tieto ukážky veľmi produktívne v tom, že môžeme potenciálnym zákazníkom interaktívne ukázať, ako im môžeme pomôcť pri riešení konkrétnych problémov..

HostAdvice: Koho definujete ako svoj cieľový trh? Existuje na tomto trhu konkrétne cieľové publikum?

Náš produkt je zameraný na maloobchod v elektronickom obchode s ročnými výnosmi najmenej 2 milióny dolárov.

HostAdvice: Na vašich webových stránkach sa nespomína WordPress alebo WooCommerce. Nepodporujete tieto platformy?

Nemáme’tieto platformy skutočne nepodporujem. Podľa našich skúseností je WordPress hlavne platformou základnej úrovne, zatiaľ čo Celebros sa zameriava na vyššiu úroveň podnikania a na stredné podniky. Naše riešenie je určené pre weby s dostatočným počtom podnikateľských aktivít na zdôvodnenie investície do nášho produktu. Webové stránky elektronického obchodu WordPress sú pre nás zvyčajne príliš malé – hoci sme s nimi v minulosti spolupracovali.

Sme však výhradným partnerom spoločnosti Hybris Gold Certified Site Search Partner a spoločnosťou Magneto’je to jedinečný partner pre vyhľadávanie na stránkach, ktorý je obrovským dôkazom našich technológií a riešení.

HostAdvice: Koľko aktívnych zákazníkov máte dnes? Kde sa nachádzajú hlavne?

V súčasnej dobe máme viac ako 300 zákazníkov. Približne 70% z nich je v USA a ostatné sú prevažne v Európe, niektoré v Ázii.

HostAdvice: Ako by ste opísali svojho súčasného typického zákazníka?

Naším typickým zákazníkom je veľká webová stránka elektronického obchodu s hrubým ročným obratom najmenej 2 milióny dolárov. Našich zákazníkov nájdete v každej vertikále, ktorú nájdete a predávate online. V súčasnosti poskytujeme naše riešenia zákazníkom vo viac ako 15 rôznych jazykoch po celom svete.

HostAdvice: Kto sú niektorí z vašich najväčších zákazníkov?

HostAdvice: Kto sú vaši najväčší zákazníci?

HostAdvice: Prečo nie’Na webovej stránke nie sú žiadne informácie o cenách?

Môžeme’t Ponúkame pevnú cenovú tabuľku pre naše riešenie. Mení sa a závisí od rôznych premenných, ako je napríklad veľkosť produktového katalógu a objem vyhľadávaní a návštevníkov.

Môžem vám povedať, že naše stanovovanie cien je modulárne a je založené na stránke’s konkrétnymi potrebami a začína sa okolo 800 dolárov mesačne.

HostAdvice: Koho považujete za svojich hlavných konkurentov?

Máme niekoľko zdravých konkurentov, ktorí sa nachádzajú v strednom až podnikovom vyhľadávaní vertikálne. Zistili sme, že väčšina našich zákazníkov sú SOLR, Elastic Search, Endeca a SLI expat, ktorí sú všetci poskytovatelia textového vyhľadávania..”

HostAdvice: Ako vidíte svoje nástroje rozdielne a / alebo lepšie ako ich nástroje??

Myslím si, že hlavným diferenciátorom je skutočnosť, že vychádzame zo spracovania prirodzeného jazyka (NLP) a ďalšie riešenia sú stále založené na textovom vyhľadávaní. Ako ukazuje prípadové štúdie na našej webovej stránke, spoločnosť NLP preukázala lepšiu mieru konverzie.

HostAdvice: Vaša webová stránka popisuje dva typy partnerov, ktorých máte – platformy a integrátorov. Môžete o tom trochu hovoriť

Platformy s nami spolupracujú priamo. Príkladmi sú BigCommerce, Magento a SAP Hybris. Integrátori Shopify a BigCommerce atď. S nami spolupracujú počas procesu implementácie v mene svojich zákazníkov.

HostAdvice: Vaša webová stránka popisuje dva typy partnerov, ktorých máte - platformy a integrátorov. Môžete o tom trochu hovoriť

HostAdvice: Ako vidíte, ako sa elektronický obchod a maloobchod v online obchode vyvíjajú v najbližších rokoch?

Oh – to je jedna z mojich obľúbených tém na diskusiu! Elektronický obchod sa jednoznačne stáva mobilným. V Ázii sa 2/3 online nákupov realizuje na mobilných zariadeniach, zatiaľ čo v USA je to iba 1/3. To znamená, že maloobchodníci online – a my – sa musia zamerať a naučiť sa, ako riadiť konverzie na mobilných zariadeniach.

Miera konverzie v mobilných zariadeniach je v súčasnosti o 1/3 nižšia ako v stolných a prenosných zariadeniach. Vidím to dva hlavné dôvody:

  1. Pre ľudí je ťažké nakupovať pomocou mobilných zariadení.
  2. Viac ako 50% vyhľadávaní tovaru sa vykonáva prostredníctvom Amazonu (30% prostredníctvom Google)..

Amazon má mobilnú aplikáciu, ktorá to uľahčuje, ale ľudia nebudú sťahovať aplikácie zo všetkých rôznych online obchodov. Internetové obchody preto musia poskytovať viac / lepšie funkcie a používateľské prostredie. Musia sa zamerať na lepšie vyhľadávanie, navigáciu a odporúčania produktov.

Ďalším rozdielom v mobilnom telefóne je to, že vyhľadávanie sa často robí skôr hlasom než textom. Preto v súčasnosti pracujeme na module pre hlasové vyhľadávanie, ktorý, ako dúfame, uvedieme na trh pomerne skoro.

HostAdvice: Aké sú vaše budúce plány pre Celebros?

Tvrdo pracujeme na hlasovom vyhľadávaní, ale ešte stále je pred nami ešte dlhá cesta. Pracujeme tiež na prediktívnom vyhľadávaní, čo je niečo, čo sa zlepšuje a zlepšuje, keďže máme k dispozícii viac údajov, s ktorými môžeme pracovať. Máme viac ako dosť, aby sme sa nenudili…

HostAdvice: Koľko zamestnancov máte dnes? Kde sa nachádzajú?

V súčasnosti máme 20 – 22 zamestnancov so sídlom v Izraeli, Nemecku a USA.

HostAdvice: Koľko hodín denne normálne pracujete? Čo sa vám páči, keď nepracujete?

Zvyčajne pracujem 11 – 12 hodín denne, čo by vás nemalo prekvapiť. Som veľký fanúšik tenisu a snažím sa hrať kedykoľvek, aj v lige USTA (United States Tennis Association). Baví ma aj lyžovanie, horská cyklistika a čítanie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me