Contents

Rozhovor s Yoni Luksenbergom, spoluzakladateľom Pojo.me a Elementor.com

Očakávali by ste, že vývoj doplnku WordPress bude poháňaný vývojárom, ale to neplatí pre doplnok Elementor, návrhár formulárov drag and drop pre WordPress. Tento doplnok je poháňaný víziou dizajnéra, nie programátora – pretože kto iný by vedel lepšie, čo profesionálni návrhári skutočne potrebujú a chcú?


Rozhovor s Yoni Luksenbergom, spoluzakladateľom Pojo.me a Elementor.com

HostAdvice: Prosím, povedzte mi niečo o sebe a vašom pozadí.

Môj partner a ja sme weboví dizajnéri. Už takmer deväť rokov navrhujeme vlastné témy a webové stránky, počas ktorých sme vyvinuli stovky webových stránok WordPress.

HostAdvice: Pred spustením spoločnosti Elementor predala vaša spoločnosť POJO prémiové témy WordPress.

Správne – a táto skúsenosť nám veľmi dobre poslúžila pri vývoji Elementoru. Začali sme ponúkať služby webového poradenstva a vývoja, ale asi pred dvoma rokmi sme sa rozhodli ponúkať produkty namiesto služieb. Potom sme sa zamerali na vývoj prémiových tém a udeľovanie licencií vývojárom.

Popri vedomostiach získaných v tomto priemysle počas všetkých týchto rokov sme sa veľa naučili aj zo skúseností s predajom služieb a produktov. V prvom rade vieme, ako myslieť ako profesionálni weboví dizajnéri a porozumieť ich skutočným potrebám. Okrem toho poznáme aj problémy spojené s vývojom samostatného produktu.

HostAdvice: Čo’je za menom? V mojom svete je POJO = obyčajný starý objekt Java!!

[Smiech] Nie – to nemá nič spoločné s Java. V skutočnosti to tak nie je’nemusím mať nič spoločné – iba sa nám páčilo meno. Bolo to krátke slovo’netreba ho nijako vysvetľovať a vo výsledkoch vyhľadávania Google nebola konkurencia.

HostAdvice: Prečo ešte iná tematická spoločnosť?

Ak sme iní, je to, že sme sa zamerali na profesionálny dizajnér webstránok. Profesionálny dizajnér má iné potreby ako dizajnér Do-it-Yourself (DIY) – dokonca aj na trhu WordPress. Populárne weby s témami – vrátane platených – sú v skutočnosti plné odpadu.

Profesionálny dizajnér chce mať jednu tému, ktorú je možné použiť na mnohých rôznych stránkach. Oni nerobia’Nechcem sa učiť novú tému pre každý nový projekt. Téma musí byť flexibilná, bohatá na funkcie, kvalitná a odolná.

Návrhár pre domácich majstrov zvyčajne pracuje na jedinej webovej stránke dlhší čas. Problémy s veľkou flexibilitou, ako vnútorne funguje téma a téma’Kompatibilita s množstvom doplnkov nie je zvyčajne taká dôležitá.

HostAdvice: OK – Let’s kopať do Elementor – váš nový ťahať WordPress & staviteľ kvapiek. Súvisí to s nástrojom na tvorbu stránky Pojo, ktorý sa zobrazuje na vašej webovej stránke? Práve ste vytiahli časť svojej infraštruktúry a prebalili ju ako samostatný doplnok?

Rozhodne nie! Elementor je úplne iný produkt, ktorý sme postavili od nuly, vrátane nového a iného rámca. Jedinou vecou, ​​ktorú sme vzali od tvorcu stránky Pojo, sú znalosti – vedomosti o tom, čo profesionálni návrhári potrebujú a aké sú ich bolesti..

HostAdvice: OK - Nechajte sa nahrať do Elementor - vášho nového tvorcu formulárov Drag & Drop WordPress. Súvisí to s nástrojom na tvorbu stránky Pojo, ktorý sa zobrazuje na vašej webovej stránke? Vytiahli ste iba časť svojej infraštruktúry a prebalili ju ako samostatný doplnok?

