Cloud Transition: Väčšina webhostingových služieb GoDaddy, ktoré sa majú spúšťať na serveri AWS s Kubernetes

GoDaddy tento týždeň oznámila tlačové vyhlásenie s AWS v tlačovej správe, v ktorej uviedla, že spoločnosť, známa ako najväčší registrátor doménových mien na svete a najuznávanejšia značka v odvetví webhostingu, bude vykonávať viacročný prechod z nezávislého súkromného cloudového dátového centra. správa investícií do verejných cloudových hardvérových a softvérových služieb z Amazon.com pre obchodné operácie.


Možno tvrdiť, že investície a údržba rozsiahlych operácií s dátovými centrami na súkromnom základe webhostingovými spoločnosťami boli jedným z najvýznamnejších znakov v priemysle medzi hlavnými značkami..

GoDaddy je jednou z najväčších spoločností poskytujúcich webhosting, ktorá prechádza na AWS s hardvérovými a platformovými nástrojmi, ktoré im umožňujú pracovať vo veľkom meradle viac ako 17 miliónov registrovaných používateľov. Malo by sa poznamenať, že GoDaddy už prevádzkuje svoje spravované hostingové plány WordPress na hardvéri AWS pomocou vlastného softvéru zásobníka webového servera optimalizovaného pre CMS, napríklad WPengine, Pantheon, Acquia., & mnoho ďalších začínajúcich spoločností v súčasnosti tiež konkuruje. GoDaddy bude naďalej spravovať informácie o registrácii názvu klientskej domény na hardvéri súkromného dátového centra & zariadenia, zatiaľ čo väčšina zdieľaných, VPS, & dedikované plány webhostingu serverov sa prevedú na verejný hardvér cloudu AWS pre ľahšiu údržbu s lepšou cenou, bezpečnosťou, & upgrady. GoDaddy sa tiež snaží využiť dostupné AWS "strojové učenie, analýzy, databázy a kontajnery" platformy ako Amazon Elastic Container Service pre Kubernetes (Amazon EKS), Elastic Compute Cloud (Amazon EC2), & P3 inštancie pre AI / ML / DL generovali odporúčania pre produkty týkajúce sa hodnotenia domén. Aj keď ide o veľkú dohodu pre obe spoločnosti, finančné podmienky dohody neboli zverejnené. Vyzerá to, že GoDaddy / MediaTemple je veľkým kapitálom spoločnosti AWS.

Cloud Transition: Väčšina webhostingových služieb GoDaddy, ktoré sa majú spúšťať na serveri AWS s Kubernetes

GoDaddy After Bob Parsons: Registrácia doménového mena, cloudové servery, & Spravované WordPress PaaS

GoDaddy je jednou z najpopulárnejších spoločností poskytujúcich webhosting od svojho založenia na webe 1.0 alebo "dotcom" Éra od Boba Parsonsa v roku 1997. Spoločnosť použila hlavné mediálne marketingové kampane na vytvorenie národnej značky s televíznymi reklamami podobnými ETRADE, pričom bola veľmi aktívna aj v oblasti hostenia predajcov a online pridruženého marketingu. GoDaddy má dnes trhovú kapitalizáciu 9,8 miliárd USD, kde obchoduje na burze cenných papierov v New Yorku (NYSE: GDDY). Amazon.com bola založená Jeffom Bezosom v roku 1994, s uvedením AWS v roku 2006 na začiatku éry cloudhostingu. Amazon.com má dnes trhovú kapitalizáciu vo výške 692 miliárd USD, kde cena akcií (NASDAQ: AMZN) vzrástla zo 40 USD v roku 2006 na 1430 USD v marci 2018. Mnoho z nárastu výnosov a ziskovosti na Amazon.com za posledných 12 rokov roky pochádzajú z masívneho rastu spoločnosti AWS, ktorá do značnej miery propagovala model verejného cloudu a v súčasnosti má približne 62% – 68% celkových podnikových výdavkov na IT za cloud hosting. Ako populárna webová stránka pre elektronický obchod, ktorá je Amazon.com, má AWS ešte väčší rozmer na podporu najväčších spoločností na svete v súvislosti s webhostingom a požiadavkami na dátové centrá, kde všetka mediálna prevádzka Netflixu a všetky doménové meno alebo web hosting prevádzky GoDaddy spolu by stále predstavoval len malé percento z celkovej kapacity dátového centra AWS. Ostatné spoločnosti nemôžu finančne súťažiť s AWS pri prevádzkovaní hardvéru dátového centra v rozsahu nezávisle od webhostingu & vývoj softvéru. Oznámenie GoDaddy je symbolom pokračujúcej zmeny modelu verejného cloudu, ktorý ovplyvňuje aj najväčšie alebo najznámejšie IT značky. AWS je hlavným lídrom v tomto odvetví a konkuruje spoločnostiam Google, Microsoft, IBM, Apple, & Oracle za titul najväčšej verejnej cloudovej spoločnosti, kde je to závislé od percentuálneho podielu predaja v podnikoch, malých podnikoch, vláde a vzdelávaní, & Odvetvia mimovládnych organizácií.

