Bezplatné e-mailové účty vám nemusia poskytnúť konkurenčnú výhodu vo vašej firme, pretože nevyzerajú profesionálne. Bezplatné e-mailové účty, ako sú účty ponúkané spoločnosťou Google a Yahoo, sú absolútne skvelé pre osobné e-maily, ale e-mailové riešenia, ktoré hosťujú, sú pre podniky normou.


Ak máte názov domény a priestor na hosťovanie, mali by ste zvážiť spustenie e-mailov, ktoré smerujú späť na hlavnú webovú stránku. Môžete mať napríklad e-mailovú adresu, napríklad [email protected] alebo [email protected] Tieto e-maily vyzerajú ako spam, najmä ak zhromažďujete platby na svojom webe.

V tejto príručke budeme diskutovať o krokoch na vytvorenie vlastných osobných e-mailov a nasmerovať ich späť na uprednostňovaného e-mailového klienta, napr. Pani Outlook.

predpoklady

 • Názov domény, napr. www.example.com
 • Web hosting plán, ktorý podporuje cPanel

Krok 1: Prihláste sa do svojho účtu cPanel

cPanel ponúka skvelé grafické užívateľské rozhranie (GUI) na automatizáciu linuxových príkazov. Väčšina zdieľaných hostingových spoločností poskytuje túto funkciu bez ďalších poplatkov. Ak chcete získať prístup k cPanel, prejdite na nižšie uvedenú adresu URL a nahraďte reťazec „example.com“ hlavným názvom domény spojeným s hostingovým účtom.

www.example.com/cPanel

Zobrazí sa výzva na zadanie používateľského mena a hesla, ako je uvedené nižšie:

Skontrolujte, či sú údaje správne, a pokračujte kliknutím na „Prihlásiť sa“. Teraz ste na hlavnom paneli svojho účtu cPanel.

typ , Email ‘ vo vyhľadávacom poli a kliknite na „E-mailové účty“ v rozbaľovacom zozname, ako je uvedené nižšie

Krok 2: Vytvorte nový e-mailový účet

Na nasledujúcej obrazovke sa zobrazí možnosť vytvorenia nového e-mailového účtu, ako je uvedené nižšie:

Zadajte správne podrobnosti a kliknite na položku Vytvoriť účet, ako je uvedené vyššie. V našom prípade sme zadali „fakturácia“ a časť „@ example.com“ je už vyplnená. Udržujte tieto údaje v bezpečí, budeme ich potrebovať neskôr pri konfigurácii e-mailového klienta.

Váš účet je teraz funkčný a nájdete ho v dolnej časti obrazovky v zozname e-mailov.

Krok 3: Nakonfigurujte e-mailového klienta

Môžete sa rozhodnúť spravovať svoje e-maily priamo z programu cPanel alebo nastavením e-mailového klienta. Ak sa rozhodnete pre prvú možnosť, jednoducho vyhľadajte svoj e-mailový účet na portáli cPanel, potom vpravo dole kliknite na odkaz „Viac“ a vyberte možnosť „Prístup k webmailu“, ako je to znázornené nižšie. Potom si môžete vybrať webového klienta zo zoznamu, ktorý sa zobrazí na nasledujúcej obrazovke, napr. Okrúhla kocka alebo veverička.

Ak chcete nakonfigurovať e-mailového klienta, kliknite na „Nastaviť poštového klienta“, ako je to znázornené nižšie:

Na ďalšej obrazovke prejdite na „Manuálne nastavenia poštového klienta“

V tejto časti sa zaujímame o prichádzajúce a odchádzajúce adresy servera a porty pod „Zabezpečené nastavenia SSL / TLS (odporúčané)“

Tieto podrobnosti musíme pridať do nášho e-mailového klienta.

Napríklad v aplikácii Outlook 2007 prejdite na Nástroje->Nastavenia účtu

V časti „e-maily“ kliknite na „Nový“ a zadajte svoje meno a e-mailovú adresu, ktorú ste vytvorili vyššie, ako aj svoje heslo. Potom začiarknite políčko „Manuálne nakonfigurovať nastavenia servera“.

Na ďalšej obrazovke vyberte možnosť „Internetový e-mail“ a kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

Potom vo svojom cPanel účte zadajte podrobnosti, ktoré ste opravili, v časti „Manuálne nastavenia poštového klienta“. Tie obsahujú; vašu e-mailovú adresu, server prichádzajúcej pošty, server odchádzajúcej pošty, používateľské meno a heslo. Poznámka: vaše používateľské meno je rovnaké ako vaša e-mailová adresa, ako je uvedené nižšie:

Potom v pravom dolnom rohu kliknite na položku „Ďalšie nastavenia“.

Na nasledujúcej obrazovke vyberte kartu Server odchádzajúcej pošty a vyberte nižšie uvedené možnosti.

Potom kliknite na kartu „Odchádzajúci server“ a nastavte správne vstupné a výstupné porty servera. Začiarknite tiež políčko „Tento server vyžaduje šifrované pripojenie (ssl)“ a ako typ šifrovaného pripojenia vyberte SSL, ako je uvedené nižšie.

Pokračujte kliknutím na tlačidlo „OK“ a potom na tlačidlo „Ďalej“. Nakoniec kliknite na tlačidlo „Dokončiť“. Teraz môžete odosielať a prijímať e-maily z programu Outlook.

záver

Profesionálne e-maily s vlastným presahom sú pre vaše podnikanie veľkým prínosom. Jednoducho ukážu vašim zákazníkom, že s tým, čo im ponúkate, myslíte vážne. V tejto príručke sme uviedli kroky, ktoré potrebujete na vytvorenie e-mailovej adresy na vašom cPaneli a jej konfiguráciu v aplikácii Outlook..

S e-mailom môžete toho veľa urobiť. Ak máte spustený Ubuntu na lokálnom počítači, môžete zvážiť jeho konfiguráciu na Thunderbird. Rovnaký postup môžete zopakovať pre každú ďalšiu e-mailovú adresu, ktorú chcete vytvoriť. Je to také ľahké!

Vyskúšajte top 3 e-mailové hostingové služby:

FastComet

Vyvolávacia cena:
$ 2,95


Spoľahlivosť
9.7


stanovenie ceny
9.5


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.7


Vlastnosti
9.6

Prečítajte si recenzie

Navštívte FastComet

Hosting A2

Vyvolávacia cena:
$ 3,92


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.0


Užívatelsky prívetivý
9.3


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte A2 Hosting

ChemiCloud

Vyvolávacia cena:
$ 2,76


Spoľahlivosť
10


stanovenie ceny
9.9


Užívatelsky prívetivý
9.9


podpora
10


Vlastnosti
9.9

Prečítajte si recenzie

Navštívte ChemiCloud

Súvisiace články s návodmi

 • Ako šifrovať e – mail pomocou cPanel
  stredná
 • Ako nastaviť zasielateľov e-mailov v ovládacom paneli hostenia cPanel
  nováčik
 • Ako nainštalovať poštového klienta Roundcube pomocou ovládacieho panela hostenia cPanel
  nováčik
 • Ako vytvoriť e-mailové automatické odpovede na webovom paneli cPanel
  stredná
 • Ako nastaviť a nakonfigurovať SpamAssassin v cPanel
  stredná
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me