HostAdvice: Vidím odkazy na staviteľov front-endov a staviteľov back-endov – aký je rozdiel?

Pri vytváraní formulára so zadným koncom musíte prejsť do režimu ukážky, aby ste videli, ako vyzerá vaša forma, zatiaľ čo v prípade predného staviteľa, ako je napríklad Elementor, je to zážitok WYSIWYG vnútri samotného návrhára. Najväčšie výhody návrhára front-end sú v tom, že skracuje čas potrebný na návrh a umožňuje presnejšiu prácu “pixel perfektný” rozvrhnutie.

HostAdvice: Existuje už veľa ťahania & Tvorcovia kvapiek stránok pre WordPress – skutočne potrebujeme ďalšiu?

Určite existujú úspešní tvorcovia stránok – vo svojej dobe boli skvelí, ale priemysel sa zmenil a požiadavky používateľov sa zmenili. V súčasnosti neexistuje žiadny vlajkový produkt.

Niektoré z problémov s existujúcimi tvorcami živých formulárov sú pomalý a oneskorujúci výkon, nedostatok správne navrhnutého používateľského rozhrania a nedostatok ľahkého používania. Veríme, že robíme oveľa lepšiu prácu. Máme pevný rámec, ktorý je rýchly a ľahko použiteľný. Pridávame množstvo výhod, ktoré momentálne nie sú k dispozícii v iných tvorcoch stránok.

Nedokázali sme pochopiť, prečo tvorcovia webových stránok pre domácich majstrov (DO It Yourself) ponúkajú také skvelé rozhrania na tvorbu stránok, a WordPress ich neposkytuje. Tieto stránky nie sú určené profesionálnym webovým dizajnérom. S prvkom Elementor chceme vyriešiť nedostatky starších tvorcov stránok WordPress a posunúť dizajn WordPress na úroveň a požiadavky profesionálneho návrhára..

Tu je niekoľko spôsobov, ako sa snažíme dosiahnuť tieto ciele:

  • Zameranie na rýchlosť a citlivosť vizuálneho návrhára.
  • Snaží sa priniesť plnú prispôsobiteľnosť každej miniaplikácii namiesto toho, aby ponúkla predvolené hodnoty, o ktorých sa rozhodneme. Myslíme si, že dosahujeme približne 90% prispôsobenie pre naše widgety.
  • Plánovanie a navrhovanie používateľského rozhrania a skúseností od samého začiatku. Nemáme’Nechcem, aby sa užívateľské rozhranie cítilo ako kokpit stíhačky. my’Vďaka intuitívnemu a ľahkému použitiu rozdelením rôznych funkcií, napríklad obsahu a štýlu, na rôzne karty.
  • Ponúka sa ako bezplatný softvér s otvoreným zdrojom.

Chceme, aby sa Elementor stal štandardom – otvoreným štandardom – pre drag WordPress & stavitelia kvapiek Akonáhle to dosiahneme, potom obloha’s limitom!

HostAdvice: Vidím, že váš panel nástrojov obsahuje widgety Elementor aj Widgety WordPress. Môžete o tom trochu hovoriť?

Áno – okrem našich prispôsobených widgetov vám tiež poskytujeme prístup k iným widgetom a doplnkom. Naše plány zahŕňajú možnosť ponúknuť otvorenú podporu pre ďalšie widgety a doplnky tretích strán, ktoré sa majú zahrnúť do nášho panela nástrojov.

HostAdvice: Ako sa rozhodujete o priorite vývoja miniaplikácií?

Vždy máme vlastný plán a zoznam widgetov, ktoré plánujeme rozvíjať. Tento zoznam sa však neustále mení a uprednostňuje sa prostredníctvom spätnej väzby a návrhov, ktoré dostávame od používateľov na našich rôznych fórach, ako sú Facebook a GitHub..

HostAdvice: Ako sa rozhodujete o priorite vývoja widgetov?

