Úložný kontajner (CaaS), SSD Storage, & Otvorte riadiace jednotky základnej dosky

Ubuntu OpenStack minulý týždeň zverejnil štatistiku, ktorá umiestnila distribúciu softvéru Linux ako celkovú priečku na trhu v oblasti správy cloudových dát postavených pomocou OpenStack na správu siete. Spoločnosť Ubuntu si v roku 2017 nárokovala 55% celkových obchodných investícií v tomto sektore prostredníctvom konkurenčných distribúcií podnikovej platformy Linux od spoločností Red Hat OpenShift a SUSE Cloud 7 s MicroOS. V Indii spoločnosť outsourcingu vývoja softvéru Tata Communications oznámila novú podporu pre platformu cloud Container-as-a-Service (CaaS) vyvinutú ich programovacími tímami ako riešenie pre:


 • Podnikové spoločnosti ako telekomunikácie, bankovníctvo / financie, výroba alebo elektronický obchod, ktoré sa rýchlo prispôsobia modernizácii databázy;
 • Výroba webových a mobilných aplikácií na mieru s podporou vysokovýkonného cloudového hostingu na najvyššej úrovni návštevnosti používateľov;
 • Správa verejného / súkromného / hybridného hardvéru cloudovej siete pre publikovanie na webe, mobilné aplikácie, & Požiadavky na produkt SaaS.

Spoločnosť Tata Communications pokračuje v trende, ktorý zaviedli spoločnosti Infosys a Wipro pri budovaní súkromných softvérových riešení v oblasti cloud computingu, ktoré môžu tímy outsourcingu využiť na podporu súčasnej podpory mnohých podnikových spoločností. Integrátorské spoločnosti môžu nainštalovať Red Hat OpenShift, Ubuntu OpenStack, SUSE Cloud 7, CoreOS alebo RancherOS s virtualizáciou Docker na správu komplexných riešení pre podnikových klientov pomocou otvorených softvérových nástrojov. Medzi ďalšie významné oznámenia tohto týždňa patril nový produkt VMware, IBM, & Spolupráca AWS v riešeniach cloudovej platformy; Microsoft zavádza nové štandardy SSD / BMC pre výrobcov hardvéru & dátové centrá (Project Denali / Project Cerberus); a pokračujúci pokles dôverných informácií o akvizícii spoločnosti Google Kaggle v oblasti dátovej vedy, vrátane ich odborníkov na programovanie, archívov výskumných údajov, & milióny zákazníkov platformy AI / ML / DL. Apache Hadoop adopcia stále rýchlo rastie ako riešenie pre "veľké dáta" požiadavky, vrátane internetu vecí, elektronického obchodu, vozidiel s vlastným riadením, analýzy cloudovej siete, & technológie vyhľadávania.

Kontajner ako služba (CaaS), SSD úložisko a otvorené kontroléry riadenia na základnej doske

Ubuntu OpenStack: 55% podielu na trhu vs. Red Hat OpenShift & SUSE Cloud 7 Distros

OpenStack bol vyvinutý spoločnosťou Rackspace & NASA okolo roku 2010 ako moderný operačný systém údajového centra pre požiadavky cloud computingu vo veľkom meradle. Platforma je modulárna a rozšíriteľná, takže spoločnosti alebo iné organizácie ju môžu prispôsobiť podľa svojich konkrétnych požiadaviek na dátové centrum alebo cloud hosting, tj použiť na webové servery na zverejňovanie informácií alebo na hosťovanie databázových serverov pre interné operácie atď. Softvér tretích strán vývojové spoločnosti môžu vytvárať nástroje, ktoré rozširujú OpenStack novými spôsobmi: monitorovanie siete, vyrovnávanie záťaže, vzdialené úložisko, API, správa webového servera, analytika údajov, firewally, šifrovanie, & bezpečnosť. Ubuntu je teraz "najpoužívanejšia distribúcia Linuxu pre OpenStack." AT&T, Bloomberg, Paypal, eBay, Sky, & Spoločnosť Walmart v súčasnosti spravuje svoje dátové centrá a cloud hosting pre webové / mobilné aplikácie pomocou Canonical pomocou Ubuntu / OpenStack na najvyššej úrovni webového prenosu. Kombinácia ďalších 5 konkurentov v tomto odvetví: Red Hat, SUSE, HP, Oracle, & Spoločnosť IBM sa dokonca nerovná celkovej nainštalovanej užívateľskej základni Ubuntu v porovnaní s väčšinou hardvéru cloudového servera, ktorý v súčasnosti produkuje OpenStack vo výrobe dátových centier pre webhostingové služby na podnikovej úrovni, predovšetkým v oblasti súkromnej architektúry cloud pre spoločnosti Fortune 500. V súčasnosti sú hlavnými distribúciami OpenStack Linuxu s otvoreným zdrojom Linux:

 • Ubuntu OpenStack
 • Red Hat OpenShift & Red Hat OpenStack
 • SUSE Cloud 7 (MicroOS)
 • HP Helion OpenStack
 • Oracle OpenStack
 • IBM Cloud Manager s OpenStack

Výhoda zavedenia podnikových dátových centier pre spoločnosti zaoberajúce sa vývojom softvéru a hardvéru v oblasti IT je založená na skutočnosti, že spoločnosti s najväčšími obchodnými operáciami majú tiež najvyššie rozpočtové výdavky na nákup cloudových služieb. Okrem veľkých vládnych a vzdelávacích inštitúcií predstavujú podnikové rozpočty Fortune 500 najlukratívnejšie zmluvy na hardvér IT, spoločnosti vyvíjajúce softvér., & poskytovatelia cloudových služieb. Integrátorské firmy sa rozšírili v ekosystéme OpenStack a uvoľnili softvérový kód v rámci poplatkov za predplatné alebo za ceny s licencovaným použitím, ktoré pridávajú komplexnejšie možnosti nasadenia podnikových dátových centier, napríklad: webhostingová spoločnosť zamerala inštalácie OpenStack na systém Linux OS a na organizovanie kontajnerov. Integrátorské spoločnosti poskytujú poradenstvo, uzatváranie zmlúv, vývoj softvéru alebo outsourcingové služby DevOps pre 500 firiem z celého sveta ako poskytovatelia outsourcingových riešení. Spoločnosť Tata Communications nedávno predstavila platformu CaaS (Container-as-a-Service) založenú na IZO ™ Private Cloud, ktorá sa použije na podporu IT služieb v podnikových obchodných organizáciách. Tieto súkromné ​​cloudové služby súťažia s možnosťami verejného cloudu pre IT organizácie s rôznymi úrovňami synergie & investičné náklady pre komplexné organizácie, ktoré potrebujú distribuované nástroje na správu tímov na výrobu softvéru CI / CD, ktoré môžu zahŕňať tisíce produktov alebo milióny hosťovaných domén.

Ubuntu OpenStack: 55% podielu na trhu vs. Red Hat OpenShift a SUSE Cloud 7 Distros

Integrácia CI / CD s Dockerom:

Metodiky Continuous Integration (CI) a Continuous Delivery (CD) sú kľúčové znaky modernej praxe vývoja softvéru. Docker Enterprise Edition (Docker EE) môže byť katalyzátorom tohto spôsobu myslenia DevOps a integrovať sa s vašimi preferovanými nástrojmi a existujúcimi postupmi na zlepšenie kvality a rýchlosti poskytovania inovácií..

Viac informácií o Docker & Gitlab CI / CD.

Komunikácia Tata: Kontajnery ako služba (CaaS) v spoločnostiach outsourcingu IT

Platforma Tata Communications Container-a-Service (CaaS) umožňuje správcom systémov vyvážiť pružnosť riadenia projektov pomocou nástrojov príkazového riadka DevOps. Platforma Tata CaaS obsahuje všetky požadované softvérové ​​predplatné & manuálne závislosti pre skripty mikroprocesov na spustenie virtualizácie v kontajneroch. Platforma Tata CaaS obsahuje Secure Image Registry pre vytvorenie obrazu disku na webovom serveri hardvérom v elastických klastroch. Softvérový balík obsahuje prístup založený na roliach na vertikálnych klastroch bežiacich paralelne pre vývojárov Agile s viacerými tímami s mnohými podporovanými produktmi na precvičovanie verzií CI / CD a testovanie karantény. Zabezpečenie kontajnera je spravované prostredníctvom prístupových oprávnení užívateľa v každom prostredí jednotlivo pre riadenie súkromného cloudu. Ďalšie informácie o platforme Tata Communications Container-as-a-Service (CaaS).