GoDaddy After Bob Parsons: Registrácia doménových mien, cloudové servery a spravované WordPress PaaS

Pokiaľ ide o dohodu, Charles Beadnall, hlavný technologický riaditeľ spoločnosti GoDaddy, uviedol:

“Ako poskytovateľ technológie s viac ako 17 miliónmi zákazníkov bolo veľmi dôležité, aby si GoDaddy vybral poskytovateľa cloudových služieb s hlbokými skúsenosťami s poskytovaním vysoko spoľahlivej globálnej infraštruktúry, ako aj bezkonkurenčnou históriou technologických inovácií, aby podporil naše rýchlo sa rozvíjajúce podnikanie. , AWS poskytuje vynikajúcu globálnu stopu a množinu cloudových schopností, a preto sme ich vybrali, aby vyhovovali našim potrebám dnes aj do budúcnosti. Prevádzkou na AWS sme’Dokážeme inovovať rýchlosťou a mierou, ktorú potrebujeme dodávať výkonné nové nástroje, ktoré pomôžu našim zákazníkom prevádzkovať vlastné podniky a byť úspešný online..”

Použitie cloudového hardvéru AWS pre webhosting sa za posledných 10 rokov zvyšuje, keď sa v startupových spoločnostiach stáva bežnejším ako hlavné značky vlastňujúce vlastný hardvér. Pri náročných operáciách dátového centra 24/7/365 môže byť poskytovanie cloudu v AWS dostupnejšie pod "pay-as-you-go" hromadné fakturovanie s nákladmi na aktualizáciu hardvéru servera, ktoré už boli ocenené do spodného riadku spolu s špecializovanými bezpečnostnými tímami. Model verejného cloudu znižuje priepasť pre podnikateľov v webhostingovom priemysle, kde programátori môžu podľa požiadaviek zákazníka na architektúru AWS upravovať svoj kód postupne alebo rýchlo podľa potreby. To eliminuje potrebu veľkých predbežných investícií do hardvéru a nehnuteľností webového servera pre fungovanie spoločností spúšťajúcich softvér, ako aj vyžadovanie menšieho počtu zamestnancov na správu systémov na plný úväzok v podnikových korporáciách. Ďalšou časťou dohody je to "AWS bude predávať niektoré produkty GoDaddy ako Managed WordPress a GoCentral na správu domén a webových stránok." To, že GoDaddy vstupuje na trh AWS, aby súťažil o maloobchod, možno považovať za šikovný krok, pretože medzi zložením správy systémov nie je veľa krížení medzi plánmi AWS a maloobchodnými hostingovými službami, ale platforma má veľkú popularitu v spotrebiteľskom sektore. Trh zanechal úplne vyspelý a "verejne kótované na NYSE" Spoločnosť GoDaddy má približne rovnaké ocenenie ako jednorožec s otvoreným zdrojom vo svete založenia rizikového kapitálu po odchode Parsona & Vedenie spoločnosti KKR za posledných 7 rokov.

