Čo je PrestaShop?

PrestaShop je bezplatné, eko-obchodné riešenie s otvoreným zdrojom, ktoré je bohaté na funkcie. Obchody môžete prevádzkovať v cloude alebo prostredníctvom vlastného hostingu pomocou programu PrestaShop.


1. Stiahnutie inštalačného archívu

Všetky inštalačné súbory nájdete na oficiálnej webovej stránke PrestaShop. Najprv musíte prejsť na oficiálnu webovú stránku a prevziať inštalačné súbory. Potom musíte extrahovať inštalačný archív do počítača.

Po dokončení procesu extrakcie sa zobrazí priečinok, ktorý obsahuje inštalačné súbory PrestaShop. V tom istom priečinku uvidíte aj súbor HTML, ktorý vás presmeruje do dokumentácie PrestaShop.

Teraz budete musieť odovzdať všetky súbory obsiahnuté v extrahovanom priečinku na vašom hostingovom účte, čím sa vytvorí nová prázdna databáza.

2. Nahrávanie inštalačných súborov

Na tento krok je potrebná služba FTP. Na odovzdanie inštalačného súboru budete potrebovať službu FTP alebo môžete použiť Správcu súborov cPanel.

Teraz vyvstáva otázka, kam nahrať inštalačné súbory. To záleží úplne na vašich preferenciách od dostupnosti aplikácie.

Napríklad, ak si prajete, aby vaša aplikácia bola dostupná prostredníctvom názvu vašej domény, musíte súbory nahrať do priečinka „public_html“.

Ak si však želáte, aby bola vaša aplikácia k dispozícii prostredníctvom subdomény alebo podpriečinka, musíte nahrať inštalačné súbory do zodpovedajúceho priečinka, ktorý sa zvyčajne nachádza v priečinku public_html, namiesto nahrávania priamo do priečinka public_html..

3. Vytvorenie databázy

Teraz musíte vytvoriť databázu návštevou cPanel a následným prechodom na databázy MySQL.

Ako alternatívu môžete použiť Sprievodca databázou MySQL. Po tom všetkom budete môcť získať užívateľské meno a heslo pre databázu. A nezabudnite ich zaznamenať pre ďalšie použitie.

4. Spustenie inštalácie PrestaShop

Teraz si budete musieť pamätať na miesto, kam ste odovzdali inštalačné súbory.

Je to dôležité, pretože ak ste súbory nahrali priamo do priečinka s názvom “Public_html” potom k inštalačnému rozhraniu získate prístup pridaním “Inštalácia/” reťazec hneď za doménou. Napríklad yourdomainname.com/install/

Alebo v prípade, že ste náhodou nahrali inštalačné súbory do ktoréhokoľvek podpriečinka, môžete sa dostať do inštalačného rozhrania zadaním názvu vašej domény a potom názvu podpriečinka a nakoniec inštalácie / reťazca. Napríklad yourdomainname.com/subfolder/install/

5. Inštalácia

Inštalácia PrestaShop je veľmi jednoduchá.

Najprv si musíte zvoliť jazyk.

Ďalej vám bude poskytnutá licenčná zmluva, s ktorou musíte súhlasiť, aby ste mohli ďalej postupovať.

Potom sa vykoná test kompatibility, aby sa skontrolovalo, či sú alebo nie sú splnené všetky požiadavky. Ak sú splnené všetky požiadavky, prejdete na ďalší krok a kliknete na tlačidlo Ďalšie.

Teraz budete musieť poskytnúť niektoré „informácie o vašom obchode“ a „váš účet“. Používateľské meno a heslo pod ‘Váš účet’ sekcia sú vyžadované pri prihlásení.

Ďalej budete musieť vyplniť päť polí týkajúcich sa databázy. Prvé pole je však už vyplnené a v ňom sa nemá robiť žiadna zmena.

Nasleduje nasledujúce pole „Názov databázy“. Tu musíte uviesť názov databázy, ktorú ste v tomto tutoriáli nedávno vytvorili.

Pamätáte si, že som vám povedal, aby ste si poznamenali prihlasovacie údaje pre vyššie uvedenú databázu? Používateľské meno je potrebné zadať tu do tretieho poľa s textom „Prihlásenie do databázy“..

V ďalšom poli, ktoré hovorí ‘Heslo databázy ’, musíte vyplniť heslo zodpovedajúce vyššie uvedenému používateľskému menu.

Musíte zmeniť ďalšie a posledné pole „Predpona tabuliek“, ak chcete mať nejakú konkrétnu predponu pre svoju databázu. Alebo to nechajte tak, ako to tak nie je.

Potom kliknite na tlačidlo, ktoré sa zobrazí „Otestujte svoje pripojenie k databáze teraz!“ Ak všetko funguje dobre, hneď pod tlačidlom sa zobrazí správa „Databáza je pripojená“. Potom kliknite na ikonu Ďalšie tlačidlo umiestnené v pravom dolnom rohu na spustenie inštalácie.

Po dokončení procesu inštalácie sa objaví nová stránka, ktorá obsahuje informácie potrebné na prístup do obchodu. Možnosti prístupu do vášho obchodu z predného alebo zadného konca budú k dispozícii aj tu „Front Office“ a „Back Office“.

Osobitná poznámka: PrestaShop, rovnako ako iné platformy elektronického obchodovania, vyžaduje spoľahlivé, spoľahlivé a kvalitné hostingové služby, aby vášmu podniku umožnil rast a poskytoval svojim zákazníkom skvelý nákupný zážitok. Zvážte použitie hostiteľskej služby, ktorá sa špecializuje na elektronický obchod: tu je zoznam najlepších služieb hostenia elektronického obchodu, ktoré poskytuje spoločnosť HostAdvice..

Poznámka: Po inštalácii nezabudnite odstrániť inštalačný priečinok

Jéj! Teraz ste pripravení používať PrestaShop.

To všetko pre tento článok. Dúfame, že vám náš článok pomohol

Pozrite sa na tieto top 3 cPanel hostingové služby:

FastComet

Vyvolávacia cena:
$ 2,95


Spoľahlivosť
9.7


stanovenie ceny
9.5


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.7


Vlastnosti
9.6

Prečítajte si recenzie

Navštívte FastComet

Hosting A2

Vyvolávacia cena:
$ 3,92


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.0


Užívatelsky prívetivý
9.3


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte A2 Hosting

ChemiCloud

Vyvolávacia cena:
$ 2,76


Spoľahlivosť
10


stanovenie ceny
9.9


Užívatelsky prívetivý
9.9


podpora
10


Vlastnosti
9.9

Prečítajte si recenzie

Navštívte ChemiCloud

Súvisiace články s návodmi

 • Ako nainštalovať Magento do Cpanelu
  nováčik
 • Ako nainštalovať OsCommerce na svoj hostingový účet cPanel
  nováčik
 • Ako vytvoriť subdoménu pomocou cPanel
  stredná
 • Ako nastaviť šifrovanie SSL / TLS na serveri Magento
  stredná
 • Ako zálohovať web pomocou cPanel
  nováčik
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me