Rozhovor s Robertom Hoffmannom, generálnym riaditeľom 1&1

Často nie je pre nás potešením hovoriť s najvyššou hodnosťou spoločností poskytujúcich webhosting, ale keď máme príležitosť, sme skutočne vďační – títo zaneprázdnení ľudia si odpočinú zo svojho dňa, aby nám skutočne ukázali vnútorné fungovanie ich podnikanie. Je úžasné získať podrobné informácie a tento rozhovor s Robertom Hoffmannom z 1&1 rozhodne nie je výnimkou. Dozvedieť sa o jeho vzostupe k vodcovstvu bolo veľmi dômyselné a v HostAdviciach je toho veľa, čo môžeme vziať.


Rozhovor s Robertom Hoffmannom, generálnym riaditeľom 1 a 1

Môžete nám povedať svoje zázemie a ako ste sa stali 1&1 je hlavný obchodný riaditeľ generálneho riaditeľa? Aká bola doteraz vaša IT cesta? Ako vám pomohli vaše skúsenosti, aby ste sa stali skúseným profesionálnym predajcom a CEO?

V mojej súčasnej úlohe generálneho riaditeľa 1&1 Internet a člen správnej rady United Internet AG, som zodpovedný za United Internet’s obchodnými aplikáciami.

Pred prevzatím zodpovednosti za internet United’s odvetvím podnikových aplikácií v októbri 2012 s hlavnými produktmi 1&1 Cloud Server a MyWebsite som bol zodpovedný za 1 a 1’s telekomunikačné podnikanie od roku 2006. Počas tohto obdobia: 1&1 pokračoval v raste širokopásmového prístupu, zaviedol neviazané možnosti vo všetkých hlavných sieťach v Nemecku a stal sa rýchlo rastúcim poskytovateľom mobilných služieb v sieti Vodafone. V marci 2010 bola podpísaná prvá zmluva MVNO, ktorú som uzavrel s spoločnosťou Vodafone v Nemecku.

Jedným z mojich osobných míľnikov bola spolupráca so spoločnosťou ProSiebenSat.1 Media AG, ktorá inicializovala joint-venture maxdome ako lídra nemeckého trhu pre video na požiadanie. Krátko nato som úplne revitalizoval 1 a 1’s obchodným oddelením ako člen predstavenstva pre predaj v rokoch 2011 a 2012.

Súbežne s mojou funkciou predsedu predstavenstva 1&1, ktoré sa konalo od mája 2008, som tiež členom prezídia nemeckého priemyselného združenia VATM a aktívne sa zúčastňujem na poradnej rade spoločnosti WIK Consult.

Pred vstupom na United Internet / 1&1 v roku 2006 som zastával rôzne výkonné funkcie vo Vodafone / Arcor. Tam som začal s poskytovaním hlasových služieb s pridanou hodnotou pre obchodných zákazníkov zodpovedných za skupinu’s konsolidáciou značiek (o.tel.o, ISIS, nexgo) a tiež uviedla na trh prvé balíčky DSL ako vedúci produktového manažmentu. Potom som viedol rezidenčnú predajnú organizáciu spoločnosti.
Svoju kariéru som začal založením vlastnej firmy Hoffmann Distribution-Technik, ktorá dováža predajné automaty z USA a Španielska, ktoré som založil v roku 1993 a predal v roku 1998.

Môžete nám povedať svoje zázemie a ako ste sa stali hlavným obchodným riaditeľom spoločnosti 1 a 1 pre generálneho riaditeľa? Aká bola doteraz vaša IT cesta? Ako vám pomohli vaše skúsenosti, keď ste sa stali skúseným obchodným profilom a generálnym riaditeľom?

1&1 je starší ako štvrtina storočia! Môžete nám povedať o založení spoločnosti a o tom, ako sa veci zmenili?

