Integrovaná správa siete pre hybridné riešenia s viacerými poskytovateľmi cloudhostingu

Ako hlavné IT korporácie a spoločnosti poskytujúce webhosting naďalej vyvíjajú svoje vlastné proprietárne cloudové dátové centrá & V prípade softvérových platforiem sa zvyšuje potreba nových služieb správy cloudu, ktoré podnikom a spotrebiteľom umožnia spravovať nasadenie cloudového hostingu u viacerých dodávateľov súčasne. Systémy správy viacerých cloudov môžu byť nainštalované nezávisle s Red Hat OpenShift (ktorý podporuje OpenStack, AWS, KVM, VMware, & súkromná cloudová integrácia), zatiaľ čo iné platformy ako Cloud Foundry, Mirantis, & OnApp Cloud ponúka hotové produkty PaaS s jednoduchou navigáciou webového GUI správy sieťových zdrojov servera cloudových klastrových serverov viacerých dodávateľov. Použitie kontajnerov na cloudových webových serveroch, ako je Docker & Kubernetes zvyšuje prenosnosť dát prostredníctvom plných zásobníkov, ktoré zachovávajú výrobné a vývojové požiadavky zložitých databázových webových a mobilných aplikácií s vlastným kódom, čo umožňuje nepretržité dodávanie softvéru s aktualizáciami riadenia verzií z distribuovaných programových tímov Agile..


Integrovaná správa siete pre hybridné riešenia s viacerými poskytovateľmi cloudhostingu

Red Hat OpenShift Container Platform 3.5 – Integrácia s OpenStack, Docker, & Kubernetes

Pre podnikový web hosting na spravovanom verejnom, súkromnom, & hybridné cloudové platformy na podporu rozsiahlych webových stránok & Pri mobilných aplikáciách sa virtualizácia používa na replikáciu serverov do klastrových sietí s vyrovnávaním záťaže a synchronizáciou databázy na správu vysokej úrovne webového prenosu. Je Red Hat OpenShift "platforma ako služba" produkt, ktorý integruje servery Docker, Kubernetes, OpenStack a Red Hat Enterprise Linux nainštalované s vlastnými konfiguráciami zásobníkov pre PHP, Python, Ruby, Perl, & Java. Vývojové tímy môžu používať Git, Jenkins a prispôsobenú sadu vývojových nástrojov na precvičovanie nepretržitého poskytovania webu & aktualizácie mobilných aplikácií na produkčné servery. OpenShift 3 používa aplikáciu Docker na prenosnosť kontajnerov v systéme Linux & databázové obrazy pre konfiguráciu softvéru zásobníka a Kubernetes pre replikáciu virtuálnych serverov do sieťových klastrov.

Integrovaná správa siete pre hybridné riešenia s viacerými poskytovateľmi cloudhostingu

Pri správe klastrov webového servera OpenShift 3 stavia na Kubernetes 1.5.2, aby pridal ďalšie vrstvy zabezpečenia, vylepšenia úložného priestoru a stability v operáciách. Programátori spoločnosti Red Hat vytvorili novú integráciu so spoločnosťami Ceph, GlusterFS, Google PD, AWS EBS, Cinder, CNS a Azure pre dynamické poskytovanie blokového úložného priestoru vo výkone operácií klastra serverov podľa požiadaviek vlastných aplikácií. OpenStack pridáva ďalšiu vrstvu možností správy siete a konfigurácie servera, ktoré môžu byť použité pre multi-cloud orchestráciu, privátnu správu cloudu, & hybridná cloudová konštrukcia s podporou viacerých dodávateľov. OpenShift je k dispozícii ako predinštalovaná služba spravovaná Red Hat na AWS a Google Cloud, pričom ďalšie spoločnosti ako Rackspace ponúkajú vlastný OpenStack & Projekt Atómová integrácia v rámci riadených cloudových rámcov.

Úvodné video – Red Hat OpenShift

OpenShift od Red Hat (2015) – "Red Hat, Inc., popredný svetový poskytovateľ riešení s otvoreným zdrojovým kódom, vám prináša OpenShift Enterprise 3. Prvá podniková platformová platforma pre aplikácie na báze kontajnerov založená na kontajneroch Linux vo formáte Docker, orchestrácii Kubernetes a Red Hat Enterprise Linux 7, ktorá poskytuje plnú podporu z operačného systému do runtime aplikácií." Postupujte podľa OpenShift na Twitteri.

Integrovaná správa siete pre hybridné riešenia s viacerými poskytovateľmi cloudhostingu

Zlieváreň cloudov – "Moderný štandard pre kritické aplikácie pre globálne podniky – podporuje toľko kontinuálnych dodávkových potrubí, koľko je potrebných na spustenie vo veľkom meradle." Sledujte Cloud Foundry na Twitteri.

