IIS je webový server na zdieľanie informácií s používateľmi na internete, intranete a extranete. Preto je zaistenie jeho najlepšieho výkonu a perfektnej doby odozvy rozhodujúce pre užívateľskú skúsenosť. V tomto článku nájdete všetky spôsoby, vrátane kontrol HTTP ping a softvéru Monitor výkonu. Teraz, za predpokladu, že máte webový hosting so systémom Windows nastavený s IIS, poďme sa ponoriť.


Vykonajte testovanie HTTP

Nastavením jednoduchej kontroly HTTP, ktorá sa spúšťa každú minútu, môžete získať hranicu, ktorú môžete použiť na určenie, či je stránka hore alebo dole. Budete tiež môcť zmerať čas odozvy. Môžete sledovať stav 200 OK. Ďalšou výhodou je nastavenie jednoduchej kontroly HTTP. Pomáha vám vytvoriť jednoduchý monitor SLA na monitorovanie vašej webovej aplikácie. Testovanie HTTP môžete vykonať pomocou funkcie Retrace. Poskytne vám čas odozvy, trend a stav, presne takto:

ako monitorovať výkon systému iis

Ako môžete vidieť Postavenie, Aplikácia Retrace vás upozorňuje na čas odozvy 0,079 s. Uvidíte tiež reťazec výsledkov 1 zhoda „number_of_nodes“: 19.V podstate to znamená, že počet uzlov nie je ten, ktorý očakávame. V treťom riadku je upozornenie na stav 200 HTTP HTTP. Znamená to, že žiadosti sa nepodarilo.

Použite sledovanie výkonu

Monitor výkonu je úžasný nástroj dodávaný so systémom Windows. Poskytuje vám grafiku v reálnom čase, ktorú môžete použiť na analýzu výkonu služby IIS. Pomocou softvéru môžete získať veľa informácií vrátane štatistík IO a sieťovej prevádzky. Môžete tiež definovať výstrahy. Prístup získate kliknutím na štart a hľadať Monitorovanie výkonu. Potom kliknite na výsledok.

Použite Správcu úloh

Správca úloh je vynikajúci nástroj na získanie všetkých prehľadov týkajúcich sa služby IIS. Na sledovanie služieb IIS môžete monitorovať využitie procesora a pamäte inetinfo.exe a w3wp.exe. Umožňuje vám identifikovať hlavné problémy vrátane úniku pamäte, ktorý obmedzuje výkon webového servera. Všetko, čo musíte urobiť, je aktivovať niekoľko užitočných metrík na zobrazenie, vrátane Delta pracovnej sady pre pamäť. Podrobný spôsob použitia nástroja Správca úloh na sledovanie nájdete tu.

Použite prehliadač udalostí

Na prezeranie udalostí IIS môžete použiť denník aplikácií Prohlížeča udalostí. Týmto spôsobom môžete získať podrobnú predstavu o probléme, ktorému čelíte. Musíte skontrolovať stĺpec „Zdroj“, aby ste zistili, či obsahuje kľúčové slová NNTP Service (NNTPSVC) alebo WWW Service (W3SVC). Naznačujú problémy súvisiace s činnosťami IIS. Budete tiež musieť hľadať ďalšie kľúčové slová vrátane služieb FTP (MSFTPSVC), SMTP (SMTP SVC), aktívnych serverových stránok, Microsoft Distributed Transaction Control (MSDTC) a certifikačných služieb súvisiacich s SSL (CERTSVC)..

Použite odporúčané počítadlá

Ak používate službu IIS, získate obrovskú výhodu pri získavaní prístupu ku všetkým metrikám pomocou čítačov výkonnosti systému Windows. Existuje ich veľa. Tu nájdete tie najvýznamnejšie:

Počítadlá systémov / procesov

 • CPU%: Mali by ste skontrolovať celkové využitie servera a CPU pre váš pracovný proces IIS. Musíte zaistiť, aby hodnota nikdy nepresiahla 80%, pretože to bude mať za následok masívny problém s výkonom.
 • Pamäť: Mala by sa monitorovať aktuálne používaná a dostupná pamäť pre pracovný proces ISS. Uistite sa, že 50% pamäte je k dispozícii, aby systém zostal zdravý.

