Enterprise Cloud Hosting Solutions for Publishing, Media, & E-commerce

Mnoho najväčších webhostingových spoločností na svete používa OpenStack na správu svojich dátových centier a ponúka cloudové riešenia pre klientov založené na virtualizačných hypervizoroch, ako sú KVM, Hyper-V, Xen., & VMware. Kompatibilita medzi platformami je hlavnou výhodou OpenStack, pretože funguje ako elastický operačný systém v cloude pri spúšťaní a správe inštancií virtuálnych webových serverov pre najnáročnejšie webové stránky, mobilné aplikácie., & obchodná komunikácia. OpenStack ponúka základnú konfiguráciu softvéru v modulárnej architektúre, ktorú môžu využívať spoločnosti poskytujúce webhosting, ako aj množstvo vyspelých distribúcií platforiem od významných IT spoločností, ktoré poskytujú cloudové riešenia pre výskum, vládu, biomedicínsky a elektronický obchod., & mediálny priemysel. Popularita OpenStack v podnikových IT viedla k vytvoreniu tisícok nových pracovných miest pre programátorov, správcov systémov a sieťových inžinierov pri spracovaní miliárd dolárov v online transakciách pre finančný sektor. & obchody s elektronickým obchodom.


Riešenia Enterprise Cloud Hosting pre publikovanie, médiá a elektronický obchod

OpenStack – originálne partnerstvo medzi vesmírnymi priestormi & NASA

Projekt OpenStack sa začal ako spoločné partnerstvo medzi NASA a Rackspace v roku 2010, pričom tento kód bol otvorený v roku 2012 a mal by sa umiestniť pod správu nadácie OpenStack Foundation s licenciou na softvér Apache. OpenStack sa inštaluje ako vrstva medzi hypervízorom a virtuálnymi počítačmi v prostredí dátového centra, čo umožňuje správcom systémov vytvárať vlastné konfigurácie hardvéru a softvéru podľa požiadaviek ich projektu alebo podnikania..

Inštalácie OpenStack sú zamerané na webhosting, podporu webových aplikácií, podnikové IT požiadavky, verejné a súkromné ​​cloudové siete. Softvér OpenStack obsahuje dashboard, ktorý je možné použiť na správu všetkých výpočtových, úložných a sieťových zdrojov v dátovom centre, s možnosťou ďalšieho rozšírenia prostredníctvom rozhrania API na integráciu s mnohými riešeniami tretích strán..

 • Webové aplikácie – OpenStack sa používa na spúšťanie webových serverov s vyváženým zaťažením pre najväčšie weby na internete v elastických cloudových nasadeniach (Overstock.com, Ancestry.com, AT&T, Time-Warner)
 • Veľké dáta – OpenStack bol vyvinutý NASA, ktorý používa CERN na kvantový fyzikálny výskum a ktorému dôverujú spoločnosti ako Comcast, Bloomberg., & Walmart pre "Veľké dáta" požiadavky.
 • eCommerce – OpenStack sa používa na správu dátových centier eBay, PayPal, BestBuy, Staples, & Nike, ktorého súčasné komunity používateľov online sa môžu súčasne rozšíriť na milióny zákazníkov.
 • Spracovanie videa a doručovanie obsahu – OpenStack sa dá použiť na spustenie elastických sietí cloudových serverov na streamovanie hudby a videa, ktoré vyžadujú pokročilú podporu platformy.
 • Výpočty s vysokou priepustnosťou – OpenStack sa používa v CERN na spracovanie údajov týkajúcich sa Large Hadron Collider a je nasadený v dátových centrách pre škálovanie na 100 000+ simultánnych uzlov..
 • Optimalizovaný kontajner – OpenStack sa bez problémov integruje s Dockerom, Kubernetesom, & Apache Mesos pre správu kontajnerov umožňujúci silnú flexibilitu v správe systémov.
 • Web hosting – OpenStack používajú GoDaddy, Rackspace, DreamHost a ďalšie významné webhostingové spoločnosti na spustenie inovatívnych nových služieb cloudového hosťovania pre vývojárov webu..
 • Verejný cloud – OpenStack používa spoločnosť China Mobile na prevádzku viac ako 100 dátových centier s 200 000 servermi typu rackmount a čínska poštová sporiteľňa na podporu 490 miliónov používateľov..
 • Vypočítať štartovaciu súpravu – OpenStack ponúka štartovaciu sadu ako jednoduchý spôsob, ako si ľudia môžu nainštalovať a dozvedieť sa o platforme na jednom serveri, aby otestovali rôzne moduly a nástroje..
 • DBaaS – OpenStack je možné použiť na nasadenie databázy ako servisných produktov pre cloudové softvérové ​​riešenia, ako sú CRM alebo portály elektronického obchodu založené na rámcoch MySQL / MSSQL / NoSQL..

