Contents

Rozhovor s Erin Curtis, senior riaditeľkou pre produktový marketing, SnapLogic

Veľké dáta a integrácia do podniku sú dnes pre spoločnosti hlavnými výzvami. Niektorí dodávatelia softvéru ponúkajú riešenia pre integráciu údajov a iní ponúkajú riešenia pre integráciu aplikácií. SnapLogic ponúka riešenie, ktoré podporuje integráciu dát aj aplikácií. Erin Curtis s nami diskutuje o tom, čo SnapLogic musí dnes ponúknuť, čo musia urobiť, aby sa tam dostali a aké sú ich plány do budúcnosti.


Rozhovor s Erin Curtis, senior riaditeľkou pre produktový marketing, SnapLogic

Prosím, povedzte mi niečo o sebe a vašom pozadí.

ja’Nosil som skoro každý typ marketingového klobúka, ktorý existuje. Zamerala som sa všeobecne na softvérové ​​nástroje a spoločnosti tu v Silicon Valley. Nedávno som sa však dostal do spoločnosti Big Data – najmä preto, že sa rýchlo stáva súčasťou hlavného prúdu.

SnapLogic ma priťahoval najmä dvoma vecami:

 • Zahŕňajú údaje a integráciu veľmi praktickým spôsobom
 • Spoločnosť’Vedenie spoločnosti je veľmi skúsený podnikateľ

Môžete začať s prehľadom SnapLogic’s platforma, produkty a služby?

V zásade robíme lepidlo, ktoré uľahčuje integráciu aplikácií a údajov. Na našej platforme je jedinečné, že podporuje oba integrácia aplikácií a dát – väčšina ďalších riešení podporuje jedno z druhého. Ponúkame jednu platformu, ktorá robí oboje.

Naše riešenie je ponúkané ako integračná platforma iPaaS ako služba. To znamená, že ho hostíme ako službu v cloude. Snaplex, škálovateľný modul na spracovanie údajov integračnej platformy SnapLogic, môže byť hosťovaný buď v cloude, alebo na klientovi’s vlastnými servermi.

Naše riešenie má ďalšie dve kľúčové komponenty. Prvou z nich je naša stále rastúca kolekcia “zaskočí.” Úchytky sú preddefinované inteligentné konektory, ktoré ste spojili, aby ste vytvorili potrubie alebo tok.

Ďalším kľúčovým komponentom je grafický dizajnér, ktorý sa používa na vytvorenie integračných potrubí. Má výkonné, ale ľahko použiteľné používateľské rozhranie drag-and-drop a je k dispozícii buď v prehliadači alebo na tablete. Toto ponúka samoobslužný vývoj pre neprofesionálov, ako aj pre integračných profesionálov, bez potreby kódovania.

Ako sa to líši od nástrojov ako If This, Then That alebo Zapier?

Oh – veľmi odlišné. Sú určené na jednoduchú integráciu jednotlivcov medzi jednotlivými nástrojmi. Nie sú to platformy na podnikovej úrovni’Nemám rovnaké sofistikované dizajnérske nástroje a oni nemajú’t ponúka možnosti cloudu aj miestnych služieb.

Ako sa to líši od nástrojov ako If This, Then That alebo Zapier?

Kto je tvoje cieľové publikum? Ako sa k nim bežne dostanete??

Sme veľmi zameraní na podnik – to je miesto, kde naše nástroje poskytujú najväčšiu hodnotu existujúcim komplexným infraštruktúram

Podnikové publikum oslovujeme niekoľkými rôznymi spôsobmi:

 • Účasť, vystúpenie a sponzorovanie na podujatiach v priemysle
 • Tvorba a zdieľanie webinárov a bielych kníh
 • Spolupráca s vplyvnými priemyselnými analytikmi
 • Ostatné činnosti vodcovstva myslenia

Kto je tvoje cieľové publikum? Ako sa k nim bežne dostanete?

Môžete nám prosím vysvetliť svoj cenový model?

Vychádzame z modelu predplatného za mesiac. Za základnú platformu a základné úchopy sa účtuje základný poplatok a potom za prémiové úlovky a ďalšie uzly spracovania ďalšie poplatky. Mesačný poplatok sa začína na približne 10 000 $ mesačne.

Koľko zákazníkov máte dnes? Ako sa podľa percenta rozdeľujú medzi vaše rôzne ponuky produktov a služieb?

