Ako začať s webhostingom

Webhosting je nevyhnutný, ak chcete publikovať webovú stránku. Čo je však skutočne webhosting? A ako si vyberiete svoj prvý hostingový účet?


Pripúšťame, že byť trochu zastrašujúce vidieť hneď toľko možností. Tu uvádzame hlavné kategórie hostingu a najdôležitejšie funkcie základného účtu hostingu, ktoré vám pomôžu pri konečnom výbere.

Čo je to webhosting?

Zjednodušene povedané, webhosting je spôsob, akým svet pozná existenciu vašich webových stránok. Vďaka širokej škále kurzov, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii pre vývoj webových aplikácií, si môže ktokoľvek vytvoriť základnú webovú stránku. Táto webová stránka sa však nedostane k nikomu mimo vášho miestneho hostiteľa. Na publikovanie na webe musíte použiť webhosting.

Čo je to webhosting?

Z technického hľadiska je web hosting služba, ktorú používajú organizácie a jednotlivci na zverejňovanie svojich webových stránok alebo webových stránok na internete. Spoločnosť, ktorá im poskytuje takúto službu, sa nazýva webhosting alebo poskytovateľ hostingu. Títo weboví hostitelia vlastnia rozsiahle zdroje, ktoré môžu webové stránky prevádzkovať a prevádzkovať. Takéto zdroje sú rozdelené do určitých kategórií, aby každému klientovi poskytli najvhodnejšiu službu.

Aké sú typy webhostingu?

Existujú štyri hlavné typy webhostingu v závislosti od štruktúry servera a časti tohto servera priradenej klientovi. Nižšie vysvetlíme každú z nich spolu s ďalšími menšími kategóriami webhostingu zameraného na softvér:

1. Zdieľaný hosting

Pri zdieľanom hostovaní je jediný fyzický server rozdelený do viacerých sekcií. Potom je každá časť rezervovaná pre klienta. Takže všetky prostriedky v rámci tohto servera sú zdieľané medzi viacerými klientmi. To znižuje celkové náklady pre každého klienta, ale tiež znižuje úroveň výkonu príslušných webových stránok. Okrem toho webová stránka na zdieľanom serveri môže spotrebovávať značné množstvo svojich zdrojov a spôsobiť zhoršenie úrovne používateľských skúseností s ostatnými webmi, ktoré v nich bývajú..

Môže to byť dobrá voľba pre malé podniky alebo začínajúce podniky, ktoré majú obmedzený rozpočet. Kreatívni jednotlivci alebo nedávni absolventi, ktorí chcú predviesť svoje talenty a úspechy prostredníctvom online portfólia alebo plnohodnotnej webovej stránky, môžu tiež využívať zdieľaný hosting..

Pros:

 • Najlacnejšia cena
 • Ideálne pre začiatočníkov

Zápory:

 • Zdieľané zdroje
 • Znížený výkon
 • Ovplyvnené inými webmi
 • Nemožno zvládnuť obrovskú premávku

2. VPS Hosting

VPS je skratka pre Virtual Private Server. VPS hosting je akýsi hybrid medzi zdieľaným hostingom a vyhradeným hostingom. Môže vám priniesť radosť z toho, že máte vlastné serverové zdroje, ako je vyhradený hosting, ale za prijateľnú cenu, ako je zdieľaný hosting. Tu klient použije iba časť fyzického servera, napríklad zdieľaný hosting. Táto časť však prichádza aj s vlastnou inštanciou operačného systému a vytvára virtualizovaný server pre klienta.

Nespravovaný hosting VPS umožňuje klientovi mať privilégium prístupu root na server. Na druhej strane, poskytovateľ sa stará o všetky technické uzly a siete v riadenom hostovaní VPS. Priraďujú odborníkov na správu serverov a ďalších odborníkov na riešenie týchto problémov, aby ste sa mohli zamerať na zlepšenie svojho podnikania. VPS býva drahší ako zdieľaný hosting, ale oveľa lacnejší ako vyhradený hosting.

