Je možné dohliadať a zlepšovať celkový zdravotný stav fondu aplikácií tak, že v zadaných intervaloch vykoná ping operačného procesu Windows Process Activation Service (WAS) pracovným procesom fondu aplikácií. Pingovanie pracovných procesov nie je to isté ako pingovanie pomocou protokolu ICMP (Internet Control Message Protocol). Pingovanie procesov pracovníkov využíva interný komunikačný kanál medzi WAS a pracovným protokolom.


Ak pracovný proces nevrátil žiadnu odpoveď, môže to mať za následok, že pracovný proces nemá reťazec, ktorý by mohol poskytnúť odpoveď na dotaz ping, alebo že sa oneskoruje z niekoľkých ďalších možných dôvodov. Na základe výsledkov požiadavky ping môže WAS označiť pracovný protokol ako nezdravý a uzavrieť ho.

Proces ping je bežne nastavený a predvolene zapnutý. Môžete zmeniť čas pingu a periódu odozvy pingu, aby ste mali prístup k údajom o stave aplikačnej oblasti v reálnom čase bez aktivovania falošných škodlivých podmienok, napríklad nestability, ktorá môže byť výsledkom aplikácie. Tento článok je použiteľný pre systémy Windows 7, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2 a Windows Vista.

Je veľmi dôležité, aby ste vedeli, že niekoľko rozšírení ISAPI, ako napríklad ASP a ASP.NET, je štruktúrovaných tak, aby programovali signály pre službu WAS, keď majú indikovať, kedy sú potrebné na recykláciu kvôli mnohým rôznym podmienkam, ako sú napríklad uviaznutia na mŕtvom bode. Mali by ste sa tiež zamyslieť nad možným účinkom, ktorý bude mať recyklácia na iné aplikácie nájdené v rovnakom pracovnom procese s rozšírením ISAPI.

Ako povoliť pracovnému procesu pingovanie pre skupinu aplikácií

Môžete povoliť pingovanie pracovných procesov pomocou používateľského rozhrania (UI). Túto operáciu môžete vykonať aj spustením príkazov Appcmd.exe na paneli príkazového riadka. Rovnaký výsledok môžete tiež dosiahnuť okamžitou úpravou konfiguračných súborov a použitím skriptov WMI.

Povolenie pingovania pracovných procesov cez používateľské rozhranie (UI)

Ak chcete povoliť pingovanie pracovných procesov pomocou používateľského rozhrania, postupujte takto:

Krok 1: Kliknutím otvoríte IIS Manager

Prvým krokom na tejto ceste je otvorenie Správcu služby IIS. Ak to chcete urobiť, prejdite na stránku a kliknutím na položku otvoriť zobrazte správcu.

Krok 2: Klepnite na Fondy aplikácií

Prejdite na stránku pripojenie panel, rozšíriť uzol servera a uvidíte na stránke, ktorá zobrazuje Aplikačné bazény, kliknite na tento odkaz.

Krok 3: Vyberte skupinu aplikácií, s ktorou chcete pracovať

Prejdite na stránku Aplikačný fond a vyberte oblasť aplikácií, pre ktorú chcete povoliť pingovanie pracovných procesov na nej, a klepnite na Pokročilé nastavenia. Uvidíte to v Akcia okenné tabule.

Krok 4: Povolenie alebo zakázanie príkazu ping

Ak chcete povoliť ping pre Ping je povolený vlastnosť kliknite na pravdivý. Ak chcete vypnúť pracovný proces ping, kliknite na nepravdivý. Po výbere želanej voľby z ktorejkoľvek z týchto dvoch možností kliknite na OK.