GoDaddy After Bob Parsons: Registrácia doménových mien, cloudové servery a spravované WordPress PaaS

KKR, Silver Lake Partners a Technology Crossover Ventures údajne zaplatili za 25% akcií GoDaddy v roku 2011 2,25 miliárd USD s IPO v roku 2015. GoDaddy získal MediaTemple v roku 2013. Od roku 2016 do roku 2017 GoDaddy prevádzkovala platformu Cloud Server postavenú pomocou OpenStack. so snímkami Bitnami pre poskytovanie kompletného webového servera, ktorý bol veľmi jedinečný, dobre vyrobený a inovatívny.

"…obchod s cloudovými servermi bol pôvodne spustený v marci 2016 ako spôsob ponúkania služieb v štýle AWS GoDaddy’s 17 miliónmi hosťujúcich zákazníkov. Zámerom bolo využiť nedávny mód pre cloudové služby a zachytiť nové podnikanie od existujúcich zákazníkov, ktorí zvažovali alebo začali robiť skoré presuny do cloudových aplikácií a služieb, predtým, ako urobia krok k AWS, Google, Microsoft alebo iným v Vesmír."

Toto nasledovalo po významných inováciách v ich infraštruktúre VPS založenej na softvérových riešeniach Parallels pre virtualizáciu s využitím talentu MediaTemple na implementáciu cez veľkú základňu registrovaných zákazníkov GoDaddy. GoDaddy vždy zaostával v inovácii hardvéru a softvéru na svojich zdieľaných hostingových plánoch v porovnaní s inými webhostingovými spoločnosťami. V roku 2017 sa nevysvetliteľne rozhodli uzavrieť platformu Cloud Servers. Analytici navrhli, že to bolo pôvodne určené skôr ako experiment na súťaženie s DigitalOcean, Dreamhost, & Linode a nespochybňujte spoločnosť AWS, Google Compute Engine alebo Microsoft Azure ako poskytovateľa verejných cloudových služieb. Cloud servery boli jedným z najlepších príkladov toho, ako výkonné by mohlo byť prostredie OpenStack pre webhosting, pomocou snímok Bitnami stack, ale GoDaddy zrejme už stratil dôveru s mnohými inovátormi k iným spoločnostiam kvôli poškodeniu značky a reputácii výkonu, kde maloobchod hostiteľský sektor nemal malý dôvod na zmenu a použitie zložitejších nástrojov na vývoj webových aplikácií za vyššiu cenu. TechCrunch (2017) poznamenal:

"Spoločnosť získava podniky v iných kategóriách: zaradili spoločnosť Sucuri, aby „umožnili zákazníkom zabezpečovať webové stránky bez toho, aby boli odborníkmi na bezpečnosť“; ManageWP a WP Curve pre zákazníkov na správu webov postavených na publikačnej platforme WordPress; a FreedomVoice pre komunikačné služby na webových stránkach. Všetky tieto skutočnosti poukazujú skôr na viac funkcií a podpory samotných webových stránok než na hlbší prechod do cloudových aplikácií pre podniky."

Návrh na použitie nástrojov AI spoločnosti AWS na zvýšenie schopnosti strojového učenia sa v doméne hodnotenia a aukcie domén GoDaddy nie je príliš významný, pretože len veľmi málo ľudí stále využíva služby ďalšieho predaja domén GoDaddy. Poukazuje viac na to, ako prevládajú aplikácie AI v podnikovom softvéri, a aké ľahké je integrovať funkcie prostredníctvom rozhraní API na platforme AWS. Google je v prvej etape 10 rokov "AI Najprv!" obchodný cyklus, ktorý sľubuje, že bude priemyselom meniacim sa a spoločensky transformujúcim sa ako mobilný, ale tieto oznámenia v podstate maskujú bod, v ktorom GoDaddy stráca obchod a peniaze vo svojom kľúčovom sektore, čím sa v podstate uzatvára prevádzka viacerých nezávislých dátových centier výmenou za prevádzku na AWS. hardvér lacnejšie & účinne.

