Contents

Rozhovor s Davidom Haisha Chenom, generálnym riaditeľom, pozoruhodne

Pozoruhodne je spustenie podporované kombinátorom Y, ktoré umožňuje komukoľvek vytvoriť krásny a funkčný web za pár minút bez toho, aby bol programátorom alebo dizajnérom. Rovnako ako väčšina startupov má príbeh s mnohými zákrutami a zákrutami. Ak je tento príbeh iný, je to, že sa začalo v Chicagu, dozrievalo v Silicon Valley a nakoniec sa rozvíja a prekvitá v Šanghaji..


Rozhovor s Davidom Haisha Chenom, generálnym riaditeľom, pozoruhodne

HostAdvice: Prosím, povedzte mi niečo o pozoruhodnom príbehu Strikely.

Úžasne sme začali, keď som bol študentom na univerzite v Chicagu. Bol to vlastne môj druhý pokus o spustenie. Môj prvý pokus, ktorý nebol’Úspech, bola crowdfunding webová stránka pre financovanie kampusu skupiny. Prekvapivo sa zrodilo z tohto zlyhania.

Pri prvom uvedení do prevádzky sa ukázalo, že nemáme tušenie, čo používatelia skutočne potrebujú alebo chceli, čo viedlo k jeho zlyhaniu. S prekvapením sme však do týždňa a pol zaregistrovali na našu falošnú stránku vyše 800 ľudí. Úžasne sme začali lepším pochopením problému, ktorý sme sa snažili vyriešiť a čo používatelia chceli.

Predtým, ako sme dostali nášho prvého platiaceho zákazníka, sme ešte prešli tromi iteráciami základného produktu. Pôvodne nás spoločnosť Y Combinator zamietla a dostala sa len na druhý pokus. V spätnom pohľade bolo naozaj dôležité, aby sme boli odmietnutí, pretože nás to prinútilo vymýšľať si, či sa zaviažu na štart, alebo nie. Rozhodli sme sa pochodovať a usilovne sme pracovali, aby sme boli “výhodný” a aby sme dokázali Y Combinator dokázať, že to funguje. že’ako sme sa dostali po druhýkrát, keď sme sa prihlásili.

Bolo životne dôležité, aby sme sa dostali do ich programu, pretože sme hľadali komunitu, mentorstvo a vytváranie sietí. To, čo sme tam dostali, ďaleko presiahlo naše nádeje a očakávania – poháňali náš rast tak na úrovni spoločnosti, ako aj na osobnej úrovni. Pred naším zážitkom z kombinátora Y sme robili len 3 chlapci, ktorí robia niečo, čo nás baví; po tejto skúsenosti sme boli vlastne podnikatelia.

Nakoniec sme od hlavných investorov anjelov v Silicon Valley získali semeno vo výške 1,5 milióna dolárov. V súčasnosti necítime potrebu získavať žiadne ďalšie prostriedky.

HostAdvice: Prosím, povedzte mi niečo o pozoruhodnom príbehu Strikely.

HostAdvice: Ako definujete svoj trh? Kto je vaše konkrétne cieľové publikum na tomto trhu?

Našim cieľovým publikom je dnes trh malých a stredných podnikov. Patria sem podnikatelia, kreatívy a veľa tvorcov webových stránok pre domácich majstrov (Do It Yourself). Mnoho z týchto ľudí sa prvýkrát presúva z režimu offline do online obchodu. Iba malé percento našich zákazníkov sú profesionálni tvorcovia webových stránok.

HostAdvice: Ako vidíte vývoj tohto trhu v nasledujúcich rokoch?

Očakávam, že uvidím oveľa väčšie oprávnenie používateľov na vytváranie samotných krásnych a kvalitných webových stránok. Rastie túžba a dopyt po väčších možnostiach pre domácich majstrov – používatelia chcú sami vytvárať a spravovať svoje webové stránky. Očakávam, že uvidím viac produktov SaaS (Software as a Service) a infraštruktúru, ktoré uspokojujú tieto potreby.

Očakávam tiež viac rozvoja naprieč platformami. Boli sme prvým tvorcom stránok, ktorý ponúka responzívny dizajn všetko našich návrhových šablón.

HostAdvice: Ako vidíte vývoj tohto trhu v nasledujúcich rokoch?

HostAdvice: Koho považujete za svojich najväčších konkurentov – Wix a ???

Myslím si, že našimi tromi najvýraznejšími konkurentmi sú dnes Wix, Weebly a Squarespace. Každý z týchto nástrojov má svoje silné a slabé stránky a je najlepší pre konkrétny typ vývojára. Vo veľmi širokých ťahoch by som povedal, že Wix je veľmi voľný tok, ktorý vám umožňuje robiť takmer čokoľvek. Weebly je Geek’s nástroje na vytváranie blogov a webových stránok, ktoré sa najmenej zameriavajú na dizajn. Štvorcový priestor je najlepší pre špičkové zariadenia navrhnuté tak, aby vyžadovali kontrolu nad každým pixelom. Všetky tri tieto nástroje, najmä Wix a Squarespace, majú dosť strmé krivky učenia.

