Mnoho spoločností poskytujúcich webhosting ponúka vynikajúce služby a rôzne funkcie s 99,9% prevádzkou. Bez správnych informácií a toho, čo treba hľadať pri nakupovaní webhostingovej spoločnosti, môže byť výber správneho webhostingového servisu náročné..


V tomto článku sú popísané bežné chyby webhostingu a ako sa im vyhnúť.

Výber poskytovateľa webhostingu

Pri výbere webhostingovej služby ste povinní naraziť na množstvo drobných problémov, ktoré vám môžu pomôcť pri výbere neštandardnej služby, ak nie je začiarknutá. Pri výbere hostiteľa a hostiteľského balíka sa pozrieme na niekoľko vecí, ktoré vás informujú.

Náklady na webhosting

Lacné je drahé. Hosting zadarmo znie ako vynikajúca voľba hlavne preto, že neplatíte desetník. Na vašom webe sa môžu vyskytnúť problémy, ako sú neadekvátne funkcie a nežiaduca reklama. Nezabudnite, že dostanete iba službu, ktorú ste zaplatili.

Zistite, čo spoločnosť získa, ak poskytnete bezplatný hosting, ktorý by mohli profitovať z reklamy na vašom webe. Reklamy môžu spomaliť vaše stránky a môžete stratiť hodnotné optimalizácie vyhľadávacích nástrojov (SEO) ‘bodov ‘.

Webhostingová spoločnosť vám nemusí ponúkať dostatočnú šírku pásma, čo môže viesť k spomaleniu indexového prehľadávania vášho webu.

Niektoré balíčky sú určené pre malé weby, ktoré len začínajú. Môže byť pre vás lepšie vybrať si balík, ktorý má možnosti rozšírenia podľa očakávaného rastu firmy. Najlacnejší balík nemusí ponúkať niektoré funkcie, ktoré môže mať lepší balík, napríklad e-mailovú podporu alebo ochranu súkromia domény.

Flexibilná hostiteľská spoločnosť ponúka celý rad programov, takže platíte iba za to, čo používate. Týmto spôsobom môžete upgradovať alebo downgradovať svoje služby podľa svojich potrieb. Vaši hostitelia musia byť dostatočne flexibilní, aby to umožnili bezproblémové používanie.

HostAdvice vám umožňujú prehliadať popredných svetových poskytovateľov lacného webhostingu. Nezabudnite však vziať do úvahy svoje ďalšie potreby týkajúce sa hostingu – napríklad výkon a spoľahlivosť.

výskum

Pri výbere hostiteľa vykonajte rozsiahle prieskumy. HostAdvice vám to umožňuje: stačí prehľadávať naše rôzne kategórie hostenia a v prípade potreby pridať filtre, aby ste pre vás našli perfektné riešenie webhostingu. Ak si nie ste istí, kde začať, jednoducho začnite s najlepšími hostiteľskými službami. Aby ste získali predstavu o tom, ako vyzerá hostiteľská spoločnosť;

 • Čítať Hodnotenia zákazníkov; Skontrolujte sťažnosti zákazníkov, prestoje a rýchlosť načítania a problémy so zabezpečením, s ktorými sa stretli ostatní zákazníci. Týmto spôsobom získate dojem, čo môžete očakávať.
 • Ponúkané hostingové balíčky – Napríklad hostingový balík môže tvrdiť, že poskytuje neobmedzenú šírku pásma. Pri bližšom pohľade môžete zistiť, že prichádza s niektorými obmedzujúcimi faktormi, ako je napríklad obmedzovanie vášho webu, keď sa priblížite k určitému limitu šírky pásma.
 • Webové stránky poskytovateľa hostingu; Ak si hostiteľ nevyrobí čas na vytvorenie vynikajúcej stránky pre seba, pravdepodobne sa nebude príliš zaoberať ani vašimi.
 • Umiestnenie hostiteľského dátového centra – Zistite, kde sú dátové centrá hostiteľských spoločností a či majú nejaké redundantné možnosti. Čím bližšie bude dátové centrum vašim používateľom, môže to znamenať vyššiu rýchlosť webových stránok.
 • Sieť na doručovanie obsahu (CDN); To umožňuje ukladanie statických častí vášho webu do vyrovnávacej pamäte, čo znamená, že vaši používatelia získajú optimalizované rýchlosti na rôznych miestach. Preto sa tým zvyšuje rýchlosť prístupu na web, najmä ak používatelia pristupujú na web po celom svete.

Zákaznícky servis a dohoda o úrovni služieb (SLA)

Skôr, ako sa rozhodnete pre konkrétneho hostiteľa, otestujte kvalitu služieb zákazníka. Hostiteľ môže tvrdiť, že ponúka podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, takže sa pokúste zavolať v nepárne hodiny, aby ste sa uistili. Nebuď spokojný s e-mailom a živou podporou. Ak je váš hostiteľ mimo prevádzky, nebudete sa k nim môcť dostať, a preto je dôležité získať jeho telefónne číslo. Pamätajte, že čím rýchlejšie dostanete odpovede, tým rýchlejšie uvediete svoj web do prevádzky.

