Magento Commerce Cloud pre výkon B2B / B2C riešení pre podniky & Klienti MSP po celom svete

Spoločnosť Adobe uzavrela jeden z najväčších obchodov v ekosystéme CMS s otvoreným zdrojovým kódom a platforme elektronického obchodu v tomto roku akvizíciou kódovej základne Magento Commerce v hodnote 1,68 miliárd USD vrátane služieb sprievodnej podpory zákazníkov, cloudovej platformy a platených odberateľov..


Mark Lavelle, generálny riaditeľ Magento Commerce, zhrnul logiku dohody na svojom blogu a napísal: "Keďže sa možnosti Content + Commerce neoddeliteľne spájajú, obchod zohráva integrálnejšiu súčasť spotrebiteľskej skúsenosti ako kedykoľvek predtým. S Magento’pozíciu svetu’najobľúbenejšia obchodná platforma a Adobe’Vďaka vedúcemu postaveniu pri navrhovaní a poskytovaní skvelých digitálnych skúseností umožníme každému podniku vytvárať a poskytovať presvedčivé skúsenosti v reálnom čase, angažovať sa so zákazníkmi v každom kontaktnom bode a uskutočňovať kdekoľvek v rámci celej cesty zákazníkov pre B2C aj B2B.." Vedenie spoločnosti Adobe vo svojej tlačovej správe uviedlo, že Magento bude "bezproblémovo integrovaná" do cloudu Adobe Experience Cloud for "sprostredkovanie obchodu a organizácia objednávok fyzického aj digitálneho tovaru v rôznych odvetviach vrátane spotrebného tovaru, maloobchodného, ​​veľkoobchodného, ​​priemyselného a verejného sektora." Magento má na svojej otvorenej platforme viac ako 300 000 vývojárov a delí sa o podnikových zákazníkov, ako je Coca-Cola, Nestlé, & Cathay Pacific s Adobe. Priemyselní analytici vo všeobecnosti citovali dohodu ako víťazstvo pre obe spoločnosti, čo spoločnosti Adobe umožnilo zvýšiť konkurenciu so spoločnosťami Salesforce, Shopify, Oracle, & SAP.

Magento Commerce Cloud na podporu riešení B2B / B2C pre klientov z celého sveta

Finančná analýza obchodu Adobe-Magento obchodnými médiami & Technickí experti

Ako uvádza TechCrunch, nie je to prvýkrát, čo platformu Magento Commerce kúpili a predali investori z tretích strán. "Spoločnosť Magento bola založená v roku 2008 a spoločnosť eBay ju kúpila v roku 2011. Podľa dohody je to iba 180 miliónov dolárov. Spoločnosť sa v roku 2015 opäť vrátila do súkromia s pomocou fondov Permira, ktorých zdroje tvrdia, že zaplatili okolo 200 miliónov dolárov." Podľa Driesa Buytaerta, zakladateľa redakčného systému Drupal & Acquia, "Tiež vieme, že začiatkom roku 2017 Magento získal finančné prostriedky z Hillhouse Capital vo výške 250 miliónov dolárov. Predpokladajme, že v banke je stále 180 miliónov dolárov. Ak urobíme jednoduchý výpočet zadnej obálky, môžeme odpočítať týchto 180 miliónov dolárov z 1,68 miliardy dolárov a určiť, že Magento bola ocenená zhruba 1,5 miliardy dolárov alebo 10-násobok výnosov na koncových dvanásťmesačných príjmoch Magenta. Je to neuveriteľný násobok pre spoločnosť Magento, ktorá je v súčasnosti primárne licenčným podnikom. Porovnajte to s obchodom Shopify, ktorý obchoduje v hodnote 15 miliárd dolárov v dolároch a má 760 miliónov dolárov z dvanásťmesačného koncového príjmu. Toto ocenenie je dobré pre 20-násobok. Shopify si zaslúži vyššie násobky, pretože je to lepšie podnikanie; celá jej činnosť je dodávaná v cloude a pri 65% medziročnom raste výnosov rastie oveľa rýchlejšie ako Magento. Bez ohľadu na to by sa dalo tvrdiť, že spoločnosť Adobe získala veľa, najmä ak to môže urýchliť transformáciu Magenta z licenčnej spoločnosti na cloudovú firmu.." Bloomberg overil, že platforma Magento Commerce je využívaná online podnikmi na generovanie celkových 155 miliárd dolárov v hrubom objeme tovaru ročne. Niektorí priemyselní analytici napriek tomu vyjadrili názor, že Magento pri spustení Magento 2 prišla o podporu zákazníkov a vývojárov a že išlo o strategický predaj zameraný na maximalizáciu hodnoty v dôsledku dôsledkov poklesu platformy..