V roku 1988 bol Ralph Dommermuth, výkonný riaditeľ 1 a 1’s materskou spoločnosťou United Internet a jej spoločník založil spoločnosť 1&1 EDV Marketing GmbH. Jedným z ich prvých podnikateľských nápadov bol marketingový nástroj pre softvérové ​​domy. Jednoducho povedané, odvtedy Ralph Dommermuth identifikoval základné technologické trendy a urobil správne rozhodnutia v správnom čase, počnúc stanovením 1&1 ako nezávislý poskytovateľ internetu v roku 1996. Partnerstvom s odborníkom na webhosting Schlund + Partner v roku 1998, 1&1 pridal do svojho portfólia služieb webhosting. V roku 2002 1&1 vstúpila na nemecký trh so širokopásmovými sieťami a na hostiteľský trh vo Veľkej Británii a vo Francúzsku, čo znamenalo náš prechod na medzinárodné podnikanie a ďalší rozvoj podnikania v oblasti webhostingu. Akvizícia inovatívnych spoločností ako webový portál WEB.de v roku 2005, britský hostingový expert Fasthosts v roku 2006 alebo španielsky cloudový špecialista Arsys v roku 2013 obohatili 1 a 1’s portfóliom služieb a posilnilo svoju pozíciu jedného z popredných poskytovateľov online riešení na celom svete. Ťažiť z Arsys’s technológiami, 1&1 nedávno bol schopný sprístupniť potenciál cloudu svojim zákazníkom – najmä pre malé a stredné podniky, vývojárov a systémových integrátorov – zavedením nového 1&1 cloudový server v roku 2015.

1 a 1 sú staršie ako štvrtina storočia! Môžete nám povedať o založení spoločnosti a o tom, ako sa veci zmenili?

Napríklad vo februári sa naše portfólio cloudových služieb rozšíri o 1&1 Cloud App Center, ktoré umožňuje zákazníkom vytvárať a spúšťať webové aplikácie a vývojové balíčky, ktoré je možné nainštalovať jediným kliknutím. BitNami’s portál a technológia pre inštaláciu aplikácií bude ponúkať 1&1 zákazníkom široký výber najnovších aplikácií spolu so softvérom ‘žiadna minimálna doba’ zmluva a model platby za minútu, ktorý ponúka flexibilitu, ktorá predtým nebola k dispozícii. V kombinácii s jednoduchou škálovateľnosťou a optimalizáciou prípadového použitia bude pre zákazníkov jednoduchšie ako kedykoľvek predtým vytvárať aplikácie v cloude. Ponuky tiež prichádzajú s neobmedzeným prenosom bez akýchkoľvek dodatočných nákladov – skutočný USP, pretože prenos nad rámec oslobodenej sumy sa musí zaplatiť všeobecne. Partnerstvo poskytne konzistentné, bezpečné a optimalizované prostredie pre koncových používateľov pri nasadzovaní akejkoľvek aplikácie na 1&1 Cloud Server, či už jednotlivec navrhujúci svoju prvú aplikáciu alebo oddelenie veľkých organizácií, ktoré hľadajú prostredie, v ktorom je možné často vyvíjať a zavádzať nové služby..

Pokiaľ ide o 1 a 1’s budúcimi plánmi na obzore, všetky stratégie ukazujú na cloud a jeho nespočetné možnosti, vrátane plánu byť schopný ponúknuť všetky 1&1 hostingové služby prostredníctvom cloudu s cieľom poskytnúť našim zákazníkom ešte väčšiu flexibilitu pre ich podnikanie a webové projekty. Pracujeme tiež na riešeniach založených na cloudu, ktoré zaujímajú používateľov, ktorí nikdy kvôli premietaniu nikdy neuvažovali o realizácii projektov v cloude.

Kde sú vaše kancelárie a koľko zamestnancov pracuje na 1&1?

Od svojho založenia pred 27 rokmi v nemeckom Montabaur, 1&1 tam stále udržuje svoje medzinárodné ústredie. 1&1 má ďalšie pobočky v desiatich krajinách na celom svete vrátane Španielska, Veľkej Británie a USA. Na celom svete pracuje viac ako 7 000 ľudí pre 1&1.

Kde sú vaše kancelárie a koľko zamestnancov pracuje v 1 a 1?

Ako podporujete komunikáciu v rámci svojich globálnych kancelárií? Akú podnikovú kultúru povzbudzujete, aby podporovala interné a externé kancelárie pred spoluprácou?

1&1 využíva moderné komunikačné technológie, ktoré umožňujú zamestnancom úzko a efektívne spolupracovať s kolegami, partnermi a externými kontaktmi. 1 & 1’Firemná kultúra sa vyznačuje medzinárodným duchom, ktorý je výsledkom spolupráce zamestnancov prichádzajúcich zo všetkých kútov sveta. Vzťahy medzi rôznymi národnosťami sa ďalej posilňujú pravidelnými osobnými stretnutiami.

Môžete nám povedať o rôznych ponukách na celom svete, že 1&1 má?

