Proces vývoja môžete vždy urýchliť lokálnym vývojom svojho webu WordPress na vašom PC alebo Mac. Ak ste už svoj web vytvorili lokálne, budete ho musieť presunúť z miestneho servera na živé stránky.


požiadavky

 1. Budete potrebovať plne prístupný web WordPress bežiaci na lokálnom serveri.
 2. Budete tiež potrebovať webhosting a doménové meno.
 3. Nakoniec budete potrebovať program FTP, ktorý vám pomôže pri nahrávaní všetkého obsahu miestnej webovej stránky na vaše živé stránky.

Osobitná poznámka: ak ste sa ešte nezaregistrovali pre program hostenia, odporúčame vám poradiť sa s recenziami hostingu na serveri HostAdvice. Recenzie poskytovateľov hostingu WordPress nájdete na stránke HostAdvice na stránke Najlepšie hosťovacie služby WordPress.

1. Exportovanie miestnej databázy WordPress

Na export miestnej databázy WordPress používame phpMyAdmin.

Musíte navštíviť „http: // localhost / phpmyadmin /“. Potom kliknite na možnosť pre svoju databázu WordPress. V hornom paneli ponuky vyhľadajte tlačidlo Export a potom naň jednoducho kliknite.

Po kliknutí na tlačidlo Exportovať budete musieť vybrať spomedzi dvoch dostupných metód. Konkrétne ide o „rýchle“ a „vlastné“. Ako už názov napovedá, rýchla metóda bude jednoduchou a rýchlou metódou, zatiaľ čo vlastná metóda vám poskytne niekoľko ďalších možností.

Odporúčame vám zvoliť metódu rýchleho exportu a nakoniec kliknúť na Choď.

2. Odovzdanie súborov WordPress na svoje živé stránky

V tomto kroku otvorte svojho FTP klienta. Teraz sa v ňom musíte pripojiť k svojmu účtu webhostingu. Po vykonaní tohto postupu budete pripojení k svojmu živému webu.

Ďalej musíte odovzdať svoje súbory WordPress a musíte ich nahrať do správneho adresára. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať všetok miestny súbor WordPress a potom ich nahrať na váš webový server.

3. Vytvorenie databázy MySQL na vašom živom webe

FTP klient bude nejaký čas trvať pri nahrávaní vašich súborov WordPress na váš živý server. Túto dobu môžete využiť spustením procesu importovania databázy na server živých stránok. V tomto článku vás prevedieme procesom vytvorenia databázy pomocou programu cPanel. Dôvodom je skutočnosť, že cPanel poskytuje väčšina poskytovateľov hostingu WordPress.

Najprv sa prihláste na palubnú dosku cPanel. V časti databázy musíte kliknúť na možnosť, ktorá hovorí Sprievodca databázami MySQL.

Teraz sa zobrazí nová obrazovka. Na tejto obrazovke musíte vytvoriť databázu. Zadajte názov svojej databázy a potom kliknite na možnosť Vytvoriť databázu priamo pod ňou.

Teraz musíme pridať používateľa databázy.

Po pridaní používateľa budete presmerovaní na stránku. Na tejto stránke musíte nastaviť privilégiá MySQL pre používateľa, ktorého ste nedávno pridali. Tu budete musieť používateľovi udeliť všetky oprávnenia a kliknúť na tlačidlo, ktoré znie Vykonať zmeny.

4. Importovanie databázy WordPress na vaše živé stránky

Teraz prejdite na informačný panel cPanel a kliknite na možnosť phpMyAdmin, ktorá je k dispozícii v časti databázy. Teraz budete musieť kliknúť na databázu, ktorú ste práve vytvorili. Vaša nová databáza bez tabuliek vám zobrazí phpMyAdmin. Ďalej musíte kliknúť na tlačidlo, ktoré znie Import v rovnakom hornom menu, kde je tlačidlo Export.

Po jeho kliknutí sa dostanete na stránku importu. Na tejto stránke vyhľadajte možnosť Vybrať súbor a potom na ňu kliknite. Teraz musíte vybrať súbor, ktorý ste uložili v prvom kroku. Proces importu spustíte kliknutím na Choď.

5. Zmena adresy URL vašich stránok

V tomto kroku budete musieť zmeniť webovú adresu svojej databázy. Musíme to urobiť, pretože je to nevyhnutný krok, aby sme sa pripojili k vášmu živému webu.
Ak si pamätáte, v predchádzajúcom kroku sme importovali tabuľku. Bola to tabuľka wp_options. Túto tabuľku musíte vyhľadať v phpMyAdmin. V prípade, že ste zmenili predponu databázy, vyhľadajte príkaz [prefix] _options vložený z wp_options.

