Rozhovor s Cory LaViskou z Particle, SurrealCMS a slávou Krásneho miesta

Krásne miesto je, dobre, krásne. Jeho tvorca Cory LaViska sa nezávisle venoval mnohým vynikajúcim projektom a bolo naozaj zábavné a vzrušujúce počuť o jeho ceste a dokonca mu pomôcť poradiť mu v ďalších krokoch.!


Cory v súčasnosti buduje novú platformu CMS s názvom Particle, ktorá vyzerá úžasne (snímky obrazovky po skoku) a urobil veľa úžasných vecí. Musím povedať, že som skutočne nadšený, keď sa s ním stretnem a spoznávam ho a diskutujem o jeho plánoch pre svoje projekty. Tu je viac o Cory.

Rozhovor s Cory LaViskou z Particle, SurrealCMS a slávou Krásneho miesta

Povedzte nám niečo o tom, ako ste založili prekrásne stránky.

ABS som začal v roku 2007 ako malé podnikanie v oblasti webdizajnu. Čoskoro som si uvedomil, že väčšina klientov po spustení potrebuje nástroj na úpravu svojich webových stránok, ale mnohé z existujúcich možností boli pre nich príliš zložité. Začal som teda vyvíjať to, čo by sa stalo Surreal CMS, ktoré sa začalo v novembri 2008. Od tej doby som prestal robiť na voľnej nohe a všetko svoje úsilie zameriavam na Surreal, open source projekty a ďalšie veci, ktoré ma zaujímajú..

Povedzte nám niečo o tom, ako ste založili prekrásne stránky.

A povedzte nám o svojich skúsenostiach ako "zakladateľ a bootstrapper."

Nikdy som naozaj nerozmýšľal žiadať niekoho o peniaze. Našiel som výklenok, ktorý potreboval riešenie, a postavil som ho. Vyžadovalo si to veľa času a úsilia – prácu na plný úväzok od 8:00 do 17:00 a následné stláčanie vo vývoji od okolo 19:00 do polnoci alebo neskôr (toto trvalo asi rok) – ale určite sa to vyplatilo.

Môžete nám povedať o niektorých projektoch, ktoré ste vytvorili? Čo inšpirovalo ich vznik?

Už som diskutoval o svojej hlavnej službe Surreal CMS. V priebehu rokov som vydal nejaké ďalšie bezplatné nástroje, ale moje zameranie bolo predovšetkým na Surreal. Môj posledný projekt sa však už pracuje asi rok a pol. Je to platforma na blogovanie / publikovanie s názvom Particle, ktorá je inšpirovaná vecami, ktoré mi v existujúcich systémoch chýbajú, konkrétne rýchlosťou a jednoduchosťou. Môže byť tiež prvou inštalovateľnou publikačnou platformou s inline úpravami.

Môžete nám povedať o niektorých projektoch, ktoré ste vytvorili? Čo inšpirovalo ich vznik?

Vaše stránky sú naozaj krásne. Ako ste sa naučili webový dizajn a aké zásady uplatňujete pri vytváraní stránok najviac??

Ďakujem! Vlastne som skôr vývojár so zameraním na dizajn. Navrhovanie webových stránok mi trvá omnoho dlhšie, ako by pravdepodobne malo. Téma pre ABS je v skutočnosti prémiovou témou, pretože som nemal čas ju navrhnúť sám. Navrhol som však www.surrealcms.com.

Keď som bol v armáde, začal som sa učiť webdizajnu. Išli sme na terénne cvičenie a urobil som veľa fotiek. Každý chcel mať CD s fotkami, ale myslel som si, že by mal existovať ľahší spôsob, tak som si kúpil svoju prvú doménu a webhosting a začal som mačkat. Myslím, že som začal s programom FrontPage, potom som išiel do DreamWeaver, potom som si konečne uvedomil, aké ľahšie môže byť kódovanie všetkého, čo môžem urobiť pre väčšinu projektov.