Mike Clayville, viceprezident pre celosvetový komerčný predaj v AWS, uviedol: “Ako veľký podnik s vysokým rastom bude GoDaddy schopný využívať AWS na inováciu pre svojich zákazníkov po celom svete. Naše špičkové služby umožnia GoDaddy využívať nové technológie, ako je strojové učenie, rýchle testovanie nápadov a poskytovanie nových nástrojov a riešení svojim zákazníkom s vyššou frekvenciou. Tešíme sa na spoluprácu s GoDaddy, keď sa znovu vytvárajú v cloude a inovujú nové riešenia, ktoré ľuďom pomôžu premeniť svoje myšlienky na realitu online..”

Zdá sa, že GoDaddy je podobne ako EIG (Endurance International Group), ktorá zhromaždila stovky významných a menších značiek webhostingu pod záštitou verejne kótovanej / obchodovanej spoločnosti, z ktorých každá má nezávislú činnosť v dátovom centre. & personál, budovanie synergií a efektívnosti medzi organizáciami. Obe spoločnosti investujú značné prostriedky do marketingu masmédií pre svoje značky webhostingu a používajú ich na udržanie dedičstva "dotcom" zákazníci z dobrej vôle vs. & propagačné zľavy na hromadné zdieľané plány hostenia pre klientov s viacerými doménami. Firemné rozhodnutie GoDaddy prevádzkovať svoje dátové centrá v AWS namiesto toho, aby nezávisle opustilo Bluehost, HostGator a Dreamhost ako hlavné webhostingové spoločnosti s najväčšími vlastnenými a prevádzkovanými dátovými centrami mimo verejných cloudových spoločností a začínajúcich / CDN startupov ako DigitalOcean alebo CloudFlare. Ďalšími hlavnými spoločnosťami pôsobiacimi v tomto odvetví sú telekomunikácie, kolokačné centrá, spoločnosti SaaS a menšie značky webhostingu. Oznámenie GoDaddy AWS predstavuje vyrovnaný terénny efekt pre podnikateľov v webhostingovom priemysle, ktorí stavajú nové cloudové riešenia na platformových nástrojoch AWS, hardvéri webového servera a softvéri vlastných zásobníkov alebo súťažia v cloudovom ekosystéme o poskytovanie IT služieb..

GoDaddy After Bob Parsons: Registrácia doménových mien, cloudové servery a spravované WordPress PaaS

Dozorná služba Amazon, Macie, & inšpektor:

Spoločnosť Amazon Web Services (AWS) oficiálne oznámila, že všetky jej produkty a služby sú plne v súlade s normami GDPR, čo znamená, že všetky podniky, ktoré chcú posilniť svoje politiky v súvislosti s prichádzajúcou zmenou zákona, sú zahrnuté, ak používajú platformu. Spoločnosť uviedla, že bola vypracovaná "odborníci na bezpečnosť a dodržiavanie predpisov" auditovať svoje vnútorné fungovanie ako spracovateľ údajov, ktorý ho schválil ako plne kompatibilný. AWS vysvetlil aspekty, ktoré zabezpečujú, že je v súlade s GDPR, vrátane šifrovania osobných údajov, ubezpečenia, že akékoľvek údaje spracované na jeho platforme ponúkajú neustále utajenie, integritu, dostupnosť a odolnosť a že údaje sa môžu rýchlo obnoviť v prípade fyzického alebo technického incidentu. Tiež uviedol, že pravidelne testuje, vyhodnocuje a vyhodnocuje svoju činnosť, aby sa ubezpečil, že je v súlade s bezpečnosťou.

Viac informácií o zhode GDPR.

Choď oci & Kubernetes:

Len pred rokom bývalý generálny riaditeľ GoDaddy Blake Irving povedal spoločnosti GeekWire, že spoločnosť uvažuje o pripojení sa k poskytovateľom cloudu, pretože pridáva pracovné zaťaženie v nových zemepisných oblastiach mimo USA pri zachovaní vlastnej infraštruktúry v USA, zdá sa však, že sa niečo pod novým zmenilo Generálny riaditeľ Scott Wagner. Spoločnosť AWS poznamenala, že plánuje v spolupráci s GoDaddy ponúkať služby súvisiace s doménou ako súčasť dohody, čo mohlo pre tieto dve spoločnosti poskytnúť nejaký ďalší stimul, aby sa spojili..

Prečítajte si viac na adrese GeekWire.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me