Od januára 2016 má GoDaddy v správe viac ako 62 miliónov doménových mien, čo z neho robí najväčšieho registrátora akreditovaného ICANN na svete. Slúži viac ako 14 miliónom zákazníkov a zamestnáva okolo 5 000 ľudí. GoDaddy musí uspokojiť toľko rôznych potrieb, že majú okamžite po ruke obrovské množstvo možností, čo by mohlo viesť k zmätku. Avšak, oni’Prišiel som na to, ako odborne organizovať svoje ponuky, čo vedie k ľahko použiteľnému rozhraniu. Každá časť webovej stránky – ovládací panel, oblasť podpory a dokonca aj tvorca lokality – má jasné pokyny a je usporiadaná spôsobom, ktorý jednoducho dáva zmysel. Hovorili sme s Jeff King, SVP & GM hostingu a bezpečnosti na GoDaddy, ktorý pomohol vytvoriť spotrebný, produktom riadený systém, ktorý dnes používajú.


Contents

HostAdvice: Povedzte mi niečo o sebe a o tom, ako ste sa zapojili do hostenia GoDaddy a čo to znamená spravovať hosťovanie najväčšieho počtu webových stránok na svete?

Toto je naozaj zábavné miesto na prácu – ja’Celú moju kariéru som strávil v Silicon Valley v gigantoch ako eBay a Magento, takže ja’m zvyknutý na škálovanie firiem. Bola som nadšená možnosťou riadiť podnik dlhodobo. Pripojil som sa k GoDaddy pred tromi rokmi, hneď po novom generálnom riaditeľovi Blake Irvingovi. Pokiaľ ide o technologické a technologické spoločnosti, sme druh príbuzných. on’Je to produktový chlap s dlhým časom, ako ja. ja’som strávil viac ako 20 rokov v oblasti riadenia výrobkov, stavebných výrobkov; Milujem stavať veci. GoDaddy je spoločnosť, ktorá vypukla a mala rozsah, s 55 miliónmi domén, 12 miliónmi zákazníkov, ale neurobila to’Nemám skvelú reputáciu pre úžasné výrobky, takže som bol nadšený možnosťou to otočiť. Mám veľké nadšenie pre užívateľské skúsenosti a budovanie moderných technológií. Viem, ako zostaviť úžasné výrobky, a tak som vedel, že by som mohol pohnúť ihlou na skúsenosti s výrobkom, čo by bolo skvelé pre našich zákazníkov. ja’Teraz som strávil veľa času s tímom a teraz máme rad produktov, na ktorý môžeme byť veľmi hrdí.

HostAdvice: Môžete uviesť niekoľko príkladov týchto produktov?

Myslím, že teraz stanovujeme štandard, pokiaľ ide o hosting Managed WordPress pre malé podniky, a nie je lepšie miesto na získanie cPanel. V uplynulom roku sme boli najrýchlejšie rastúcou hostingovou spoločnosťou. Stále máme nové možnosti a produkty – chystáme sa uviesť na trh nový cloudový produkt, na ktorý som skutočne nadšený. Majte oči otvorené pre viac informácií o tom. tam’Bude to veľa skvelých vecí, ktoré vychádzajú z hostenia GoDaddy tento rok.

HostAdvice: Môžete uviesť príklady týchto produktov?

HostAdvice: Tvorcovia webových stránok WordPress, Drupal a online sa stávajú populárnejšími a výkonnejšími. Ako to ovplyvní vaše podnikanie a aké trendy vidíte?

