Azure Cloud v minulom roku vzrástol o 89%, aby prekonal Google Cloud v podiele na trhu

Spoločnosť Microsoft usporiadala v Las Vegas svoju výročnú konferenciu o technológiách Inspire v Las Vegas, ktorá spojila túto udalosť s konferenciou Ready, ktorá sa každoročne koná pre zamestnancov. Tento týždeň vyvrcholil tým, že generálna riaditeľka Satya Nadella zverejnila ročné výsledky predaja a finančnú správu pre Wall Street, ktorá odhalila, že ročný príjem spoločnosti po prvýkrát v histórii spoločnosti prekročil 100 miliárd dolárov USD. Akcie spoločnosti Microsoft dosiahli rekordné maximum 108,20 USD na NASDAQ, čo ocenilo spoločnosť na viac ako 800 miliárd USD.


CNBC hlásil, že Apple, Microsoft, Google / Alphabet, & Amazon sa všetci usilujú stať sa prvou biliónovou spoločnosťou na svete. Azure viedol divíziu Intelligent Cloud spoločnosti Microsoft zaznamenaním nárastu predaja v poslednom štvrťroku o 89% v porovnaní s predajom predplatného Office 365, ktorý vzrástol o 38%. Naopak, predaj softvéru pre webový server Windows zostal stagnujúci, iba mierne vzrástol predaj ich prémiových serverových verzií a hybridných riešení. Eufória zákazníkov nad prosperujúcou produktovou líniou Azure Cloud sa prejavila na konferencii Microsoft Inspire, ktorá zahŕňala päťdňové semináre vedúcich predstaviteľov firiem a odborníkov v oblasti technológií na širokú škálu tém od digitálnej transformácie, vládnych inovácií, & umelá inteligencia pre telemedicínu, zdravotníctvo, trendy vo vzdelávaní, chatboty, & Internet vecí. Uskutočnili sa aj početné semináre o Kubernetes, DevOps, serverových platformách, geoprostorových mapách, Visual Studio, SQL Server, Big Data, B2B, CosmosDB, SaaS / IaaS., & hranie prezentované okolo riešení spoločnosti Microsoft Azure. Z podujatia bolo zaznamenaných celkom 589 relácií, ktoré je možné bezplatne sledovať na webovej stránke Microsoft Inspire, čo predstavuje cenný zdroj pre programátorov, vývojárov, podnikateľov, študentov a podnikateľov. Podujatie sa konalo aj pri odovzdávaní cien za ekosystémové standouty s 39 kategóriami, v ktorých AT&T, Accenture, Larsen & Toubro, Cognizant, Cloudera, Ensono, & Spoločnosť Xpirit získala všetky významné ceny za svoju inovatívnu prácu v softvérovom priemysle.

Azure Cloud v minulom roku vzrástol o 89%, aby prekonal Google Cloud v podiele na trhu

Nový generálny riaditeľ spoločnosti Microsoft Satya Nadella prevyšuje spoločnosť Google v oblasti podielu na trhu cloud

Pre analytikov v oblasti cloud computingu sa otvárali najnovšie podnikové príjmy spoločnosti Microsoft a oznámenia o produktoch Azure predstavené na konferencii Inspire 2018. Ako informoval New York Times, "core cloud business je trh 60 miliárd dolárov ročne, ktorý podľa spoločnosti Synergy Research Group vzrástol v prvom štvrťroku tohto roka o 50 percent. Na tomto rýchlo rastúcom trhu má Amazon 33 percentný podiel, nezmenený od konca roka 2015. V rovnakom rozsahu spoločnosť Microsoft’s podielom vyšplhal zo 7 percent na 13 percent, a Google’s zdvojnásobil na 6 percent." Ham-fisted režim, ktorému predsedá Steve Ballmer, zlyhanie akvizície Nokia, a dokonca aj Windows / DOS impérium Billa Gatesa založené na monopoloch so stolovým softvérom s uzavretým zdrojom, sa zdajú vzdialené spomienky v porovnaní s novým Microsoftom poháňaným Azure Cloud. Podľa spisovateľa Forbesa Petra Cohana, "Prieskum Morgan Stanley zo 100 CIO z USA a Európy zistil, že 34% plánovalo kúpiť drahšiu úroveň softvéru Office 365 v priebehu jedného až dvoch rokov a 70% plánovalo alebo plánovalo používať Azure. Bernstein zistil, že od júna 2018 62% CIO uviedlo, že používa Azure (nárast o 50% približne o rok skôr), zatiaľ čo 60% používa Amazon Web Services." Ako AWS & Spoločnosť Google, Microsoft investuje značné prostriedky do integrácie cloudu AI / ML / DL, aby podporila analýzu veľkých dát, internet vecí a ďalšiu generáciu softvérových aplikácií na transformáciu podnikania. Enterprise IT naďalej ostáva lojálny k spoločnosti Microsoft na základe dedičstva dobrej vôle, rozpoznávania identity značky, potreby zabezpečenia podnikových údajov a integrácie softvérovej / hardvérovej platformy. To sa premieta do obrovského zavádzania nových produktových radov Microsoft Azure, keďže Fortune 500 pokračuje v významnom prechode na outsourcing cloudových dátových centier..