HostAdvice: Ako vidíte prekvapivo odlišné a / alebo lepšie ako oni?

Prekvapivo je skutočne rýchle a ľahké. Za 15 minút od začiatku do konca môžete mať niečo krásne a funkčné. Naozaj neexistuje žiadna krivka učenia, pretože robíme pre vás veľa práce. Naše úsilie zameriavame hlavne na priemerného užívateľa internetu – ľudí, ktorí nikdy predtým stránku nezostavili. Rozvíjame sa však aj u našich používateľov, takže aj keď sa z nich vyvinú energetickí používatelia, väčšina z nich stále ostáva s pozoruhodnou ľahkosťou používania.

Pretože vieme, že používatelia sa niekedy boja technológie a dizajnu, do dizajnu a UX (User Experience) nášho produktu sme vložili veľa úsilia a úsilia. Som presvedčený, že toto úsilie sa vyplatilo a vyústilo do lepšieho dizajnu produktu.

HostAdvice: Jednou z vecí, ktoré som si všimol na vašom webe, je Fórum nápadov, ktoré je viditeľne zobrazené.

Zákaznícka podpora je pre nás super, veľmi dôležitá a berieme ju veľmi vážne. Okrem toho, že pomáhame zákazníkom uspieť v ich súčasných úlohách, vždy chceme počuť, čo cítia, že chýba alebo ako by sme mohli produkt vylepšiť. Neustále pracujeme so zákazníkmi na čo najväčšom počte kanálov, čo je skvelý zdroj nápadov a potrieb porozumenia. Preto na našej stránke máme špeciálnu sekciu, kde používatelia môžu zdieľať svoje nápady. Nakoniec však nemáme’neverím, že existuje jasná hranica medzi podporou a nápadmi.

HostAdvice: Kde sa viac zameriavate na vývojové úsilie – na vizuálneho návrhára alebo na funkčnosť obchodu?

Naši používatelia chcú, aby bol tvorca stránok taký, aký je oba výkonnejšie a ľahšie použiteľné, takže sme neustále ťahaní oboma smermi. Neustále pracujeme na čo najjednoduchšom vytvorení webových stránok bez toho, aby sme obetovali funkčnosť. Ako som už povedal, pracujeme na tom, aby sme veľmi pozorne načúvali našim používateľom a snažili sa čo najrýchlejšie uspokojiť čo najviac ich potrieb.

HostAdvice: Kam sa viac zameriavate na vývojové úsilie - na vizuálneho návrhára alebo na funkčnosť obchodu?

HostAdvice: Koľko aktívnych zákazníkov máte dnes? Kde sa nachádzajú hlavne?

Nemôžem zdieľať presné číslo, ale môžem vám povedať, že je na “milióny” level. Naši zákazníci sa nachádzajú hlavne v USA, Európe a Japonsku.

HostAdvice: Zdá sa, že ste začali s doménou striking.ly a potom ste prešli na strikingly.com – je to správne? prečo?

Som rád, že ste to požiadali. Keď sme produkt prvýkrát vytvorili, jednoducho sme si meno Strikely jednoducho užili. Cítili sme, že dokonale popisuje ťažbu, ktorú by ste mohli rýchlo vytvoriť na stránke, ktorá bola prekvapivo krásna. V tom čase bolo rozšírenie .LY veľmi populárne a dostupné, tak sme sa rozhodli.

Naši mentori v spoločnosti Y Combinator sa domnievali, že je veľmi dôležité, aby sme mali doménu .COM, aby majitelia firiem cítili, že sme vážne a dôveryhodní. Povedali nám, aby sme sa nezaväzovali k názvu Strikely a len si vybrali ďalšie. Ale cítili sme sa veľmi zle.

V každom prípade sme prišli s dvoma možnosťami pre naše nové meno a rozhodli sme sa poslať e-mailom našim používateľom spätnú väzbu a pomoc pri výbere nového mena. Cez noc sme dostali viac ako tisíc odpovedí, z ktorých mnohé boli dlhé. S výnimkou štyroch ľudí, všetci ostatní tvrdili, že nápadne bol názov, ktorý náš produkt opísal najlepšie, a že by sme sa s tým mali držať.!

Našťastie sa nám čoskoro podarilo získať doménu Strikingly.com na doménovom trhu za rozumné miesto.

HostAdvice: Aký bol váš najväčší zážitok zo spojenia Y Combinator (YC)?

