Prvky cloudu uľahčujú rozhovor s rôznymi aplikáciami

Contents

Rozhovor s Duane Tharp, viceprezidentkou technických služieb spoločnosti Cloud Elements

Cloud Elements je malá spoločnosť, ktorá robí veľké vlny v oblasti integrácie webových aplikácií – pre podnikových zákazníkov aj pre nezávislých dodávateľov softvéru (ISV). V tomto rozhovore s Duane Tharp, viceprezidentkou technických služieb v spoločnosti Cloud Elements, sme si dobre vedomí ich prístupu k integrácii webových aplikácií a jeho výhod, toho, čo už dosiahli, a aké sú ich vízie do budúcnosti..


Rozhovor s Duane Tharp, viceprezidentkou technických služieb spoločnosti Cloud Elements

HostAdvice: I’Rád by som začal tým, že vás požiadam, aby ste mi niečo povedali o sebe a svojom pozadí. Kedy a prečo ste sa rozhodli pripojiť sa k cloudovým prvkom?

ja’Vlastne som založil a bol zapojený do niekoľkých spoločností poskytujúcich softvérové ​​startupy. Jedna z mojich spoločností, mValent, bola nakoniec zakúpená spoločnosťou Oracle. Ďalšia spoločnosť, ktorú som založil – StreamStep – je spoločnosť, ktorá ma nakoniec priviedla k službe Cloud Elements.

V StreamStep sme sa zamerali na DevOps, čo je spolupráca potrebná na podporu procesu poskytovania softvéru a zmien infraštruktúry. Spoločnosť získala spoločnosť BMC, kde som potom takmer štyri roky strávil prácou na riešeniach DevOps. Jednou z vecí, ktoré som v tom čase začal skúmať, boli API rôznych významných softvérových aplikácií. To bolo, keď som objavil Cloud Elements, kde som bol trochu vice ako rok viceprezidentom technického predaja.

HostAdvice: To znamená, že ste začínali ako potenciálny zákazník služby Cloud Elements a potom ste sa stali zamestnancom?

presne!

HostAdvice: Keď myslím na integráciu webových aplikácií, myslím na nástroje ako If This, Then That alebo Zapier.

Nástroje, ako sú nástroje zamerané na spotrebiteľa – nemajú’Skutočne nerieši problémy podniku. Firemné IT oddelenia sú veľmi znepokojené, pokiaľ ide o prepustenie správy a riadenia dát a aplikácií, ich zabezpečenia a bezpečnosti. To je miesto, kde sme iní.

Prípady použitia sú veľmi podobné, ale my nie’nepredávať priamo koncovým používateľom. V skutočnosti máme dve rôzne skupiny publika:

 1. Oddelenia podnikových IT
 2. Poskytovatelia internetových služieb (nezávislí vývojári softvéru), ktorí chcú zverejniť API, aby sprístupnili svoje údaje mnohým iným aplikáciám.

HostAdvice: Kto je skutočne váš cieľový zákazník? Ako sa k nim bežne dostanete??

Našim cieľovým zákazníkom sú vývojári softvéru – buď v podnikovom prostredí, alebo v spoločnosti zaoberajúcej sa softvérovými produktmi. Vývojári však zvyčajne nie sú skutoční tvorcovia rozhodnutí. Musíme tiež predať produktovým a projektovým manažérom – ľuďom, ktorí sú zodpovední za vytváranie hodnoty pre ich spoločnosť.

S cieľom osloviť obe skupiny ľudí máme priamu predajnú silu, zúčastňujeme sa mnohých priemyselných veľtrhov a rozvíjame vzťahy s predajcami softvéru SaaS..

Náš prvý vstup na tento trh bol zameraný na publikum ISV, ktoré dnes predstavuje asi 70% nášho predaja. Firemné IT publikum je však miestom, kde v súčasnosti zaznamenávame najväčší rast.

HostAdvice: Takto vaša webová stránka popisuje váš produkt:

INTEGROVANÉ KATEGÓRIE CLOUDOVÝCH SLUŽIEB
Už dávno sú dni integrácií typu point-to-point, ktoré vytvárajú mätúce siete zložitosti. Len pomyslite na všetky API, na ktoré sa v súčasnosti spoliehate, a aký jednoduchý by bol život, keby boli normalizované do jednotných API.

my’Vytvorili sme rozbočovače API na integráciu celých kategórií služieb, každý cez jednotné REST API.

