Contents

Інтерв’ю з Павлом Гуральником, віце-президентом ISPsystem

ISPsystem – популярна панель управління, яка пронизує світовий ринок. Вони особливо будували тягу там, де інших панелей управління не існувало. Сьогодні ISPsystem – популярна компанія, яка обслуговує ринки, які шукають надійне веб-управління за низьких витрат. Дійсно було цікаво дізнатись про історію бренду Павла Гуральника, який є віце-прем’єр-міністром компанії, і який розповів мені про те, як розпочалася компанія та які продукти обслуговує ISPsystem. Це справді хороші речі, і ви можете сказати, що він захоплений своїм брендом.


Прочитайте історію, що стоїть за ISPsystem.

Інтерв'ю з Павлом Гуральником, віце-президентом ISPsystem

Чи можете ви розповісти нам трохи про основу ISPsystem та про те, як це все виникло?

Компанія була заснована в 1997 році групою ентузіастів. Один із таких засновників, Ігор Чекушкін, досі активно працює з компанією та є генеральним директором. Тоді в компанії було 3 людини, і єдиним клієнтом компанії був порівняно великий російський хостинг-провайдер. Ми створили спеціальне рішення для цього провайдера, панель управління веб-хостингом, ISPmanager, яку вони можуть запропонувати своїм клієнтам, а також використовувати внутрішньо для адміністрування своїх серверів.

По мірі зростання провайдера все більше клієнтів піддавалися продукту ISPsystem і їм сподобався. Коли вони змінили свої послуги, вони хотіли ISPmanager, незалежно від того, до якого постачальника вони зверталися. Таким чином, ми почали працювати над тим, щоб ISPmanager був доступний для всіх, оприлюднив їх та встановив партнерські стосунки з дедалі більшою кількістю провайдерів протягом багатьох років. Це, звичайно, призвело до того, що рішення стало більш універсальним.

Тісно співпрацюючи з різними провайдерами, центрами обробки даних, ми почали працювати над іншими рішеннями, що дозволяють нашим партнерам автоматизувати різні сторони та аспекти їх інфраструктурних та експлуатаційних потреб..

Розкажіть про програмні продукти, які ви надаєте. Я знаю, що їх дуже багато.

Ми не типовий постачальник панельних веб-серверів. У нас є лінійка рішень та зосереджена на автоматизації хостингу взагалі. Щодо рішень, які ми маємо, ми намагаємось охопити всі потреби галузі, починаючи від кінцевих споживачів, намагаючись налаштувати свої веб-сайти та працювати до постачальників інфраструктури, наприклад центрів обробки даних.

Після ISPmanager, панелі управління нашого веб-сервера flaman, народилося кілька інших рішень:

VMmanager – інструмент віртуалізації для автоматизації створення, забезпечення та контролю віртуальних машин постачальниками, а також їхніми замовниками. По суті, це допомагає керувати віртуальними середовищами.
BILLmanager, автоматизація виставлення рахунків та платежів, тарифи, контракти, система квитків для виставлення рахунків та пов’язані з клієнтом речі. Платформа автоматизації бізнесу, як ми її любимо називати.
DCImanager – це рішення, яке ми маємо для управління інфраструктурою, що використовується центрами обробки даних і постачальниками колокації, яка піклується про моніторинг інфраструктури, інвентарю, виділеному сервері, а також дозволяє контролювати мережу та все інше обладнання в об’єкті.

Як результат, клієнтська база у нас дуже різноманітна. Ми задовольняємо потреби кінцевих користувачів, які мають цілком конкретну мету (розміщення їх веб-сайту в Інтернеті) з основними питаннями, такими як "Як отримати мої файли на сервері?"

Тоді ми маємо запити від центрів обробки даних, які мають високі потреби, такі як забезпечення того, що DCImanager задовольняє їх особливості та досить унікальну мережеву настройку в об’єкті, або інтегрування BILLmanager із специфічним для країни програмним забезпеченням бухгалтерського обліку для зовнішньої податкової звітності.

