DigitalOcean: Minimalizujte zložitosť, zamerajte sa na transparentnosť a cenovú dostupnosť

Rozhovor s Shivenom Ramji, viceprezidentom pre produkt DigitalOcean

Zatiaľ čo mnoho spoločností poskytujúcich webhostingové služby poskytuje riešenia pre zákazníkov s malými technickými znalosťami, spoločnosť DigitalOcean je zaneprázdnená zjednodušením webovej infraštruktúry a vytváraním produktu, ktorý vývojári milujú. S viac ako 2,5 miliónom jedinečných návštevníkov mesačne a 1700 tutoriálmi je to jedna z najkomplexnejších knižníc dostupných zdrojov s otvoreným zdrojom a zároveň umožňuje transparentnosť a dobrú cenu. Mali sme príležitosť hovoriť s viceprezidentom produktu Shiven Ramji o budúcnosti tejto rýchlo rastúcej spoločnosti.


Rozhovor s Shivenom Ramji, viceprezidentom pre produkt DigitalOcean

HA: Ahoj Shiven! Povedzte mi niečo o sebe, vašom pozadí a o tom, ako ste sa stali viceprezidentom spoločnosti Product for DigitalOcean.

Moje skúsenosti zahŕňajú celý rad odborov, z ktorých väčšina sa týkala špecificky riadenia produktov. Mám to šťastie, že som v minulosti mal tiež skúsenosti z oblasti marketingu, analytiky, informatiky a inžinierstva. Predtým som mal výkonné funkcie v Amazon, LiveIntent, Comcast / NBC a Nielsen.

Do spoločnosti DigitalOcean som sa pripojil v marci tohto roku. Pripojil som sa k myšlienke a presvedčeniu, že vývojári nie sú len zákazníci, sú inovátormi, distribútormi a novými tvorcami rozhodnutí..

Som nadšený prácou na križovatke produktu, dizajnu a technológie a oprávňujem vývojárov riešiť problémy.

Okrem dohľadu nad správou produktov mám tiež vlastné funkcie pre vývojárov a partnerstvá. Je to súčasť, ktorá vyživuje, pomáha a vracia sa vývojárom.

HA: Ste novým v spoločnosti DigitalOcean ako viceprezidentka pre produkt. Aké sú budúce plány spoločnosti z produktového hľadiska?

Samozrejme. Vyvinuli sme veľa zaujímavých nových produktov a funkcií pre vývojárov. Pri pohľade okolo tohto bežného roka, ktorý zahŕňal tri veľké spustenia a významné aktualizácie, sme rozšírili dostupnosť nášho úložiska blokov na ďalšie dátové centrá a predstavili sme nové produkty, ako sú cloudové brány firewall, vyrovnávače zaťaženia a služba monitorovania cloudu s varovné schopnosti. Naše úložisko objektov je ďalší významný nový produkt, ktorý je momentálne k dispozícii vo verzii beta.

Všetky tieto produkty sú súčasťou našej stratégie poskytovania škálovateľných, bezpečných, vysoko dostupných a spoľahlivých riešení pre cloudovú infraštruktúru.

Po zvyšok tohto roku budú naši vývojárski zákazníci naďalej vidieť nové funkcie a vylepšené skúsenosti na našej platforme. Máme tiež niekoľko zaujímavých plánov pre naše riešenia One-Click pre vývojárov.

HA: Vidím, že ste do Toronta a Singapuru priniesli Block Storage. Môžete na tom rozpracovať?

Každú štvrtinu spúšťame nové dátové centrá s funkciou Block Storage. Ohlásili sme ďalšie štyri dátové centrá, ktoré dostanú blok úložiska počas Q3 a Q4. V súčasnosti máme 12 dátových centier v rôznych mestách po celom svete.

Existujú tri základné komponenty cloudu: počítač, sieť a úložisko. Pokiaľ ide o naše počítačové schopnosti, naším hlavným produktom je Droplet, naše meno pre cloudové servery, a potom poskytujeme aj sieťové funkcie, ktoré vám umožňujú škálovať a zabezpečovať vaše aplikácie. Block Storage poskytuje úložisko pre vaše aplikácie v cloude.

Dôvod, prečo prinášame Block Storage do našich dátových centier, je ten, že máme globálnu vývojovú základňu. Máme vývojárov s aplikáciami, ktoré musia byť k dispozícii v rôznych regiónoch, ako aj vývojárov, ktorí sa skutočne nachádzajú v týchto regiónoch, a preto je nevyhnutná regionálna a globálna dostupnosť všetkých našich produktov..

Rozhovor s Shivenom Ramji, viceprezidentom pre produkt DigitalOcean

HA: Ponuka produktov DigitalOcean zahŕňa nástroje na vytváranie sietí, ukladanie dát, spracovanie údajov a vývojárske nástroje. Tieto idú nad rámec zdieľaného hostingu, dedikovaných serverov a služieb VPN, ktoré všeobecne ponúkajú spoločnosti poskytujúce webhosting. Komu marketingujete s týmito produktmi??

Samozrejme. Pri všetkom, čo staviame, si myslíme: aké sú rôzne vývojárske osoby alebo prípady použitia, ktoré chceme riešiť, a odtiaľ pracujeme dozadu. Na našej platforme máme najrôznejších vývojárov, ako si viete predstaviť – administrátorov systémov, vývojárov aplikácií, technikov údajov, vedcov údajov a dokonca aj študentov, ktorí navštevujú kurzy informatiky..