Je nám úplne jasné, čo sa deje na trhu, čo je podľa mňa a bude aj naďalej fragmentované. Existujú ľudia, ktorí sú ochotní investovať čas a učia sa, ako si stavajú svoje vlastné stránky; to je “urob si sám” trh, ktorý má tendenciu používať tvorcov webových stránok WordPress alebo SaaS. S postupujúcou technológiou bude prístup ľahší. Na druhej strane však máte ľudí, ktorí jednoducho chcú robiť to, čo vedia najlepšie, napr. byť svetom’najlepší pekár a chcú svoj vývoj webových stránok zadávať externe; to je “urob to pre mňa” trhom. my’Študoval som to ako blázon a trh sa zvyčajne rozpadá na asi 50/50. Polovica malých a stredných podnikov (SMB) si najíma profesionála na vytváranie svojich webových stránok a druhá polovica si ich stavia sama. Rozkladá sa to ešte ďalej v medzinárodnom meradle – napríklad India je “urob to pre mňa” trhom. Sú ochotní zaplatiť za niekoho, kto za ne vytvorí a prevádzkuje svoje webové stránky. Potom sú miesta, kde je vyššia koncentrácia “urob si sám.” Investujeme do oboch týchto oblastí.

Domnievam sa, že hostenie sa zásadne mení, aby reagovalo na tento trend. Bývalo to tak, že keď ste chceli webovú stránku, museli ste zistiť, kde si kúpiť hostingový účet a aké technológie použiť atď. Pre mňa to bolo’je bolestivé. Nie’Nemá zmysel musieť kúpiť platformu len preto, aby ste nainštalovali inú platformu, aby ste z nej mohli získať hodnotu. To je preč.

HostAdvice: Môžete uviesť príklad toho, ako investujete na tomto rozvíjajúcom sa trhu?

Čo’Najzaujímavejšie je to, čo my’urobil som na GoDaddy s WordPress. Vynecháte proces nákupu hostingového účtu, prihlásenia sa do cPanel, jeho inštalácie atď. My’Odstránil som všetky tieto kroky. Keď si objednáte spravovaný hosting WordPress, môžete’okamžite do WordPress. Všetci hostitelia, inštalácia, konfigurácie, bezpečnosť atď. Sa o vás postarajú v zákulisí; nikdy to nevieš’je tam.

V budúcnosti, vy’Jednoducho si kúpite produkt. Keď prevádzkujete web Drupal alebo WordPress alebo dokonca Ruby, nemusíte si kupovať samostatný server alebo hostiteľa alebo cloudovú službu a potom si vytvoriť hromadu atď .; len chcete získať to, čo potrebujete a nechať to fungovať. Snažíme sa to zjednodušiť a v zásade prevrátiť celý obraz, čo zjednodušuje malým podnikom a / alebo vývojárom, ktorí slúžia malým podnikom, začať bez toho, aby bolo potrebné konfigurovať a nastavovať ich infraštruktúru..

HostAdvice: Môžete uviesť príklad toho, ako investujete na tomto rozvíjajúcom sa trhu?

HostAdvice: Ako je možné splniť tieto zásadné zmeny v hostiteľskom priemysle? Je to z pokroku v oblasti hardvéru a technológie?

Táto technológia tam bola už nejaký čas. Keď som prvýkrát prišiel do GoDaddy, ak ste chceli web WordPress, musíte si kúpiť zdieľaný hosting alebo hosting VPS a potom nainštalovať WordPress. Keď som počúval volania zákazníkov (ktoré rád robím), dozvedel som sa, že ľudia s týmto procesom zápasia. Chcú iba WordPress, tak prečo im jednoducho nedáme WordPress? Vybudovali sme špeciálne prostredie špeciálne pre WordPress. Robíme to aj pre susedné produkty: Drupal, Joomla, Magento, Ruby, dokonca LEMP a ďalšie. V podstate to budú na kľúč, hotové výrobky a hotové výrobky. Technológia pod ňou je do značnej miery rovnaká; zabalíme ho tak, aby sa stal viac spotrebovateľným a zbavil by záťaž konfigurácie vývojárovi alebo malému podniku.

HostAdvice: Ako GoDaddy ostáva v predstihu alebo konkuruje týmto službám, ako je Endurance atď.?

