Spoločnosť Google zvyčajne utajuje informácie o tom, ako SEO a poradie webových stránok fungujú. Jedno je však isté: rýchlosť stránky je obrovský faktor. Hrozba vyhľadávacieho mechanizmu povedala, “Vyvíjame algoritmy na propagáciu použiteľnejších stránok na menej použiteľných stránkach, pričom všetky ostatné veci sú rovnaké. Tieto algoritmy analyzujú signály, ktoré naznačujú, či všetci naši používatelia sú schopní zobraziť výsledok… či čas načítania stránky funguje dobre pre používateľov s pomalým pripojením na internet.”


Mať super rýchlu webovú stránku – počítačovú aj mobilnú verziu – je nevyhnutné pre úspech vašej webovej stránky. 70% online nakupujúcich tvrdí, že rýchlosť načítania webovej stránky bude mať negatívny vplyv na to, ako sú ochotní nakupovať na tejto konkrétnej webovej stránke. Posledné, čo chcete, je stratiť zákazníkov voči svojim konkurentom, pretože sa váš web načítava príliš pomaly.

Prejdeme sa krok za krokom k tomu, ako zvýšiť rýchlosť svojich webových stránok, vrátane všetkého, od toho, ako si vybrať správny hostingový plán na optimalizáciu svojich webových stránok..

1. Aktualizácia vášho plánu hostenia

Pri výbere plánu hostingu môžete byť v pokušení zvoliť si najlacnejší plán. Zdieľané hostingové plány zvyčajne ponúkajú najnižšie náklady, ale môžu tiež spomaliť vaše webové stránky. Prostredníctvom zdieľaného plánu hostenia musíte zdieľať zdroje servera s nespočetnými ďalšími klientmi.

Ak máte vyššiu úroveň prenosu alebo potrebujete viac zdrojov, ako ponúka zdieľané hostiteľské prostredie, možno budete chcieť upgradovať svoje plány hostenia. Tu je niekoľko možností:

  • Dedikované servery. Dedikované servery sú elity v hostiteľskom vesmíre. Ponúkajú rozsiahle zdroje celého fyzického servera, ktorý funguje iba na splnenie požiadaviek vašich webových stránok. Výsledkom je, že iné webové stránky nehrozia pomalou rýchlosťou’ pracovná záťaž. Okrem toho sa dodávajú aj s hardvérom na úrovni podniku, ktorý automaticky zvyšuje výkon vašich webových stránok. Môžete si ho tiež prispôsobiť podľa svojich presných špecifikácií. Najväčšou nevýhodou je však to, že je to najdrahší typ hostingu.
  • Hosting VPS. Pre tých z vás, ktorí si zatiaľ nemôžu dovoliť vyhradený hostingový plán, existuje reálna možnosť hosťovania virtuálneho súkromného servera (VPS). Tento druh hostingu ponúka mnoho výhod vyhradených serverov za oveľa nižšie ceny. Na konfiguráciu a riadenie všetkých konkrétnych serverových prostriedkov virtualizovaného servera budete mať plný prístup root. Váš web tak môže využívať všetky jednotky pridelených zdrojov, ako sú RAM, CPU jadrá a šírka pásma. Ako ukazuje nasledujúci obrázok založený na teste AccuWeb, VPS môže načítať webové stránky oveľa rýchlejšie ako zdieľaný hosting:

Aktualizácia vášho plánu hostenia

2. CDN

CDN alebo sieť na doručovanie obsahu je služba zodpovedná za doručovanie webových stránok a iného webového obsahu používateľovi. Pozostáva z mriežky miestnych serverov, z ktorých všetky majú kópiu "ťažký" obsah vašich webových stránok – obrázky, statické súbory atď. Keď používateľ prejde na vaše webové stránky, slúži im dátové centrum CDN najbližšie k používateľovi..

Ktoré CDN by ste teda mali použiť? Odporúčame začať s cloudflare jednoducho preto, že ich služba je spoľahlivá, ľahko konfigurovateľná a má bezplatný základný plán, ktorý podporuje SSL.

Niekoľko tipov od našich odborníkov: "Pri migrácii vašich webových stránok tiež pomáha používanie CDN služby Cloudflare

rýchlejší hostiteľ a navyše nedochádza k prestojom. Vždy by ste mali zvážiť nahradenie hostiteľa rýchlejším hostiteľom. Nezabudnite však na to: ak na svojom webe robíte významné zmeny, vymažte súbory alebo pozastavte službu, kým je váš tím tam. Ak sú zmeny iba textové, budete v poriadku tak, ako sú."

Váš poskytovateľ hostingu často poskytne službu Cloudflare zadarmo. Pred výberom poskytovateľa hostingu si prečítajte drobnú tlač, aby ste zistili, či k tomuto výhode získate prístup.

