Contents

Rozhovor s Bryanom Zmijewským, hlavným iniciátorom ZURB

Po rozhovore s Bryanom Zmijewským mi bolo jasné, že je posadnutý neustálym učením a zabezpečovaním toho, aby to isté platilo pre všetkých v jeho spoločnosti ZURB. Odrážali to aj jeho rozlúčkové slová. Povedal, že sa teší na prečítanie záverečného blogového príspevku a na to, čo som sa dozvedel a vzal z nášho rozhovoru – na rozdiel od toho, ako sa on a jeho spoločnosť v príspevku zobrazujú..


V tomto rozhovore diskutujeme o tom, ako sa ZURB neustále učí nové veci a delí sa o ne so svojimi klientmi a dizajnérskou komunitou vo všeobecnosti. my’Budem tiež hovoriť o jedinečnej výročnej udalosti, na ktorej darujú svoje odborné znalosti, aby pomohli charitatívnym organizáciám dosiahnuť ich ciele.

Rozhovor s Bryanom Zmijewským, hlavným iniciátorom ZURB

HostAdvice: Kedy a prečo ste sa rozhodli založiť ZURB?

Mojou prvou skutočnou prácou bol vynálezca hračiek, a tak som začal s navrhovaním fyzických produktov. Potom prišiel internet a zrazu som mal príležitosť vyvinúť zmysluplnejšie produkty, ktoré by spojili a ovplyvnili veľa ľudí.

Výzvou je samozrejme to, že sa bude vyvíjať dopyt po internete veľa kratšie vývojové cykly.

ZURB som založil v roku 1998 a dnes máme asi 30 zamestnancov a špecializujeme sa na vývoj digitálnych produktov a komponentov. To zvyčajne znamená zložité webové stránky s integrovaným mobilným komponentom. Nemáme’nezapojte sa do prvkov spracovania back-end.

HostAdvice: Čo znamená názov ZURB?

V skutočnosti nič. Pôvodne som chcel ZBDesign (ZB sú moje iniciály dozadu), ale táto doména už bola prijatá. Tak som išiel so ZURBom.

HostAdvice: Čo znamená názov ZURB?

HostAdvice: Strávil si deväť rokov ako lektor dizajnu na Stanfordskej univerzite – aký to na teba ovplyvnilo?

Zameral som sa na Stanforda na konceptualizáciu produktu. To vám skutočne pomôže dozvedieť sa o sebe, o vašich médiách ao tom, čo vaši používatelia skutočne potrebujú. Vždy som sa naučil, aké dôležité je mať vzdelávaciu organizáciu – organizáciu, ktorá sa neustále učí a diskutuje o nových nápadoch.

HostAdvice: Čo’je príbeh za vaším názvom “Hlavný iniciátor”?

Vidím svoju hlavnú prácu ako zodpovednú za to, aby sa ľudia hromadili o tom, čo sa potrebujú naučiť. Domnievam sa, že by som mohol byť tiež označený za hlavného úradníka pre zvedavosť.

HostAdvice: Vaša stránka to vyhlasuje “my’tím odborníkov na dizajn výrobkov tvaru T s odvážnym poslaním: Zmeniť spôsob, akým ľudia navrhujú prepojené produkty a služby” – Čo presne to znamená?

Očakáva sa, že všetci naši členovia tímu budú rozvíjať svoju odbornosť horizontálne a nielen v úzkych, vertikálnych oblastiach odbornosti. Tým všetci pracujeme spoločne ako tím, a nie len plníme svoje vlastné individuálne úlohy a potom “hádzať ich cez stenu.”

HostAdvice: Vaša stránka vyhlasuje, že sme tímom odborníkov na dizajn výrobkov tvaru T s odvážnym poslaním: Zmeniť spôsob, akým ľudia navrhujú prepojené produkty a služby & rdquo; - Čo to vlastne znamená?

HostAdvice: Aký je váš “Progresívny dizajn” metodológie?

Progressive Design je systém nástrojov, procesov a metód vybudovaných na základe našich dvoch desaťročí skúseností, ktoré pomáhajú spoločnostiam navrhovať lepšie výrobky a služby. Prináša celé organizácie, nielen dizajnérov, do procesu riešenia problémov a napredovania projektov v čele s návrhom.

