Contents

Rozhovor s Talia Wolf, odborníkom na optimalizáciu konverzií, Taliagw.com

Mnoho ľudí tvrdí, že sú odborníci, ale často ide iba o opisy uvádzané na predaj. Talia Wolf’s bio tvrdí, že je expertom na optimalizáciu konverzií – ale toto tvrdenie podporujú ľudia v tomto odvetví. V roku 2015 bola v ročnom prieskume ohodnotená ako jedna z 25 najvplyvnejších odborníkov na optimalizáciu miery konverzie. V ten istý deň som si všimla, že bola zaradená do zoznamu najlepších odborníkov na elektronický obchod v roku 2016. Po chvíli rozhovoru s Táliou na telefóne mi bolo jasné, že tieto tituly si zaslúžia. Má nielen výborné odborné znalosti, ale je tiež schopná jasne zdieľať svoje odborné znalosti a znalosti s ostatnými.


Rozhovor s Talia Wolf, odborníkom na optimalizáciu konverzií, Taliagw.com

HostAdvice: Prosím, povedzte mi niečo o sebe a vašom pozadí.

Svoju spoločnosť som založil s niekoľkými partnermi asi pred siedmimi rokmi. Bola to agentúra na optimalizáciu konverzií zameraná na emocionálne zacielenie a psychológiu spotrebiteľa. Spoločnostiam z celého sveta sme pomohli optimalizovať ich webové stránky. Po niekoľkých rokoch som tieto zásady začal vyučovať aj na konferenciách, workshopoch a interných kurzoch.

Minulý rok som predal svoju časť spoločnosti a založil som vlastnú nezávislú agentúru.

HostAdvice: Prečo ste predali svoju spoločnosť a začali znova?

Skrátiť dlhý príbeh… boli sme niekoľkými partnermi av priebehu nášho podnikania sme získali nejaké peniaze a vyvinuli softvérový nástroj. Investori to však neurobili’Nechcem, aby sme mali dve spoločnosti – agentúru a startup. Som veľmi agentúra, ktorá rád pracuje s ľuďmi a optimalizuje webové stránky. Urobil som to’Nemám pocit, že mi nejaký startup vyhovoval, tak som predal svoje akcie.

HostAdvice: Ako ste začali s optimalizáciou konverzií?

Predtým, ako sme založili našu spoločnosť, som pracoval v agentúre a robil marketing sociálnych médií pre rôznych klientov. Uvedomil som si však, že sa ich viac zaujímal o počet hodnotení Páči sa mi, ako o počet konverzií – to však naozaj nechýba. Začal som teda skúmať a implementovať optimalizáciu konverzie. Čoskoro som si všimol, že ma to baví viac ako čokoľvek iné, a keď som sa stal skúsenejším a kvalifikovanejším v optimalizácii konverzie, rozhodol som sa, že je čas založiť spoločnosť, ktorá sa zameriava práve na to.

HostAdvice: Predtým, ako sa ponoríte do podrobností, vysvetlite, čo presne je CRO – Optimalizácia miery konverzie.

Samozrejme. Optimalizácia miery konverzie (CRO) je zručnosť alebo projekt, v rámci ktorého sa snažíte optimalizovať svoje existujúce návštevnosť na zvýšenie vašich konverzií. AK napríklad na svoje stránky dostanete 1 000 návštevníkov mesačne, čo vedie k 100 predajom, chcete na webe vykonať úpravy tak, aby z tých istých 1 000 návštevníkov za mesiac môžete získať 200 alebo 300 predajov.

Existuje veľa rôznych zručností a disciplín zapojených do CRO, vrátane psychológie, analýzy numerických údajov, copywritingu, grafického dizajnu, UX (User Experience) a UI (User Interface). Cieľom je využiť všetky tieto nástroje, techniky a vedomosti, aby sa vytvoril lepší zážitok pre používateľa.

Bohužiaľ, väčšina ľudí to hádá – hľadajú únik vo svojom predajnom zúžení a pokúsia sa to napraviť. Na optimalizáciu celého zúženia a webovej stránky však potrebujete štruktúrovaný proces a metodiku.

HostAdvice: Predtým, ako sa ponoríte do podrobností, vysvetlite, čo presne je CRO - Optimalizácia miery konverzie.

