V týchto dňoch chce byť každý taký alebo taký “zelená”tak, ako môžu, ale veľa ľudí si to neuvedomuje’t sa vzťahujú iba na veľké podniky, ktoré znižujú svoje emisie, alebo na jednotlivcov, ktorí recyklujú svoje odpadky; webmasteri sa môžu tiež zapojiť do konania a pomáhať životnému prostrediu tým, že ich využívajú “zelený hosting”možnosti dostupné pre moderných vývojárov webu.


Zelený hosting znamená webhosting, ktorý je uhlíkovo neutrálny, čo sa týka niečoho, čo nemá uhlíkovú stopu. Je zrejmé, že webová stránka môže byť energeticky nenáročná, ale väčšina uhlíkovej neutrality nie je o využívaní nulovej energie a produkcii nulového uhlíka, ale o kompenzácii uhlíka, ktorý sa vytvára vytvorením alebo financovaním alternatív šetrných k životnému prostrediu alebo výsadbou stromov..

Možno to neznie tak, ale webhosting spotrebuje veľa energie a produkuje veľké množstvo emisií skleníkových plynov. Tieto emisie nemusia byť priamo výsledkom vašich akcií, ale môžete zaručiť, že ich vytvoria váš server a poskytovateľ webhostingu, pretože proces udržiavania aktívneho a napájaného servera po celý deň vyžaduje veľa energie..

Počnúc zeleným hostiteľom

Existuje niekoľko spôsobov, ako zabezpečiť, aby bol váš web zelený a uhlíkovo neutrálny. Prvým z nich je urobiť všetku prácu sami. Môžete sa pripojiť k štandardnému hostiteľovi a zistiť, koľko elektrickej energie spotrebujú, a potom vypočítať, koľko zelených kreditov musíte kúpiť, aby ste kompenzovali túto spotrebu energie..

Ak váš hostiteľ nie’Konkrétne uveďte, koľko energie spotrebuje, potom ich môžete jednoducho len poslať e-mailom alebo telefonicky, či sa ich stále nedarí’Neviem, potom to jednoducho spočítajte. Trik v tom je vždy preceňovať, takže môžete zaručiť, že dosiahnete uhlíkovú neutralitu. Takže bez ohľadu na číslo, ktoré získate pri výpočte, pridajte k tomu navyše 20% alebo 30%. Rozdiel je pravdepodobne len pár centov, ale pokoj v tom, že viete, že ste urobili niečo, čo stojí za to, a vplyv, ktorý môže mať na životné prostredie, je na nezaplatenie..

Ďalším spôsobom je pripojiť sa k webhostingu, ktorý poskytuje čisté a efektívne hostingové riešenia alebo riešenie, ktoré kompenzuje uhlík za vás. To bude samozrejme drahšie ako štandardný webhosting, ale ak áno’tu si prečítam tento článok’Je to veľká šanca, že pre vás nie je problém minúť pár dolárov navyše na pomoc životnému prostrediu.

Najlepšie možnosti na vyskúšanie sú:

Počnúc zeleným hostiteľomDreamhost: Dreamhost’Balíky začínajú od necelých 9 dolárov mesačne, čo je veľmi dostupné pre všetky malé, stredné a veľké podniky, ktoré chcú nadviazať prítomnosť na webe. Ponúkajú neobmedzený úložný priestor, neobmedzené prevody a skvelý zákaznícky servis a vo všeobecnosti sú hostiteľmi väčších firiem.

Hostgator: HostGator bol založený ako Počnúc zeleným hostiteľomseriózny a dôveryhodný poskytovateľ webhostingu mnoho rokov predtým, ako prešiel na ekologický hosting. Teraz je jedným z najväčších poskytovateľov ekologického hostovania na svete a má silné zastúpenie v USA, Kanade, ako aj vo Veľkej Británii. Balíčky začínajú už od pár dolárov mesačne a služba v HostGator je na špičkovej úrovni.

HostPapa: Rovnako ako napájanie svojich kanálov 100% obnoviteľnou energiou, Počnúc zeleným hostiteľomHostPapa tiež ponúka svojim zákazníkom množstvo bezplatných služieb (napríklad reklamy Facebook a Google) a neobmedzený webhosting bez skrytých nákladov. Poskytuje skvelý úvod do sveta ekologického webhostingu a je relatívne lacný.