Ваш найпопулярніший продукт?

Важко сказати, яка є найпопулярнішою, оскільки ISPmanager – це найбільш масове ринкове рішення, яке використовують кінцеві користувачі. Але тоді BILLmanager та DCImanager також користуються великою популярністю, особливо в нашому рідному регіоні – це Росія та Співдружність Незалежних Держав (російськомовних країн).

Який ваш найпопулярніший продукт?

Як ви зробили свою частку ринку?

Для різних продуктів це вже інша історія. Спочатку наша популярність була пов’язана з тим, що ми були майже першим постачальником на панелі управління. DirectAdmin також була великою річчю, яка була популярною в США, але ще не ввірвалася в Росію. У нас була місцева підтримка, яка була надзвичайно важливою у 1997 році. По мірі зростання ринку ми зростали з нею. На даний момент у нас є майже все ціле покоління користувачів, піднятих разом із ISPsystem та ISPmanager як рішення. Сьогодні, коли межі розмиті і клієнти можуть обирати будь-які рішення, які їм подобаються, ми вічно вдячні, що вони залишаються лояльними до нашого рішення та продовжують його використовувати..

Очевидно, важливим фактором є і наше ціноутворення. Частина нашої філософії полягає в тому, що панель управління – це доповнення до сервера, інструмент, який дозволяє клієнту, що хостингу, досягти своїх кінцевих цілей: адмініструвати сервери, перепродати його ресурси та запустити його і запустити свій веб-сайт. ISPmanager – це інструмент. Це економить час. Для нас насправді не має сенсу переплачувати за цей інструмент, тому ми дійсно докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти ціни як можна нижчі. Це, я впевнений, є чинником нашої популярності.

Також, звичайно, ми зараз намагаємось розширитись за кордоном. На це присвячена більшість наших ресурсів, особливо маркетингових та розвитку бізнесу. Ми працюємо з чутливими до ціни ринками, такими як Латинська Америка (зокрема Бразилія) та Індія, де люди дуже цінують ціни, які у нас є. Їм подобається, що їм не доведеться платити велику суму грошей, але вони отримують рішення на високому рівні преміум-класу, яке є стабільним і безпечним і забезпечує всю необхідну їм функціональність.

З BILLmanager та DCImanager у нас інший підхід. BILLmanager дуже модульний. Ліцензування, звичайно, дозволяє стартапам та меншим постачальникам починати використовувати рішення безкоштовно. Вони цінують це. По мірі зростання, рішення можна легко збільшити з точки зору функціональності; вони отримують додаткові модулі, підключені до нього. Я думаю, що гнучкість – це те, що люблять наші партнери та клієнти.

Як ви зробили свою частку ринку?

Ще одним важливим фактором є те, що ми намагаємось бути дуже гнучкими та спритними з точки зору нашого розвитку. Ми дуже любимо відгуки. Ми любимо мати канал зв’язку з нашими клієнтами та партнерами. Коли вони повертаються до нас і дають нам відгук і хочуть, щоб функція була реалізована і хотіла, щоб функція працювала інакше, ми дуже швидко реагуємо. У нас цикл випуску складає 2 тижні, це означає, що кожні два тижні виходить оновлення, яке містить нові функціональні можливості, а також будь-які можливі виправлення. Тож з моменту, коли ми отримуємо зворотний зв’язок до того моменту, коли клієнти можуть почати користуватися функцією, існує дуже короткий проміжок часу. Нашим клієнтам і партнерам подобається такий підхід і ритм (сподіваємось), оскільки їм не доведеться довго чекати, щоб почати користуватися новою функцією для своїх особистих або ділових потреб. І ми це любимо, і це тримає нас на ногах. Тут дуже динамічно в ISPsystem.

