Contents

Rozhovor s Davidom Braunom, zakladateľom a generálnym riaditeľom TemplateMonster.com

TemplateMonster je zďaleka najväčší a najznámejší trh so šablónami webových stránok, pravdepodobne preto, že preň doslova vymyslel trh..


Rozhovor s Davidom Braunom, zakladateľom a generálnym riaditeľom TemplateMonster.com
Stretli sme sa so zakladateľom spoločnosti a generálnym riaditeľom Davidom Braunom, aby sme sa dozvedeli, s akými výzvami sa dnes stretávajú a prečo, napriek tomu, že je s priateľom Omerom Shaim (tvorca webových stránok Wix, viceprezident pre marketing), stále odporúča väčšine majiteľov webových stránok, aby sa držali pomocou WordPress.

HostAdvice: Svoju spoločnosť ste založili v roku 2002 vo veku 23 rokov, zatiaľ čo Yahoo bol dominantným vyhľadávacím nástrojom a Mark Zuckerberg stále sníval o odchode na Harvard. Čo si myslíte o možnostiach, ktoré dnes existujú pre mladých ľudí, ktorí chcú otvoriť podnik?

ja’práve som si prečítal príbeh o začiatku počítačovej éry. Vtedy niekto v spoločnosti Microsoft povedal “…všetko, čo stálo za to vymyslieť v počítačoch, bolo vynaložené už teraz”… Myslím, že vždy existuje priestor pre nové veci bez ohľadu na to, ako pokročilé sú podľa vás veci.
V súčasnosti je pre mladých ľudí jednoduchšie začať podnikať. Online obchod nevyžaduje výrobu ani veľké investície. Ak máte silnú víziu a dokážete niečo vytvoriť, môžete získať investorov alebo dokonca použiť nástroje crowdfundingu a vytvoriť všetko, čo si prajete. Toto je zlatý vek pre podnikateľov na experimentovanie s novými podnikmi.
Pri pohľade na technológie, ktoré sú teraz k dispozícii, ak by sme chceli začať s rovnakým podnikaním, dnes by to bolo oveľa jednoduchšie. Dnes existuje veľa technológií s otvoreným zdrojovým kódom, platforiem, z ktorých môžete stavať. Na druhej strane konkurencia je dnes desaťkrát silnejšia, takže je ťažšie vyniknúť. Keď sme založili spoločnosť, tak sme to neurobili’ani nepoznám slovo “šablóna” neexistovala. Vlastne sme vyhľadávali v Yahoo (hlavný vyhľadávací nástroj v tom čase) a definíciu sme našli na niektorých webových stránkach, a preto sme sa rozhodli ju použiť. My však’Vytvoril som trh a pripravil pôdu pre konkurenciu. V súčasnej dobe máme 500 konkurentov v rovnakom výklenku, ako aj náhradných konkurentov, ako sú tvorcovia webových stránok, ktorí odpovedajú na potrebu webovej stránky s iným riešením..

HostAdvice: Svoju spoločnosť ste založili v roku 2002 vo veku 23 rokov, zatiaľ čo Yahoo bol dominantným vyhľadávacím nástrojom a Mark Zuckerberg stále sníval o odchode na Harvard. Čo si myslíte o možnostiach, ktoré dnes existujú pre mladých ľudí, ktorí chcú založiť firmu?

Šablóna Monster – Domovská stránka 2002 – 2016

HostAdvice: Pri pohľade na ciele, ktoré ste uviedli pred 10 rokmi v rozhovoroch, vidím, že ste ich všetky dosiahli (55 000 šablón, keď ste napríklad zamerali na 50 000). Máte tiež ľútosť z vecí, ktoré ste neurobili’nerob to?

Myslím, že sme pri akvizíciách neboli dobrí. Jediným dobrým projektom, ktorý sme získali, bol tvorca flash webových stránok “FlashMoto” ktorý bol premenovaný na “MotoCMS” po smrti technológie Flash sa stali menej populárne. Návratnosť investícií sme dosiahli len tri mesiace po jej zavedení.
Napriek tomu si myslím, že sme sa s tým pohli príliš pomaly. Výroba staviteľa trvala 2 roky dlhšie, ako sa očakávalo, a začala sa krátko predtým, ako Steve Jobs vyhlásil vojnu proti Flash (vojna, ktorá bola vyhratá A.H)..