Pros:

 • Riadenie prístupu root
 • Vyhradené zdroje
 • Ochrana osobných údajov a prispôsobenie
 • Stredne cenovo dostupné

Zápory:

 • Fyzické obmedzenia servera
 • Môže vyžadovať technické zručnosti
 • Závislosť na serveri pre bývanie

3. Dedikovaný hosting

Dedikovaný hosting je ten pre elity – veľké korporácie a veľké podniky. Je to najdrahší typ hostingu a oprávnene. Umožní vám to, aby ste sa stali jediným vlastníkom celého servera. Ty nie’nemusíte znášať bremeno zdieľania servera a jeho zdrojov s kýmkoľvek iným. Keďže máte k dispozícii všetky tieto zdroje, ukázalo sa, že vaše webové stránky majú vysokú rýchlosť a špičkový výkon. Dokáže zvládnuť obrovský až neobmedzený prenos a priláka viac návštevníkov ako akýkoľvek iný hosting. Bezpečnostný systém je tiež dosť robustný v takomto hosťovaní.

Pros:

 • Plný prístup k serverovým zdrojom
 • Vysoká rýchlosť a flexibilita
 • Špičkový výkon
 • Robustné bezpečnostné systémy
 • Zvládne obrovskú premávku

Zápory:

 • drahý
 • Nie je možné škálovať
 • Nie pre začiatočníkov

4. Cloud Hosting

Cloud hosting je posledným vstupom do ligy hostiteľských kategórií. Dôvodom jeho existencie je samotný internet, kde veľa fyzických zariadení môže zostať pripojených, aj keď nie sú niekde blízko seba. Všetko záleží na základnej sieti fyzických serverov po celom svete, pripojených prostredníctvom softvéru. Nakoniec sa celá sieť správa ako obrovský jediný fyzický server, ktorý sa dá kedykoľvek zmeniť.

Ak niektorý server v tejto sieti zlyhá alebo sa nedarí doručiť, okamžite sa nahradí iný server. Výsledkom je, že skúsenosť koncových používateľov nie je’v žiadnom prípade to nebude ovplyvnené. To bráni tomu, aby web stratil potenciálnych zákazníkov, a priťahuje viac návštevníkov vďaka ich plynulému výkonu.

Tu môžete pridať ľubovoľný počet zdrojov. Je to najľahšie škálovateľná možnosť hostenia medzi všetkými. Je to tiež najhospodárnejšie, pretože platíte iba za množstvo zdrojov, ktoré ste skutočne použili. Môžete zálohovať údaje

Pros:

 • Ľahko prispôsobiteľné
 • rentabilné
 • Zvládne obrovskú premávku

Zápory:

 • Časovo náročné obnovenie dát
 • Obmedzená kontrola zákazníka
 • Uzamknutie dodávateľa

5. Rôzne

Okrem týchto štyroch môžete hľadať aj hosting špecializovaný na e-maily, elektronický obchod a blogovanie. Najmä v elektronickom obchode mnohí poskytovatelia teraz ponúkajú hostingové plány prispôsobené pre najpopulárnejšie systémy na správu obsahu, ako sú Magento, Drupal, Joomla a WordPress. Takéto služby môžete nájsť aj pre konkrétny operačný systém, ako napríklad Linux alebo Windows.

Požadované funkcie na hostiteľskom účte

Účty hostingu sa veľmi líšia v závislosti od typu hostenia a podporovaných aplikácií, ale nasledujúcich osem funkcií je najzákladnejšou požiadavkou každého plánu hostenia:

Špecifikácie zdrojov

Tieto špecifikácie najčastejšie zahŕňajú množstvo miesta na disku (najlepšie SSD), RAM, CPU jadrá, šírku pásma a databázy, ktoré hostingový účet môže poskytnúť. Mnoho poskytovateľov hostingu umožňuje ich neobmedzené množstvo za triviálnu cenu.