Aj keď môžete mať kontakt na tím podpory vašej webhostingovej spoločnosti; Niektorí sa môžu obrátiť na svoju stránku Časté otázky, aby ste vyriešili svoje problémy, zatiaľ čo iní môžu vyriešiť problémy nahlásené podľa vlastného uváženia.

S webhostingovou spoločnosťou je nevyhnutné uzavrieť dohodu o úrovni služieb a zabezpečiť, aby ju obe strany presadzovali. Ak ktorákoľvek strana nespĺňa SLA, mala by sa zahrnúť pokuta.

Informujte sa u webhostingovej spoločnosti o dostupných postupoch eskalácie v prípade problémov, ktoré nie sú vyriešené v rámci SLA.

zálohy

Nespoliehajte sa iba na zálohy hostiteľov. Strata údajov sa stáva dokonca najväčšími názvami v hostiteľskom priemysle. Pravidelné zálohovanie vykonávajte podľa potreby, ak sa váš hostiteľ stretne s problémami so zálohami.

Balíky webhostingu

Funkcie, ktoré potrebujete, závisia od potrieb vašich klientov, a tak získate poskytovateľa hostingu, ktorý ponúka rôzne možnosti, a preto neobmedzuje vaše možnosti hostenia.

Umožňuje vám hostiteľská spoločnosť inštalovať skripty PHP alebo Joomla alebo akúkoľvek inú platformu elektronického obchodu? Podporuje operačný systém viacerých platforiem? Webové servery môžu byť spustené v systéme Linux, ale môžete mať požiadavku, ktorá vyžaduje webový hosting systému Windows.

Ďalšie obmedzenia, na ktoré by ste mali dávať pozor, vrátane schopnosti Inštalácia váš softvér a b>Spojenie SSH.

Veľa informácií nie je výslovne uvedených, takže možno budete musieť zavolať a hovoriť so zástupcom.

Pri kontrole poskytovateľov webhostingu je rozumné pozerať sa ďalej a zvážiť služby, ktoré budete možno chcieť v budúcnosti.

Úroveň bezpečnosti

S počítačovou bezpečnosťou a hackermi, ktorí sa stávajú sofistikovanými počas dňa, je bezpečnosť vášho webu rozhodujúcim prvkom pri výbere hostiteľa.

Aby mohli hostingové spoločnosti úspešne fungovať, musia si vybudovať dôveru so svojimi zákazníkmi, že ich údaje sú chránené a hostiteľská spoločnosť robí všetko, čo je v ich silách, aby zaistila bezpečnosť údajov.

Bez ohľadu na to, do akej miery zabezpečila hostiteľská spoločnosť; zdieľaný plán je najmenej bezpečný. Ak sa očakáva rast vášho podnikania, zvážte vyhradený hosting pre vaše webové stránky. Určitú úroveň bezpečnosti je možné dosiahnuť pomocou zdieľaného hostenia implementáciou dvojfaktorovej autentifikácie. Skontrolujte, či má hostiteľ túto funkciu v plánoch. Ak sa chcete dozvedieť viac o zabezpečení hostingu, prečítajte si našu Príručku zabezpečenia webu.

Nakoniec skontrolujte, či váš hostiteľ pravidelne aktualizuje softvér alebo hostiteľské prostredie.

Mnoho webových stránok s jedným webhostingovým účtom

Ak spravujete celý rad stránok, môže to mať svoje výhody, ako napríklad jednoduchý účet. Má však aj svoju nevýhodu. Ak dôjde k zlyhaniu servera, všetky vaše webové stránky klesnú súčasne. Ak tieto stránky používate na generovanie príjmu, môže to viesť k značnej strate. Najlepšou možnosťou by bolo požiadať hostiteľa o rozdelenie účtu medzi rôzne servery, alebo by ste si mohli zvoliť samostatných hostiteľov.

záver

S týmto množstvom informácií o webhostingovej spoločnosti máte lepšie predpoklady na informované rozhodnutie a môžete rokovať o vynikajúcom balíku. Urobte si pozorne prieskum a buďte proaktívni v správe svojho webu.

Pozrite sa na 3 najlepšie webhostingové služby

FastComet

Vyvolávacia cena:
$ 2,95


Spoľahlivosť
9.7


stanovenie ceny
9.5


Užívatelsky prívetivý
9.7


podpora
9.7


Vlastnosti
9.6

Prečítajte si recenzie

Navštívte FastComet

Hosting A2

Vyvolávacia cena:
$ 3,92


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.0


Užívatelsky prívetivý
9.3


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte A2 Hosting

ChemiCloud

Vyvolávacia cena:
$ 2,76


Spoľahlivosť
10


stanovenie ceny
9.9


Užívatelsky prívetivý
9.9


podpora
10


Vlastnosti
9.9

Prečítajte si recenzie

Navštívte ChemiCloud

Súvisiace články s návodmi

 • Ako spustiť internetový obchod na platforme WordPress
  stredná
 • Ako optimalizovať dotazy v databázach MySQL a MariaDB
  stredná
 • Ako nainštalovať phpBB pomocou ovládacieho panela hostenia cPanel
  nováčik
 • Druhá časť: Ako nastaviť server Apache 2 pomocou metódy Zahrnúť na správu vyrovnávacej pamäte prehliadača
  stredná
 • Ako nainštalovať balík MEAN na server Ubuntu 17.10
  stredná
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me