HostAdvice: Ako by ste opísali súčasný stav informovanosti o potrebe optimalizácie konverzie a dostupných technikách a nástrojoch?

Existuje viac povedomia, ako tomu bolo v minulosti – väčšina spoločností chápe potrebu optimalizácie a pozná koncepciu testovania A-B. Musíte však vedieť, ako používať nástroje, a pochopiť, aké zmeny je potrebné vykonať. Stále musíte urobiť “zachrochtání” práca.

HostAdvice: Aké služby poskytujú?

Ponúkame konzultačné a optimalizačné projekty na základe môjho vlajkového kurzu Emotion Sells: Masterclass. Ponúkame tiež interné školenia, workshopy a online kurzy.

HostAdvice: Aké služby poskytujete?

HostAdvice: Aké sú základné koncepcie tohto kurzu a metodika?

Vytvoril som a vyvinul metodológiu emočného zacielenia, čo je môj prístup k optimalizácii konverzie. Nechcel som len dať dohromady veľa “osvedčené postupy” – Chcel som metodiku, ktorá by mi presne povedala, čo mám robiť. Chcel som postupy, ktoré by mi umožnili pochopiť, kto sú moji zákazníci na emocionálnej úrovni – kto sú, prečo sú na mojom webe a čo hľadajú.

Kľúčové sú emócie, pretože väčšina rozhodnutí v živote je emotívna, aj keď nie’nemyslím. Naším cieľom je preto pochopiť, čo sú zákazníci’s emocionálne zámery, ovládače a spúšťače. Keď to vieme, môžeme začať chápať, aké farby, slová, obrázky atď. Musíme použiť. Našim zákazníkom často poskytujeme vylepšenia konverzií 10x-20x.

HostAdvice: Môžete stručne vysvetliť, ako môžete identifikovať používateľa’s emocionálne spúšťače?

Rozdeľujeme ju na tri kroky:

 1. výskum. Robíme hĺbkový prieskum cieľovej skupiny. To zahŕňa prieskumy, rozhovory so zamestnancami spoločnosti a zamestnancov spoločnosti a analýzu konkurentov. Robíme tiež behaviorálny výskum – analyzujeme súčasné správanie na webe, ako aj údaje a čísla, aby sme zistili únik.
 2. porozumenie – Kombináciou výsledkov nášho výskumného úsilia identifikujeme emocionálne spúšťače, ktoré chceme testovať, napríklad – dôvera, radosť, strach alebo prekvapenie a potom určíme výzvy na akciu, obrázky, farby, písma atď., Ktoré chceme testovať..
 3. Testovanie A-B. Skutočne testujeme a overujeme (alebo popierame) naše hypotézy.

HostAdvice: Spravidla sú to len väčšie spoločnosti, ktoré sú ochotné investovať peniaze a úsilie do tohto typu analýzy a optimalizácie (aj keď sú skutočne krátkozraké)?

Vôbec nie. Vidím záujem medzi spoločnosťami rôznych veľkostí a naprieč rôznymi odvetviami priemyslu. Stredné a veľké spoločnosti majú samozrejme viac rozpočtu, času a tímov na investovanie do optimalizačných projektov. Avšak aj menšie podniky s nízkou prevádzkou a rozpočtom môžu svoje stránky pomocou optimalizovanej metodiky úspešne optimalizovať.

HostAdvice: Ako definujete svoj cieľový trh? Kto je vaše konkrétne cieľové publikum na tomto trhu?

Mojím cieľovým trhom sú predovšetkým stránky elektronického obchodu, cestovania a B2B, najmä pre stredné a veľké spoločnosti. Nemám’Obvykle sa nerealizuje príliš veľa projektov naraz, pretože som do každého veľmi zapojený a do každého z nich investujem.

HostAdvice: Kde sa nachádzajú vaši klienti hlavne?

Moji klienti sa nachádzajú hlavne v USA a Európe, niektoré z nich sa nachádzajú v Ázii.

HostAdvice: Ako bežne získavate nových potenciálnych klientov?

Zistil som, že potenciálni klienti ku mne prichádzajú z niekoľkých rôznych smerov:

 • Word of Mouth
 • Odporúčania klienta
 • Po mojom blogu
 • Vypočutie ma hovorí na konferenciách

HostAdvice: Ako bežne získavate nových potenciálnych klientov?