Môžete mi to prosím vysvetliť?

Samozrejme. Hlavným cieľom našej platformy je integrovať kategórie cloudových služieb. Namiesto toho, aby sme museli vyvíjať nové point-to-point riešenie a rozhranie pre každú novú integráciu, definujeme spoločné funkcie naprieč kategóriami služieb. my’Vytvoril som to, čomu hovoríme rozbočovača integrovať celé kategórie služieb, každá prostredníctvom jednotného REST API.

Príklady niektorých našich súčasných uzlov sú:

 • Cloud-ové úložisko
 • CRM (Customer Relationship Management)
 • financie & Účtovné systémy
 • marketing
 • Ľudský kapitál

Druhou hlavnou súčasťou našej architektúry je Prvok alebo “konektor”. Element je pripojenie ku konkrétnej cloudovej službe. Každý prvok pozná jedinečné API, objekty a dátové typy spojené s jeho cloudovou službou. Napríklad pre CRM hub sme v súčasnosti implementovali asi 20 rôznych prvkov vrátane:

 • Salesforce.com
 • SugarCRM
 • Microsoft Dynamics CRM
 • Zoho CRM
 • NetSuite CRM
 • Hubspot CRM
 • Oracle Sales Cloud

Náš katalóg s číslami prvkov a rozbočovačov je približne 200, čo predstavuje 200 súkromných a verejných API a každý štvrťrok rastie o približne 30 prvkov.

Ku všetkým rôznym prvkom sa pristupuje prostredníctvom jediného spoločného API pre túto kategóriu / rozbočovač. Vždy pridávame nové prvky, aby ste svojim zákazníkom ponúkli viac možností pripojenia / servisu.

Môžete mi to vysvetliť?

HostAdvice: Rozhodovalo sa o REST pre vaše rozhranie API a “daný” alebo prebiehala vnútorná debata, aby zvážila niečo iné ako XML alebo SOAP?

Každý dnes sa na REST skutočne pozerá, hlavne kvôli jeho ľahkému použitiu a konzistentnosti. Použitie RESTu spolu s JSON a JavaScriptom poskytuje oveľa kratšiu dobu na zhodnotenie než niečo ako XML a SOAP.

HostAdvice: Aký je postup, ak chcem do svojej aplikácie vložiť prvky Cloud Elements? Ako dlho to zvyčajne trvá?

Nie príliš dlho! Ak strávite deň alebo dva školením a učením sa produktu, môžete niečo urobiť za pár dní a do výroby do jedného týždňa. Naša webová stránka obsahuje množstvo skvelých informácií o školení a výučbe. Poskytujeme tiež interaktívnu dokumentačnú a testovaciu konzolu, ktorá pomáha zrýchliť proces učenia.

Jednou z vecí, ktorá skracuje krivku učenia, je to, že neexistuje žiadny špecifický nástroj alebo IDE (Interactive Development Environment), ktoré sa musíte naučiť. Je to iba platforma API, ktorú jednoducho voláte zo svojho vývojového prostredia, ktoré už používate.

HostAdvice: Aký je postup, ak chcem do svojej aplikácie vložiť prvky Cloud Elements? Ako dlho to trvá?

HostAdvice: Aké sú niektoré z najznámejších aplikácií, ktoré implementovali rozhranie Cloud Elements API?

Nemám slobodu spomenúť všetky z nich, ale tu je krátky zoznam spoločností, ktoré implementovali cloudové prvky do svojich produktov, ktoré môžem spomenúť:

 • Avalara
 • BrightTalk
 • FieldAware
 • Influitive
 • Kiss metrics
 • Leadspace
 • a to
 • SailThru
 • Swiftová stránka
 • Celkový počet pracovných miest
 • Keď pracujem
 • Zendesk

HostAdvice: Aké sú niektoré z najvýznamnejších prvkov alebo integrácií, ktoré ste už implementovali?

ako’je to pre začiatočníkov:

HostAdvice: Aké sú niektoré z najvýznamnejších prvkov alebo integrácií, ktoré ste už implementovali?

HostAdvice: Kto sú vaši hlavní konkurenti? Ako sa cítite, že ste lepší alebo odlišný od nich??

Pravdepodobne našimi dvoma hlavnými konkurentmi sú Jitterbit a MuleSoft. Sú viac zamerané na podnik, zatiaľ čo my sme silnejší v priestore ISV. Napríklad, oni sú viac dokument XML a EDI (Electronic Data Interchange), ako my.