Nemám’Nerobte si starosti s tými chlapmi – neinvestujú do produktovej skúsenosti alebo technológie na rovnakej úrovni ako GoDaddy. Ak sa pozriete na naše finančné výkazy, utratíme trikrát viac za technológie a produkty ako spoločnosť Endurance. Myslím viac na spoločnosti novej generácie ako na spoločnosti poslednej generácie, pokiaľ ide o to, s kým konkurujeme. Napríklad skúsenosť z Dropboxu je kúzelná. To sme my’s konkurenciou, pretože to sú skúsenosti, ktoré vývojári a malé podniky očakávajú.

Investujeme obrovsky do dizajnu, skúseností s výrobkami a zákazníkmi. Dnes môžete získať web WordPress v priebehu niekoľkých sekúnd, keď to trvalo hodiny. To bolo neprijateľné. Nezodpovedalo potrebám trhu. Výhodou mierového hráča je, že máme spoločnú platformu infraštruktúry pod všetkým tým, čo robíme a ktorý je postavený a spravovaný veľmi talentovaným tímom vedeným našim CTO Elissa Murphyovou. Staviame základné prostredie a riadime všetky naše produkty, aby sme dokázali vyhovieť všetkým úrovniam produktov od základného používateľa po technicky zdatného vývojára..

HostAdvice: Takže vašou konkurenčnou výhodou sú produkty, ktoré vytvárate?

To je viac či menej správne. Keď som začal, tak sme to interne nazývali “aplikácie ako prvé,” čo znamená, že aplikácia sa stane primárnym východiskovým bodom pre zákazníka, a nie preto, aby prešiel inými obručami, aby ich sprevádzal. To nás prinútilo zmeniť skúsenosť tak, že sa celkový počet kliknutí celkovo zníži, a preto je táto skúsenosť z pohľadu používateľa príjemnejšia. Máme tiež výhodu ako hráč na mierke so spoločnou platformou pod tým všetkým.

HostAdvice: Takže vašou konkurenčnou výhodou sú produkty, ktoré vytvárate?

HostAdvice: Let’hovoria konkrétne o vašom hosťovaní WordPress. Ako je možné, že je tak lacný, keď konkurenti účtujú viacnásobné sadzby? Ako to vysvetlíte?

Toto sa vracia k tomu, čo som už hovoril o zjednotenom, škálovateľnom základnom tele a spotrebiteľsky balených výrobkoch. Trh sa mení. Zoberme si napríklad zdieľané hostiteľské prostredie. Máte nenaptimalizovanú vrstvu databázy, frontend a vrstvu cache. Ak vieme, že prevádzkujete iba stránky WordPress, potom môžeme vytvoriť prostredie a stroje špeciálne na tento účel. Napríklad vieme, že 100% týchto serverov bude možné ukladať do vyrovnávacej pamäte, takže môžeme vložiť konkrétnu vyrovnávaciu vrstvu, čo nám umožní prevziať veľa záťaže a optimalizovať tak servery front-end a back-end. Robíme to isté pre databázu. Takže môžeme vytvoriť a škálovať homogénne prostredie oveľa lacnejšie ako heterogénne prostredie. A pretože je homogénny a vyrobený špeciálne pre WordPress, môžeme ho škálovať veľmi efektívne.

HostAdvice: Aké dôležité funkcie a služby by mal mať SMB pri hľadaní hostiteľa stránky WordPress?

Myslím si, že každá malá firma, ktorá chce používať WordPress, by mala používať spravované WordPress len preto, že je na ich zabezpečení, aby boli ich servery bezpečné a aktuálne. Krása WordPress je jeho všadeprítomnosť, ale to je tiež jeden z jeho problémov. Napríklad, prečo je toľko vírusov napísaných pre Windows? Pretože toľko ľudí má systém Windows. Takže ak máte veľmi všadeprítomnú platformu, je nesmierne dôležité, aby ste ju udržali opravenú a aktuálnu. To všetko sa stará o produkt WordPress, ktorý spravuje GoDaddy. Oprava a správa každého jednotlivého webu na serveri WordPress do 24 hodín po vydaní nového vydania. Okrem toho naša bezpečnostná infraštruktúra neustále vyhľadáva a hľadá zraniteľné miesta a snaží sa ich blokovať ešte predtým, ako sa dostanú do brány firewall.