HostAdvice: Mnoho ďalších tvorcov stránok využíva skratky WP pre svojich dizajnérov, ale vy nie’t. Prečo nie?

Existujú tri hlavné dôvody:

  1. Dôvod číslo jedna je rýchlosť. Používanie krátkych kódov spomaľuje veci.
  2. Pre dizajnéra je krátky kód stále kódom – bez ohľadu na to, ako je jednoduchý. Väčšina návrhárov nechce mať nič spoločné s kódom.
  3. Generovaním HTML namiesto krátkych kódov bude formulár stále funkčný, aj keď odstránite náš doplnok, pretože obsah HTML stále zostáva.

HostAdvice: Na vašich stránkach sa uvádza, že ste vývojom tohto doplnku strávili viac ako rok – Naozaj si to myslíte’Získate dostatok trakcie, aby ste boli ziskový? ako?

Vydaním tohto produktu ako Open Source sa bude prakticky predávať na trhu. Existuje aktívna komunita miliónov používateľov z celého sveta, ktorí chcú pomôcť. Ak uvidia skvelý produkt, pomôžu ho propagovať a vylepšiť. Zrazu ste v situácii, keď 1 + 1 = 5.

Už používame GitHub, kde vývojári môžu diskutovať o doplnku, čo chcú. Dokončujeme tiež metódy práce s externými prispievateľmi kódu.

HostAdvice: Momentálne nie sú k dispozícii žiadne informácie o cenách pre spoločnosť Elementor – vedie niekoho k tomu, aby sa opýtal na jeden z vašich blogových príspevkov “Prečo je to zadarmo? Aký je plán vpred?”

Našim plánom je ponúknuť platenú verziu – Elementor Pro. Toto sa už vyvíja a očakávame jeho vydanie v nasledujúcich dvoch až troch mesiacoch. Elementor Pro sa zameria na funkcie súvisiace s propagáciou, konverziou a zapojením.

Je pre mňa dôležité zdôrazniť, že nikdy nevyberieme žiadny dizajnový prvok alebo widget, ktorý momentálne máme v štandardnom doplnku Elementor. K bezplatnej verzii ďalej pridávame nové widgety a funkcie.

HostAdvice: Máte nejaké plány na vývoj ďalších doplnkov?

Vždy sa snažíme robiť rôzne veci a robiť veci inak, ale práve teraz je naším prvoradým prvkom Elementor.

HostAdvice: Máte nejaké plány na vývoj ďalších doplnkov?

HostAdvice: Ako vidíte vývoj trhu doplnkov WordPress v nasledujúcich rokoch?

Očakávam, že uvidím omnoho viac doplnkov vyššej kategórie. Existuje veľa doplnkov, ktoré sú úspešné, aj keď nie sú také veľké. Myslím, že uvidíme oveľa viac “priemyselná sila” pluginy prichádzajúce na trh.

HostAdvice: Koľko zamestnancov máte dnes? Aká je firemná kultúra a prostredie spoločnosti Pojo?

V súčasnosti máme 8 zamestnancov. Všetci pracujeme v jednej veľkej miestnosti. Zahŕňa to dizajnérov aj vývojárov, ktorí spolupracujú, učia sa jeden od druhého a navzájom sa podporujú. Najdôležitejšie je, že si všetci užívame to, čo robíme.

HostAdvice: Koľko hodín denne normálne pracujete?

Pravdepodobne pracujem viac ako 12 hodín denne – hoci by ste sa pravdepodobne mali spýtať mojej ženy [smiech]. Nateraz skutočne milujem to, čo robím celý deň. Ráno vstávam, dám si kávu a odložím svoje deti do školy. Potom pôjdem do kancelárie a pracujem tam, kým mi moja žena nezavolá a kým mi nepovie, aby som prišiel domov…

Je to skvelá spätná väzba od našich používateľov, ktorá mi dáva silu pokračovať.

Stiahnite si Elementor ešte dnes!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me