Rozhovor s Borisom Siegenthalerom, generálnym riaditeľom spoločnosti Infomaniak

Vždy je zábavné dozvedieť sa o hosťujúcich spoločnostiach z blízka i z ďaleka, ktoré reprezentujú vlákna tímu HostAdvice (aj my sme globálni). Infomaniak je európska hostingová spoločnosť, ktorá vznikla z nekonvenčných koreňov. Cesta pre nich však bola zisková. Boris Siegenthaler, CEO spoločnosti Infomaniak, nám hovorí o spoločnosti, ponukách a plánoch do budúcnosti.


Rozhovor s Borisom Siegenthalerom, generálnym riaditeľom spoločnosti Infomaniak

Mohli by ste nám povedať o spoločnosti Infomaniak ao tom, ako bola založená spoločnosť?

Predtým, ako bola Infomaniak webhostingovou službou číslo jedna vo Švajčiarsku, bol prvý počítačový klub v ženevskej záhradnej kôlni. V roku 1990 sa trh osobných počítačov v plnej miere rozširoval a veľké značky predávali svoje počítačové vybavenie s veľmi vysokými značkami.

V roku 1994, Fabian Lucchi a ja – obaja počítačovo nadaní počítačoví nadšenci – založili spoločnosť pod spoločným názvom Siegenthaler & Lucchi, Infomaniak predávať počítače, ktoré sme sami vytvorili. S konkurenčnými cenami, vlastnými odporúčaniami a kvalitnými službami sa obchod rýchlo stal veľkým úspechom.

Do konca roku 1994 sme s Fabienom objavili potenciál internetu a postupne sme sa začali zameriavať na hosting webových stránok. V júni 1999 sa spoločnosť pod mojím vedením stala spoločnosťou Infomaniak Network SA a ponúkala webhostingové služby za ceny výrazne nižšie ako ceny konkurencie..

Dnes je Infomaniak neutrálnou nezávislou webhostingovou službou, ktorej jedinými akcionármi sú jej zakladatelia. Spoločnosť sa naďalej sústreďuje predovšetkým na to, čo ju viedlo k úspechu: kvalita, "Vyrobené vo Švajčiarsku" výrobky, ľahko dostupná podpora a dobrá hodnota.

Aké služby Infomaniak ponúka??

Spoločnosť Infomaniak ponúka zdieľaný webový hosting SSD, e-mailový hosting, cloudové servery SSD, ubytovanie a streamovanie videa a zvukových služieb. Od roku 2007 je Infomaniak tiež registrátorom, ktorý v súčasnosti spravuje viac ako 200 000 doménových mien.

Kde máte sídlo a koľko ľudí zamestnávate?

Naša spoločnosť prevádzkuje tri dátové centrá vo Švajčiarsku a všetky naše produkty sa vyvíjajú v našich kanceláriách v Ženeve. Spoločnosť v súčasnosti zamestnáva 60 zamestnancov. Všetci majú sídlo v Ženeve vo Švajčiarsku.

Odkiaľ pochádzajú vaši zákazníci? Mohli by ste nám poskytnúť nejaké demografické údaje o svojich zákazníkoch??

Zákaznícku základňu spoločnosti Infomaniak tvoria podniky (70%) a jednotlivci (30%). Malé a stredné podniky a organizácie teda predstavujú významnú časť nášho predaja. Asi 30% našich zákazníkov pochádza z Francúzska a Belgicka a naše know-how priťahuje aj zákazníkov z celej Európy.

Mohli by ste nám povedať viac o streamovacích službách (a službách videa a zvuku na požiadanie), ktoré poskytuje spoločnosť Infomaniak?

Viac ako 300 rozhlasových staníc v pásme FM využíva naše zvukové riešenie pre streamovanie a v priebehu rokov sme sa stali kľúčovým hráčom v streamovaní zvuku a videa. Projekt solárneho lietadla Solar Impulse, rádio NRJ alebo RTBF (Francophone Belgian Radio & Televízia) si vybrali naše služby streamovania videa a zvuku. Infomaniak tiež ponúka službu videa na požiadanie (VOD) a audio na požiadanie (AOD).

Kde sú vaše dátové centrá založené?

Všetky naše dátové centrá sa nachádzajú vo Švajčiarsku a spoločnosť Infomaniak je ich jediným vlastníkom. S hodnotením efektívnosti využívania energie (PUE) nižším ako 1,1 je naše najnovšie dátové centrum najekologickejším dátovým centrom vo Švajčiarsku. Keďže ide o dátové centrum úrovne III +, nevyžaduje sa jeho ochladzovanie klimatizáciou.