HostAdvice: Pri pohľade na ciele, ktoré ste uviedli pred 10 rokmi v rozhovoroch, vidím, že ste ich všetky dosiahli (55 000 šablón, keď ste napríklad zamerali na 50 000). Máte tiež ľútosť nad vecami, ktoré ste nerobili?

MotoCMS – platforma na vytváranie webových stránok – vrátila investície po 3 mesiacoch

HostAdvice: Prečo by sa používatelia mali obracať na Templatemonster a nie na alternatívne trhové miesta?

Beriem do úvahy tri druhy konkurentov:

  1. “Platformy podobné App Store” ako Envato, CreativeMarket alebo Mojo Market Place
  2. “Kluby šablón” ktoré vám účtujú jeden poplatok a získate všetky zdroje na celý život.
  3. Nepriami konkurenti, ako sú tvorcovia webových stránok, ako sú Wix a Weebly.

Vidíme sa ako výrobca šablón webdizajnu. Robíme to na najvyššej úrovni. 50% našich divákov sú malé a stredné podniky a súkromní ľudia, ktorí si chcú vytvoriť webovú stránku pre seba – klientov koncového používateľa. Ďalších 50% tvoria weboví vývojári a webové štúdie, ktoré využívajú naše služby a pripravené vysoko kvalitné šablóny, aby ušetrili čas, rozpočet a skrátili proces vývoja..
Pomocou šablóny Monster môžete okamžite vizualizovať konečný produkt. Máme veľa klientov, ktorí hovoria “zajtra potrebujeme webovú stránku”, a nasledujúci deň môžu použiť ktorúkoľvek z našich šablón a vyzerať super profesionálne. Webové stránky vytvorené s tvorcami webových stránok sú škaredé! Je mi to ľúto. Dôvodom je skutočnosť, že vlastníci webových stránok, ktorí ich vytvárajú na staviteľoch stránok, nie sú profesionáli. Iste, existujú aj dobré príklady. Všeobecne platí, že stránky, ktoré ste vytvorili s tvorcami stránok, trpia zlým dizajnom, výsledkom je, že niekto experimentoval so samotným staviteľom a robil chyby, ktoré profesionálny dizajnér nikdy nedovolí.
Tvorcovia webov navyše nemajú nikoho, kto by vám pomohol s vašimi potrebami alebo problémami. Poskytujeme nepretržitú podporu skutočných ľudí, nie fór alebo tutoriálov. Sme firma zameraná na služby. Myslíme si, že vytváranie webových stránok je cesta a sme tu, aby sme ľuďom alebo podnikom pomohli plaviť sa po celej ceste. Mnohokrát sme si vedomí, že podnikanie vyžaduje službu, ktorú neposkytujeme, ale môžeme klienta odkázať na správne nástroje, ktoré potrebuje.
Zatiaľ čo iné trhy majú rôzne šablóny, ktoré nie sú poháňané rovnakými normami alebo sa riadia rovnakými smernicami, všetky naše produkty staviame na rovnakých vysokých výrobných štandardoch. To znamená, že ak ste vývojár, ktorý začína vytvárať webové stránky pre klientov, viete, že vždy musíte urobiť rovnakú trik, aký ste urobili naposledy, s novou šablónou. Nie je to ako na trhu Envato, kde každý autor má svoj vlastný spôsob vytvárania webovej stránky a môžete si objednať 2 šablóny a budú sa navzájom líšiť tak, že budete musieť znova zopakovať krivku učenia. my’Zistili sme, že pre vývojárov webu, ktorí požadujú viac ako jednorazovú šablónu, je to veľmi dôležité a šetrí ich veľa času.

HostAdvice: Aké sú výhody pre členov pridružených k vášmu programu?