Zlieváreň cloud – ekosystém s otvoreným zdrojom pre orchestráciu s viacerými oblakmi

Cloud Foundry je neziskový softvérový projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý poskytuje nástroje na správu viacerých cloudov prostredníctvom podpory finančného rozvoja od spoločností VMware, Pivotal Software, GE, & EMC. Nezisková základňa cloudovej zlievárne je dôležitá, pretože rámec umožňuje vývojárom prenášať aplikácie medzi väčšinou hlavných poskytovateľov cloudhostingu, ako sú AWS, Microsoft Azure, IBM SoftLayer, & Google Compute Platform (GCP), ako aj súkromné ​​oblaky v podnikoch, vládach alebo akademických kruhoch nakonfigurované pomocou OpenStack, VMware vSphere & Photon atď. Cloud Foundry je založený na softvéri vyvinutom Open Container Initiative a Cloud Native Computing Foundation, ktorý obsahuje zabudovanú podporu platformy pre Docker & Kubernetes. Meradlo Cloud Controller, Diego Brain, Diego Cells a User Account and Authentication Server (UAA) poskytujú pružnú architektúru pre požiadavky webhostingu. Riešenia sieťového monitorovania, ako sú Splunk, Logstash, New Relic, Datadog a Dynatrace, dokončujú balík nástrojov platformy Found Foundry, zatiaľ čo vývojové spoločnosti tretích strán pokračujú v rozširovaní riešení dostupných na trhu o nové moduly, serverové rozšírenia., & Integrácia API.

Zlieváreň cloud - ekosystém s otvoreným zdrojom pre orchestráciu s viacerými oblakmi

Softvér Kubernetes od spoločnosti Mirantis – "Platforma Mirantis Cloud Platform obsahuje distribúciu hry Kubernetes iba pre hry na organizáciu kontajnerových orchestrácií." Prečítajte si viac informácií o platforme Cloud Cloud.


Cloudová platforma Mirantis (MCP) – VM & Zdroje kontajnerov pre natívne pracovné zaťaženie v cloude

Platforma Mirantis Cloud Platform (MCP) je balík súkromnej orchestrácie typu cloud, ktorý obsahuje OpenStack, Kubernetes, Ceph, DriveTrain a StackLight. OpenContrail sa používa na poskytovanie softvéru definovaného sieťového rozhrania (SDN) na hosťovanie viacerých domén a subdomén s jedinečným prostredím serverového softvéru na hardvéri. kaliko & Border Gateway Protocol (BGP) štandardy sú integrované s MCP, aby ponúkli virtuálne sieťové vrstvy 3 pre elastické kontajnerové prostredia Kubernetes, ktoré sa môžu škálovať s prevádzkou webových stránok. Nástroje DriveTrain Lifecycle Management (LCM) a StackLight Operations Support System (OSS) môžu byť použité v projektovom riadení pre mobilné aplikácie a webové stránky, ktoré musia zahrňovať nepretržité doručovanie s kontrolou verzií pre tímy vývoja softvéru. Platforma Mirantis Cloud Platform je postavená na podpore Docker pre zvýšenie prenosnosti údajov medzi poskytovateľmi cloudhostingu.

Cloudová platforma Mirantis (MCP) - prostriedky VM a kontajnerov pre pracovné zaťaženie v cloude

Video – Multi-Cloud Orchestration With Spinnaker

Zjednotené platformy VM, kontajnery, holý kov – "Jakub Pavlik predvedie výkon jednej platformy pre holé kovy, virtuálne počítače a kontajnery pomocou veľkých dátových aplikácií, využívajúc Spark, Kafka a distribuovaný systém súborov Hadoop v spoločnej sieti s podporou OpenContrail.." Prečítajte si viac informácií o Mirantise.

Cloudová platforma Mirantis (MCP) - prostriedky VM a kontajnerov pre pracovné zaťaženie v cloude

Cloudová platforma OnApp – "Verejná federácia OnApp prináša oblaky poskytovateľov služieb z celého sveta do jedného súboru verejnej cloudovej infraštruktúry na požiadanie – svet’najväčší verejný cloud." Prečítajte si viac informácií o cloudovej platforme OnApp.

Platforma OnApp Cloud Management Platform – verejná, súkromná na kľúč, & Hybridné cloudové riešenia

Platforma OnApp Cloud Management Platform je jedným z najkompletnejších a najobľúbenejších softvérových balíkov na kľúč na organizovanie verejných, súkromných, & hybridné cloudové riešenia. OnApp podporuje VMware, Xen, & Virtualizácia KVM vrátane priamej integrácie s elastickou serverovou platformou Amazon EC2. Správa viacerých cloudov medzi distribuovanými produktmi viacerých výrobcov sa dá nakonfigurovať na mieru v DNS, výpočtovom stroji, automatickom mierke, vyrovnávaní záťaže, bráne firewall, & sieťové nastavenia. Schopnosť spravovať viac serverov, úložných prostriedkov, CDN, inštancií VPS, & Prvky PaaS v jednom systéme palubných dosiek s jednoduchou navigáciou v GUI robia z platformy OnApp Cloud Management Platform výkonné riešenie na vytváranie hybridných riešení cloudovej siete z prvkov viacerých dodávateľov. Federácia OnApp zahŕňa trh, kde predajcovia môžu predávať hostingový priestor, služby dátového centra, softvérové ​​riešenia, & integračné skripty tretích strán na rozšírenie platformy. Podpora IPv4 / IPv6, DNS servery s nízkou latenciou, rozšíriteľné možnosti integrácie CDN, pokročilý webový ovládací panel, správa používateľov, & Všetky možnosti konfigurácie VLAN sa spájajú a robia z OnApp Cloud Platform jedno z najpopulárnejších softvérových riešení pre poskytovateľov cloudového hostingu a podnikových IT administrátorov na vývoj vlastných riešení pre dátové centrá.

