Rozhovor s Tomaszom Żylou, generálnym riaditeľom nazwa.pl

Je pekné vedieť, že hosting neexistuje iba vo vákuu – že hostingové služby sú dostupné na celom svete a slúžia potrebám všetkých zákazníkov vo všetkých zemepisných oblastiach. Tomasz Żyła je generálnym riaditeľom nazwa.pl, najväčšej hostiteľskej spoločnosti v Poľsku a jednej z najväčších IT spoločností v krajine. Spoločnosť, ktorá oslávi 20. rok svojho roka v roku 2017, sa zameriava na domény, hosting, internetové obchody, webových sprievodcov, e-maily a certifikáty SSL, ako aj profesionálne služby v oblasti konfigurácie a poradenstva. Bolo mi potešením dozvedieť sa o podnikaní od osoby pri kormidle, Tomasz Żyła, ktorá mi poskytla niekoľko vynikajúcich poznatkov o tom, na čo je podnikanie zamerané.


Rozhovor s Tomaszom Żylou, generálnym riaditeľom nazwa.pl

Môžete nám povedať svoj vývoj v spoločnosti? Vidím, že ste začali v marketingu na NetArt v roku 2000 a teraz ste generálnym riaditeľom svojej značky – nazwa.pl.

Áno, dobrodružstvo som začal so spoločnosťou v roku 2000, predtým ako sa stala nazwa.pl. Spočiatku som bol zodpovedný za administratívne práce a poskytovanie služieb zákazníkom virtuálneho servera našej značky serwery.pl. O niekoľko mesiacov som prešiel na pozíciu nezávislého marketingového manažéra a po roku som bol marketingovým riaditeľom. Od roku 2004 som’som bol predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom nazwa.pl.

Môžete nám povedať svoj vývoj v spoločnosti? Vidím, že ste začali v marketingu na NetArt v roku 2000 a teraz ste generálnym riaditeľom svojej značky - nazwa.pl.

Aký bol výstup na CEO na nazwa.pl? Aké zručnosti máte, aby ste sa stali úspešným generálnym riaditeľom?

Moje analytické schopnosti majú veľký vplyv na môj profesionálny rozvoj. Logické myslenie je veľmi užitočné pri plánovaní, vývoji procesov a účinnom riadení. Aby všetky procesy v spoločnosti fungovali správne a aby sa spoločnosť rozvíjala, je to’Je dôležité uprednostňovať a delegovať úlohy takým spôsobom, aby sa navzájom neblokovali.

Okrem toho si myslím, že dokážem nadviazať a udržiavať dobré vzťahy so zamestnancami a obchodnými partnermi. to’o tom, že ste sami sebou, vďaka čomu sú ostatní ľudia otvorenejší. Vždy počúvam ľudí, analyzujem potreby, ktoré vyjadrujú, a snažím sa posúdiť, ako môžu zlepšiť výkonnosť spoločnosti a prispieť k jej rozvoju..

Mám tiež pravidlo: odpovedám na každý e-mail v ten istý deň – to znamená, že’nezdržiavam iných ľudí’s prácou a mám pocit, že všetko je v poriadku a beží hladko.

Je väčšina zákazníkov spoločnosti Nazwa poľská? Slúžite vôbec mimo krajiny? Aké je geografické členenie vašich zákazníkov?

Na naswa.pl sa zameriavame na poskytovanie služieb a uspokojovanie potrieb miestnych firiem, čo znamená, že veľká väčšina našich zákazníkov pochádza z Poľska.

Je väčšina zákazníkov spoločnosti Nazwa poľská? Slúžite vôbec mimo krajiny? Aké je geografické členenie vašich zákazníkov?

Môžete nám povedať niečo o nazwa.pl a značkách, ktorým slúži? Pracujete teraz výlučne na strane nazwa.pl podnikania?

nazwa.pl (predtým NetArt) je najväčšou hostiteľskou spoločnosťou v Poľsku a jednou z najväčších poľských spoločností v oblasti IT. Naše portfólio obsahuje tri hlavné značky: nazwa.pl – najdôležitejšia značka, v ktorej ponúkame služby registrácie doménového mena, hosting a množstvo ďalších služieb, ktoré podporujú prevádzkovanie online obchodu; serwery.pl – značka pre profesionálnych zákazníkov, ktorá ponúka dedikované servery a cloudovú službu IAAS. Našou treťou značkou je Onet Hosting (hosting.onet.pl), v ktorom ponúkame podobné služby ako nazwa.pl, ale prispôsobené potrebám jednotlivých zákazníkov (lacnejšia ponuka pre menej pokročilých používateľov)..