Хто ваші клієнти? Які типи користувачів вони?

Клієнти, які у нас є, дуже різні. У нас є клієнти для ISPmanager, які є вашими постійними хостинговими кінцевими користувачами, які хочуть, щоб їх CMS та веб-сайт працювали та працювали. У нас також багато SMB, які мають ті самі цілі і хочуть отримати свою присутність в Інтернеті там. З іншого боку, у нас є багато постачальників, які співпрацюють з нами, які допомагають комплектувати ISPmanager як доповнення до їх хостинг-пропозицій, надаючи своїм клієнтам більше інструментів.

VMmanager призначений як для провайдерів, які хочуть побудувати свою віртуальну інфраструктуру за допомогою нашого рішення, так і кінцевих користувачів, які хочуть віртуалізувати та керувати своїми персональними віртуальними машинами. Для BILLmanager наші клієнти є постачальниками, які автоматизують свої процеси для підтримки своєї клієнтської бази, тому вони диктують, як BILLmanager розвивається та розвивається. Замовниками є також DCImanager і постачальники послуг.

Хто ваші клієнти? Які типи користувачів вони?

Клієнтами DCImanager є корпоративні та підприємницькі; розвиток більш високий і технічний. Робота, яку ми робимо для цього рішення, є більш складною. Розробка та забезпечення якості займає трохи більше часу.

У нас є спеціалізовані команди для кожного продукту, а іноді завдання перетинаються, і це дійсно чудово бачити, як команди співпрацюють і як різний динамік одного продукту передається іншому та як вони підтримують один одного.

Розкажіть нам трохи про команду – скільки людей в ISPsystem? Де знаходяться ваші офіси?

За ці роки ми виросли зовсім небагато від кількох людей. Зараз у нас понад 120 людей. Наступного тижня у нас ще 6 стартових, тому на нашому боці дуже швидкий ріст.

Розкажіть нам трохи про команду - скільки людей в ISPsystem? Де розташовані ваші офіси?

Більшість людей, які працюють тут, – це розробники, QA та технічні спеціалісти / члени групи технічної підтримки, оскільки ми історично були розробниками. Ми маємо рішення для розробників та інженерів інфраструктури, а також для адміністраторів. Наприклад, 5-6 років тому компанія не бачила потреби в продажах, розвитку бізнесу та маркетингу. Думаю, це була лише філософія. Парадигма змінилася, проте компанія змінилася, і зараз ми спостерігаємо зростання з усіх сторін, включаючи управління продуктами та проектами, усі послуги, пов’язані з клієнтами тощо.

На наступному тижні, наприклад, у нас працює команда внутрішніх UX та UI інженерів, яка, враховуючи той факт, що ми раніше використовували аутсорсинг, – це ще одна велика справа!

Найбільший офіс знаходиться в Сибіру, ​​де знаходиться наш штаб-квартира, і у нас також є невеликий офіс у Москві, в якому є лише кілька технічних людей, які підтримують наші внутрішні потреби. У нас є ще менший офіс у Брюсселі, суто технічний. Оскільки ми ростемо і розширюємось особливо за кордоном, зараз ми перебуваємо в процесі створення функціональних та оперативних офісів у різних сферах. У нас є новий офіс, запланований на Q3. Ідея полягала б у тому, щоб використовувати цей офіс для покриття набагато більше часових поясів.

Чи можете ви розповісти більше про вашу корпоративну структуру? Ви нам казали раніше, що це дещо нетрадиційно. Дайте мені трохи зрозуміти це.

Ми динамічні та намагаємось швидко рухатись, будь то розвиток чи особливості чи нове партнерство, яке ми запускаємо. З ростом компанії стає все складніше і складніше бути такою спритною, і це те, що ми дійсно цінуємо і хочемо зберегти. Частина структури, яку ми маємо, полягає в тому, що ми намагаємося підтримувати її максимально рівним, тому насправді у нас немає вертикальної корпоративної драбини, де Ігор знаходиться на вершині, і всі основні рішення проходять через нього. Натомість ми надаємо можливість різним людям та різним командам приймати рішення в межах своїх обов’язків, що все ще дозволяє нам носити різні капелюхи та виконувати різні завдання.