Jedným z kľúčových paradigiem, ktoré Nadella propaguje, je "všadeprítomné výpočty" – vývoj v dôsledku ďalšej generácie mobilných smartfónov, tabletov, okrajových serverov a – "vždy pripojený" Senzorové zariadenia internetu vecí. Nadella uskutočnila významné hlavné akvizície spoločností LinkedIn (26 miliárd dolárov) a GitHub (7,5 miliárd dolárov) v rámci jeho držby, ktoré rozširujú stopu spoločnosti Microsoft v oblasti sociálnych sietí a rozvoja otvorených zdrojov, ako aj nákup Minecraft / Mojang v roku 2014 za 2,5 miliárd USD. Spoločnosť Gaming v minulom roku dosiahla príjmy vo výške 10 miliárd dolárov, pričom Nadella uviedla: "V oblasti hier sme’znovu využiť našu rozsiahlu príležitosť od spôsobu, akým sa hry vytvárajú a distribuujú, až po spôsob, akým sú’hral a sledoval, tento rok prvýkrát prekonal desať miliárd príjmov. my’agresívne investovať do obsahu, komunít a cloudových služieb na každom koncovom bode s cieľom rozšíriť využívanie a prehĺbiť spoluprácu s hráčmi." Výnosy, ktoré spoločnosť Microsoft zarába z hier & Xbox je v skutočnosti o niečo viac, ako dostáva od divízie Intelligent Cloud, a takmer dosť na pokrytie celkových výdavkov na kapitálové investície vo výške 13,6 miliárd dolárov, ktoré spoločnosť vyžaduje v ročných prevádzkach. Napríklad Office 365 hlási okolo 32 miliónov predplatiteľov, zatiaľ čo Xbox Live má niekde medzi 57 a 59 miliónmi aktívnych používateľov. Microsoft tiež agresívne investoval do získavania veľkých dát, AI, mobilných nástrojov, HPC, kybernetickej bezpečnosti, profesionálnych sietí, & začatie komunikácie pod Nadellou.

Azure Cloud v minulom roku vzrástol o 89%, aby prekonal Google Cloud v podiele na trhu

Microsoft Inspire 2018 – Las Vegas: Hlavné adresy & VIP prezentácie Corenote

Na stretnutí Microsoft Inspire 2018 v Las Vegas sa uskutočnilo takmer 600 rôznych workshopov, seminárov, prejavov, prezentácií a ceremónií, na ktorých sa zúčastnilo takmer každé miesto v dodávateľskom reťazci dodávateľov a partnerských sieťach ekosystémov. Najdôležitejšie boli denné hlavné správy a korešpondenčné adresy vedúcich pracovníkov spoločnosti Microsoft, veľkých spoločností poskytujúcich služby v oblasti IT a popredných vývojárov softvéru. Pre tých, ktorí nemajú čas pozerať sa na celú adresu hlavnej príhovory, to najlepšie od prvého dňa po druhý deň, & tretí deň dá nejaký zmysel tomu, aké to je zúčastniť sa konventu. Na podujatie cestovalo do Las Vegas vyše 18 000 ľudí zo 132 krajín, s najvyššími 5-hviezdičkovými výkonnými predstaviteľmi rebríčka Fortune 500 a spoločným rizikovým kapitálom s kontingentom über-geek z tímov podnikového programovania, podnikových dátových stredísk, správy sieťových systémov, & vývoj webových stránok veľkých značiek. Boli predstavené rôzne nové produkty a služby dostupné na serveri Azure Cloud spoločnosti Microsoft spolu s propagačnými akciami a oznámeniami pre hlavné produkty, ako sú Windows, Office 365, Xbox, Surface, Skype, LinkedIn, Cortana, Dynamics 365., & Yammer. Cirkusové akty, komici, DJs, & hudobníci bavili na akcii, a 2018 "Partner roka" Víťazi boli vyhlásení za fanfáry.