Mottom YC je “Zostavte niečo, čo ľudia chcú.” Musí to byť tiež skutočne skvelé a úžasné, takže trávime veľa času vymýšľaním týchto vecí vopred, namiesto toho, aby sme len niečo vyhodili a videli, čo sa drží.

Dôsledkom toho je myšlienka, ktorá nemá (iba) vytvárať zákazníkov, ale vytvárať super fanúšikov. Intenzita ľudí, ktorí milujú náš produkt, zostáva základom toho, kým sme – a čo robíme – na dennej báze.

Keby som to predestiloval až k absolútnym základom, v YC sme sa dozvedeli, že máme iba 2 ½ veci, ktoré by sme mali robiť ako startup:

  • Hovorte s používateľmi
  • Zostavte produkt
  • Cvičenie (toto je 1/2)

HostAdvice: Aké rady by ste ponúkli začínajúcim firmám, ktoré sa chcú dostať do kombinátora Y (YC) alebo do podobného inkubátora?

V skutočnosti sa to týka mnohých faktorov, napríklad zrozumiteľnosti účelu, aktuálnej trakcie s výrobkami a preukázateľných výsledkov zakladateľov. Ale ak to musím zhrnúť jedným slovom, bolo by to “rozhodnosť.” To je pravdepodobne to, čo YC hľadá, viac ako čokoľvek iné. Nestačí len mať nejaký nápad. Musíte mať odhodlanie zostať odhodlaní a pokračovať v práci na svojom spustení, aj keď vás YC alebo nejaký iný inkubátor odmietne.

HostAdvice: Aké všeobecné rady by ste dnes ponúkli?’s startupy?

Zamerajte sa na problémy – nie na váš geniálny nápad!!

HostAdvice: Ako vidíte, ako sa v nasledujúcich rokoch mení svet startupov?

Veci sa po celom svete menia veľmi rýchlo a mnoho startupov prichádza a odchádza. Trend sa vracia k miestu, v ktorom trh odmeňuje spoločnosti dobrými obchodnými základmi a inováciami, nielen buzzwords. Tým sa automaticky odfiltrujú fakery a spoločnosti, ktoré robia veci z nesprávnych dôvodov.

HostAdvice: Ako vidíte, ako sa v nasledujúcich rokoch mení svet startupov?

HostAdvice: Po strávení niekoľkých rokov a vybudovaní viac ako jedného podniku v USA ste sa rozhodli rýchlo sa rozvíjať a rozvíjať v Číne – prečo je to tak?

Veľmi sa mi páčilo a učilo sa od svojej doby v USA. Zákon o prisťahovalectve v USA však žiaľ veľmi sťažuje stavanie startupov v USA pre občanov. Je to preto, že títo podnikatelia sa považujú za nezamestnaných.

Zatiaľ čo otázky prisťahovalectva boli spúšťačom môjho návratu do Číny, uvedomili sme si, že aj sídlo v Číne malo zmysel pre podnikanie. Naše cieľové publikum je medzinárodné; Mysleli sme si, že by mal byť aj náš tím. Je pre nás jednoduchšie vybudovať ideálny globálny tím so sídlom v Číne.

Dnes máme asi 60 zamestnancov, pričom 35 – 40 z nich sa nachádza tu v Číne a ďalšie sa nachádzajú na Filipínach, Japonsku a USA..

Okrem toho Silicon Valley musí byť z hľadiska nákladov dosť nepriateľský – hoci je to skvelé pre všetko, čo je spojené s budovaním startupu. Nedávno som zistil, že môj priateľ z YC presťahoval svoju spoločnosť z údolia do New Yorku len preto, že tam bolo podstatne lacnejšie bežať tam.

HostAdvice: Koľko hodín denne normálne pracujete? Čo sa vám páči, keď nepracujete?

Skoro pracujem od času, kedy sa ráno zobudím, až kým v noci nechodím spať. Vlastne o práci často snívam. Preto, ako som už spomínal, naši mentori v YC zdôraznili, že určite budeme pravidelne cvičiť.

Takže okrem cvičenia a plávania organizujem pre náš tím aj spoločenské aktivity, ako sú filmy a firemné grilovanie. Pri všetkej usilovnej práci sa stále snažíme udržať ju zábavnú.

HostAdvice: Koľko hodín denne normálne pracujete? Čo sa vám páči, keď nepracujete?

HostAdvice: Ak by ste boli požiadaní, aby ste triede 2016 dostali maturačnú adresu, aká by bola vaša správa pre nich?

Mojím hlavným posolstvom by bolo, aby sa neponáhľali životom. Musíte sa pokúsiť nájsť to, čo radi robíte, a jediný spôsob, ako to urobiť, je vyskúšať veľa rôznych vecí. Rushing slúži len na to, aby vás odvrátil od hľadania vašich skutočných vášní.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me