Počnúc zeleným hostiteľomGreenGeeks: GreenGeeks balíčky začínajú už na pár dolárov a ich služby sú zamerané na zákazníkov v USA a Kanade. Sú prísne ekologickým poskytovateľom hostingu a venujú sa poskytovaniu ekologických riešení hostenia na celom severoamerickom kontinente.

Počnúc zeleným hostiteľomGreen Hosting v Nemecku: Ak nechcete, aby bol NSA kdekoľvek vo vašom okolí, AwardSpace má servery v Nemecku a sú dobrou voľbou.

Existujú aj weboví hostitelia, ktorí používajú svoje vlastné čisté vyrovnanie svojich emisií, ktoré napájajú svoje servery a svoje kancelárie, pomocou prírodnej energie, napríklad slnečnej a veternej energie. (http://www.webctel.com/solar.htm), ktorí využívajú slnečnú energiu, sú jednou z lepších možností.

Títo weboví hostitelia nie’nestojí sa to za pripojenie sa k Zemi, ale mohli by ju len zachrániť.

Prechod na zeleného hostiteľa

Ak už máte webovú stránku alebo firmu so štandardným webhostingom a chcete prejsť na ekologickejšie riešenia, postupujte takto:

1. Vyberte:

Najprv sa musíte rozhodnúť, s ktorým hostiteľom chcete ísť. Všetci ponúkajú skvelé možnosti pre zelený web hosting, ale nie’Vyberte si náhodne jeden. Nájdite ten, ktorý je pre vás najlepší. Niektoré z nich sa starajú výlučne o zákazníkov so sídlom v USA a Kanade, iné majú medzinárodnú prítomnosť; niektoré sú vhodnejšie pre malé podniky a jednotlivcov, iné sú zamerané na stredné a väčšie podniky, ktoré majú v budúcnosti okamžitý rast. Keď nájdete nového hostiteľa a pripojíte sa k nemu, nie’• Okamžite zrušte svoju starú zmluvu, sedieť pevne, počkajte a postupujte podľa zvyšku týchto krokov.

2. Migrácia:

Teraz by ste mali mať dva webové stránky: nový web bez obsahu a starý web, ktorý obsahuje všetky vaše údaje. Trik je teraz presunúť do druhého. Ak ty’vývojár alebo správca webu, ako by ste už vedeli, ako to urobiť, ak nie, a ak nie’Ak nemáte veľa technických schopností, mali by ste pravdepodobne požiadať svojho vývojára, aby to urobil za vás. Všetky údaje je potrebné stiahnuť zo starého webu na server FTP a až potom ich preniesť na nový server. Ak to znie skľučujúco, nie’Nebojte sa, pretože niektorí zo zelených hostiteľov poskytnú bezplatné a ľahké riešenia, vďaka ktorým bude tento proces neuveriteľne rýchly a ľahký.

3. Zálohovanie:

Uistite sa, že všetky vaše súbory zo starej webovej stránky sú úplne zálohované v počítači a tiež v cloude. Je lepšie byť v bezpečí, než ľutovať a príprava na najhoršie trvá niekoľko minút, ak sa to najhoršie stane, môže vám zachrániť svet bolesti. Existujú zelení hostitelia, ktorí to môžu urobiť zadarmo.

4. Doména:

Ďalším krokom je zmena nastavení DNS a nasmerovanie vašej domény na nový web. Zelení hostitelia to môžu za vás urobiť zadarmo, ak nie, určite vám poskytnú pokyny krok za krokom, ktoré sa týkajú vášho ovládacieho panela správcu. Zmena sa zvyčajne prejaví až po 48 hodinách, po uplynutí ktorých vaša doména ukáže nového ekologického hostiteľa.

5. Zrušiť:

Teraz môžete zrušiť svojho starého znečisťujúceho hostiteľa a užiť si nového, uhlíkovo neutrálneho hostiteľa.

že’je to. Naozaj to nemohlo’t byť jednoduchšie a ľahšie, takže nemáte žiadne ospravedlnenie, že to neurobíte. Pamätajte, že jedna malá zmena môže mať obrovský význam. Existujú možnosti, ako vykonať túto zmenu, takže na čo čakáte?

Nie tak veľa ľudí vie o ekologických riešeniach hostingu. Ak chcete šíriť slovo, zdieľajte tento článok

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me