Ďalej musíte kliknúť na odkaz na bočnom paneli alebo na tlačidlo prehľadávania vedľa položky wp_options.
Teraz budete musieť vyhľadať webovú adresu lokality v poli options_name. V pravom hornom rohu riadka sa zobrazí ikona úprav. Kliknite naň.

Teraz vyhľadajte stĺpec „option_value“ v editovacom okne, ktoré sa práve otvorilo. Tu uvidíte URl vašej lokálnej inštalácie. Túto adresu URL musíte vymeniť za novú webovú adresu stránky. Po dokončení kliknite na tlačidlo GO.

Teraz musíte zopakovať ten istý krok pre option_name: home. Stránka wp_options môže byť niekedy veľmi dlhá a môže vám to pomôcť. Musíte teda jednoducho nájsť kartu Domovská stránka. Medzi stránkami sa môžete pohybovať pomocou stránkových šípok. Mali by ste sa pozrieť na druhú stránku tak, ako je zvyčajne tam.

6. Nastavenie živého webu

V súčasnosti ste si na svojich stránkach museli všimnúť chybu „Chyba nadviazania pripojenia k databáze“. Teraz to musíme opraviť.
Na pripojenie k svojej webovej stránke použite klienta FTP. Musíte upraviť súbor wp-config.php. Pamätáte si meno, užívateľské meno a heslo, ktoré sme vytvorili v treťom kroku? Poskytujú sa tu.
Teraz už stačí súbor wp-config.php nahrať späť na server po jeho uložení.

Váš web je teraz aktívny!

Teraz sa prihláste do administračného panela WordPress. Prejdite na kartu Všeobecné na karte Všeobecné. Tu budete musieť zaistiť, aby sa webová adresa stránky opravovala všade kliknutím na tlačidlo „Uložiť zmeny“. Tiež sa musíte uistiť, že všetky príspevky musia fungovať dobre. Môžete to urobiť tak, že prejdete na nastavenia a potom prejdete na možnosť Permalink. Kliknite na tlačidlo „Uložiť zmeny“.

7. Oprava obrázkov a nefunkčných odkazov

Túto chybu bolo možné vidieť na vašom webe. Ale nepropadajte panike. Nie je to kvôli chybe pri vykonávaní vyššie uvedených krokov. Táto chyba však vždy prevláda, keď presúvate webovú stránku WordPress z lokálneho servera na živý server a z jednej domény do druhej.

Na vyriešenie tejto chyby máte dve možnosti. Jedným z nich je použitie dotazu SQL, zatiaľ čo druhý pomocou doplnku Velvet Blues WordPress.
Zoberme si metódu SQL. Nasleduje dotaz SQL. Pomôže to pri odstraňovaní chyby.

UPDATE wp_posts SET post_content = REPLACE (post_content, ‘localhost / test /’, ‘www.yourlivesitelink.com/’);

Ďalej budete musieť ísť na phpMyAdmin. V phpMyAdmin kliknite na databázu a v hornom menu nájdite SQL a kliknite na ňu. Zmeňte adresy URL svojej miestnej a živej stránky a jednoducho tam napíšte vyššie uvedený dotaz.

Prejdite na svoje stránky a dôkladne to skontrolujte. Ak by mal bežať bez problémov.

Dúfame, že vám náš článok pomohol

Vyskúšajte top 3 hostingové služby WordPress:

FastComet

Vyvolávacia cena:
$ 2,95


Spoľahlivosť
9.7


stanovenie ceny
9.5


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.7


Vlastnosti
9.6

Prečítajte si recenzie

Navštívte FastComet

Hostinger

Vyvolávacia cena:
$ 0.99


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.3


Užívatelsky prívetivý
9.4


podpora
9.4


Vlastnosti
9.2

Prečítajte si recenzie

Navštívte Hostinger

Hosting A2

Vyvolávacia cena:
$ 3,92


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.0


Užívatelsky prívetivý
9.3


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte A2 Hosting

Súvisiace články s návodmi

 • Ako odstrániť ďalšie tabuľky databázy po odinštalovaní doplnku WordPress
  expert
 • Ako nainštalovať WordPress na Ubuntu 18.04 VPS alebo na vyhradený server
  stredná
 • Ako používať Amazon RDS s vašou inštaláciou WordPress
  stredná
 • Ako spustiť internetový obchod na platforme WordPress
  stredná
 • Ako zakázať MySQL 5 "Prísny režim" na serveri Ubuntu 18.04 VPS alebo na vyhradenom serveri
  stredná
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me