У нас є кілька людей, які зосереджуються в тих сферах, де вони можуть дійсно просуватися вперед, де їм комфортно і де вони можуть досягти успіху. Ігор – наш технічний візіонер; саме там він найкращий. Він зосереджується на розробці, він керує командою розробників з точки зору кодування, і він справді пильно стежить за технологічними тенденціями галузі..

Якщо я зосереджуюсь на маркетингу, розвитку бізнесу, управлінні проектами та фінансах, це дозволяє йому присвятити себе областям, де він найкращий, тоді як я досконалий у різних речах.

Хоча я контролюю різні сфери, у нас все ще є керівництво командами, провідний менеджер із продуктів, керівник відділу маркетингу, і всі ці відділи майже незалежні, і вони мають свободу приймати рішення на місцях. Вони не повинні приймати рішення через високі ранги.

Хоча плоска корпоративна структура є досить поширеною у США та Європі, вертикальна ієрархія все ще зустрічається в Росії. Тож у певному сенсі ми любимо вважати себе піонерами.

Як ви фінансуєтеся, скільки ви підняли та які у вас плани?

Ми фінансуємось приватним шляхом, і ми вже не працюємо. Інвестори вносять весь наявний у нас капітал, але ми не можемо розкривати деталі. Кожного разу, коли нам потрібно залучати додаткове фінансування для просування на ринок чи виходу на новий ринок, ми звертаємось до інвесторів, яких у нас є. Поки нам не потрібні зовнішні кошти.

Розкажіть мені більше про вас – ви були в ISPsystem і також мали певний досвід роботи в інших компаніях. Які були ці переживання та що ви дізналися з них, що допомагає вам сьогодні в ISPsystem?

Я маю академічну освіту з банківського / фінансового та фінансового інжинірингу. Природно, я перейшов на банківську діяльність у деяких найбільших банків, поки я ще був у університеті та отримував магістратуру’s ступінь. Потім я перейшов у консалтинговий менеджмент, а потім в ігрову індустрію, яка була ближчою до ІТ. Потім я опинився в ISPsystem. Всі компанії, в яких я працював, сильно відрізняються за розміром, ринком, а також тим, що вони роблять, і галуззю, в якій працюють.

Я абсолютно люблю зміни в динаміці, носіння різних шапок і вирішення різних проблем, будь то фінансова чи маркетингова або управління проектами.

В ISPsystem я можу робити різні речі, творчі речі або технічні речі на стороні управління продуктом. Я вважаю, що всі переживання допомогли мені адаптуватися до цієї динаміки. Вони навчили мене швидко рухатися, як співпрацювати з різними командами, як співпрацювати з партнерами різного розміру та як бути дуже сприйнятливими до зовнішніх потреб. Як я вже згадував, ми також дуже керовані зворотним зв’язком. Важливо зрозуміти, хто такі ваші клієнти та які проблеми стоять перед вашими клієнтами. Я вважаю, що різноманітність на моєму фоні дозволяє мені це робити.

Як ви бачите, як галузь змінюється, і як ви плануєте вирішити ці зміни за допомогою своїх існуючих продуктів?

ІТ-індустрія змінюється дуже швидко кожного року. Оскільки у нас є різні рішення, орієнтовані на різні сегменти ринку в різних частинах галузі, ми повинні стежити за всіма її аспектами. Якщо ми подивимось на індустрію хостингу, то побачимо, що парадигма змінилася з роками. Спочатку споживачами цієї панелі керування хостингом спочатку було більше адміністраторів, які хотіли автоматизувати деякі процеси, але тепер ми задовольняємо деяких клієнтів, які не настільки підковані в техніці. Вони більше на "зроби це для мене" сторона речей. Вони дуже хочуть, щоб панель управління була більш інтуїтивно зрозумілою, а замість автоматизації речей, пов’язаних з адміністрацією, вони бажають більш простих функцій, які допоможуть їм працювати на своєму веб-сайті та отримувати свою присутність та працювати за мінімальний час.