Umožnenie pracovným procesom pingovať cez príkazový riadok

Ak chcete povoliť alebo zakázať pingovanie pracovných procesov pre oblasť aplikácií pomocou príkazového riadka, implementujte ktorýkoľvek z nasledujúcich príkazov:

** appcmd sada apppool /apppool.name:**string /processModel.pingingEnabled:true|false

Voľba, string, predstavuje názov oblasti aplikácií, ktorú chcete povoliť alebo zakázať. Napríklad povoliť pracovnému procesu ping pre fond aplikácií známy ako marketing, zadajte príkazový riadok, ktorý uvidíte nižšie, a pokračujte ďalej ENTER:

appcmd set apppool / apppoolname: Marketing /processModel.pingingEnabled:true

Proces pracovníkov bol v predvolenom nastavení nakonfigurovaný na prijímanie príkazov ping po každých tridsať sekúnd. Tiež musia reagovať na ping každých deväťdesiat sekúnd. Ak chcete zmeniť čas pingu alebo čas, ktorý uplynie medzi jedným pingom a druhým, môžete nakonfigurovať funkciu /processModel.pingInterval a zmeniť čas, ktorý je oblasť aplikácií nútená reagovať na ping, môžete nastaviť vykonajte konfiguráciu funkcie /processModel.pingResponseTime. Na nastavenie intervalu ping a intervalu odozvy ping použite nasledujúcu syntax:

** appcmd set apppool /apppool.name:**string ** / processModel.pingInterval: ** timeSpan ** / processModel.pingResponseTime: ** timeSpan

Reťazec volieb predstavuje názov oblasti aplikácií, ktorú chcete konfigurovať. Voľba timeSpan predstavuje formát d.hh: mm: ss, kde d predstavuje nepovinný počet dní a hh: mm: ss predstavuje počet hodín, minút a sekúnd medzi pingami zdravotného dozoru (v vlastnosť /processModel.pingInterval) a kedy je proces nútený reagovať (vo funkcii /processModel.pingResponseTime).

Napríklad nastavenie intervalu ping na štyridsaťpäť sekúnd a čas odozvy ping na dve minúty pre fond aplikácií označovaný ako marketing, zadajte príkazový riadok nižšie a stlačte ENTER tlačidlo:

appcmd sada apppool /apppool.name:Marketing /processModel.pingInterval:0.00:00:45 /processModel.pingResponseTime:0.00:02:00

konfigurácia

Proces konfigurácie pingovania pre pracovníkov ovplyvňuje konfiguračné prvky uvedené nižšie:

pingingEnabled atribút prvku v časti

Povoliť proces pingovania procesov pracovníka pomocou služby WMI

Na vykonanie postupu použite nižšie uvedené triedy, metódy alebo atribúty WMI:

Vlastnosť ApplicationPool.ProcessModel.PingingEnabled

záver

V tomto článku ste sa naučili, ako povoliť pingovanie pracovných procesov pre aplikačnú oblasť v IIS 7. V závislosti od preferovanej metódy môžete teraz upraviť nastavenie tak, aby vyhovovalo vašim požiadavkám. Ak stále dokážete hlavu obísť, neváhajte zanechať komentár a špecifikujte svoj problém. Naša silná komunita určite vyrieši všetky problémy, ktoré by vás mohli mať.

Pozrite sa na tieto top 3 najlepšie služby webhostingu

FastComet

Vyvolávacia cena:
$ 2,95


Spoľahlivosť
9.7


stanovenie ceny
9.5


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.7


Vlastnosti
9.6

Prečítajte si recenzie

Navštívte FastComet

Hosting A2

Vyvolávacia cena:
$ 3,92


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.0


Užívatelsky prívetivý
9.3


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte A2 Hosting

ChemiCloud

Vyvolávacia cena:
$ 2,76


Spoľahlivosť
10


stanovenie ceny
9.9


Užívatelsky prívetivý
9.9


podpora
10


Vlastnosti
9.9

Prečítajte si recenzie

Navštívte ChemiCloud

Súvisiace články s návodmi

 • Ako spustiť alebo zastaviť skupinu aplikácií IIS 7
  stredná
 • Ako nastaviť a používať prostredie Fastcgi v (IIS) 7, IIS 7
  stredná
 • Ako zabezpečiť vašu infraštruktúru a PHP aplikácie webovej platformy spoločnosti Microsoft
  stredná
 • Ako zmeniť fond aplikácií pre aplikáciu v (IIS 7)
  stredná
 • Ako nakonfigurovať nastavenia časového limitu nečinnosti pre oblasť aplikácií (IIS 7)
  stredná
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me