3. Doplnky do vyrovnávacej pamäte

Toto je pravdepodobne najznámejšia taktika optimalizácie webových stránok pre rýchlosť. Aj keď sú k dispozícii úžasné doplnky pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte zdarma, ako napríklad WP Total Cache alebo WP Super Cache, mali by ste zvážiť zaplatenie prémiovej verzie v prípade, že sa váš web snaží dosiahnuť vyššie hodnotenie alebo má dobre definovaný predaj / zavedený marketingový lievik.

Upozornenie: "Niektoré funkcie doplnku pre vyrovnávaciu pamäť prinášajú minimálne zlepšenie, pokiaľ ide o čas načítania, a môžu sa pokaziť s inými doplnkami nainštalovanými na vašej webovej stránke WordPress. Nezabudnite na to a vždy vyskúšajte, ako ovplyvňujú váš web.

Pre meranie rýchlosti stránok používa Booster Monster väčšinou Pingdom a príležitostne aj GTMetrix. Nezabudnite otestovať svoje webové stránky z miesta, ktoré je najbližšie k vášmu hostiteľovi."

Konfigurácia doplnku vyrovnávacej pamäte sa môže zdať zastrašujúca – ale jednoducho vyskúšajte funkčnosť svojich webových stránok, aby ste sa uistili, že je všetko na svojom mieste. Ak sa nič nezmenilo a Pingdom ukazuje, že sa vaša rýchlosť zvýšila – dobre, dobre!

to’Je dôležité si uvedomiť, že ukladanie do vyrovnávacej pamäte môže’Nerobte veľa pre ľudí, ktorí navštívia váš web prvýkrát. Pre nových návštevníkov musí prehliadač načítať každú súčasť webovej stránky z údajov servera.

4. Vyprší záhlavie

Ak navštevujete viac ako 10% návštevníkov (čo si môžete overiť pomocou služby Google Analytics), mali by ste zvážiť použitie .htaccess na nakonfigurovanie záhlavia, ktorým končí platnosť. Nie je to veľká zábava robiť to ručne, ale našťastie to môžu niektoré doplnky urobiť za vás.

Použite tento doplnok ako skratku:

https://wordpress.org/plugins/far-future-expiry-header/

Nezabudnite, že toto môže spôsobiť konflikt s doplnkom cache cache WP Rocket (ale ak máte tento prémiový doplnok, je dobré ísť).

5. Komprimujte svoje webové stránky pomocou gzip

Ak z tohto článku odnesiete iba jednu vec, mal by to byť tip CDN. Ak však chcete niečo rýchle a spoľahlivé, čo výrazne zlepší rýchlosť vašej stránky – umožní to kompresiu gzip.

Gzip môže pomôcť vašim stránkam ušetriť šírku pásma a zrýchliť kompresiou odpovedí HTTP založených na prehliadači. Tu vyhľadá opakujúce sa reťazce a nahradí ich každý ukazovateľmi smerujúcimi na prvú inštanciu. Toto môže v konečnom dôsledku znížiť veľkosť odpovedí HTTP až o 70%. Môžete ho použiť na minimalizáciu konkrétnych typov súborov alebo konkrétnych jazykov, ako sú HTML, XML, CSS, JavaScript, atď.

Tento klip ukazuje, ako upraviť súbor .htaccess. Pred zmenou súboru buďte opatrní a zálohujte ho. Môžete to urobiť pomocou správcu súborov cPanel webových stránok alebo prostredníctvom FTP.

6. Minifikujte svoje súbory CSS a JS

Minifikácia je proces podobný kompresii Gzip. Minimalizácia v podstate znamená zbavenie sa komentárov a medzier (alebo smerníc v kóde, ktoré sa nikdy nepoužívajú), aby sa váš kód stal ľahší. Táto zásada platí vo všeobecnosti: ak má vaša webová stránka veľkosť menej ako 1 MB, má väčšiu šancu na rýchle načítanie. Mnoho doplnkov pomáha pri minifikácii a niektoré doplnky z vyrovnávacej pamäte ho tiež veľmi dobre podporujú.

Prečo nezvažovať doplnok, ktorý väčšinou používame na našich webových stránkach? Ak to chcete vyskúšať, prejdite sem.

7. Použite Sprite CSS

Asi najťažším tipom na použitie v tomto zozname bude použitie CSS Sprite. To zvyčajne vyžaduje pomoc vývojára a väčšinou pomáha webovým stránkam s logmi grafiky. CSS Sprites pomáha vytvoriť jeden veľký obrázok zo všetkých vašich malých obrázkov a ikon a potom naučí vaše webové stránky, ako nájsť každý konkrétny obrázok vo väčšom obrázku..

Nemôžeme dostatočne zdôrazniť, koľko požiadaviek HTTP táto technika uloží. Ak chcete, aby sa vaše webové stránky načítavali rýchlo ako šéf, objednajte si svojho chlapa alebo si ho najmite v službe Upwork.

8. Použite mod_pagespeed

Modul Google mod_pagespeed v skutočnosti nie je funkciou vášho webu, ale skôr funkciou vášho hostiteľa. Dôrazne odporúčame zvážiť jeho aktiváciu a testovanie, aby ste zistili, či vyhovuje potrebám vašich webových stránok.