HostAdvice: Aké dôležité funkcie a služby by mal mať SMB pri hľadaní hostiteľa stránky WordPress?

HostAdvice: Aký dôležitý je silný tím podpory?

Podpora je rozhodujúca. V súčasnosti máme celosvetovú podporu s miestnymi telefónnymi číslami v 30 plus krajinách. Všetky hovory sú smerované do nášho tímu podpory špeciálne vyškoleného v oblasti WordPress a hostingu. Mnoho ponúkaných služieb WordPress od iných spoločností má podporu iba počas pracovnej doby alebo ponúkajú iba chat. Ak ty’majiteľ malej firmy a čas na pomoc máte len o 23:00. v noci, keď bude vaša firma zatvorená, potrebujete nepretržitú podporu.

Kľúčovým diferenciátorom, ktorý GoDaddy prináša malým podnikom, je naše Centrum starostlivosti o zákazníkov. Toto je tím podnikových konzultantov, ktorý je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni prakticky vo všetkých jazykoch na celom svete, s miestnym číslom takmer v každej krajine. Celý deň robia rozhovory s malými podnikmi. Keď zavoláte na svoj web s problémom, nielenže vám pomôže s vašim webom, ale tiež vám pomôže pochopiť, ako optimalizovať svoje stránky z hľadiska SEO alebo rýchlosti. Tím nielen pomáha pri presúvaní miniaplikácie na vašom webe WordPress, ale tím tiež pomáha riešiť obchodné problémy. Toto je naša štandardná podpora pri každom spravovanom pláne WordPress.

HostAdvice: Čo vidíte z elektronického obchodu? Na aké trendy sa zameriavate v roku 2016?

Elektronický obchod je nesmierne dôležitý. Mám na to osobnú vášeň. Pracoval som v Ebay, čo je obrovská platforma elektronického obchodu, a Magento, ktorý má zďaleka najviac transakcií na akejkoľvek platforme. WooCommerce má rozsiahlu základňu pre inštaláciu malých firiem. GoDaddy má produkt online obchodu, ktorý je veľmi úspešný. Elektronický obchod je preto kľúčový a neustále rastie.

SMB pôsobia vo svete, kde máte veci ako Amazon a Apple a miestne kúpeľné alebo reťazové reštaurácie, kde môžete spravovať svoje transakcie online. Malé podniky musia byť schopné držať krok so všetkým. Technológia to umožňuje a pre malé podniky je prístup k technológiám ľahší a lacnejší. GoDaddy k tomu priamo prispieva. Sme obrovský hostiteľ spoločnosti WooCommerce, máme desiatky tisíc stránok Magento a desiatky tisíc našich zákazníkov online obchodu. Je to absolútne niečo, čo je hlavným trendom, a určite niečo, do ktorého budeme naďalej investovať.

HostAdvice: Čo vidíte z elektronického obchodu? Na aké trendy sa zameriavate v roku 2016?

HostAdvice: Aké príležitosti vidíte v elektronickom obchode pre GoDaddy, napríklad online platby?

Existuje veľa príležitostí. my’rozširujeme ponuku portfólia vrátane internetového obchodu, služieb SEO a e-mailu – v skutočnosti sme získali spoločnosť zaoberajúcu sa e-mailovým marketingom. Spracovanie platieb je pre našich zákazníkov potrebou, ale v tomto momente je to potrebné’to sa plní celkom dobre. Myslím, že máme príležitosť uľahčiť konzumáciu. Neustále skúmame nové príležitosti vrátane platieb.

HostAdvice: Aké sú najväčšie bezpečnostné hrozby, ktorým čelíte?