1&1 je rozdelený do segmentov Access a Business Applications. Divízia prístupu je prevádzkovaná výlučne na nemeckom trhu. Zahŕňa celý rad širokopásmových a mobilných prístupových produktov pre smartfóny, tablety a prenosné počítače, vrátane súvisiacich aplikácií (ako napríklad domáca sieť, online úložisko, telefonovanie alebo zábava). S pobočkou Obchodné aplikácie, ktorá je k dispozícii v Nemecku, Francúzsku, Veľkej Británii, Španielsku, Rakúsku, Švajčiarsku, Poľsku, Taliansku, Kanade, Mexiku a USA 1&1 ponúka širokú škálu hostingových, cloudových a e-business aplikácií pre domácich používateľov, malé spoločnosti a živnostníkov. Podrobnejšie tieto aplikácie zahŕňajú napr. Aplikácie na správu osobných informácií (e-mail, zoznamy úloh, schôdzky a adresy), webhosting, servery, webové stránky a e-shopy. Všetko je založené na rozsiahlej infraštruktúre pozostávajúcej z veľkého počtu dátových centier po celom svete, ktoré umožňujú 1&1 ponúknuť rozmanité portfólio serverov. Viac ako 70 000 serverov beží v 1 a 1‘sedem najmodernejších dátových centier, ktoré sa nachádzajú v Európe a USA. Vďaka viacnásobnému redundantnému prepojeniu medzi dátovými centrami 1&1 môžete zaručiť takmer 100% dostupnosť. V našich dátových centrách hostíme približne 19 miliónov domén a viac ako 20 000 terabajtov prenesených dát mesačne. S cieľom zakázať oneskorenia v prenose údajov 1&1 dátové centrá sú nakonfigurované s viacnásobným redundantným pripojením k najdôležitejším internetovým uzlom. Vďaka pôsobivej konektivite majú naši zákazníci na svojich webových stránkach rýchlejšie načítanie a vyššiu kapacitu pre viacerých používateľov.

1&1 poskytuje zákazníkom dostupné riešenia vhodné pre ich potreby, počnúc základnými nastaveniami serverov až po špičkové cloudové servery. 1&1 je jedným z mála poskytovateľov, kde zákazníci majú možnosť zvoliť si konkrétne dátové centrum pomocou selektora dátových centier. To znamená, že zákazníci v USA si môžu pri nastavovaní cloudovej infraštruktúry pomocou zariadenia 1 vybrať medzi našimi údajmi z USA, Nemecka alebo Španielska&1 Cloud Server. Spoločnosti, najmä tie, ktoré prevádzkujú globálne podnikanie, využívajú túto možnosť, pretože môžu nastaviť svoje virtuálne stroje bližšie k svojim zákazníkom, aby sa pri poskytovaní svojich webových služieb vyhli dlhým časovým oneskoreniam..

Môžete nám povedať o rôznych ponukách na celom svete, ktoré má 1 a 1?

Môžete rozpracovať svoj záväzok k ekologickým technológiám?

Okrem iných zdrojov: 1&1 využíva obnoviteľnú energiu z vody, vetra a slnka na napájanie svojich dátových centier a kancelárií. 1&1 zamestnávala na svojich pracoviskách a infraštruktúre energeticky efektívny hardvér a softvér. Napríklad 1&1 používa mimoriadne účinné napájacie zariadenia so zníženou tepelnou stratou a vyhýbame sa používaniu redundantných komponentov na serveroch. Dátové centrá 1 a 1’Dcérska spoločnosť Arsys sa vyrába aj pomocou vysoko energeticky účinných technológií.

Aké faktory považujete pri hodnotení technológií, ktoré majú slúžiť 1&1 zákazníkov?

1&1 analyzuje a identifikuje základné trendy na trhu a testuje nové technológie podľa výhod pre svojich zákazníkov. 1&1 sa stará o to, aby sme zákazníkom poskytovali kvalitné a výkonné výrobky za primeranú cenu podľa ich potrieb.

Čo je súčasťou úspešného poskytovateľa internetových služieb?

Aby ste boli úspešní, musíte byť vždy o krok pred ostatnými a uprednostňovať zákazníkov. Podrobne to znamená analýzu trhu z hľadiska trendov. Potom by ste sa mali opýtať, ako sa môžete prispôsobiť týmto trendom a ako svojim zákazníkom sprístupniť inovatívne technológie, aby mohli využívať výhody, ktoré poskytujeme pri rozvoji ich podnikania alebo pri obohacovaní ich života vo všeobecnosti. Spoznať zákazníkov’ potreby, 1&1 im ponúka široké portfólio inovatívnych riešení v najvyššej kvalite pomocou spravodlivých a transparentných cenových modelov.