Počítadlá výkonu IIS

 • Webová služba (prijaté bajty / sek. A bajty odoslané / sek.): Mali by ste monitorovať prijaté a odoslané bajty za sekundu. Pomôže vám to zistiť možné špičky webového prenosu.
 • Webová služba (aktuálne pripojenia): Pre aktuálne pripojenia neexistuje žiadna špecifická normálna hodnota. Musíte ho špecifikovať s ohľadom na vaše skúsenosti s používaním aplikácií.

Počítadlá výkonu ASP.NET

 • Aplikácie ASP.NET (Žiadosti / sek a Žiadosti vo fronte aplikácií): Mali by sa sledovať žiadosti, ktoré riešia IIS aj ASP.NET. V prípade žiadostí vo fronte aplikácií sa uistite, že počet nie je vysoký. Umožní serveru vyrovnať sa s požiadavkami veľkým tempom.
 • .NET CLR Memory (% času v GC): Zaistite, aby vaša aplikácia strávila menej ako 5% svojho času vykonávaním zberu odpadu. Ale ak to tak nie je, musíte skontrolovať spôsob alokácie objektov.

Počítadlá chybovosti ASP.NET

 • .NET CLR výnimky (počet vyvolaných výnimiek): Môžete ho použiť na sledovanie všetkých vyvolaných výnimiek .NET. Aj keď budú vyhodení, nebudete mať problém ich sledovať. Uistite sa, že počet výnimiek nie je vysoký. Pomôže vám to zbaviť sa problémov s výkonom, ktoré je ťažké identifikovať.
 • Aplikácie ASP.NET (chyby nespracované počas vykonávania / s): Mali by ste monitorovať počet výnimiek, ktoré neboli vyriešené.
 • Aplikácie ASP.NET (celkové chyby / s): Mal by sa sledovať počet chýb pri kompilácii, predbežnom spracovaní a vykonávaní.

záver

V tomto článku ste sa naučili rôzne spôsoby monitorovania výkonu služby IIS. Testovanie HTTP je medzi nimi najjednoduchšie.

Ak však chcete získať informácie v reálnom čase, použite nástroj Monitor výkonu.

Vyskúšajte tieto top 3 hostingové služby Windows:

Hostwinds

Vyvolávacia cena:
$ 3,29


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.2


Užívatelsky prívetivý
9.2


podpora
9.3


Vlastnosti
9.2

Prečítajte si recenzie

Navštívte Hostwinds

Time4VPS

Vyvolávacia cena:
$ 3,27 až


Spoľahlivosť
8.4


stanovenie ceny
8.5


Užívatelsky prívetivý
8.3


podpora
8.1


Vlastnosti
8.1

Prečítajte si recenzie

Navštívte Time4VPS

InterServer

Vyvolávacia cena:
$ 5.00


Spoľahlivosť
9.1


stanovenie ceny
9.3


Užívatelsky prívetivý
9.1


podpora
9.0


Vlastnosti
9.1

Prečítajte si recenzie

Navštívte InterServer

Súvisiace články s návodmi

 • Ako vytvoriť hierarchiu navigácie na webe pomocou technológie ASP.NET
  stredná
 • Ako nainštalovať a nakonfigurovať MySQL pre PHP aplikácie na Windows IIS 7
  stredná
 • Ako nainštalovať webový server Litespeed na server Ubuntu 18.04 VPS alebo vyhradený server
  stredná
 • Ako migrovať lokalitu Prestashop z miestneho hostiteľa na server Live
  stredná
 • Ako naladiť a optimalizovať výkon Apache
  expert
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me