Komunikácia Tata: Kontajnery ako služba (CaaS) v spoločnostiach outsourcingu IT

Nadácia Cloud Build & BootStack:

Spoločnosť Canonical navrhne, postaví a prevádzkuje produkčný cloud cloudu OpenStack vo vašich priestoroch od 15 dolárov na server za deň. my’Na požiadanie zašleme vášmu tímu kontrolu a kontrolu. Toto je odporúčaný spôsob, ako sa rýchlo dostať k produkcii, čo vám umožní efektívne zvyšovať pracovné zaťaženie a zamerať sa na spotrebu v cloude, nie na infraštruktúru … Použite Canonical’s nasadením viacuzlového OpenStack. S kontajnermi LXD sa všetko zmestí do vášho notebooku, do VMware alebo dokonca do verejného cloudu. Ideálne pre začínajúcich používateľov alebo vývojárov, ktorí chcú študovať komponenty OpenStack v akcii. Použiť s MAAS (‘Kov ako služba’) nasadiť na mnohých serveroch a škálovať ich do mnohých stojanov.

Viac informácií o Ubuntu OpenStack.

Vďaka poskytovaniu kontajnerových služieb si podniky môžu zvoliť plán Kubernetes na veľkom cloudovom hostiteľovi, ako je AWS, GCP alebo Microsoft Azure, a nainštalovať sieť OpenStack na AWS EC2 samostatne alebo v súkromnom cloudovom dátovom centre. Hlavnou výhodou hlavných distribúcií Linuxu založených na OpenStack (SUSE, Red Hat, & Ubuntu) je to, že odborníci na bezpečnosť platformy vopred testovali a že balíčky ponúkajú ľahké nasadenie ako riešenie v rozsahu, vrátane podpory zákazníkov, školiacich manuálov, administračných panelov a nástrojov na monitorovanie siete. Inštalácie cloudu OpenStack umožňujú, aby bol jeden server určený ako hostiteľ, ktorý riadi klastrové siete pomocou virtualizovaných oddielov kontajnerov. Hlavnou alternatívou k tomu je súkromný cloud s OpenStack & Kubernetes implementovaný pre prevádzku dátového centra. Tieto metódy sú veľmi populárne pri webhostingu na spúšťanie platforiem VPS a zdieľanie plánov CentOS spoločne na rovnakom hardvéri dátového centra alebo na viacerých miestach medzinárodného dátového centra. Hlavné alternatívy k OpenStack, Kubernetes, & Docker ako open source riešenia sú Mesosphere DC / OS, CoreOS Tectonic, & CloudStack. Hlavnou výhodou týchto platforiem je to, že umožňujú lepšie rozmiestnenie hardvérových zdrojov dátového centra vo výrobe prostredníctvom virtualizácie kontajnerov, ako aj podporu nasadenia webového servera v mierke s požiadavkami na rozšírenie vlastného kódu a programovacieho jazyka, od ktorých závisí fungovanie webových / mobilných aplikácií od fungovania hlavných SaaS funkcie pre verejnosť. Apache Hadoop poskytuje nástroje pre ďalšiu generáciu aplikácií založených na dátových tokoch, napríklad na poháňanie analytiky používateľov Amazon.com alebo autonómnych sietí automobilov.

Platforma Tata Communications Containers-as-a-Service (CaaS):

IZO ™ Private Cloud:

Integrujte, spravujte a ovládajte svoje distribuované IT prostredia pomocou jedinej platformy pre orchestráciu. Naša otvorená a flexibilná platforma vám ponúka výber hypervizorov, operačných systémov a úložiska. Naše špecializované alebo virtuálne integrované bezpečnostné architektúry sú konfigurovateľné pomocou integrácie riadenia prístupu na základe prístupu (Roll-Based Access Control, RBAC) a protokolu LDAP (Lightweight Directory Access Protocol).

Viac informácií o komunikácii Tata.