Tvorcovia webových stránok

Zadarmo tvorca webových stránok vám umožní zostaviť vaše stránky s minimálnym úsilím a bez akýchkoľvek kompromisov týkajúcich sa funkcií. Hostiteľský plán môže mať aj inštalatérov na jedno kliknutie pre rôzne aplikácie na urýchlenie procesu.

Domény zadarmo

Poskytovatelia hostingu musia s účtom ponúkať bezplatnú doménu. Zvyčajne tak robia na základe ročných plánov, ktoré sa môžu pohybovať od jednoročných do troch rokov. Niektoré z nich tiež umožňujú bezplatnú doménu pri kúpe plánu a umožňujú vám ju mať, pokiaľ s nimi hostíte. Môže to byť trochu zložitejšie, ale prečítať si body a podmienky ich súhlasu, aby ste zistili, či vyhovuje vášmu plánu pre web’s budúcnosťou.

E-mailové účty

Na hostingový účet môžete získať e-mailové účty od 25 až po neobmedzené. Vo všeobecnosti to tak nie je’Nezáleží na tom, do akého typu hostenia investujete. Môžete získať neobmedzené e-mailové účty s názvami domén alebo prispôsobenie dokonca aj v zdieľaných účtoch hostenia. Prejdite si našu zbierku najlepší poskytovatelia e-mailového hostingu vedieť viac.

Ovládací panel

Musíte mať ovládací panel, odkiaľ môžete dohliadať a manipulovať s funkciami webových stránok. Najbežnejšie ovládacie panely webhostingu sú cPanel pre Linux a Plesk pre Windows. Niektorí weboví hostitelia tiež prinášajú vlastné ovládacie panely využívajúce svoje dlhoročné skúsenosti v tomto odbore.

FTP prístup

Protokol FTP alebo File Transfer Protocol je potrebný na prenos súborov na server. Jeho variácia s názvom SFTP je v tomto prípade lepšou voľbou, ak je bezpečnosť jednou z vašich hlavných obáv.

SSL

Certifikáty SSL alebo Secure Socket Layer zabezpečujú bezpečné šifrované spojenia medzi serverom a jeho klientom. Údaje vymieňané medzi týmito dvoma subjektmi teda zostávajú súkromné ​​od všetkých ostatných subjektov.

zálohy

Hostiteľský účet musí poskytovať týždenné alebo denné zálohy vašich webových stránok. To je rozhodujúce, pretože vás môže ušetriť pred stratou všetkých obrovských údajov a po každej katastrofe môže web okamžite obnoviť. Svoj web môžete tiež manuálne zálohovať pomocou iných aplikácií, ako je cPanel.

Poskytovatelia vám umožnia vyskúšať hostingový účet pri minimálnych počiatočných mesačných nákladoch. Po uplynutí skúšobnej doby (zvyčajne v rozmedzí od 7 dní do 180 dní) sa vrátite k normálnym mesačným cenovým sadzbám, ktoré sú 2 až 10 krát vyššie. Najlacnejšie ceny sa môžu vzťahovať iba na ročné plány. Pred tým, ako sa rozhodnete pre jedného poskytovateľa hostingu, pozrite sa do cenovej štruktúry každého poskytovateľa hostingu.

Najlepšie webhostingové služby

Najlepšie webhostingové služby

Vyvolávacia cena:
$ 2,95


Spoľahlivosť
9.7


stanovenie ceny
9.5


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.7


Vlastnosti
9.6

Prečítajte si recenzie

Navštívte FastComet

Najlepšie webhostingové služby

Vyvolávacia cena:
$ 3,92


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.0


Užívatelsky prívetivý
9.3


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte A2 Hosting

Najlepšie webhostingové služby

Vyvolávacia cena:
$ 3,29


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.2


Užívatelsky prívetivý
9.2


podpora
9.3


Vlastnosti
9.2

Prečítajte si recenzie

Navštívte Hostwinds

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me