PHP je skratka pre Hypertext Preprocessor. Je to jeden z najčastejšie používaných skriptovacích jazykov vo vývoji webových aplikácií. PHP je spracované na serveri a zvyčajne je vložené do HTML kódu.


Na tejto technológii bežia najbežnejšie systémy na správu obsahu (CMS), ako je WordPress. PHP je pre nových programátorov veľmi jednoduché a zvyčajne sa ponúka spolu s MySQL – systémom správy databáz.

PHP je v predvolenom nastavení nainštalované na váš hostingový účet, pokiaľ nemáte program VPS (Virtual Private Server) a môžete ho používať priamo na svojich webových stránkach bez manuálnej inštalácie..

Niekedy môže byť potrebné zmeniť predvolenú verziu PHP alebo povoliť niektoré moduly alebo pravdepodobne zmeniť predvolené možnosti priamo z programu cPanel a všetky tieto tvoria základ tejto príručky.

predpoklady

 • Názov domény, napr. www.example.com
 • Webhostingový účet, ktorý podporuje cPanel a PHP
 • cPanel užívateľské meno a heslo.

Krok 1: Prihláste sa do svojho účtu cPanel

Ak chcete získať prístup k cPanel, pripojte text „/ cpanel“ do svojej primárnej domény priradenej k vášmu hostiteľskému účtu. Ak je napríklad vaša doména „www.example.com“, do prehliadača zadajte „www.example.com/cpanel“. Potom zadajte svoje používateľské meno a heslo a postupujte takto:

Krok 2: Vyhľadajte verziu PHP na informačnom paneli cPanel

Po prihlásení zadajte do vyhľadávacieho textového poľa „php“ a kliknite na odkaz „Vybrať verziu PHP“, ako je to zobrazené nižšie:

Krok 3: Zmeňte verziu PHP

Na nasledujúcej obrazovke si môžete pozrieť dostupné verzie PHP, ako aj všetky súvisiace PHP moduly alebo rozšírenia. Kliknutím na rozbaľovacie políčko prepnete na preferovanú verziu PHP. Ak napríklad softvér pracuje iba s určitou verziou, vyberte ho zo zoznamu, ako je to zobrazené nižšie, a kliknite na položku Nastaviť ako aktuálnu:

Krok 4: Povolenie alebo zakázanie rozšírení PHP

Môžete tiež vybrať alebo zrušiť výber akejkoľvek rozšírenia PHP zo zoznamu začiarknutím / zrušením začiarknutia políčka na pravej strane názvu rozšírenia. Napríklad, ak chcete povoliť rozšírenie ‘mysqli‘, začiarknite políčko, ako je uvedené nižšie:

Ak chcete uložiť zmeny, kliknite na tlačidlo „Uložiť“, ako je uvedené vyššie.

Krok 5: Prispôsobte možnosti PHP

Na rovnakej obrazovke vyhľadajte odkaz „Prepnúť na možnosti PHP“ v pravom hornom rohu a kliknite naň, ako je to znázornené nižšie:

Na nasledujúcej obrazovke môžete vidieť rôzne možnosti PHP, ktoré si môžete prispôsobiť, ako je uvedené nižšie:

Vo väčšine prípadov vylepšujete nasledujúce možnosti

display_errors: Táto hodnota je v predvolenom nastavení „vypnutá“, ak ju zmeníte na „zapnuté“, chyby v skriptoch PHP sa zobrazia v prehliadači.

direktívy max_execution_time: Táto hodnota zobrazuje maximálny čas vykonania skriptu. Ak chcete, môžete hodnotu nastaviť na vyššiu hranicu.

post_max_size: Táto hodnota zobrazuje maximálnu hodnotu, ktorú môžu akceptovať premenné POST a GET. Toto je najbežnejšie vo webových formulároch.

upload_max_size: Túto hodnotu môžete vyladiť, aby ste upravili maximálnu veľkosť nahraného súboru, ktorá by mala byť na vašom webe podporovaná. Napríklad, ak nahrávate veľkú databázu MySQL, možno budete musieť upraviť túto hodnotu.

záver

V tejto príručke sme vám ukázali, ako zmeniť verziu PHP, povoliť / zakázať niektoré rozšírenia a prispôsobiť rôzne možnosti PHP v závislosti od vašich potrieb hostenia. To je najlepšia vec na cPanel, pretože to veľmi zjednodušuje prispôsobenie PHP. Dúfame, že sa vám táto príručka páčila a pomôže vám jemne doladiť nastavenia PHP tak, aby vyhovovali vašim potrebám webhostingu.

Vyskúšajte top 3 cPanel hostingové služby:

FastComet

Vyvolávacia cena:
$ 2,95


Spoľahlivosť
9.7


stanovenie ceny
9.5


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.7


Vlastnosti
9.6

Prečítajte si recenzie

Navštívte FastComet

Hosting A2

Vyvolávacia cena:
$ 3,92


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.0


Užívatelsky prívetivý
9.3


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte A2 Hosting

ChemiCloud

Vyvolávacia cena:
$ 2,76


Spoľahlivosť
10


stanovenie ceny
9.9


Užívatelsky prívetivý
9.9


podpora
10


Vlastnosti
9.9

Prečítajte si recenzie

Navštívte ChemiCloud

Súvisiace články s návodmi

 • Ako nainštalovať Apache, MySQL & PHP na serveri Ubuntu 18.04 VPS alebo na vyhradenom serveri
  stredná
 • Ako nastaviť úlohy Cron pomocou ovládacieho panela hostenia cPanel
  stredná
 • Ako vytvoriť presmerovanie vlastných stránok v ovládacom paneli webhostingu cPanel
  stredná
 • Ako nainštalovať Joomla zvnútra cPanel
  nováčik
 • Ako nainštalovať Magento do Cpanelu
  nováčik
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me