V programe Progressive Design sú dva hlavné prvky: letový plán a skoky. Letový plán je celkový proces – plán projektu. Pozostáva zo série skokov. Každý skok je iteračným krokom riešenia konkrétneho problému alebo problému a trvá 2 až 3 dni. Projektový letový plán bude zvyčajne 10-týždňový plán pozostávajúci z 20 – 30 skokov.

Skoky v rámci letového plánu prechádzajú tromi rôznymi fázami:

 1. výťah – Rámec problému.
 2. Skok – Posudzovanie príležitostí.
 3. Pôda – Implementácia / výroba / dodávka

HostAdvice: Aký je váš & ldquo; progresívny dizajn & rdquo; Metodika?

HostAdvice: V niektorých ohľadoch sa zdá, že neexistuje’t všetko nové vo vašom procese – skôr ako späť k základom a naozaj sa ich držať.

to’v skutočnosti to nie je také jednoduché. V súčasnosti tam nie je’t štandardná metodika pre fázu návrhu. Máme Lean metodiky pre zameranie na používateľa a Agile metodiky pre dodanie produktu. Náš progresívny dizajn ponúka štruktúrovanú, jednotnú a interaktívnu metodológiu produktu dizajn.

HostAdvice: Hovoríte, že ste založili svoju firmu tak, aby fungovala štyrmi, sebestačnými spôsobmi – Aké sú tieto štyri spôsoby?

Naše štyri piliere služieb sú:

 1. Štúdiá – Spolupráca s tímom pri riešení problémov dizajnu všetkých typov
 2. Pozoruhodné – Naša platforma pre návrh produktov na podporu progresívneho dizajnu
 3. Nadácia – Náš bezplatný, otvorený zdrojový a citlivý front-end HTML framework
 4. Univerzita – Online kurzy, aby ste sa mohli učiť navrhovať produkt svojim vlastným tempom

HostAdvice: Hovoríte, že ste založili svoju firmu tak, aby fungovala štyrmi, sebestačnými spôsobmi - Aké sú tieto štyri spôsoby?

HostAdvice: V tom, čo voláte “detské ihrisko” ponúkate bezplatné stiahnutie mnohých vašich technologických vývojov. Prečo to robíš? Aké druhy vecí tam ponúkate?

Robíme to preto, lebo sa neustále učíme a skúšame nové veci. Chceme sa podeliť o to, o čo sme “hrajúci” s, aby sme sa mohli dozvedieť, o čo sa zákazníci skutočne zaujímajú.

Vo všeobecnosti je tento vývoj jadrom projektov, na ktorých pracujeme. Môžeme to urobiť bez akýchkoľvek sťažností od našich klientov, pretože fakturácia je založená na projekte, nie na hodinovom základe. Týmto spôsobom získajú výhody nášho experimentovania a učenia sa “zadarmo.”

Naše projekty detských ihrísk sú veľmi rozmanité a zahŕňajú:

 • Motion UI – Knižnica na vytváranie vlastných prechodov a animácií CSS
 • Pizza Pie Charts – Na vytváranie responzívnych koláčových grafov pre akékoľvek zariadenie
 • Responzívne tabuľky a e-mailové šablóny
 • Orbit – štíhly modul jQuery Slider Plugin

Niektoré z našich projektov detských ihrísk prechádzajú na skutočné produkty (bezplatné aj platené). Jedným z príkladov je Strike, nástroj na správu zoznamov úloh pre spoluprácu. Prečo sa to volá Strike? “Len ich zarovnajte a zrazte!”

Náš prvý a možno aj náš najúspešnejší absolvent na detskom ihrisku je pozoruhodný – platforma pre návrh produktov, ktorá umožňuje tímom rýchlo a ľahko zachytávať webové stránky a poskytovať spätnú väzbu. Z toho sa vyvinul plnohodnotný produkt SaaS, ktorý v súčasnosti používa vyše 500 agentúr.

HostAdvice: Ako by ste opísali svojho typického klienta a typický projekt??