Náš partnerský program bol po Amazone druhým najobľúbenejším pridruženým programom. Bolo to pred spustením služby Google AdSense. Pamätáte si, že v roku 2006 neexistovalo veľa čestných spôsobov, ako zarobiť pridružené peniaze online. Boli sme veľmi populárni, pretože my’Poskytovali sme služby bielej značky a dokonca slúžili zákazníkom v mene pridružených spoločností (keď boli ľudia povolaní a my sme boli telefonicky zodpovedaní, ako keby sme boli tou pridruženou spoločnosťou s bielym štítkom). V dôsledku zmien v spôsobe, akým Google Algorithm funguje, pridružené spoločnosti začali vidieť menšiu návštevnosť a po chvíli existovali aj iné spôsoby, ako zarobiť peniaze online, takže sme’som sa vyvinul do práce s blogermi a menej s profesionálnymi affiliate marketingu. Máme viac ako 10 000 blogerov, ktorí s nami pracujú a majú celoživotnú províziu za každý predaj, ktorý pochádza od klienta, ktorého sa týkajú. To znamená, že dostanú províziu za druhú a tretiu šablónu, ktorú od nás niekto kúpi, aj keď sa to stane o niekoľko rokov neskôr.
Máme tiež “Partnerský program” kde weboví vývojári, ktorí od nás veľa kupujú, dostávajú špeciálne zľavy a môžu znížiť svoje náklady.

HostAdvice: Čo by mali webmasteri, ktorí navštívia HostAdvice, vedieť o Templatemonster, o ktorých si možno neuvedomujú?

Nemáme’• predávať iba šablóny. Snažíme sa byť jednotným kontaktným miestom pre potreby webových stránok. Ak máte dobrý doplnkový produkt alebo službu, kontaktujte nás. Môžeme nájsť spôsob, ako vás propagovať medzi našimi používateľmi.

HostAdvice: Čo by mali webmasteri, ktorí navštívia HostAdvice, vedieť o Templatemonster, o ktorých si možno neuvedomujú?

ŠablónaMonster Halloween Party – “Nielen šablóny”

HostAdvice: Aká je najvzácnejšia šablóna, ktorú ste prekvapili, keď ste videli?

O tom je skutočne vtipný príbeh. Mali sme šablónu pohrebnej agentúry, ktorá bola veľmi úspešná a nemohli sme’nerozumiem prečo. Myslím, že nie je toľko firiem, ktoré ponúkajú pohrebné úpravy. Keď sme sa do toho kopali, my’Zistil som, že mnohým ľuďom sa páčila temná nálada, ktorú táto šablóna mala, a nie’V skutočnosti ho nepoužívam pre pohrebné miesta, ale napríklad pre kapely z ťažkých kovov. Bol to vlastne jeden z našich najlepších predajcov po dobu 2-3 rokov.

HostAdvice: Na aké tri veci by mal malý podnik pri výbere vhodnej šablóny venovať pozornosť?

1. Poznať alebo len premýšľať o stratégii svojich webových stránok na ďalšie 2-3 roky, pokiaľ ide o funkčnosť. SMB mnohokrát začínajú a “vizitka” site. Potom sa však vyvíjajú a chcú začať akceptovať potenciálnych zákazníkov, a nielen zasielať formuláre kontaktov. Nie každý web potrebuje online obchod, ale získanie podrobností o prvej objednávke, ako je meno, produkt a telefónne číslo, je dôležité pre takmer každého vlastníka webových stránok.
Iné weby sa vyvíjajú na internetové obchody, čo si vyžaduje fakturáciu a ďalšie funkcie, ktoré najskôr nezohľadnili.
Ak viete, kam smerujete, mali by ste zvoliť platformu, ktorá vás v budúcnosti neobmedzí. Napríklad WP je štandard pre bežné vytváranie webových stránok, zatiaľ čo pre internetové obchody je lepšie zvoliť Magento alebo PrestaShop. Navrhujem každému majiteľovi webových stránok, aby sa pozrel na svojich konkurentov, ktorí sú pred ním, pretože tu sa v blízkej budúcnosti budete nachádzať.

2. Don’ignorovať marketingové nástroje. Vytvárate webovú stránku na marketingové účely, však? Pomocou webovej stránky môžete propagovať svoju značku alebo produkt vo svojom meste alebo krajine. Svoje služby alebo produkty môžete vystaviť globálnemu publiku, takže nie’Obmedzte sa na to, čo ste zvyknutí robiť vo fyzickom svete. Okrem toho sa vaše stránky musia cítiť nažive s aktualizovaným blogom a obsahom, pretože konkurencia na internete je oveľa vyššia.
3. Práca s elektródami. Nezáleží na tom, či používate nástroj na tvorbu stránok alebo šablónu, veľa vlastníkov webových stránok ignoruje potenciálnych zákazníkov. Existuje veľa techník generovania olova, ktoré sa majú použiť, a nielen to “kontaktuj nás” formy. Možno zistíte, že váš web je dobrým nástrojom na generovanie potenciálnych zákazníkov a prilákanie nových klientov. Mali by ste sa zamerať na konverziu používateľov na potenciálnych zákazníkov a zákazníkov.

