Rozhovor s Ottom van der Schaafom z We-Amp a IISpeed

Zaujíma vás niekedy, ako vyhľadávače vnímajú vaše webové stránky? Nevieme všetky odpovede, ale poznáme kúsky a kúsky – v súčasnosti vieme dosť, že pomalé webové stránky spôsobujú zlú používateľskú skúsenosť, čo znamená, že vyhľadávacie nástroje nechcú hodnotiť tieto webové stránky dostatočne vysoko, aby prispeli k to zlé UX. Posadili sme sa Otto van der Schaaf ktorý pracuje na dvoch samostatných (ale súvisiacich) projektoch zameraných na rýchlosť stránok a ktorý sa môže pochváliť svojimi partnermi spoločnosťou Google. Tu je jeho príbeh.


HostAdvice: Môžete mi povedať o svojom pozadí a o tom, čo robia IISpeed ​​a We-Amp?

V minulosti som strávil veľa času skúmaním riešení v predchádzajúcich spoločnostiach a videl som komplexné riešenia pre webové značky, ktoré si želali lepší výkon. We-Amp je podporné poradenstvo, zatiaľ čo služba IISpeed ​​ponúka skutočné služby na zlepšenie rýchlosti stránok. IISpeed ​​je tiež spoločnosť, v ktorej plánujeme licencovať ďalšie nástroje v blízkej budúcnosti. Pracujeme napríklad na veľmi špecifickom type rýchlej vyrovnávacej pamäte, čo je náhrada toho, s čím sa predvolene dodáva rýchlosť stránky Google.

HostAdvice: Môžete opísať dôležitosť rýchlosti stránky pre prehľadateľnosť a užívateľské prostredie?

Rýchlosť stránky je jedným zo signálov, ktoré spoločnosť Google berie do úvahy pri hodnotení stránok. Nikto nemá rád čakanie na pomalé stránky. Prepojenie Google na pomalé stránky tiež zhoršuje dojem používateľov z rebríčka vyhľadávania, čo pre spoločnosť Google predstavuje dôležitý faktor.

Rýchlosť stránky závisí od technickej kvality HTML a zdrojov, na ktoré odkazuje. To sú zmysluplné faktory včasného doručenia, aby sa zaistilo, že koncoví používatelia dostanú vysoké rýchlosti stránok, čo je veľká časť používateľského zážitku.

HostAdvice: Je zrejmé, že ste pracovali na problémoch s rýchlosťou stránky v iných prostrediach. Čo vás tam priviedlo a ako to viedlo k vášmu úsiliu We-Amp a IISpeed?

Je to dlhý príbeh, ale dovoľte mi, aby som vám dal krátku podobu! V minulosti som v mojej predchádzajúcej spoločnosti vykonal veľa práce na webe a tam sme si všimli veľa podobných problémov medzi rôznymi projektmi a všetky súviseli s výkonnosťou webu. S IISpeed ​​a We-Amp sme na to začali ponúkať všeobecné riešenie.

HostAdvice: Je zrejmé, že ste pracovali na problémoch s rýchlosťou stránky v iných prostrediach. Čo vás tam priviedlo a ako to viedlo k vášmu súčasnému úsiliu We-Amp a IISpeed?

HostAdvice: Ako fungujú vaše podniky?

Ponúkame špecializované odborné znalosti v oblasti technológie webového servera vrátane následného spracovania a výstupu na server. Zameriavame sa aj na riešenia na optimalizáciu výkonu webu, a preto je veľa dopytu. Vyžiadali sme si aj naše poradenské služby.

Ponúkame tiež softvér na automatickú optimalizáciu, v rámci ktorého účtujeme trochu peňazí, ale je to celkom dobré, keď vezmete do úvahy, že za to, čo účtujeme, môžete získať len asi 1 hodinu vývojovej kapacity a tento druh najazdených kilometrov nebudete môcť získať inde. IISpeed ​​sa väčšinou spolieha na stratégiu vytiahnutia; robíme sa tam dobre vďaka iniciatívam, ako je napríklad marketing obsahu.