У міру того, як очікування змінюються, хостинг-провайдери повинні також адаптуватися, змінюючи пропозиції, ціни, методи комунікації та інструменти, які вони надають клієнтам. Ми також повинні змінюватись із замовниками та постачальниками. Ось чому ми повинні бути дуже сприйнятливими до відгуків, які отримуємо від провайдерів, тісно співпрацюючи, щоб зрозуміти, що потрібно клієнтам.

Що ми зрозуміли, розширивши їх на інші ринки, це те, що нам дійсно потрібно локалізувати продукцію. Клієнти в США мають інші переваги та сподівання на продукти, ніж клієнти в Європі, LATAM та Росії, не тільки з точки зору UX та UI, але з точки зору продукту: від інтеграції, яку вони хочуть бачити на панелі управління, до проблем, які вони очікують на панелі управління вирішити за них.

Це схожа річ для більш високих кінцевих продуктів, таких як DCImanager. Ми бачимо, що багато провайдерів приділяють набагато більше уваги автоматизації своїх процесів, що є основою рішення, але вони також хочуть стати більш зеленими, наприклад, і забезпечити більш безпечне та безпечне рішення для своїх клієнтів. DCImanager повинен адаптуватися до цього, створюючи рішення, що відповідають цим потребам. Це також означає, що наші рішення стають більш складними та надійними, дозволяючи клієнтам стежити за споживанням та розподілом ресурсів, будь то електроенергія та трафік, виробництво тепла чи щось інше, що вимагає постачальник.

Як ви бачите, як галузь змінюється, і як ви плануєте вирішити ці зміни за допомогою своїх існуючих продуктів?

Чи є нові горизонти продуктів ISP на горизонті?

Зараз ми зосереджуємось на розширенні функціональних можливостей та рішень, які ми вже маємо, тим більше, що ми приділяємо багато уваги досвіду користувача та сторонам користувальницького інтерфейсу, звичайно ж, продовжуючи розширювати функціональність. Однією з тенденцій, яку ми спостерігали в галузі, є те, що постачальники та споживачі хочуть бачити більш модульні рішення. Вони хочуть бачити платформи, які охоплюють цілу лінійку рішень, так би мовити. Це напрямок, який ми хочемо взяти в майбутньому.

Зараз у нас є 4 рішення, що забезпечують 4 різних галузевих сегменти, тому, можливо, в майбутньому ми перейдемо до єдиної платформи, яка задовольнятиме потреби всіх провайдерів, будь то IaaS, або SaaS, або PaaS, і кінцевих споживачів, які хочуть керувати своєю присутністю в Інтернеті.

Або, можливо, галузь зміститься, як це часто відбувається, і з’явиться нова тенденція, і тоді, як завжди, ми швидко адаптуємось і представляємо ще одне чудове рішення!

Чи є ще щось, що, на вашу думку, хотіли б знати читачі HostAdvice?

У пошуках відгуків користувачів, які ми збираємо, щоб переконатися, що наші рішення найкращі, ми могли представити безкоштовні версії трьох наших рішень. Таким чином, DCImanager, VMmanager і BILLmanager тепер доступні безкоштовно, без обмежень у часі. Це дозволяє користувачам по-справжньому відчувати наші рішення та пограти з ним своїми темпами, і в той же час, дайте нам знати, що ми можемо покращити, щоб вони були впевнені у відносинах. Тож, якщо хтось шукає нове рішення, або просто хоче спробувати цікавість – ми раді допомогти!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me