Finančná analýza obchodu Adobe-Magento odborníkmi na obchodné médiá a technickými odborníkmi

Analýza trhového podielu populárnych otvorených zdrojov a patentovaných platforiem elektronického obchodovania

Údaje o podiele rôznych platforiem elektronického obchodu na trhu nie sú celkom konzistentné. Napríklad spoločnosť Cloudways (pomocou služby Builtwith) uvádza, že Magento má v tomto sektore približne 9% podiel na trhu, pričom Magento Enterprise celkovo predstavuje ďalšie 3% na celom svete. Údaje z Alexa, ktoré sledujú celosvetovo 1 milión najpopulárnejších webových stránok, ukazujú Magento s podielom na trhu približne 19% webových stránok elektronického obchodu v porovnaní s WooCommerce s približne 18% z celkového počtu. WooCommerce vyvinula spoločnosť Automattic ako doplnok pre redakčný systém WordPress. Ďalšími hlavnými platformami elektronického obchodu na úrovni podniku sú Shopify, kanadský startup, ktorý sa v súčasnosti obchoduje na newyorskej burze cenných papierov, Demandware (teraz súčasťou cloudu Salesforce Commerce Cloud), ElasticPath, SAP Hybris, PrestaShop, OpenCart, Virtuemart, IBM Websphere Commerce. , BigCommerce, osCommerce a Squarespace Online Store. Všetky tieto platformy elektronického obchodu ponúkajú podobné služby, ako je napríklad zoznam produktov & inventár v online katalógoch s rôznymi témami dostupnými na prispôsobenie, integráciu s platobnými bránami a zahrnutie nákupného košíka pre objednávky online uskutočnené prostredníctvom webového prehľadávača. Tam, kde sa líšia, sú služby založené na hostovaní hostiteľa verzus cloud, stupeň otvorenosti, ktorý je k dispozícii na prispôsobenie kódu, rozmanitosť programovacích jazykov / databáz používaných v systéme a schopnosť škálovať podporu webového prenosu na podnikovej úrovni. Magento Commerce sa tradične považuje za najrobustnejšiu zo všetkých platforiem elektronického obchodovania s otvoreným zdrojovým kódom, čo podnikateľom umožňuje prevádzkovať webovú stránku podobnú Amazon.com v zložitosti s lacnou cestou na spustenie elektronického obchodu s bohatými funkciami. Súčasným trendom je sprístupniť všetky platformy elektronického obchodu v cloude ako produkty SaaS, zjednodušiť ľahkú obsluhu a správu softvéru, kde bude Magento teraz integrovaný do prostredia Adobe Experience Cloud pre podnikové korporácie, malé podniky a individuálne podnikateľov nasadiť.

Analýza trhového podielu populárnych otvorených zdrojov a patentovaných platforiem elektronického obchodovania

Magento 2: " Magento 2 má vysoko vylepšené administračné rozhranie, ktoré umožňuje netechnickým používateľom dosiahnuť viac, bez toho aby sa museli spoliehať na svojich vývojárov. Vylepšenia administračného rozhrania zahŕňajú:

  • Celkovo nový vzhľad a dojem s optimalizáciou pre širokú škálu veľkostí obrazovky (pre obchodníkov, ktorí používajú iPady alebo tablety na prácu, bude táto aktualizácia cenná)
  • Správcovské ponuky boli výrazne vylepšené
  • Tvorba produktu je omnoho jednoduchšia
  • Vylepšené rozhranie pre správu Magento 2

S platformami ako Shopify Plus na vzostupe je potreba priateľského UX pre netechnických používateľov veľmi dôležitým prvkom každého riešenia platformy elektronického obchodu. Magento má veľmi veľkú a aktívnu vývojovú komunitu, avšak spoločnosť sa rozhodla stelesniť myšlienku, aby sa Magento stal „obchodným nástrojom pre podnikových používateľov“ vo verzii 2. Uznaním, že všetci podnikatelia neexistujú’Pokiaľ ide o vývojárov a zameranie ich riešenia na tento typ používateľa, Magento 2 sa stal ľahšie použiteľný." Viac informácií o Magento 2.

Analýza trhového podielu populárnych otvorených zdrojov a patentovaných platforiem elektronického obchodovania

Magento terpentín: Spúšťajte webové stránky elektronického obchodu rýchlejšie s lakovanou vyrovnávacou pamäťou & Nginx