OpenStack ponúka prispôsobené základné softvérové ​​konfigurácie pre každý z týchto hlavných scenárov použitia, ktoré je možné nainštalovať a ďalej rozšíriť o moduly tretích strán. OpenStack Marketplace obsahuje množstvo distribúcií od IT spoločností, ktoré vyvinuli ďalšie proprietárne softvérové ​​riešenia založené na základnej kódovej základni OpenStack, ako aj zoznam spoločností poskytujúcich webhostingové a konzultačné služby. OpenStack je jednou z najpopulárnejších softvérových platforiem dostupných pre správu verejných a súkromných sietí cloudových serverov. V akademickom výskume je populárna aj platforma pružnej cloudovej siete OpenStack, ktorá sa môže rozšíriť na pokročilé úrovne superpočítačovej sily.

OpenStack – úvodné video

Čo je OpenStack? – "OpenStack je open source cloudový operačný systém a komunita založená spoločnosťami Rackspace a NASA v roku 2010." Postupujte podľa OpenStack na Twitteri.


OpenStack – Cloud Web Hosting & Správa dátového centra

Mnoho hlavných spoločností poskytujúcich webhostingové služby nasadili OpenStack do vývoja zákazníckych cloudových riešení pre zákazníkov, ktoré sa dajú predávať ako "Platforma ako služba" (PaaS). Nová platforma cloud computingu na GoDaddy zahŕňa integráciu s Bitnami pre extrémne rýchle nasadenie virtuálnych serverov v plnom zásobníku, ktoré je možné jednoducho ukladať a prenášať prostredníctvom snímok. Cloudová platforma DreamHost je založená na OpenStack s ukladaním objektov, integráciou CDN a meraním priebežnej fakturácie. Spravované verejné a súkromné ​​cloudové služby spoločnosti Rackspace, ktoré implementujú OpenStack, sa považujú za najlepšie v tomto odvetví. Transformácia spoločnosti Rackspace na rozvoj dôrazu na poradenské služby pre podnikových IT klientov ilustruje niektoré z mnohých spôsobov, ktorými podniky využívajú OpenStack na zadávanie požiadaviek na dátové centrá externým špecialistom na dlhodobú podporu. Schopnosť vyvíjať vlastné riešenia založené na modulárnej architektúre softvéru OpenStack viedla k mnohým konkurenčným distribúciám webhostingových spoločností dostupných na trhu..

Riešenia Enterprise Cloud Hosting pre publikovanie, médiá a elektronický obchod

Softvér OpenStack – OpenStack používa modulárnu architektúru, ktorá môže byť nasadená v rôznych konfiguráciách pre viac požiadaviek v správe cloud serverov. Prečítajte si viac informácií o OpenStack.


OpenStack – Open Source & Distribúcia proprietárnych platforiem

OpenStack Marketplace obsahuje open source aj proprietárne softvérové ​​riešenia od niektorých z najväčších IT spoločností, najpopulárnejších distribúcií Linuxu, & nové cloudové začínajúce spoločnosti. Hlavné podnikové IT spoločnosti vo všeobecnosti ponúkajú prispôsobené verzie OpenStack so zabudovanou integráciou so svojimi hlavnými softvérovými a databázovými produktmi na podporu kompletných riešení pre zákazníkov. Distribúcie OpenStack od veľkých IT spoločností v mnohých prípadoch poskytujú podobné služby, ale s jedinečným vlastným kódom na podporu produktov značkových služieb platformy. Distribúcie systému Linux umožňujú jednoduchú správu siete pomocou virtualizácie KVM & Ukladanie cefov. Cloudové začínajúce spoločnosti budujúce na platforme OpenStack obvykle ponúkajú kombináciu úplne nových softvérových riešení, integrácií API a konzultačných služieb..

 • Podnikové IT spoločnosti – Oracle, Cisco, VMware, Dell, Rackspace, Fujitsu, IBM, & HP
 • Distribúcie systému Linux – Debian, Ubuntu, Red Hat, & SUSE
 • Cloud Start-Up companies – Mirantis, AWcloud, Aqorn, Platform9, StratoScale, EasyStack, SwiftStack, UnitedStack, Bright OpenStack, Ultimum, Hyper-C, & Breqwatr

Výhody použitia prispôsobenej distribúcie OpenStack sú určené predovšetkým požiadavkami webhostingového projektu alebo obchodných IT potrieb. Môže ušetriť veľa času, energie a nákladov na vývoj nasadenia produktu PaaS od tretích strán v porovnaní s nákladmi na individuálne kódovanie rovnakých riešení. Rovnaký princíp platí pre poradenstvo OpenStack, kde môže byť pre podniky lacnejšie najímať vzdialených skúsených odborníkov na zmluvnom základe, ako najímať a školiť miestnych zamestnancov alebo udržiavať interný hardvér pre webhosting a požiadavky elektronického obchodu. OpenStack tiež ponúka podnikom príležitosť modernizovať staršie databázové aplikácie bežiace na virtualizácii VMware tak, aby sa mohli efektívnejšie škálovať pri zachovaní požiadaviek na konfiguráciu softvéru vlastných zásobníkov..

