SSL (Secure Sockets Layer) a TLS (Transport Layer Security) hrajú hlavnú úlohu pri zabezpečovaní vášho webového servera Apache bežiaceho na počítači Ubuntu 18.04..


Táto technológia je veľmi užitočná na všetkých webových stránkach a online aplikáciách, kde sa vymieňajú citlivé informácie. Napríklad v ktoromkoľvek internetovom obchode, ktorý vyžaduje, aby používatelia predkladali informácie o kreditnej karte, by mal mať nainštalovaný certifikát SSL.

SSL certifikát si môžete kúpiť od overených certifikačných autorít, ako sú Comodo alebo Namecheap. Na serveri Ubuntu 18.04 však môžete stále používať certifikát s vlastným podpisom, najmä ak k serveru pristupujete iba pomocou adresy IP.

Toto tvorí základ tejto príručky a my vám ukážeme, ako nainštalovať SSL s vlastným podpisom na server Ubuntu 18.04 VPS..

Špeciálna poznámka: Recenzie hostingu HostAdvice vám umožňujú pred nákupom plánu hostenia konzultovať s tisíckami používateľov. Ak hľadáte nákup plánu Ubuntu VPS, prečítajte si recenzie hostingu VPS alebo hostingu Linuxu.

predpoklady

    • Server Ubuntu s verziou 18.04
    • Webový server Apache
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me