Nexcess je populárna webhostingová spoločnosť, ktorá urobila obchodný model z ponuky optimalizovaných webových serverov na spustenie Magento Commerce pri vyšších rýchlostiach. Spoločnosť tiež vyvinula doplnok Magento Turpentine, hosťovaný na GitHub, ktorý uľahčuje integráciu CMS s Varnish Cache.. "Turpentine je rozšírenie stránky o vyrovnávaciu pamäť stránok pre Magento, ktoré pracuje s Varnishom, veľmi rýchlym reverzným proxy pre vyrovnávaciu pamäť. V predvolenom nastavení Varnish nevyrovnáva žiadosti s cookies a Magento posiela frontend cookie s každou požiadavkou, ktorá spôsobuje (takmer) nulovú úspešnosť vo vyrovnávacej pamäti Varnish. Terpentín nakonfiguruje spoločnosť Varnish tak, aby pracovala s Magento a modifikuje správanie Magenta tak, aby výrazne zlepšilo mieru prístupu k vyrovnávacej pamäti." Vďaka Turpentine môžu vlastníci webových stránok spustiť Magento na serveroch Nginx pre vyššie rýchlosti s úplným ukladaním stránok do vyrovnávacej pamäte, podporou klastrových serverov, blokovaním šablón & Ukladanie do vyrovnávacej pamäte AJAX vrátane podpory SSL / TLS na šifrovanie prenosov používateľských údajov na celom webe. Existuje tiež veľké množstvo prispôsobených rozšírení tretích strán dostupných pre Magento Commerce, ktoré sú dostupné bezplatne aj na základe platených licenčných dohôd na platforme Marketplace. Momentálne nie je jasné, čo bude akvizícia Adobe znamenať pre vývojových partnerov spoločnosti Magento v komunite open source. Viac informácií o Magento, laku a terpentíne.

Magento Turpentine: Spúšťajte webové stránky elektronického obchodu rýchlejšie s lakovanou vyrovnávacou pamäťou a Nginx

Adobe + Magento: Vplyv na nezávislých vlastníkov webových stránok & Vývojári ekosystémov

Pretože Magento nezískava žiadny skutočný príjem od nezávislých podnikov, ktoré používajú otvorený zdrojový kód na hosťovanie svojich vlastných webových stránok, budúcnosť platformy sa považuje za produkt SaaS s mesačnými alebo ročnými licenčnými poplatkami v rámci programu Adobe Experience Cloud , Týmto spôsobom je akvizícia spoločnosti Magento súčasťou neustáleho úsilia spoločnosti Adobe o presunutie svojej produktovej rady na základňu predplatného, ​​ktorá je priaznivejšia pre mobilné zariadenia a je zameraná na cloud. Investiční partneri spoločnosti Magento Permira a skupina Hillhouse Capital Group sú najväčšími víťazmi v tejto transakcii, zatiaľ čo vývojári a vývojári open source nástrojov pre platformu sa obávajú, že ich prevzatie bude na okraji spoločnosti. Je iróniou, že Matt Asay (vedúci vývojového ekosystému v spoločnosti Adobe) uverejnil na médiu Medium “otvorený zdroj a otvorený vývoj je v našej DNA,” dosť zvláštne, pretože spoločnosť je najslávnejšia pre Photoshop, Illustrator, Premiere, Dreamweaver, & Produktové rady Flash. Asay však stručne zhrnul dynamiku obchodu napísaním:

Aktívne zapojenie sa do komunít a štandardov s otvoreným zdrojovým kódom sa stalo čoraz dôležitejšou zásadou našej technickej kultúry, keď sme sa stali platformovou spoločnosťou. Spoločnosť Adobe aktívne podporuje otvorené štandardy ako WCAG 2.0 a orgány pre štandardy ako W3C; spoliehame sa na niektoré odvetvia’najlepší softvér s otvoreným zdrojom, vrátane MongoDB, Apache Kafka a CentOS; a naši zamestnanci tiež prispievajú k širokému spektru open source projektov vrátane Apache Spark, Bracket a mnoho ďalších … Magento je nesmierne populárna obchodná platforma. Jadrom tejto popularity je armáda vývojárov kolektívne zameraná na vylepšenie a rozšírenie platformy’s základné schopnosti a výkon v bezprecedentnom rozsahu a rýchlosti. Táto komunita inovátorov nepretržite pridáva nové schopnosti a zároveň zvyšuje kvalitu a bezpečnosť platformy.

Nicholas Panagopoulos z TransPerfect naznačuje, že cloudová ponuka Adobe-Magento pravdepodobne povedie k väčšej integrácii s Microsoft Azure, pretože spoločnosť Adobe presunula väčšinu svojich služieb na platformu. Vývojári webových stránok a vlastníci stránok elektronického obchodu budú musieť pozorne sledovať podrobnosti v tomto sektore, aby zistili, aké zmeny nastanú pri spustení Magento 3.

Adobe a Microsoft:

Plány strategického partnerstva na pomoc podnikovým spoločnostiam pri digitálnej transformácii a poskytovaní presvedčivých, personalizovaných skúseností prostredníctvom každej fázy ich vzťahov so zákazníkmi. Spoločnosti umožnia spoločnostiam dramaticky posilniť svoje značky prostredníctvom riešení s produktami Microsoft Azure, Adobe Marketing Cloud a Microsoft Dynamics 365..

Viac informácií o partnerstve Adobe + Microsoft.

Adobe + Magento: Vplyv na nezávislých vlastníkov webových stránok a vývojárov ekosystémov

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me