Ak sa chcete dozvedieť viac o OpenStack, zvážte e-knihu od Mirantis: "OpenStack: Cesta k cloudu" (2017). V opačnom prípade spoločnosť VMware tento týždeň urobila niekoľko významných oznámení o spolupráci v spolupráci s IBM na platforme cloudových služieb, ako aj o vzdialených hostovaných inštaláciách vSphere na AWS pre veľké obchodné riešenia. Tiež trendy v "Veľké dáta" Novinkou platformy je Apache HiveMall, ktorá umožňuje programátorom vytvárať aplikácie Machine Learning s databázami SQL. JFrog publikoval ukážku toho, ako programátori používajú C a C ++ spolu s Jenkinsom, Conanom a JFrog Artifactory na poskytovanie webových serverov pre komplexnú podporu webových / mobilných aplikácií v hostiteľských prostrediach. Brigáda vydala novú aplikáciu na skriptovanie udalostí pre Kubernetes.

Platforma Tata Communications Containers-as-a-Service (CaaS):

Apache Hadoop:

Projekt Apache ™ Hadoop® vyvíja softvér s otvoreným zdrojom pre spoľahlivé, škálovateľné a distribuované výpočty. Softvérová knižnica Apache Hadoop je rámec, ktorý umožňuje distribuované spracovanie veľkých súborov údajov v klastroch počítačov pomocou jednoduchých programovacích modelov. Je navrhnutý tak, aby sa rozšíril z jedného servera na tisíce počítačov, pričom každý z nich ponúka lokálny výpočet a ukladanie. Namiesto spoliehania sa na hardvér na zabezpečenie vysokej dostupnosti je samotná knižnica navrhnutá tak, aby zisťovala a riešila zlyhania v aplikačnej vrstve, takže poskytuje vysoko dostupnú službu na vrchole klastra počítačov, z ktorých každý môže byť náchylný na zlyhanie..

Viac informácií o Apache Hadoop.

Spoločnosť Microsoft oznámila podporu vývojárov pri používaní služieb Custom Vision, Face API a Bing Entity Search pri vytváraní webových / mobilných aplikácií. Podľa ZDnet:

"Všetky tieto API a služby sú súčasťou 25-kognitívnych služieb, na ktorých spoločnosť Microsoft pracuje. V máji minulého roku predstavitelia spoločnosti Microsoft uviedli, že 568 000 vývojárov používa svoje kognitívne služby na pridávanie inteligentných inteligencií do svojich vlastných aplikácií a služieb. Tento týždeň úradníci uviedli, že viac ako milión vývojárov sa prihlásilo a použilo kognitívne služby spoločnosti Microsoft."

CMSwire píše, že 80% podnikov investuje do AI a že v tejto oblasti IT bude v nasledujúcich 10 – 20 rokoch exponenciálny rast. V prvom rade existuje obrovská potreba spracovania AI / ML / DL v autonómnych sieťach vozidiel a motorových vozidiel, ktoré budú spravované v kontinentálnom meradle serverovými bankami renderovania AI, hostiteľmi cloudových webových serverov., & IT Majors. Po druhé, ten istý hardvér sa dá použiť pri ťažbe bitcoínov, blockchainov a virtuálnych mien, ako aj pri hraní hier & VR / AR aplikácie, t. J. GPU & strojové učenie TPU. Spoločnosť Google, AWS a IBM už vývojárom ponúkajú prístup k serverom TensorFlow na modeli webhostingu, ktorý je možné integrovať do aplikácií a obchodných služieb prostredníctvom rozhraní API a vývoja vlastného softvéru. Využívanie mobilných zariadení a tabletov tiež mení, čo programátori dokážu s týmito nástrojmi robiť kreatívnym alebo rušivým spôsobom. Kvantová nadradenosť, 3-D kovová tlač, & Higgsov výskum bozónov je príkladom najpokrokovejších aplikácií využívajúcich servery AI / ML / DL v super-klastroch dnes.