OpenStack – výukové video

OpenStack Horizon – "Zúčastnite sa na summite OpenStack Boston, 8. – 11. mája 2017, aby ste sa dozvedeli o zmesi otvorených technológií budujúcich moderný zásobník infraštruktúry." Prečítajte si viac informácií o OpenStack Summite.

OpenStack Marketplace – Verejné & Súkromné ​​služby cloud manažmentu

Verejné oblaky, spravované súkromné ​​oblaky, platené poradenstvo a integračné služby sú hlavnými aspektmi trhu OpenStack Marketplace s webhostingovými platformami, podnikovými IT spoločnosťami a spoločnosťami začínajúcimi s cloudom, ktoré všetky súťažia o podnikanie. Existuje viac ako 50 rôznych projektov od vývojových tímov tretích strán, ktoré sa navrstvujú na vrchnú časť jadrovej inštalácie OpenStack. Prostredníctvom rozmanitosti dostupných modulov je možné vytvoriť vlastné dashboardy a webové rozhranie pre konfigurácie cloudového hostingu s monitorovaním využívania sieťových prostriedkov. Riešenia dostupné na trhu OpenStack sú uznávané ako niektoré z najpokrokovejších a najinovatívnejších aplikácií, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii pre správu dátových centier, nasadenie cloudových sietí a superpočítače založené na klastroch. Známe mená ako Red Hat, Rackspace, Ubuntu, Oracle, IBM, Cisco, DreamHost, Tata, & InterNap je vedúcim vývojom na trhu OpenStack Marketplace, ktorý tiež vytvára nový priestor pre prosperujúce začínajúce spoločnosti budovaním cloudových softvérov novej generácie. Odhaduje sa, že výdavky na IT od spoločností a začínajúcich firiem v oblastiach služieb, na ktoré sa vzťahuje trh OpenStack Marketplace, na globálnej úrovni ročne prekročia viac ako 100 miliárd dolárov USD, čo ilustruje obrovský obchodný potenciál nových produktov PaaS v tomto odvetví. Programátori pre platformu OpenStack, zvyčajne programátory Python, sú jednými z najvyhľadávanejších odborníkov v odbore.

Riešenia Enterprise Cloud Hosting pre publikovanie, médiá a elektronický obchod

Cloudové platformy – GoDaddy, Rackspace, DreamHost a ďalšie významné spoločnosti poskytujúce webhosting používajú OpenStack na efektívnejšie riadenie cloudových dátových centier. Prečítajte si viac informácií o OpenStack.

Certifikácia OpenStack – Požiadavky pre správcov systémov

Pre tých, ktorí by chceli rozvíjať kariérne príležitosti v správe siete OpenStack, existuje "Certifikovaná skúška správcu OpenStack" ktoré je možné prijať, čím sa vytvára profesionálna certifikácia pre platformu. Správcovia systémov by mali byť oboznámení so všetkými hardvérovými a softvérovými aspektmi cloudovej siete a mali by byť na úvod schopní spravovať domény na webových serveroch. Použitie obrazov diskov a snímok zásobníka pri inštalácii hardvéru webového servera by malo byť bežné. Správcovia OpenStack musia vedieť, ako spravovať príchute, inštancie a sieťové zdroje, ako sú smerovače & podsietí. Najdôležitejšie je, že správcovia systémov OpenStack musia byť oboznámení so všetkými platformovými modulmi, ako sú Nova, Neutron, Cinder, Swift, Heat, Dashboard, atď. Aby ste mohli úspešne absolvovať certifikačnú skúšku OpenStack, bude potrebné dôkladne preštudovať aj ďalšie aspekty, ako napríklad zabezpečenie siete, zálohovanie údajov, protokolovanie, ladenie a upgrady. COA skúška stojí 300 dolárov a je spravovaná OpenStack Foundation online.

Video seminár – Začíname s OpenStack

Nadácia OpenStack – "Tento seminár prinesie účastníkom prehľad o najviac nasadených komponentoch OpenStack a ponúkne praktické návrhy a zdroje na učenie sa OpenStack.." Prečítajte si viac informácií o nadácii OpenStack Foundation.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me