Máme veľa vývojárov, ktorí nás používajú na osobné projekty a na hosťovanie dôležitých obchodných aplikácií.

Spôsob, akým o tom premýšľame, je tento: sme cloud pre vývojárov – jednotlivcov aj tímy, môžu pomocou našej platformy vytvárať, nasadiť a škálovať aplikácie ľubovoľnej veľkosti v cloude. Pre každého je niečo.

HA: Môžete stručne opísať svoje hlavné služby? Na ktoré konkrétne publikum je každý zameraný?

Áno. Úplná infraštruktúra cloud computingu ponúka tri základné komponenty: výpočtovú techniku, úložisko a zabezpečenú sieť. Poskytujeme výpočtové služby pre servery alebo kvapôčky a úložisko, ktoré zahŕňa Block Storage av budúcnosti Object Storage. Máme tiež zabezpečenú sieť, ktorá zahŕňa všetko od plávajúcich IP adries DNS až po cloudové brány firewall. Toto sú základné stavebné prvky, ktoré vývojár potrebuje. Toto je základ.

Okrem toho staviame softvér a služby, ktoré uľahčujú správu a vytváranie týchto aplikácií. Tu je niekoľko príkladov: Riešenia One-Click, integrácia s Terraform, Cloud Monitoring, Load Balancer a zabezpečenie vašich aplikácií pomocou Cloud Firewalls.

Vývojári majú možnosť využiť všetky tieto ponuky spolu so svojimi aplikáciami, ale záleží to na type aplikácie, ktorú vytvárajú. Pre niektoré typy aplikácií môže byť dôležité vyrovnávanie záťaže, pretože je tu veľa prenosu. Iné aplikácie môžu vyžadovať vyšší výpočtový výkon, takže pre pracovné zaťaženie náročné na CPU budú potrebovať plán vysokého CPU.

Je to skutočne závislé od prípadu použitia. Jedna vec, ktorú zabezpečujeme vo všetkých prípadoch použitia, je to, že minimalizujeme zložitosť a zameriavame sa na transparentné a dostupné ceny. Poskytujeme najlepšiu ponuku čo najjednoduchším možným spôsobom. že’s našou veľkou výhodou.

HA: Koľko zákazníkov máte v súčasnosti? Kto sú vaši najväčší alebo najvýznamnejší zákazníci?

Máme milión používateľov, čo znamená zákazníkov, ktorí roztočili kvapku. Máme tiež 64 000 inžinierskych tímov, ktoré sú aktívne na našej platforme. Funkcia našich tímov umožňuje spoluprácu, pretože je často prípad, že naši zákazníci sú tímom vývojárov, ktorí spolupracujú. Funkcia našich tímov vám umožňuje spolupracovať na vašich obchodných projektoch a spolupracovať pri využívaní týchto zdrojov.

Rozhovor s Shivenom Ramji, viceprezidentom pre produkt DigitalOcean

HA: Kde sa nachádza vaše ústredie a dátové centrá? Môžete stručne opísať kultúru spoločnosti?

Naše sídlo je v New Yorku. Nedávno sme otvorili kanceláriu v Cambridge v štáte Massachusetts.

Máme 12 dátových centier v 8 mestách: New York, Toronto, San Francisco, Londýn, Amsterdam, Frankfurt, Bangalore a Singapur..

Máme veľmi zaujímavú firemnú kultúru, ale pokúsim sa vyzdvihnúť tri hlavné cesty. Najprv sa zameriavame na inovácie a zjednodušenie. Naozaj sa usilujeme o jednoduché a elegantné riešenia. Začína sa značkou, farbou a odtieňom webovej stránky, cez registrácie na ovládacom paneli a až po interakciu s komunitou. Naozaj sa usilujeme o jednoduchosť prostredníctvom všetkých kontaktných bodov s vývojárom.

Druhým dôvodom je predstava lásky k našim zákazníkom a zamestnancom. Robíme ďalšie veci, ktoré nemusíme mať, aby sme potešili našich zákazníkov a poskytli lepší zážitok. Keď odstránite trenie, práca s vašim produktom a službami sa stane príjemným zážitkom. Napríklad vytvárame vlastné, vysoko kvalitné ilustrácie pre väčšinu našich komunitných príručiek, oznámení o sociálnych médiách a webových stránok. Vývojárov a ich najžiadanejšie funkcie tiež počúvame prostredníctvom našich fór o službách.

Poslednou cestou je komunita. Sme si veľmi vedomí komunity vývojárov. Skutočne veríme v komunitu vývojárov aj komunitu otvorených zdrojov. Poskytujeme výukové programy s myšlienkou odstránenia trenia a pomáhame vývojárom prispôsobiť a urýchliť svoje aplikácie.

Rozhovor s Shivenom Ramji, viceprezidentom pre produkt DigitalOcean

HA: Existuje niečo iné, čo by ste chceli pridať pre našich čitateľov?

Chcem zopakovať, že nám záleží na vývojároch – chceme, aby vyvíjali najlepší softvér, ktorý môžu v cloude, a boli si istí, že sa na nás môžu spoľahnúť, pokiaľ ide o to, čo poskytujeme. Snažíme sa, aby boli naše služby transparentné a cenovo dostupné a aby sme vybudovali najlepšiu komunitu, aby naši zákazníci boli úspešní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map