Microsoft Inspire Day 1 – Vision Keynote:

Dynamika komunity partnerov spoločnosti Microsoft: "Rečníci skupiny Corenote: Gavriella Schuster (viceprezidentka spoločnosti, kanály obchodných partnerov) & Programy); Judson Althoff (výkonný viceprezident pre celosvetové obchodné podnikanie); a Brad Smith (predseda spoločnosti Microsoft a CLO)." Sledujte hlavnú myšlienku prvého dňa na Vimeo.

Microsoft Inspire Day 2 – Vision Keynote:

Zdroj aplikácie, Azure Cloud, & Obchodná spolupráca: "Rečníci skupiny Corenote: Gavriella Schuster (viceprezidentka spoločnosti, kanály obchodných partnerov) & Programy); Jason Zander (výkonný viceprezident – Microsoft Azure); Alysa Taylor (podniková viceprezidentka pre aplikácie a globálny priemysel); a Anand Eswaran (viceprezident pre obchodné aplikácie a priemyselný marketing)." Sledujte hlavnú myšlienku druhého dňa na Vimeo.

Microsoft Inspire Day 3 – Vision Keynote:

Partnerská filozofia predaja spoločnosti Microsoft: "Generálna riaditeľka spoločnosti Microsoft Satya Nadella o „troch kľúčových pilieroch spoločnosti Microsoft: inteligentný cloud computing, všadeprítomná výpočtová technika a AI a výpočty zamerané na ľudí“. Súčasťou relácie je ukážka služby HoloLens a Dynamics Field Service." Sledujte hlavnú tému tretieho dňa na Vimeo.

Azure Cloud v minulom roku vzrástol o 89%, aby prekonal Google Cloud v podiele na trhu

Jason Zander (EVP @Azure): Zander vykázal 100% medziročný rast spotrebiteľských výnosov so 122% medziročným rastom prémiových služieb Azure. Povedal, že Microsoft je "vedený partnerom" a rast bol svedectvom tvrdej práce ich partnerov. Uč sa viac.

Microsoft Inspire: Jason Zander Corenote – zdôrazňuje & Rýchle fakty:

 • Každý 1 USD vynaložený na hostingové služby Azure poháňa v partnerských predajoch priemerne 5 USD.
 • Spoločnosť Rackspace sa stala kľúčovým partnerom spoločnosti Microsoft a medziročne vzrástli poradenské služby spoločnosti Azure Cloud o 422%.
 • Spoločnosť Red Hat uviedla na server Azure Cloud plne spravovanú platformu klastrových serverov OpenShift, ktorú spoločnosť Zander ponúkla ako príklad záväzku spoločnosti Microsoft podporovať riešenia s otvoreným zdrojovým kódom na základe dopytu v priemysle..
 • Všadeprítomná počítačová sieť je kľúčom k inteligentnému cloudu. Microsoft Azure je "produktívny, hybridný, inteligentný, & dôveryhodný" s 54 medzinárodnými regiónmi v ich pokrytí (4500+ miest peeringu) & 130+ okrajových stránok).
 • Spoločnosť Microsoft investuje do inštalácie vlastných podmorských káblov z optických vlákien, aby mohli prevádzkovať svoje dátové centrá nezávisle od veľkých telefónov.
 • Microsoft Azure teraz ponúka komplexné portfólio produktov virtuálnych strojov vrátane: prasknuteľných, univerzálnych, výpočtovo náročných, optimalizovaných pre ukladanie dát, optimalizovaných pre pamäť, graficky náročných, HPC, & Možnosti SAP HANA.
 • Účelová infraštruktúra pre podniky "kritická misia" pracovné zaťaženia, ako napríklad tie, ktoré spúšťajú SAP, NetApp, & Cray predstavuje dôležité zameranie pre budúcnosť služieb Azure.
 • Zásobník Azure je možné prevádzkovať na okrajových serveroch kdekoľvek v rámci hybridných / multi-cloudových modelov.
 • Azure Migrate pomáha firmám presúvať staršie aplikácie do cloudu ako súčasť procesu digitálnej transformácie.
 • Azure Hybrid (s vyhradenou inštanciou) je nákladovo najefektívnejší spôsob spustenia systému Windows Server + SQL v cloude, ktorý nie je k dispozícii na serveroch AWS alebo Google.
 • Kód Visual Studio používa viac ako 1,5 milióna vývojárov každý deň. Spoločnosť GitHub, ktorú čoskoro vlastní spoločnosť Microsoft, podporuje každý deň viac ako 22 miliónov vývojárov s otvoreným zdrojom.
 • Microservices, Kubernetes, & Azure na podnikovej úrovni prináša na trh riešenia bez serverov (FaaS).
 • SQL DB, PostgreSQL, MySQL, Redis Cache, & CosmosDB sú hlavné produkty DBaaS dostupné na Azure v rámci plne riadeného prístupu.
 • Niektoré podniky migrujú tisíce aplikácií založených na SQL do cloudu na jednom účte.
 • Azure SQL DW (Data Warehouse) je pre podniky asi o 30% lacnejší ako AWS Redshift.
 • Azure CosmosDB je najrýchlejšia databáza na platforme s globálnym rozsahom a podporou pre MongoDB, Gremlin, Spark, & Cassandra cez API.
 • Integrácia AI do aplikácií s cieľom zefektívniť podnikanie je jednoduchšia vďaka vopred vybudovaným kognitívnym službám spoločnosti Azure.
 • Azure Databricks je analytická platforma založená na Apache Spark na transformáciu veľkých dát do podnikovej inteligencie.
 • Azure Machine Learning podporuje rámce ako TensorFlow, PyTorch, Caffe2, Keras, MxNET, & Kognitívna sada nástrojov s vopred zostavenými modelmi AI.
 • Azure Machine Learning sa nasadzuje priamo do Kubernetes na orchestráciu aplikácií pomocou kontajnerov Docker. Tento kanál umožňuje vývojárom softvéru používať nástroje platformy Azure v spojení s požiadavkami na riadenie projektov CI / CD.
 • Centrum Azure IoT Hub v súčasnosti spracováva viac ako 1 bilión správ zo zariadení pripojených na internet.
 • Azure Sphere je mikrokontrolný čip inšpirovaný senzormi technológie Xbox, ktorý sa natívne integruje do zásobníka Azure pre vývoj aplikácií IoT a zahŕňa tisíce partnerských zariadení v ekosystéme..
 • Pozrite si dva dni Corenote spoločnosti Microsoft Inspire 2018.

Azure Cloud v minulom roku vzrástol o 89%, aby prekonal Google Cloud v podiele na trhu

Zamerajte sa na partnerov: "Spoločnosť Microsoft zverejnila, že spoločné predajné úsilie s partnermi doteraz dosiahlo 5 miliárd dolárov v predaji partnerov, zatiaľ čo spoločnosť od minulého roka dodala partnerom viac ako milión potenciálnych zákazníkov. Spoločnosť Microsoft tiež uviedla, že v súčasnosti má spolu 72 000 cloudových partnerov a uvádza, že príjmy poskytovateľa cloudových služieb (CSP) sú v porovnaní s minulým rokom vyššie o 234 percent. 5 miliárd dolárov v partnerskom predaji je "naozaj dobrý začiatok tohto pohybu, ale je to len začiatok," Šéfka spoločnosti Microsoft Channel Gavriella Schusterová informovala vo štvrtok s novinármi. “ Ďalšie informácie o oznámeniach spoločnosti Microsoft na adrese Inspire 2018.

Azure Cloud v minulom roku vzrástol o 89%, aby prekonal Google Cloud v podiele na trhu

Inovácia partnerov – rast & diferenciácie: "Organizácie na celom svete prechádzajú transformáciou poháňanou cloudom, umelou inteligenciou, zmiešanou realitou a internetom vecí. Tieto technológie pomáhajú podnikom a spoločnosti dosahovať nové výšky – maloobchod sa stáva osobnejším, bankovníctvo sa stáva plynulejšie a zdravotná starostlivosť sa stáva prediktívnejšou a preventívnejšou. Jadrom týchto neuveriteľných príbehov o transformácii – a ešte viac – sú partneri spoločnosti Microsoft. Partnerský ekosystém spoločnosti Microsoft je skupina stoviek tisícov organizácií, ktoré majú pozitívny globálny vplyv. Budujú všetko od podnikových aplikácií až po riešenia špecifické pre dané odvetvie na serveri Dynamics 365 až po herné zážitky. Tieto spoločnosti sú prirodzeným rozšírením tímu spoločnosti Microsoft a dodávajú špičkovú technológiu miliónom zákazníkov.." Ďalšie informácie o produkte Microsoft Inspire 2018.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me