HostAdvice: Myslíte si, že existujú rôzne technológie, ktoré je možné využiť na zvýšenie rýchlosti stránok naprieč rôznymi webovými infraštruktúrami?

Snažíme sa byť neutrálni, pokiaľ ide o platformu, na ktorej pracujeme. V skutočnosti pracujeme na samotnom Google PageSpeed ​​a na všetkých jeho ďalších prístavoch, ktoré sú verejné – a dokonca aj vlastnícke. Takže sme tu neutrálni a dokážeme pokryť všetky infraštruktúry. Ak sa pozriete na rôzne webové architektúry, máte proxy (vpred, vzad, priečny) a protokol HTTP2 a pozeráte sa na tieto veci cez okuliare webového výkonu, existujú rozdiely, ako napríklad pri mobilnom vykresľovaní atď. Preto áno , pri ich optimalizácii existuje odlišná dynamika.

HostAdvice: Aké tipy navrhujete, aby všetci správcovia webových stránok zvážili, že ich webové stránky majú najnižšie možné rýchlosti stránok?

Jednoznačné odporúčanie by bolo skontrolovať nástroj pre rýchlosť od spoločnosti Google. Robia webové stránky v súlade s ich vlastnými odporúčaniami. Momentálne máme vzťahy so spoločnosťou Google a tiež pomáhame udržiavať tento nástroj. Zavedenie nového protokolu HTTP2 by bolo pre väčšinu rýchle.

HostAdvice: Faktor polohy ovplyvňuje načítanie webových stránok? Máte pocit, že väčšina dátových centier je teraz dosť rýchla na to, aby vyhovovala všetkým typom prenosu, bez ohľadu na pôvod?

Áno, v načítavaní webových stránok stále zohrávajú určitú úlohu miesta. Je to jeden z dôvodov, prečo majú CDN firmu. Ak medzi miestom servera a koncovým používateľom existuje veľká geografická vzdialenosť, budete mať latencie. Na boj proti nim môžete použiť CDN.

HostAdvice: Faktor polohy ovplyvňuje načítanie webových stránok? Máte pocit, že väčšina dátových centier je teraz dosť rýchla na to, aby vyhovovala všetkým typom prenosu, bez ohľadu na pôvod?

HostAdvice: Ako navrhuješ, aby si niekto budoval vzťahy so spoločnosťami ako Google?

V našom prípade som túto technológiu spustil, keď bola veľmi mladá a bola v súlade s tým, čo robili. Všimol som si, že Google je veľmi priateľský k vývojárom a tým, ktorí sa snažia začať niečo, čo sa synchronizuje s tým, čo robia. Pre mňa to bola otázka oslovenia a vynaloženia dobrého úsilia. Pristúpil som k nim, pretože som mal nejaké otázky – vtedy som pracoval na integrácii ich práce do servera Apache Traffic Server a bolo to iné ako to, čo robili. Mal som pre nich dobré návrhy a ocenili môj dosah. To, čo som robil, bolo pre nich zaujímavé a to, čo robili, bolo pre mňa zaujímavé. Pointa: nájdite niečo, čo by ste mohli podporiť a osloviť.

HostAdvice: Vidíte väčší dôraz na rýchlosť stránky pre hodnotenie SEO, a ak áno, čo presne vidíte?

Môžem len hovoriť o minulosti. Keď som začal, PageSpeed ​​nebola vec. V posledných 2 rokoch sa to skutočne začalo rozširovať s prácou, ktorú teraz robíme. Nemôžem povedať viac, pretože existuje len málo ľudí, ktorí skutočne vedia o rebríčku! Rýchlosť stránky ako fráza prepadla celým priemyslom a prostredníctvom Nástrojov správcu webu, čo dokazuje, že ovplyvnila hodnotenie..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me