Apache Hadoop:

"Veľké dáta" & AI / ML / DL:

Krúti späť do akvária Kaggle; tretia časť stratégie spoločnosti Google spočíva v starostlivosti o komunitu vedcov údajov a odborníkov na strojové učenie (budúcich i súčasných), ktorí sú zvyknutí a pohodlní v ekosystéme strojového učenia spoločnosti Google. Či už ide o mimoriadnu podporu, ktorú spoločnosť Google poskytuje projektu Tensorflow (naposledy zahŕňajúci knižnicu hlbokého učenia Keras) alebo bezplatné vzdelávanie vo forme spoločných kurzov strojového učenia a hlbokého vzdelávania s Udacity alebo teraz získania pol milióna nadšencov strojového vzdelávania prostredníctvom Kaggle tieto pohyby zabezpečujú, že súbor nástrojov pre odborníkov bude založený na štandardoch a technológiách spoločnosti Google. Prvým predmetom podnikania po akvizícii sa zdá byť presunutie jadier spoločnosti Kaggle "kombinácia prostredia, vstupu, kódu a výstupu" do služby Google Cloud.

Viac informácií o akvizícii spoločnosti Kaggle od spoločnosti Google.

Každý, kto sa chce dozvedieť viac o vede údajov a strojovom učení, môže čítať:

 • Havarijný kurz strojového učenia s API TensorFlow (2018)
 • Hodnotenie „Úvod do vedy o údajoch“ (2017)
 • Najlepšie kurzy informatiky na internete, hodnotené (2017)

Existuje veľa vynikajúcich zdrojov dostupných online, ktoré môžu skúsených programátorov viesť k rýchlemu začatiu s jazykom TensorFlow pomocou jazyka, ktorý už technicky pozná. Kaggle výskum v oblasti vedy je akademicky dobre rešpektovaný & profesionálne na celom svete, s integrovanými náborovými a náborovými nástrojmi pre odborníkov.

Microsoft & projekt Open Compute: Nové štandardy pre firmvér SSD Storage

Microsoft a projekt Open Compute: Nové štandardy pre firmvér SSD Storage

Projekt Denali:

Projekt Denali je štandardizácia a vývoj Open Channel, ktorý definuje úlohy SSD v porovnaní s úlohou hostiteľa v štandardnom rozhraní. Správa zariadení, korekcia chýb, mapovanie chybných blokov a ďalšie funkcie špecifické pre generovanie blesku zostávajú na zariadení, zatiaľ čo hostiteľ prijíma náhodné zápisy, vysiela toky sekvenčných zápisov, udržuje mapu adries a vykonáva zber odpadu. Denali umožňuje podporu FPGA (poľných programovateľných hradlových polí) alebo mikrokontrolérov na strane hostiteľa.

Viac informácií o projekte Open Compute Project.

Open Compute Project (OCP): Project Denali, Project Cerberus, & Projekt Olympus

Projekt OpenBMC & Linux Foundation pokračovala v práci na vytvorení priemyselných štandardov pre firmvér open source baseboard management controller (BMC). Spoločnosť Microsoft oznámila projekt Denali na štandardizáciu rozhraní firmvéru SSD a na darovanie kryptografického mikrokontroléra Project Cerberus spoločnosti Open Compute Project (OCP) na ďalší rozvoj spolupráce. Podľa ZDnet:

"Úradníci spoločnosti Microsoft minulý rok označili Cerberus za ďalšiu fázu projektu Olympus, jeho návrh serverového dátového servera, ktorý spoločnosť prispela k OCP … Microsoft sa pripojil k projektu Open Compute Project (OCP) v roku 2014 a je zakladajúcim členom a prispievateľom do projektu projekt organizácie SAI (Switch Abstraction Interface). OCP zverejňuje otvorené hardvérové ​​návrhy určené na relatívne lacnú výstavbu dátových centier. OCP už vydala špecifikácie pre základné dosky, čipové sady, kabeláž a spoločné zásuvky, konektory a otvorené siete a prepínače."

Dátové centrá môžu pokračovať v monitorovaní vývoja projektu Open Compute Project (OCP) a sledovať zmeny štandardov vo webovom serveri a sieťových zariadeniach. Vývojári softvéru budú musieť sledovať tieto zmeny, aby podporovali priemyselné štandardy v aplikáciách. Úložisko SSD & šifrovanie údajov zostáva naďalej jedným z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich sektorov webhostingu v cloude.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me