V súčasnosti máme 400 – 500 veľkých podnikových zákazníkov. Väčšina z týchto spoločností má sídlo v USA. V posledných mesiacoch sme otvorili obchodné zastúpenia vo Veľkej Británii a Austrálii, aby sme týmto regiónom lepšie poskytovali služby.

Aký je váš predajný / hodnotiaci cyklus?

Často začíname s uľahčeným projektom Proof of Concept, kde spolupracujeme so zákazníkom na vytvorení počiatočného plynovodu. Môže to trvať kdekoľvek od niekoľkých týždňov do niekoľkých mesiacov a zvyčajne to má za následok 2 – 3 prípady použitia.

Ak by som bol zákazníkom, ako by vyzeral implementačný cyklus? Ako dlho to vydrží?

Akonáhle sa zákazník rozhodne ísť ďalej v službe SnapLogic, ponúkame uľahčené cestovanie s naším tímom úspechu zákazníka s cieľom zabezpečiť rýchly a úspešný “výkop.” Ponúkame tiež možnosť uzavrieť zmluvy na profesionálne služby, ktoré pomôžu pri pohybe vecí – asi štvrtina našich zákazníkov si to vyberie.

Väčšina našich zákazníkov nám hovorí, že implementačný cyklus trvá niekde medzi týždňami až šiestimi mesiacmi, aby sa dosiahli požadované integračné toky. Skutočne záleží na zákazníkovi a jeho potrebách.

Dovoľte mi v krátkosti sa s vami podeliť o príbehy dvoch spoločností. Prvý z nich je adobe, ktorí mali tri hlavné obchodné jednotky a centralizované IT oddelenie s mnohými zdrojmi údajov. Chceli decentralizovať IT oddelenie tak, aby boli bližšie k obchodným jednotkám, ktoré podporovali. Rozhodli sa vytvoriť integračný portál založený na službe SnapLogic. V súčasnosti má integráciu v rámci spoločnosti viac ako 400 ľudí.

Druhým príbehom je medzinárodná banka, ktorej meno nemôžem prezradiť. Z dôvodu regulačných požiadaviek sa od nich požaduje, aby uchovávali údaje počas značného počtu rokov. Zahŕňa to nielen ich interné údaje, ale aj veľa údajov tretích strán. Vlastne spravovali 240 rôznych rozhraní!

Hľadali:

 • Cenovo dostupné úložisko údajov na splnenie regulačných požiadaviek
 • Úplný 360-stupňový pohľad na svojich zákazníkov

Pomocou platformy SnapLogic dokázali vyradiť mnohé zo starých systémov a vylúčiť väčšinu zo svojich dátových úložísk na mieste. Okrem toho majú stále prebiehajúci projekt vývoja samoobslužného analytického systému pre svojich analytikov.

Kto sú vaši hlavní konkurenti? Ako sa cítite, že ste lepší alebo odlišný od nich??

Mnoho našich konkurentov, najmä tí najznámejší, jednoducho ponúka integráciu zameranú na vývojárov založenú na starších a krehkých technológiách..

Mám pocit, že SnapLogic stojí nad našou konkurenciou štyrmi hlavnými spôsobmi:

 1. Jednotná platforma pre integráciu aplikácií a dát
 2. Samoobslužný prístup
 3. Elastická architektúra, ktorá sa ľahko prispôsobuje mierke
 4. Veľká knižnica snímok pre aplikácie, dáta, transformácie a toky

Asi pred 8 mesiacmi dostal SnapLogic kolo ‘E’ financovania, čo je dosť nezvyčajné. Wall Street Journal na to upozornil vo svojom článku o financovaní “SnapLogic prežije svoje obnovy a zvyšuje 37,5 milióna dolárov” Môžete o tom trochu hovoriť?

Samozrejme. Sme trochu odlišní od väčšiny startupov v tom, že sme urobili veľmi významný pivot a zmenu v našej stratégii. Začali sme ako softvérová spoločnosť s otvoreným zdrojom, s plánom speňažiť softvér prostredníctvom profesionálnych služieb a prispôsobenia.

V určitom okamihu sme si uvedomili, že cloud computing sa pre podniky rýchlo stáva veľmi dôležitým a že naša existujúca architektúra nedokáže skutočne uspokojiť tieto meniace sa potreby. Strávili sme teda dva roky úplnou prestavbou nášho produktu od nuly, aby sme plne podporovali cloud a veľké dáta. Tento pivot vyžadoval prehodnotenie našej architektúry, nášho softvéru a správ.

