Fragmentácia na trhu IDE: Java, PHP, Python, C / C ++, Groovy, HTML 5, & Visual Basic


Apache Foundation vydala NetBeans verziu 10.0 v decembri 2018, úplné integrované vývojové prostredie (IDE) pre Java, PHP, HTML 5, CSS, JavaScript, & Groovy programovanie. Projekt NetBeans sa začal v spoločnosti Sun Microsystems ako editor kódu & programovacie prostredie pre Java. Spoločnosť Oracle získala tento projekt v rámci zlúčenia spoločnosti Sun a následne ho darovala nadácii Apache Foundation na inkubáciu alebo ďalší rozvoj na komunitných nadáciách s otvoreným zdrojom. NetBeans 10 podporuje PHP 7.3 & Inštalácia databázy MySQL na stolových počítačoch Windows na programovanie webových / mobilných aplikácií v prostredí karantény. Weboví vývojári, ktorí pracujú s skriptmi PHP pri vytváraní nových vlastných tém a modulov pre platformy CMS alebo elektronické obchody, ocenia funkčnosť NetBeans. NetBeans 10 IDE má objektovo orientovaný dizajn s rozsiahlym trhom doplnkov tretích strán, ktoré rozširujú rámec, aj keď nie všetky sú v súčasnosti kompatibilné s verziou 10. V sektore IDE NetBeans konkuruje Eclipse, JetBrains PHP Storm (IntelliJ Idea) ), Zend Studio, & ďalšie riešenia pre vývoj PHP aplikácií, zatiaľ čo Visual Studio, PyCharm, & Sublime Text je obľúbenejší v jazyku Python, C / C ++, Visual Basic, & Programátori ASP.Net.

Top 10 integrovaných vývojových prostredí (IDE) pre rok 2018: PHP, Python, & ASP.Net

Kľúčovým aspektom integrovaných vývojových prostredí je to, že softvér obsahuje knižnice programovacích jazykových balíkov & súbory potrebné na spustenie / kompiláciu skriptov na pracovnej stanici. Balíčky s NetBeans 10 sú všetky potrebné balíčky pre Java, PHP, HTML 5, JavaScript, CSS, & Podpora Groovy. K dispozícii je ďalší doplnok pre programovanie C / C ++, ale NetBeans vôbec nesúťaží so softvérovým ekosystémom dostupných možností pre Microsoft Visual Studio. Inštalácia Visual Studio beží na viac ako 50 GB pre všetky komponenty práve v komunitnej edícii. Apache NetBeans 10 má menej ako 1% veľkosti Visual Studio. Pokiaľ ide o PHP IDE, NetBeans nekonkuruje rozsiahlym funkciám v súprave funkcií JetBrains PHPStorm / IntelliJ Idea (t. J. Žiadne rozsiahle automatické návrhy návrhov pre PHP), ale cena je bezplatná. Zend Studio je tiež platený softvérový program vyžadujúci predplatné bez licenčných poplatkov, takže mnohí programátori PHP môžu nájsť bezplatné náklady NetBeans 10 ako hlavnú výhodu oproti iným riešeniam. Docker Desktop je ďalšou významnou alternatívou IDE využívajúcich virtuálne počítače & kontajnery.

Integrované vývojové prostredie PHP (IDE):

  • Apache NetBeans 10
  • Eclipse IDE
  • JetBrains PHPStorm / IntelliJ Idea
  • Štúdio Zend

Integrované vývojové prostredie Python (IDE):

  • Eclipse + PyDev
  • JetBrains PyCharm

C / C++ & Integrované vývojové prostredie ASP.Net (IDE):

  • Vizuálne štúdio
  • Oracle Developer Studio

Všetky programovacie jazyky – textový editor:

  • Vznešený text

Vývoj aplikácií pre mobilné telefóny Android:

  • Android Studio

Týchto 10 IDE je v roku 2019 hodnotených ako najobľúbenejší pre vývoj webových / mobilných aplikácií. Medzi riešenia patrí programovanie premiéry spoločnosti Microsoft & softvérová vývojová aplikácia, ktorá je Visual Studio 2017. Oracle s týmto konkuruje v súpravách nástrojov C / C ++, zatiaľ čo Android Studio od spoločnosti Google sa považuje za nevyhnutné pre mobilné aplikácie. Celkovo boli PHP programátori rozdelení na podporu Eclipse verzus PHPStorm, pričom Zend Studio bolo ubúdajúcim priemyselným štandardom. Apache NetBeans 10 nie je v tejto dobe populárnym riešením IDE mimo vývoja softvéru Java, ale bude čoraz väčšou výzvou pre lídrov na trhu pre editory PHP / HTML5 z open source základne Apache Foundation..