Najväčší problém, ktorý vidíme, sú útoky DDoS, tomu verte alebo nie. A to’s nielen na GoDaddy; celý priemysel je sužovaný DDoS. to’s obrovským problémom. Ak sa pokúsite ísť na svoje webové stránky, ale môžete’Aby ste sa k tomu dostali, pretože váš hostiteľ je pod masívnym útokom DDoS, čo je veľký problém. Súvisí to s dostupnosťou a to je ďalší dôvod, prečo chcete ísť so škálovateľným hráčom. Menšie hostingové spoločnosti môžu’neudrží masívny útok DDoS. Ak ty’Pokiaľ ide o hostiteľa rozpočtu, môžete na vás pôsobiť závažnejšie. Investujeme veľké prostriedky do technológie a infraštruktúry, aby sme sa pokúsili zmierniť tieto hrozby. to’je to veľmi drahé a ja’m hrdý na infraštruktúru sme’postavil som sa.

HostAdvice: Aké sú najväčšie bezpečnostné hrozby, ktorým čelíte?

HostAdvice: Povedzte nám niečo o GoDaddy Pro. Pre koho bol postavený a prečo ste ho stavali?

To sa vracia k tomu, o čom sme hovorili skôr, hlavne porozumeniu našim zákazníkom a rešpektovaniu toho, že približne polovicu našich zákazníckych stránok vytvárajú profesionálni tvorcovia webových stránok. Po rozhovore s dostatočným počtom zákazníkov a odborníkov sme si uvedomili, že existujú milióny nezávislých pracovníkov, ktorí musia spravovať viaceré weby, a neexistuje žiadny systém, ktorý by im pomáhal. GoDaddy Pro je mechanizmus poskytujúci celú sadu nástrojov navrhnutých špeciálne pre nezávislých profesionálov a profesionálov. Neustále budujeme služby, ktoré uľahčujú život nezávislých pracovníkov. Spravujeme správu veľmi ľahko, takže ako profesionál môžete vidieť všetkých svojich klientov’ údaje na jednom mieste. Už si nemusíte pamätať (alebo ešte horšie zapisovať) heslá klientov a čísla kreditných kariet, alebo keď vyprší platnosť doménových mien alebo certifikátov uchovávaním tabuliek všade.

Naším cieľom je s týmto produktom rešpektovať pracovný postup nezávislého odborníka a uľahčiť mu život. Je to naozaj dôležité, pretože vieme, že odborníci nakupujú polovicu všetkých webových stránok pre malé podniky, takže ak je našou víziou slúžiť malým podnikom, potrebujeme, aby nás odborníci milovali, aby sme dosiahli našu víziu..

HostAdvice: Ako vyvíjate tento systém? Aké máte vyhliadky do budúcnosti pre tento ekosystém profesionálov?

GoDaddy Pro je vyvinutý naším neuveriteľne agilným a na zákazníka zameraným vývojovým tímom. Máme zákaznícku radu pre malé podniky a ďalšiu radu pre odborníkov, aby sme získali spätnú väzbu o tom, aké funkcie ľudia skutočne používajú. Necháme zákazníka, aby nás viedol k vývoju produktu. Je vzrušujúce vidieť, z čoho vyplývajú inovácie.

Napríklad v reakcii na spätnú väzbu od zákazníkov sme práve uviedli množstvo stimulov, napríklad zľavy na nástroje, ktoré odborníci bežne kupujú. Môžeme využiť našu škálu na zvyšovanie zliav a zvyšovanie motivácie na pridávanie nových klientov do našich služieb.

Mimoriadne nás teší, že budujeme platformu trhu, na ktorej môžu malé podniky položiť otázku alebo hľadať niekoho, kto vytvorí webovú stránku, a my’Tieto otázky uverejníte na trhu GoDaddy Pro, aby ste ich prepojili s webovými profesionálmi. Tým sa kruh uzatvára, pretože nielenže motivujeme odborníkov, aby podnikali, ale my im tiež prinášame podnikanie.

HostAdvice: Ako vyvíjate tento systém? Aké máte vyhliadky do budúcnosti pre tento ekosystém odborníkov?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me