Pracujeme na približne 100 projektoch ročne, z ktorých 80 – 85% je v USA.

Náš typický klient / projekt je ten, ktorý čelí významnej konštrukčnej výzve. Uvedomujú si, že pre rozvoj svojho podnikania musia urobiť niečo nové a snažia sa prísť na to, ako posunúť svoje podnikanie vpred. Základnou otázkou, na ktorú sa snažíme odpovedať, je: Ako poskytujeme zákazníkom väčšiu hodnotu?

HostAdvice: ZURB každý rok spolupracuje s neziskovým tímom a niekoľkými dobrovoľníkmi na rýchlom rozvoji celej marketingovej kampane. Prosím, povedz mi o tom.

Nazývame to ZURB Wired a tento rok sponzorujeme našu deviatu udalosť. Je to úžasný zážitok, pri ktorom pracujeme 24 hodín denne a venujeme celý tím a zdroje, aby sme konkrétnej charite pomohli dosiahnuť ich súčasné ciele. Naším cieľom je dosiahnuť výrazný vplyv a pomohli sme týmto organizáciám získať stovky tisíc dolárov a ovplyvniť životy tisícov ľudí..

Je to veľmi intenzívne 24 hodinové obdobie. Vybraná organizácia sa musí zaviazať, že bude mať celý tím 5 až 10 ľudí, ktorí sa budú zúčastňovať celý deň, vrátane zainteresovanej strany, ktorá zostane a rýchlo sa rozhodne. Musia byť motivovaní urobiť veľa zmien vo veľmi krátkom čase.

Každý z našich zamestnancov je zapojený do tohto projektu – od 8:00 vo štvrtok ráno do 8:00 v piatok ráno (a potom sa ide na dlhý víkend domov). Všetci sme pripravení a na konci dňa sú ťažké výsledky, napríklad nové koncepcie kampaní a zabezpečenie tlače..

HostAdvice: ZURB každý rok spolupracuje s neziskovým tímom a niekoľkými dobrovoľníkmi na rýchlom rozvoji celej marketingovej kampane. Prosím, povedz mi o tom.

HostAdvice: Aké sú vaše prognózy budúceho rastu?

Pre mňa rast nie je o počte zamestnancov, ale o dopadoch. Chceme pokračovať v rozvíjaní nášho vedúceho postavenia v oblasti dizajnu pomocou metodológie progresívneho dizajnu.

HostAdvice: Ako vidíte vývoj dizajnu – v najbližších 1, 2 a 5 rokoch?

Vidím, že návrh sa vyvíja od výrobného prístupu k strategickému prístupu – to je základ podnikania. Na to ešte nie je veľa systémov alebo metodík, ale bude. Sme presvedčení, že progresívny dizajn je prvým krokom, ktorý pomáha spoločnostiam prijať dizajn ako strategický proces.

HostAdvice: Koľko hodín denne zvyčajne pracujete? Čo sa vám páči, keď nepracujete?

Mení sa od sezóny k obdobiu. Počas roka začínam svoj deň tým, že svoje deti prepustím zo školy na ceste do kancelárie. ja’Zvyčajne pracujem v kancelárii od 8:45 do 6:30 alebo 7:30 večer, ale ako majiteľ firmy nikdy neprestanete pracovať … Snažím sa nájsť tú správnu rovnováhu a tráviť toľko času ako ja môže so svojou rodinou a deťmi. Baví ma športovať so svojimi deťmi a milujem fotografovanie – hlavne fotografovanie (iných ľudí)’s) životné udalosti.

HostAdvice: Ak by ste boli požiadaní, aby ste triede 2016 dostali maturačnú adresu, aká by bola vaša správa pre nich?

Páni – to’je to dobrá otázka. Povedal by som im, že je dôležité zažiť a vyskúšať veľa rôznych vecí. Ale nie’nerobte to náhodne – urobte to v určitom rámci s dôslednosťou a odhodlaním, aby ste sa uistili, že sa vždy pohnete vpred. Zaraďte svoje učenie do cyklov, aby ste vedeli, kam s tým idete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me