Apache NetBeans 10 (nórska dnešná téma): "Apache NetBeans (inkubácia) 10.0 je druhé hlavné vydanie Apache NetBeans IDE. Toto vydanie je zamerané na pridanie podpory pre JDK 11, JUnit 5, PHP, JavaScript a Groovy, ako aj na riešenie mnohých problémov … JUnit 5.3.1 bola pridaná ako nová knižnica do NetBeans, takže ju môžete rýchlo pridať do vaše Java projekty." Ďalšie informácie o Apache NetBeans 10.

JetBrains PHPStorm: "PhpStorm je ideálny pre prácu so systémami Symfony, Drupal, WordPress, Zend Framework, Laravel, Magento, Joomla !, CakePHP, Yii a ďalšími. Editor skutočne „dostane“ váš kód a dôkladne porozumie jeho štruktúre a podporuje všetky jazykové vlastnosti jazyka PHP pre moderné a staršie projekty. Poskytuje najlepšie dokončenie kódu, refactorings, on-the-fly prevenciu chýb a ďalšie." Viac informácií o PHPStorm.

Štúdio Zend 13: "Vďaka 3X rýchlejšiemu výkonu vám Zend Studio umožňuje kódovať rýchlejšie, ľahšie ladiť a využívať výhody obrovského zvýšenia výkonu v PHP 7. Toto je PHP IDE novej generácie navrhnuté na vytváranie vysoko kvalitných PHP aplikácií a zároveň na podporu vývojárov.’ produktivita. Automaticky sa prispôsobuje mierkam podľa nastavení DPI základného operačného systému a podporuje displeje HiDPi." Ďalšie informácie o štúdiu Zend.

Microsoft Visual Studio: "C # a Visual Basic sú programovacie jazyky určené na vytváranie rôznych aplikácií, ktoré bežia na platforme .NET Framework. Tieto jazyky sú výkonné, bezpečné pre daný typ a objektovo orientované. Sú postavené na platforme .NET Compiler Platform “Roslyn” ktorý poskytuje rozhrania API na analýzu bohatých kódov a podobne’všetky otvorené zdroje na serveri GitHub." Prečítajte si viac informácií o Visual Studio.

Android Studio & SDK: "Android Studio je oficiálnym IDE systému Android. Je navrhnutý pre Android, aby urýchlil váš vývoj a pomohol vám vytvoriť aplikácie najvyššej kvality pre každé zariadenie s Androidom … Na základe Intellij IDEA poskytuje Android Studio najrýchlejší možný obrat pri kódovaní a spustení pracovného postupu.." Ďalšie informácie o aplikácii Android Studio.

Sublime Text: "Sublime Text je zostavený z vlastných komponentov a poskytuje bezkonkurenčnú odozvu. Od výkonného, ​​prispôsobeného súboru platforiem používateľského rozhrania viacerých platforiem až po bezkonkurenčný nástroj na zvýrazňovanie syntaxe, nastaví Sublime Text latku výkonu. Sublime Text je k dispozícii pre Mac, Windows a Linux. Jedna licencia je všetko, čo potrebujete na použitie Sublime Text na každom počítači, ktorý vlastníte, bez ohľadu na to, aký operačný systém používa. Sublime Text používa vlastnú súpravu nástrojov používateľského rozhrania optimalizovanú pre rýchlosť a krásu, pričom využíva výhody natívnej funkcie na každej platforme.." Prečítajte si viac informácií o úžasnom texte.

Integrované rozvojové prostredie (IDE): zdroje profesionálneho programovania & náradie

Každý programátor má svoje osobné obľúbené IDE & editor kódu. Mnoho tímov je postavených výhradne na konkrétnej softvérovej platforme, kde Visual Studio a Android Studio majú v celosvetovom meradle ročný komerčný výnos bilióny USD za softvér vyvinutý týmito nástrojmi. JetBrains PHPStorm & Služby spoločnosti IntelliJ Idea sú špičkou v odbore, prekonávajú Zend Studio a spoločnosť Google ich dokonca prijíma na použitie. V prípadoch, keď nezávislí programátori alebo obchodné organizácie nechcú platiť licenčné poplatky za proprietárny softvér, nové vydanie Apache NetBeans 10 je na úrovni podniku a má funkcie, ktoré zodpovedajú špičkám v tomto odvetví. Bohužiaľ, stále je ťažké nájsť IDE, ktoré by podporovalo všetky jazyky jednotným spôsobom, kde Python & Nástroje C / C ++ sa zriedka kombinujú s preferovanými voľbami programátora PHP.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me