Aké sú vaše najväčšie výzvy, ktorým práve teraz čelíte na nazwa.pl?

Chceme byť na prvom mieste pre podnikateľa, ktorý’hľadá riešenia na podporu podnikania. my’Rád by som vytvoril a ponúkol intuitívne a spoľahlivé služby, vďaka ktorým budú môcť naši zákazníci úspešne rozvíjať svoje podnikanie. my’riadi sa zásadou, že každý podnikateľ, ktorý registruje názov domény alebo vytvára webovú stránku, sa môže stať lídrom vo svojom odbore a priviesť klientov z celého sveta.
Najdôležitejším cieľom a výzvou, ktorú sme si sami stanovili pri nazwa.pl, je poskytovanie služieb najvyššej kvality, aby si zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre nazwa.pl, mohli byť istí, že’urobili sme dobrý výber a dali sme ich podniky do rúk osvedčeného, ​​spoľahlivého a kompetentného partnera. Chceme, aby zákazníci s nami zostali roky, takže ich počúvame a vyvíjame naše služby tak, aby vyhovovali ich potrebám a očakávaniam.

Aké rady máš pre niekoho, kto je "lezenie po rebríku" ako ste jasne urobili?

Pri pohľade na svoju vlastnú profesionálnu cestu môžem povedať, že ja’Vždy som urobil dvakrát moju časť. Odhodlanie v práci spojené so silným nasadením, láskou k tomu, čo robíte, vedomosťami a zmyslom pre dané odvetvie, poskytuje najlepšie výsledky. Ale pre dobré vedenie spoločnosti nie sú známe osobné črty’dosť. Musíte tiež vedieť, ako analyzovať trh a predvídať, ako sa môže v budúcnosti zmeniť.
Čo’Najdôležitejším v mojom osobnom rozvoji a rozvoji spoločnosti je tím, ktorý som spolu s dôveryhodnou skupinou spolupracovníkov vytvoril v nazwa.pl. Ľudia, ktorí veria vo výrobok a sú zapojení do toho, čo robia, nám pomáhajú účinne sledovať naše ciele a dosahovať úspechy na trhu.
Aké rady máš pre niekoho, kto je

Máte nejaké tipy a triky pre ľudí, ktorí chcú prevádzkovať vlastnú hostingovú spoločnosť (samozrejme mimo Poľska!)?

Po prvé, musíte si uvedomiť, že v hostiteľskom priemysle je trh už veľmi nasýtený a vyzretý. To je dôvod, prečo’Budovanie novej značky bude veľmi ťažké. Musíte si tiež uvedomiť špecifiká trhu s hostiteľskými službami – na jednej strane môžeme pozorovať vysokú úroveň konkurencieschopnosti, na druhej strane tendenciu konsolidácie trhu. Každý, kto’s ohľadom na začatie podnikania v tejto oblasti si to musí byť vedomý. Je tiež dôležité zohľadniť očakávania miestnych zákazníkov. Prispôsobenie vašej ponuky preferenciám zákazníkov a uspokojenie ich potrieb je kľúčovým prvkom dobrej stratégie. Dobrým príkladom nesúladu podnikania, ktoré sa nestalo’Nerozumiem tomu, že trh bol v roku 2010 vstupom jedného z najväčších svetových hráčov, spoločnosti 1&1, na poľský trh. Napriek obrovským výdavkom na propagáciu a marketing, 1&1 sa nám nepodarilo dosiahnuť významné postavenie na našom trhu. To nebolo’t, kým na konci roka 2015 nezískali dom.pl, že sa v Poľsku mohli skutočne pomenovať.

Vidíte zvýšené zameranie na cloudovú infraštruktúru, čo slúži značke serwery.pl?