Myslím si však, že ich prístup je tiež zložitejší – vyžadujú si stiahnutie ich komponentov a použitie ich špecifického IDE. Sme v oblakoch a ľahší. Nemáme’Nechcem našim zákazníkom ukladať ťažkú ​​rozvojovú infraštruktúru. Po stiahnutí budete musieť manuálne vybudovať pripojenie ku každému API, čo je časovo náročné a náchylné na chyby v porovnaní s našim riešením, kde je táto možnosť už pripravená..

Naše rôzne metódy stanovovania cien tiež odrážajú, na koho sa zameriavame. Idú s klasickým podnikovým modelom veľkej platby vopred od menšieho počtu zákazníkov, zatiaľ čo my máme model mikroplatby, ktorý zarába veľmi malú sumu za interakciu naprieč veľmi veľkým počtom zákazníkov a integráciami. Keďže za integráciu účtujeme poplatky, náš úspech závisí od našich zákazníkov’ úspech. Uľahčujeme im, aby svojim koncovým používateľom ponúkli mnoho integrácií bez veľkých počiatočných nákladov.

Mal by som tiež spomenúť, že môžeme konzumovať ako Jitterbit, tak MuleSoft ako prvky v našom systéme, a existujúci používatelia Jitterbit a Mulesoft môžu využiť všetky naše API z ich platformy a rozšíriť tieto riešenia tak, aby zahŕňali rýchlejší čas na prístup k API v našich centrách..

HostAdvice: Nedávno sme sa dozvedeli o spoločnosti Microsoft’s integračná platforma cloudových aplikácií – nazývaná Microsoft Flow. Čo robí spoločnosť Microsoft’s vstup do tohto poľa znamená?

Nie je to len spoločnosť Microsoft, ale aj spoločnosť Google a Amazon. Myslím si, že je to dobrá vec, pretože do ohňa pridáva palivo. Je oveľa jednoduchšie publikovať viac rozhraní API a dôrazne to podporujeme. Microsoft Flow je aktivátor – Flow sa pripojí k cloudovým prvkom, napr. do CRM alebo úložiska alebo do ktoréhokoľvek z našich Hubov a prvkov.

HostAdvice: Aké sú vaše prognózy pre cloudové prvky’ budúci rast? Aké sú tvoje ”veľké plány” pre budúcnosť – okrem väčšej integrácie?

Jednou z vecí, ktorú chceme urobiť, je uľahčenie stále väčšieho počtu trhov pre našich zákazníkov (a ich zákazníkov), ktorí zverejňujú API. Chceme rozšíriť vesmír webových služieb a ekosystém tak, aby sa cloudové prvky stali najrozšírenejším spôsobom kategorizácie, zoskupovania a publikovania a spotreby služieb API..

HostAdvice: Nemáme’Za normálnych okolností nepočujem o mnohých špičkových spoločnostiach so sídlom v Denveri, Colorado. Môžete o tom trochu hovoriť?

Denver, podobne ako v iných mestách, ako je napríklad Austin, má veľa vlastností, ktoré vytvárajú skvelé high-tech centrum. Rastie komunita rizikového kapitálu, veľa mladých talentov a veľké spoločnosti ako Oracle a niekoľko Telco’s v oblasti. Je to skutočne prosperujúca a rozvíjajúca sa oblasť, ktorá nám uľahčuje nábor skvelých talentov, ako by to bolo v oblasti zálivu..

V spoločnosti Cloud Elements máme veľmi živé a otvorené kancelárske prostredie so spoustou spolupráce, ktoré považujem za veľmi pozitívne. Práve sme sa presťahovali do ešte väčších kancelárskych priestorov a všetci sú nadšení!

HostAdvice: V týchto dňoch, keď ľudia hovoria o Colorado, často hovoria o legalizovanej marihuane. Museli ste na tento účel vyvinúť nové podnikové politiky?

[Smiech] Nie, stále sme malý startup a nie’ešte nemáte oficiálnu príručku o politikách. Myslím, že sa tomu kreatívne vyhýbame.

HostAdvice: V týchto dňoch, keď ľudia hovoria o Colorado, často hovoria o legalizovanej marihuane. Museli ste na tento účel vyvinúť nové podnikové politiky?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map