HostAdvice: Aký je váš tip na výber webhostingovej spoločnosti?

Vyberte platformu a potom spoločnosť!
Raz ty’Ak ste si vybrali platformu, môžete skontrolovať, ktoré spoločnosti sú pre túto platformu najlepšie. Webhosting je podľa môjho názoru najkonkurencieschopnejším odvetvím na svete. Voľba pre zákazníkov je neobmedzená. Vybral by som si spoločnosť, ktorá sa špecializuje na platformu (platforma WP, platforma PrestaShop atď.). Napríklad Magento je náročné na zdroje, takže potrebujete dobrý procesor, RAM atď. A môžete’Nemám žiadnu spoločnosť. Prečítajte si recenzie používateľov online a vyberte, čo odporučili ostatní ľudia.

HostAdvice: Komu by ste odporučili použiť program na tvorbu webových stránok a komu by ste odporučili používať WordPress alebo inú otvorenú platformu?

Rád sledujem vývoj vývojárov webových stránok, stále si myslím, že ešte nie sú pripravení na serióznych vlastníkov webových stránok z technologického hľadiska..
Mnoho ľudí spúšťa webovú stránku ako vizitku vytvorenú s tvorcami webov a potom majú problémy s jej prevodom na seriózny web WP. Myslím si, že tvorcovia stránok sú relevantní iba pre ľudí, ktorí sú ochotní stránky sami stavať. Inak by som našiel dobrého nezávislého pracovníka, ktorý by mohol stavať svoje stránky na serióznej platforme ako WP a Magneto. Je to ako keď máte doma problémy s elektrinou. Môžete prepnúť lampu, ale nie’Nepokúšajte sa sami vyriešiť vážne problémy s elektrinou, preto potrebujete elektrikára.
Vidíte malé a stredné podniky, ktoré sa dnes použili na vytvorenie jednoduchého riešenia stránok pre obchodnú stránku Facebooku?
Facebook má hlavnú úlohu vo vzťahu medzi podnikom a jeho klientmi. Táto rola sa rozšíri, pretože budujú priame vzťahy s klientmi cez platformu. Zároveň webová stránka poskytuje množstvo nástrojov a technológií, ktoré skutočne poskytujú prezentáciu, ktorú chcete pre svoje podnikanie. Facebook slúži na spojenie s vašou zákazníckou základňou viac ako získavanie nových klientov. Myslím, že nakoniec príde nejaký hybridný model webovej stránky a stránky Facebook ako súčasť vašej online marketingovej stratégie.

HostAdvice: Pri pohľade na “Témy WordPress” trendy vyhľadávania, za posledné 2 roky vidím veľký pokles. “Šablóny webových stránok” je v skutočnosti drvivá. Ako vás tento ekosystém ovplyvňuje a čo robíte na prekonanie problémov?

Pre odvetvie šablón existuje jasná výzva, ale predtým sme mali problémy a prekonali sme ich. Flash-go technológia je dobrým príkladom, popularita Joomly tiež klesá a teraz dokonca aj WP klesá v prospech tvorcov webových stránok, ktorí míňajú veľa peňazí na reklamu. Odvetvie webového dizajnu vidí iba ďalšiu výzvu.
Našou úlohou je nájsť najpopulárnejšie spôsoby, ako môžu ľudia vytvárať webové stránky, a ponúkať im ľahko použiteľné riešenie a doplnky. Ak WP klesne, vytvoríme šablóny pre ďalšie platformy. V skutočnosti už predávame šablóny Wix. Nie tak veľa, stále musíme nájsť ten správny obchodný model so spoločnosťou Wix. Kým sa Wix zameriava na svojho staviteľa, môžu’• nevytvárajte 50 000 šablón tak, ako vieme, preto tiež potrebujú našu pomoc.
V hostiteľskom priemysle sa veľa hovorí o tom, ako spoločnosť Google vstúpila do tohto systému a zmenila pravidlá. Čo si myslíte, že urobí dominantnejšia spoločnosť Google na hostiteľskom trhu?
Nemám’neverím tomu. Bola to horúca téma už 5 rokov. Prešli si so stránkami Google a to zlyhalo. Nemám’Nemyslím si, že čoskoro urobia veľký krok.