Výhody cloudu sme videli pred niekoľkými rokmi a ako prvý sme ho zahrnuli ako súčasť našej ponuky poskytovaním hostingových služieb v cloude. Teraz môžeme povedať, že technológia dominovala na trhu a naši zákazníci môžu využiť riešenia pomocou nazwa.pl’s hosting.

Ale tiež vidíme viac. Na serwery.pl poskytujeme našim zákazníkom cloudové služby v oblasti infraštruktúry (IaaS) založené na inovatívnej technológii OpenStack, ktorú vytvorila a vyvinula NASA. Je to reakcia na potreby používateľov, ktorí chcú neobmedzenú škálovateľnosť služieb, vysoký výkon a konkurenčné metódy účtovania použitých zdrojov. Táto služba má záujem na trhu a je tiež spojená s perspektívou rastu IaaS vo svete av Poľsku. Vzhľadom na vysoký trhový potenciál sme’túto službu budem ďalej rozvíjať.

Robíte na Nazwa.pl nejaké inovácie, aby ste sa zamerali na konkurenciu stránok ako Wix, Weebly a Squarespace??

V súvislosti s týmito riešeniami bolo našou reakciou zavedenie revolučného jednoduchého webového servisu v roku 2015 – Online vizitky. Reaguje na potreby podnikateľov, ktorí hľadajú lacné a rýchle nastavenie webových stránok. Súčasťou balíka je aj súbor hotových projektov, vďaka ktorým si môže ľahko zvoliť rozloženie pre svoj druh podnikania. my’Produkt som obohatil o možnosť integrácie stránky s najdôležitejšími sociálnymi médiami – pridaním odkazov do profilov spoločnosti na Facebooku, Twitteri, LinkedIn, YouTube a Google+. Okrem toho sa stránka automaticky prispôsobí zariadeniu’s, čo zaručuje, že sa zobrazí správne, bez ohľadu na to, či sa zobrazuje’prezerané na tablete, smartfóne alebo počítači. Stručne povedané, online vizitka od nazwa.pl je webová stránka pripravená za 60 sekúnd pre všetkých bez špecializovaných znalostí alebo zručností.
Robíte na naswa.pl nejaké inovácie, aby ste sa zamerali na konkurenciu stránok ako Wix, Weebly a Squarespace?

Aké zlepšenia plánujete predstaviť na nazwa.pl v roku 2016?

V oblasti služieb sa v prvom rade chceme zamerať na investície do ďalšieho rozvoja vizitky, ktorá sa stala naším predajným hitom v roku 2015. Ďalej chceme našim zákazníkom zabezpečiť lepší prístup k službám súvisiacim so všeobecnou bezpečnosťou – SSL certifikáty , antivírusové opatrenia, bezpečný e-mail atď.

Okrem toho plánujeme našim zákazníkom ponúknuť celý rad služieb, ktoré uľahčujú podnikanie na internete. my’uvedomiť si, aký dôležitý je výber správneho partnera, aby predĺžené formality a termíny nemali žiadny vplyv na podnikanie. Preto sme my’Opätovné zavedenie partnerzy.nazwa.pl, ktoré je určené na to, aby poskytovalo podnikom služby, ktoré odporúčame, zabezpečujúce vysoký štandard služieb, včasnosť realizácie projektu kombinovanú s efektívnosťou a založenú na moderných riešeniach. Ponuky, ktoré prezentujeme, oceňujú používatelia, potvrdzujú ich pozitívne názory a odporúčania a poskytujú overení a spoľahliví partneri ponúkajúci kvalitné služby..

Na záver dodám, že vysoká úroveň trhovej konkurencie v hostiteľskom priemysle znamená, že zákazník si môže vybrať z množstva spoločností ponúkajúcich veľmi podobné služby. Na poľskom trhu chceme vyniknúť nielen vďaka vysoko spoľahlivým službám, ale aj vysokej kvalite zákazníckeho servisu, ktorý ide nad rámec povinnosti. Už mnoho rokov sme sa o to snažili, reagovali na potreby našich používateľov a myslím si, že my’dobre sa darilo, o čom svedčí aj dynamicky rastúci počet zákazníkov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me