Ako funguje program partnerskej agentúry, ktorý ste nastavili?

V Európe máme viac ako 1 000 partnerov / predajcov. Užívajú si naše špičkové hostingy pre svojich zákazníkov a môžu voľne fakturovať za všetky naše služby. Získajú privilegovaný prístup k našej podpore, výrazným zľavám na naše produkty a mnohým ďalším výhodám: témy WordPress zdarma, (Elegant Themes, WooThemes a Thrive Themes), voľný priestor VOD, bezplatné certifikáty SSL, webhosting SSD atď..

Povedali by ste, že ste skôr registrátor doménových mien alebo webhosting – alebo niečo iné? Ako by ste definovali svoje podnikanie?

Infomaniak už 20 rokov hostuje webové stránky a e-mailové adresy. V roku 2007 sa nám zdalo prirodzené ponúkať kompletný servis pre ľahkú správu doménových mien, a tak sme sa stali registrátorom. Chceli by sme sa definovať ako registrátor a hostiteľ online služieb, pretože hosťujeme webové stránky a e-mailové adresy, streamovanie videa a zvuku a tiež profesionálny nástroj pre informačné bulletiny..

Aké myšlienky / závery by ste po založení a rozvoji spoločnosti mohli zdieľať s našimi čitateľmi, ktorí sú podnikateľmi?

Po prvé, je ľahké mať nápady. Ťažké je urobiť z nich realitu. Aby to bolo možné dosiahnuť, outsourcing služieb a rozvoj nie je nevyhnutne všeliekom na poskytovanie online služieb. V spoločnosti Infomaniak navrhujeme a vyvíjame väčšinu našich produktov interne, pretože nám to umožňuje kontrolovať bezpečnosť a vývoj našich produktov. Nedávno sme boli schopní rýchlo prepnúť všetky naše hostingy na technológiu SSD a naša spoločnosť bola jedným z prvých francúzsky hovoriacich hostiteľov, ktorí ponúkali bezplatné šifrovacie certifikáty SSL..

Po druhé, je možné ponúknuť vysokokvalitný hosting za konkurencieschopné ceny, pričom životné prostredie sa stáva prioritou. Od roku 2007 sme sa riadili prístupom zameraným na výrazné zníženie našej stopy životného prostredia. Týmto spôsobom plne kompenzujeme všetky naše emisie CO2, využívame výlučne obnoviteľné zdroje energie, zdieľame know-how v oblasti riadenia energie, máme certifikát ISO 14001 a ISO 5001 a vybudovali sme vo Švajčiarsku najekologickejšie dátové centrum. Spotrebitelia sú citliví na konkrétne, merateľné opatrenia v prospech životného prostredia a ako podnikateľ je nevyhnutné mať na pamäti environmentálny rozmer, pretože spoločnosti majú veľkú zodpovednosť voči budúcim generáciám, pokiaľ ide o ochranu životného prostredia..

Napokon je dôležité pamätať na to, prečo spoločnosť existuje a pre koho: ponúkať svojim zákazníkom kvalitné služby. S rastom vašej spoločnosti je preto dôležité udržiavať kvalitné vzťahy s vašimi klientmi a partnermi, a to všetko pri zachovaní pozornosti k potrebám vášho trhu a podnikateľského sektora..

Aké sú vaše budúce plány rozvoja?

Infomaniak čoskoro uvedie kompletné riešenie pre zasielanie spravodajcov online. Tento nástroj umožní zmerať efektívnosť vašich hromadných poštových kampaní, ľahko importovať zoznamy kontaktov a vytvárať online registračné formuláre s cieľom obohatiť svoju databázu potenciálnych zákazníkov..

Začali sme tiež proces získavania certifikácie ISO 27001 a čoskoro by sme mali začať ponúkať novú generáciu serverov Cloud SSD V2 s ešte lepším výkonom a zvýšenou redundanciou pre väčšiu spoľahlivosť..

Súbežne s tým neustále zlepšujeme a obohacujeme naše existujúce produkty. to’v našej DNA ponúknuť to najlepšie z hľadiska technológie a výkonu. Táto filozofia nás nedávno viedla k nahradeniu všetkých tradičných pevných diskov používaných pre náš hosting diskmi SSD najnovšej generácie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me