Celkovo vzaté, trvá to viac ako desať rokov, aby sa zhromaždili zručnosti potrebné na to, aby bol dobrý webový dizajnér a skvelý webový vývojár. Nie je to niečo, čo zvládnete v učebni.

Môžete nám povedať o zložení vašej spoločnosti? Kde sídlite? Koľko ľudí je vo vašom tíme?

ABS som len ja. V priebehu rokov som pracoval s dodávateľmi, ale dôležité veci spravujem sám. Za tie roky som sa tiež trochu presťahoval, čo mi nepomohlo. (V spätnom pohľade by som mal byť digitálnym nomádom!) Momentálne som v Orlande na Floride, ale v priebehu rokov som bol tiež tam a späť do New Hampshire..

Môžete nám povedať o zložení vašej spoločnosti? Kde sídlite? Koľko ľudí je vo vašom tíme?

Aj keď ABS je už tradične iba mnou, ak si Particle nájde svoje miesto na svete, budem sa snažiť rozvinúť spoločnosť na malý tím.

Beriete klientov alebo realizujete projekty tretích strán? Aké požiadavky musíte splniť, aby ste prijali klienta?

Neprijímam klientov. Takmer vždy odkazujem na ľudí, ktorí žiadajú niekoho iného. Pretože všetko spravujem sám, môj čas je veľmi obmedzený.

Ste aktívny aj v Githubu. Povedzte nám niečo o tom, ako sa tam angažujete.

Chcel by som byť ešte aktívnejší v komunite s otvoreným zdrojom, ale existujú časové obmedzenia a projekty s otvoreným zdrojom, žiaľ, neplatia svoje účty. Myslím, že dôvod, prečo som sa zapojil, je ten, že som v minulosti použil toľko open source projektov. Je to ako "zaplatiť dopredu" vec. Máte nejaký voľný čas na prácu na nejakom kóde, prečo nenechať ostatných, aby to využili a pomohli ho vylepšiť? Open source je v týchto prípadoch výhrou.

Určite máte záujem o dizajn. Ako sledujete trendy?

Úprimne povedané, čakám, až sa dizajnérske trendy stanú celkom samozrejmosťou. Nesnažím sa zostať špičkou. Hľadám, čo funguje a čo je jednoduché, a idem s tým. Som veľkým fanúšikom prebiehajúceho hnutia plochý dizajn.

Určite máte záujem o dizajn. Ako sledujete trendy?

Ako hodnotíte webhostiteľov pre klientske alebo celofiremné projekty?

Som v jedinečnej pozícii, kde veľa mojich používateľov má skúsenosti s rôznymi poskytovateľmi hostingu, takže vidím z prvej ruky niektoré z problémov a ako reagujú na podporné lístky. Keď sa zobrazí otázka, vo všeobecnosti odporúčam hostiteľom, ktorí udržiavajú svoju vlastnú infraštruktúru (t. J. Bez ďalších predajcov) a majú dobrú históriu podpory. Okrem toho sa hostiteľ a typ služby veľmi líšia v závislosti od projektu, potrieb klientov a úrovne ich zručností.

Pre svoje vlastné projekty používam výlučne DigitalOcean. Majú jednu z najlepších samosprávnych služieb, konkurencieschopné ceny a zďaleka najčistejšie rozhranie! Predtým som bol zákazníkom Media Temple DV asi osem rokov. Na iné účely (testovanie, osobné atď.) Používam zdieľaný účet DreamHost.

Bonusová otázka! Považujete sa za dizajnéra a vývojára?

Kedysi som hovoril, že som 70% vývojár a 30% návrhár, ale myslím si, že teraz je to skutočne okolo 90/10. Vždy som mal ohľad na dizajn, o ktorom si myslím, že mnohým vývojárom chýba, ale keď si sadnem, aby som si niečo navrhol, trvá to navždy. Som oveľa lepší vývojár ako dizajnér!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me