HostAdvice: Aké sú tri najlepšie (3) tipy alebo rady, ktoré by ste dali správcovi webu, ktorý začína optimalizáciou konverzie?

Myslím si, že nasledujúce tri zásady sú najdôležitejšie veci, ktoré si treba zapamätať, keď začnete s optimalizáciou konverzie:

 1. Skôr ako začnete, vykonajte postup – nie’hádajte.
 2. Spoznajte svojich zákazníkov hlbšie, nielen ako čísla, zobrazenia stránok, zariadenia atď.
 3. Don’t ponáhľajte sa začať robiť A-B testovanie. Najprv musíte vedieť, čo testovať.

HostAdvice: Aké sú vaše obľúbené nástroje na optimalizáciu konverzie? S akými nástrojmi by mali začať začiatočníci v tejto oblasti?

Ako som už vysvetlil, naším cieľom je porozumieť našim zákazníkom a potom pre nich vytvoriť lepší zážitok. Prvé miesto na začiatku je s výskumnými nástrojmi. Začnem Google Analytics, aby som sa pokúsil nájsť úniky v zúžení.

Ďalším nástrojom je tepelná mapa, ktorá slúži na pochopenie toho, ako používateľ skutočne interaguje s webom. Osobne používam službu HotJar, ale existuje veľa ďalších dobrých nástrojov s rôznymi úrovňami tvorby cien a sofistikovanosti.

Mali by ste tiež použiť nástroj prieskumu, aby ste mohli osloviť svojich zákazníkov konkrétnymi otázkami. Používam TypeForm na zasielanie prieskumov a HotJar opäť na prieskumy na mieste. Napríklad som použil Typeform, keď som rozvíjal svoj kurz, aby som lepšie porozumel tomu, čo sa ľudia naozaj chceli naučiť.

Mali by ste sa naozaj naučiť používať Správcu značiek Google, pretože vám uľahčí pridávanie a aktualizovanie sledovania konverzií, analýzu stránok a remarketing iba pomocou niekoľkých kliknutí a bez toho, aby ste museli upravovať svoje stránky.’s kód.

ja’Nakoniec uvediem niekoľko ďalších nástrojov, ktoré stojí za zmienku a kontrolu:

 • Omniconvert
 • Optimizely
 • VWO

HostAdvice: Ako vidíte vývoj oblasti optimalizácie konverzie v nasledujúcich rokoch?

ja’dúfam, že to pôjde lepším smerom a bude sa s ním zaobchádzať ako s oblasťou znalostí, aby lepšie porozumeli svojim zákazníkom, a nielen ako skupina taktík, ktoré sa snažia vyskúšať.

HostAdvice: Minulý rok ste sa umiestnili medzi # 25 medzi 25 najvýznamnejšími odborníkmi na CRO. To je skutočne veľmi pôsobivé – najmä keď si uvedomíte, že Neil Patel bol na 12. mieste.

Bola to neuveriteľná česť – na tomto zozname je veľa úžasných ľudí. Webmasteri by mali skutočne nasledovať mnoho z týchto skvelých ľudí.

HostAdvice: Máte zamestnancov alebo ste sólový konzultant?

V súčasnosti mám niekoľko zamestnancov vrátane copywriterov, webových dizajnérov a webových analytikov. Sú umiestnené po celom svete, ale všetci pracujeme na projektoch spoločne.

HostAdvice: Aké sú vaše obchodné plány na rok 2017?

Mojím hlavným cieľom na rok 2017 je rozšíriť interné školenie, ktoré ponúkame, a optimalizovať triedu Emotion Sells Master Class.

HostAdvice: Koľko hodín denne normálne pracujete? Čo sa vám páči, keď nepracujete?

Som trochu šialený – zvyčajne pracujem 12 až 14 hodín denne.

Keď nepracujem, som tiež trochu šialený a trávim väčšinu voľného času parašutizmom a lietaním vo aerodynamických tuneloch (v podstate v interiéri neba). Už som dokončil ďalších 700 skokov!

HostAdvice: Koľko hodín denne normálne pracujete? Čo sa vám páči, keď nepracujete?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me