Čo pre vás znamená globalizácia?
Chceme expandovať s miestnou prítomnosťou v mnohých krajinách. Chceme otvoriť miestne kancelárie, miestnu podporu a lokalizáciu našich produktov. Napríklad v Poľsku Magento alebo PrestaShop nie sú najobľúbenejšími platformami elektronického obchodu, ale majú miestneho poľského hráča a my im tiež chceme vytvoriť šablóny..
V súčasnosti máme kancelárie v japonskej Osake a otvoríme pobočky v Číne, aby sme zistili, aké sú potreby. Plánujeme tiež otvorenie zastúpení pre každú významnú krajinu v Európe, ktorá má malý počet anglicky hovoriacich ľudí, aby mohli poskytovať miestnu podporu v miestnom jazyku.

HostAdvice: Pri pohľade na témy & ldquo; WordPress & rdquo; trendy vyhľadávania, za posledné 2 roky vidím veľký pokles. & ldquo; Šablóny webových stránok & rdquo; je v skutočnosti drvivá. Ako vás tento ekosystém ovplyvňuje a čo robíte na prekonanie problémov?
Podiel návštevnosti Tempaltemonster.com podľa krajiny (Podobné údaje z roku 2015)

HostAdvice: Ukrajina sa dnes stáva silným zdrojom energie pre vývojárov webu. Myslíte si, že súťaží so Silicon Valley, podobne ako má Tel Aviv prosperujúcu počiatočnú scénu??

Nemám’Nemyslite si, že Ukrajina bude čoskoro mať začínajúci ekosystém, aký ste spomenuli. V krajine stále existuje veľa korupcie a pravidlá hry nie sú spravodlivé, čo investorov vystrašuje. Zároveň nájdete veľa talentovaných ľudí za konkurencieschopnú cenu, čo je hlavný dôvod, prečo máme na Ukrajine veľkú kanceláriu. Mnoho svetových spoločností tam otvára kancelárie, takže to určite porastie, ale ja nie’Nevidím, že sa stáva finančným centrom pre investície do začínajúcich podnikov, ale skôr o outsourcing miestnych talentov inde.

HostAdvice: Ukrajina sa dnes stáva silným zdrojom energie pre vývojárov webu. Myslíte si, že konkuruje Silicon Valley, podobne ako napríklad Tel Aviv, ktorý má napredujúci rozmach?ŠablónaMonster office na Ukrajine

HostAdvice: Aké výzvy čakajú na vašu spoločnosť?

Platformy sú čoraz zložitejšie a rýchlo sa menia. Keďže sme závislí od platforiem, veľkou výzvou je zostať v obraze. Napríklad máme pre Magento 2500 a viac šablón. Už však ohlásili novú verziu. Všetky šablóny sa stanú nekompatibilnými za jeden deň. Úsilie o konverziu starých šablón na nové sa rovná vytváraniu nových šablón. Stáva sa to stále pre nás a toto je bitka, ktorú musíme vyhrať zakaždým.

HostAdvice: Čokoľvek iné’rád by som to povedal našim čitateľom?

Chcel by som povzbudiť malé a stredné podniky, aby experimentovali s procesom vytvárania webových stránok. Stále sme ďaleko od toho, že 90% malých a stredných podnikov bude online. Hovorím o sťahovaní operácií online a nielen o stránke vizitiek. To dáva každému podniku konkurenčnú výhodu. Znižujete svoje náklady, využívate úspory z rozsahu na interakciu s klientmi ďaleko od vás, opätovné využitie klientov na zvýšenie predaja a krížový predaj, čo vo všeobecnosti skutočne umožňuje rast vášho podnikania..
Myslím si, že každý, kto pred 5 rokmi postavil web, musí znova premyslieť, čo sa od tej doby zmenilo a čo môže urobiť, aby vylepšil svoje stránky. Stále vidíme veľa zastaraných stránok z roku 2008, ktoré je potrebné prepracovať.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me