9. Odstráňte všetky externé JS / CSS

Tento tip je spomenutý v službe Google Page Speed ​​Insights a podrobne sa o ňom diskutuje na webe. Takže namiesto toho, aby sme sa dostali do bitov a bajtov, vložíme to tu, aby ste zvážili:

http://wordpress.org/plugins/footer-javascript/

10. Optimalizované obrázky

Dobré obrázky vo vysokom rozlíšení robia z webovej stránky skvelý dojem. Avšak ich obrovská veľkosť tiež odmietne webovú stránku’s celkový výkon znížením rýchlosti.

Optimalizujte tieto obrázky tak, aby boli priaznivejšie pre internet zmenšením ich veľkosti. Ak to chcete urobiť, môžete obrázok skomprimovať, orezať alebo zmeniť jeho rozlíšenie.

Tinypng je vynikajúci online nástroj, ktorý komprimuje obrázky tak, aby ich optimalizoval na publikovanie na webe.

Tieto optimalizácie môžete vykonať manuálne alebo využiť pomoc špecializovaných nástrojov, ako sú Photoshop, Gimp, Picresize atď.

K dispozícii je tiež bezplatný doplnok na WordPress s názvom WP-Smushit, ktorý skenuje obrázok na skryté údaje a odstraňuje jeho nepotrebné časti..

11. Minimalizované HTTP požiadavky

Jedným z hlavných dôvodov neuveriteľne nízkej rýchlosti webových stránok je príliš veľa HTTP požiadaviek bežiacich na pozadí. Ich presný počet sa môžete pozrieť vykonaním rýchlostnej skúšky na Pingdom. Potom ich môžete zoradiť podľa veľkosti súboru a času načítania. Rýchlosť svojho webu môžete zvýšiť tak, že zistíte, ktoré z nich najviac spomaľujú váš web, a odstránite ich.

12. Minimalizované externé skripty

Často pridávame veľa externých skriptov, aby sme mohli pridať symbol alebo zobraziť kontextové okná. Môže to byť tiež sada ikon, ako napríklad Font Awesome, boxy na Facebooku, webové analytické služby alebo externý systém komentovania, napríklad Disqus..

Všetky tieto ďalšie funkcie so sebou prinášajú značné množstvo ďalších útržkov kódu. Výsledkom je, že celková veľkosť stránky stúpa a znižuje rýchlosť načítania. Prostredníctvom Pingdom sa môžete rozhodnúť, ktorá z nich je zbytočná a časovo najnáročnejšia, a odstrániť tie, ktoré sú na špičke tohto zoznamu.

13. Minimalizovaná TTFB

TTFB je skratka pre Time To First Byte, ktorá meria čakaciu dobu prehliadača na získanie informácií zo servera. Po uplynutí tejto doby dostane prehliadač prvý bajt údajov. Počas tejto doby sa stanú tri veci – vyhľadávanie DNS, spracovanie servera a odpoveď.

Podľa spoločnosti Google by toto obdobie nemalo trvať dlhšie ako 200 ms. Zistite, ako dlho trvá váš web prostredníctvom WebPageTest alebo Vývojárskych nástrojov pre prehliadač Chrome (možnosť Vodopád na karte Sieť). Ak váš web neprejde testom, povolte ukladanie do vyrovnávacej pamäte, aby ste znížili tvorbu dynamického obsahu na strane servera.

14. Asynchrónne zaťaženie

Skripty ako JavaScript a CSS majú tendenciu sa načítať jednotlivo prostredníctvom synchronizovaného načítania. Ak ich donútite načítať asynchrónne, všetky z nich budú akciou súčasne, čím sa zníži čas načítania webových stránok. V doplnku WP Rocket existuje možnosť okrem možnosti blokovania vykreslenia CSS / JS na karte Statické súbory..

Implementujte triky alebo riešenia, ktoré sa javia ako najpraktickejšie a najefektívnejšie pre vaše stránky. Vyberte si VPS alebo špecializovaný hosting, alebo sa spoliehajte na špecializované doplnky a nástroje, aby váš web dosiahol novú úroveň.

Čo iné môžeme urobiť pre zvýšenie rýchlosti a môžeme získať niekoho iného, ​​aby to pre nás urobil?

Vlastníci firiem dosahujú lepšie výsledky zo svojich webových stránok tým, že robia iba jednu vec – zvyšujú rýchlosť stránok. Keď to vylepší váš web, tiež sa postará o optimalizáciu vašich obrázkov, úpravu vášho .htaccess za vás, konfiguráciu vašich doplnkov pre lepší výkon a riešenie akýchkoľvek prekážok alebo prekážok na vašom webe, aby ste sa uistili, že sa načíta čo najrýchlejšie..

Bavte sa zrýchlením svojich webových stránok! Vaši zákazníci to určite ocenia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me