Platforma OnApp Cloud Management Platform - verejné, súkromné ​​a hybridné cloudové riešenia na kľúč

Výzvy distribuovaných cloudových počítačových systémov – „Multi-cloudová architektúra Supercloudu využíva distribuované cloudové systémy viacerých poskytovateľov. Toto lepšie zaisťuje, že používatelia majú svoje údaje hostené v najbližších dátových centrách pre všetkých poskytovateľov v systéme, nielen pre najbližšie dátové centrum jedného poskytovateľa. Ako súčasť Supercloud’s multi-cloud architektúra, bezpečnostná vrstva poskytuje oddelenie medzi zákazníkom’s cloud a poskytovateľom kontrolovaný cloud. Táto vrstva umožňuje architektúre Supercloud hostiť oblaky zamerané na používateľa alebo “U-Mraky,” ktoré sú osobitne šifrované pre každého jednotlivého používateľa, či už ide o osobu alebo spoločnosť. ““ Ďalšie informácie o architektúre supercloud.

Platforma OnApp Cloud Management Platform - verejné, súkromné ​​a hybridné cloudové riešenia na kľúč

Multi-Cloud Orchestration – Supercloud Hypervisors & Nástroje na nepretržité doručovanie

Veľkosť trhu dátových centier pre cloudový webhosting a podnikové riešenia v kombinácii so zložitosťou a rýchlosťou inovácií v tomto odvetví znamená, že v súčasnosti existuje veľké množstvo podobných softvérových produktov, ktoré v súčasnosti súťažia o trhový podiel na trhu a prijatie priemyselného odvetvia do hlavného prúdu. "Cloud Management System" (CMS) sektor rozvoja. Niektoré z ďalších platforiem, ktoré ponúkajú multi-cloudové riešenia orchestrácie a správy dátových centier s podporou pružného cloudového servera, ktoré je možné porovnávať s platformami Red Hat OpenShift, Cloud Foundry, Mirantis Cloud Platform, & Cloud OnApp Cloud:

  • Apache Mesosphere: https://mesosphere.com
  • VMware Photon: http://www.vmware.com/solutions/cloudnative.html
  • Cloudová platforma Apprenda: https://apprenda.com
  • Atómový projekt: http://www.projectatomic.io/
  • rancheros: http://rancher.com/rancher-os/
  • coreos: https://coreos.com/

V oblasti cloudhostingu sa priemysel v súčasnosti zameriava na poskytovanie infraštruktúry na nepretržité poskytovanie aktualizácií softvéru zo systémov na správu verzií a distribuovaných tímov Agile / Scrum. Dve z najobľúbenejších riešení na nepretržité dodávanie v kontajnerových systémoch pomocou Docker & Kubernetes sú:

  • Jenkins: https://jenkins.io/
  • spinakr: http://www.spinnaker.io/

Softvér na správu viacerých cloudov umožňuje veľkým spoločnostiam, malým firmám, nezávislým vlastníkom webových stránok a vývojárom mobilných aplikácií zamerať sa na sprísnenie požiadaviek na softvér pre podporu programovania v jazykoch a databázach v populárnych aplikáciách pri zachovaní prenosnosti kódu na rôznych platformách dodávateľov. Spoločnosti poskytujúce webhostingové služby v cloude a poskytovatelia podnikových služieb môžu používať softvérové ​​riešenia na správu viacerých cloudov, aby ušetrili peniaze pomocou riešení na kľúč pre elastické nasadenie cloudu, hybridnú konštrukciu cloudu alebo na získavanie hardvéru. & veľkoobchodná šírka pásma za najnižšie náklady na zdroje od konkurenčných spoločností v dátovom centre.

Video – nepretržité zavádzanie infraštruktúry, platformy a aplikačných služieb

Cloudová platforma Mirantis (MCP) – "Jednotná platforma, ktorá dokáže organizovať a nepretržite poskytovať služby v oblasti infraštruktúry, kontajnerových platforiem a aplikácií naprieč holými kovmi, kontajnermi a virtuálnymi počítačmi, takže môžete postupne jednoducho využívať výhody kontajnerov, pretože staršie aplikácie sú prispôsobené architektúre mikro služieb.." Viac informácií o Spinnakeri.

Multi-Cloud Orchestration - Supercloud Hypervisors & Continuous Delivery Tools

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me