Ak by vás niekto dnes kontaktoval bez znalosti vytvorenia webovej stránky, ale potreboval by pre svoju firmu, aký druh produktu by ste podľa ich názoru najlepšie slúžili?

Odporučil by som, aby vyskúšali 1&1 MyWebsite. Umožňuje malým a stredným podnikom a nezávislým pracovníkom vytvoriť si svoju vlastnú profesionálnu webovú stránku – rýchlo, ľahko a bez akýchkoľvek znalostí o pozadí. Môžu nájsť inšpiráciu medzi stovkami jednotlivých predvyplnených obrázkov a textov pre viac ako 200 priemyselných odvetví. Všetky šablóny webových stránok sú prispôsobené pre mobilné zariadenia, a preto sa ideálne zobrazujú aj na smartfónoch a tabletoch.

Ak by vás niekto dnes kontaktoval bez znalosti vytvorenia webovej stránky, ale potreboval by pre svoju firmu, aký druh produktu by ste podľa ich názoru najlepšie slúžili?

Môžete nám povedať význam redundancie / redundantných spojení a ako presne 1&1 využíva túto technológiu na svojich hostiteľských platformách?

1&1 produkty sú prevádzkované v moderných dátových centrách s najvyššou úrovňou bezpečnosti. Spravovaním dvoch geograficky oddelených dátových centier pomocou koncepcie geo-redundancie 1&1 je schopný zaručiť maximálnu dostupnosť všetkých jeho riešení. To znamená, že ak by niektoré z jeho high-tech dátových centier malo čeliť poruche, automaticky sa aktivuje redundantný systém druhého dátového centra. Zálohy servera sa ukladajú aj v geograficky oddelených dátových centrách.

Ako cloud zmenil stav webhostingu na 1&1 a nachádzate zvýšený dôraz na to, ako sa vaši zákazníci pohybujú v cloude?

Vo všetkom 1&1 áno, snažíme sa stretnúť zákazníkov’ potrebuje. Preto sa trh v posledných rokoch zmenil a väčšina nemeckých podnikov vidí svoje podniky’ budúcnosť v cloude, 1&1 našiel spôsob, ako predvídať tento dopyt: nový 1&1 Cloud Server bol špeciálne vyvinutý pre malé a stredné podniky, ktoré sú často neskúsené v cloude, ale napriek tomu chcú čerpať z mnohých výhod tejto technológie. Vzhľadom na meniace sa trhy a rastúcu konkurenciu sa od malých a stredných podnikov vyžaduje, aby na tento vývoj rýchlo reagovali, často rozširovaním svojej IT infraštruktúry. Aby sme zostali vpredu, je nevyhnutná flexibilita. Takže pri vývoji cloudového servera 1&1 sa zameriava na poskytovanie užívateľsky príjemného a lacného riešenia, ktoré umožňuje maximálnu flexibilitu a zároveň úplnú transparentnosť nákladov prostredníctvom modelu stanovovania ceny za použitie. Pokiaľ ide o cloudovú migráciu, USA ďaleko presahujú iné krajiny, čo dokazuje fantastické spustenie 1&1 Cloud Server tam. Založené nemecké podniky nedôverujú cloudovým službám, pretože nechcú odovzdať svoje údaje inej spoločnosti. Toto stavia na myšlienke nedostatočnej ochrany údajov, straty údajov a narušení bezpečnosti u dodávateľov cloudu. Ale 1&1 sa snaží dosiahnuť posun v tomto sentimente tým, že je aktívny na trhu ako nemecký podnik poskytujúci svojim zákazníkom služby podľa najvyšších bezpečnostných štandardov, ktoré sú hosťované z dátových centier umiestnených v Nemecku. Na druhej strane mladí nemeckí podnikatelia cloud viac akceptujú a vidia ho predovšetkým pre svoje výhody.

Pokiaľ ide o budúce plány, 1&1 má v úmysle ešte viac zjednodušiť svoje služby a uľahčiť zákazníkom migráciu dát z miestneho dátového centra do cloudu. Dôležitá je tu inteligentná interakcia medzi súkromným a verejným cloudom, ako aj úzke prepojenie podniku’s interné služby s tými, ktoré sa už používajú z externého zdroja. Aby bolo možné z toho ťažiť, musia podniky vyvinúť vhodné procesy a zistiť možnosti optimalizácie. To im pomôže rásť v ich podnikaní, a preto zostanú na trhu konkurencieschopní.

Pridajte svoj názor z 1&1 tu >>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me