Asi pred 8 mesiacmi dostal SnapLogic kolo & lsquo; E & rsquo; financovania, čo je dosť nezvyčajné. Wall Street Journal na to upozornil vo svojom článku, v ktorom oznamuje, že financovanie spoločnosti SnapLogic prežije svoje opakované investície a zvyšuje 37,5 milióna dolárov & rdquo; Môžete o tom trochu hovoriť?

Ďalšou zaujímavou vecou tohto kola financovania je to, že k vášmu zoznamu investorov rizikového kapitálu sa spoločnosť Microsoft pripojila ako investor. Aký to má význam?

Microsoft je našim strategickým partnerom a kladieme veľký dôraz na Azure, ktorý je v podnikovom prostredí veľmi populárny. Microsoft vidí integráciu ako kritický faktor úspechu pre Azure,.

Spoločnosť Microsoft nedávno oznámila svoju integračnú platformu pre cloudové aplikácie – nazvanú Microsoft Flow. Ako to súvisí s tým, čo robíte so spoločnosťou Microsoft?

Microsoft Flow je viac o prepojení webových služieb a naozaj nemá nič spoločné s veľkými dátami ani s prepojením rôznorodých údajov a aplikácií.

V minulom roku spoločnosť Microsoft oznámila svoj program Cortana Intelligence Suite. Čo presne to je? Integrujete sa s tým?

Microsoft’s Cortana je sada nástrojov pre analýzu veľkých dát. SnapLogic sa integruje do viacerých nástrojov v rámci Cortany, vrátane HDInsight.

Ako vidíte, ako sa vyvíja trh webových aplikácií a integrácie webových údajov – v najbližších 1 – 5 rokoch?

Budeme naďalej vidieť posun k cloud computingu, keď organizácie úplne alebo aspoň čiastočne presunú svoje údaje a aplikácie do cloudu.

Uvidíme tiež pokračujúci rast softvéru s otvoreným zdrojovým kódom. Miera zmeny v otvorenom zdrojovom poli veľkých dát je oslepujúca rýchlo! Preto je pre podniky ťažké udržať krok so zmenami, a preto je jednou z našich veľkých výhod pre podnikové IT oddelenia to, že môžeme pomôcť “budúci dôkaz” ne. Držíme krok s rýchlymi zmenami, aby sa nezmenili’nemusím.

Aké sú vaše predpoklady pre SnapLogic’s budúci rast? Aké sú tvoje ”veľké plány” pre budúcnosť – okrem väčšej integrácie?

Naša medzinárodná expanzia bude pokračovať – ​​je tu veľa príležitostí a práce pre nás, aby sme pokračovali v globálnom raste. Musíme naďalej sledovať nové technológie a požiadavky na integráciu a potom ich implementovať pre našich zákazníkov. Napokon, ako ste už spomenuli, naše integračné úsilie je stálou a nepretržitou činnosťou.

Koľko zamestnancov máte dnes? Aká je firemná kultúra a prostredie spoločnosti SnapLogic?

V súčasnosti máme viac ako 200 zamestnancov v štyroch krajinách. Väčšina týchto zamestnancov sa nachádza v našom sídle v San Mateo v Kalifornii. Máme vývojárov softvéru v USA a Indii.

Naša kultúra a prostredie sú podobné kultúre väčšiny začínajúcich firiem v Silicon Valley – napr. otvorené pracovné priestory a požadovaný stolný futbal. Náš generálny riaditeľ, Gaurav Dhillon, je veľmi veľký v podnikovej kultúre a hodnotách, ktoré sumarizuje s:

 • inovácie
 • intenzita
 • integrita

Koľko hodín denne normálne pracujete? Čo sa vám páči, keď nepracujete?

Bohužiaľ som každý deň trávil veľa času v prevádzke v Silicon Valley. Aj keď je to v skutočnosti prínosom – vtedy prídem s niektorými z mojich najlepších nápadov. Nemám’Skutočne počítať hodiny – to sú výsledky, ktoré sa počítajú.

Keď nepracujem, rád si mozog obohatím rôznymi spôsobmi. Patria sem návštevy múzeí, chodenie do divadla atď. Veľmi si tiež užívam kultúru stravovania a vyskúšanie nových reštaurácií.

Keby ste boli požiadaní, aby ste dali maturitnej adrese triedu 2016, aká by bola vaša správa pre nich?
Diverzifikujte svoje záujmy!

Ak ste technolog alebo podnikateľ, učte sa a oceňujte umenie a kultúru. Zúčastnite sa niekoľkých umeleckých kurzov. Ak ste v humanitných odboroch, zoberte si triedu alebo si vyberte knihu o programovaní HTML a Java.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me