úvod

toto cvičenie ukáže, ako používať Tematické regióny Drupal 8 s ponuky, Blocks, & Názory na vytváranie vstupných stránok pre web na základe adries URL kľúčových slov.


 • problém: Aký je najlepší spôsob zostavenia vlastných blokov Vstupné stránky v Drupal 8? Ako umiestniť Blocks na Vstupné stránky a pridajte štýly CSS alebo vlastný JavaScript?
 • Riešenie:Drupal 8 vydavatelia, ktorí potrebujú zvýšiť zložitosť Vstupné stránky môžu stavať okolo Blocks s Názory a pridajte vlastný kód HTML / PHP do správcu D8.

Budovanie okolo jadra strana uzly alebo vytváranie blok publikovanie stratégií s dynamickým obsahom pre Internet Blog & článok uzly sú voľby, ktoré je možné použiť spolu s Vstupné stránky.

Začnime.

Krok 1: Inštalácia & Nakonfigurujte modul PathAuto.

Pathauto modul pre Drupal 8 pracuje s čistými webovými adresami na generovaní štruktúr cesty priateľských k uzlom. Pathauto použije kľúčové slová z názvov stránok na vytvorenie adresy URL, čo vedie k vyššiemu hodnoteniu stránok vo vyhľadávacích nástrojoch. Pathauto môže byť tiež nakonfigurovaný na podporu Typy obsahu s vlastnými kľúčovými slovami URL ako / Články / page-title alebo / Blogy / page-title.

Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal 8 pomocou tematických regiónov

Najprv: Nainštalujte a povoľte Pathauto modul v / Admin / modules spolu s modulmi závislosti cTools & žetón prostredníctvom odovzdania súboru alebo zadaním cesty do Drupal 8 podávanie.

Tip: Ak má vaša lokalita úlohu správcov, nezabudnite nastaviť povolenia modulu Pathauto povoliť podporu editora.

Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal 8 pomocou tematických regiónov

Ďalšie: Prejdite na / Admin / config / hľadať / cesta / Nastavenie a skontrolujte nastavenia. Potom definujte vzory pre celú webovú adresu pre štruktúru adresy URL pomocou Pathauto na / Admin / config / hľadať / cesta / vzory pomocou kľúčového slova podľa typov obsahu.

 • Pre typ obsahu „Články“ nastavte vzor cesty na: článok / [uzol: Názov]
 • Pre typ obsahu „Blog“ nastavte vzor cesty na: blogu / [uzol: Názov]

Skončiť: Venujte nejaký čas vývoju stratégie webových adries pre webové stránky pre SEO, bloky, & Navigačné menu nastavením vzorov cesty pre Typy obsahu, Diskusia, & taxonómie podmienky.

Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal 8 pomocou tematických regiónov

Ďalšie tokeny, ktoré možno použiť na konfiguračné nastavenia, sú:

 • fóra: forum / [uzol: Názov] & forum / [sem: name]
 • Značky taxonómie: Značky / [sem: name]
 • Profily používateľov: user / [user: account-name]
 • Vstupné stránky & Navigácia: [Uzol: Názov]

ladenie: Ak je „Dostupné žetóny“ pri výbere sa neobjaví vyskakovacie okno Typy vzorov na internete nastavenie stránku, prejdite na stránku výkon a zakázať agregáciu JavaScript.

Krok dva: Vytvorte ľubovoľnú stránku typu obsahu.

Pathauto bude teraz nakonfigurovaný na automatické vytváranie adries URL pre publikované stránky, ako sú blogy, články, fóra atď., ktoré obsahujú informácie, ktoré je možné odovzdať Bloky Drupal 8.

 • Pri vytváraní Blog stránok, štruktúra adresy URL bude: / Blog / site-title-for-seo
 • Pri vytváraní článok stránok, štruktúra adresy URL bude: / Články / text-title-for-stĺpika

Ďalšie: Ísť do / Uzol / add a vytvoriť nový článok & Blogové príspevky pre vaše stránky. Potom prejdite na Blocks oddiel na / Admin / konštrukcie / blok & klikni na „Knižnica vlastných blokov“ pútko.

Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal 8 pomocou tematických regiónov

Ďalšie: Kliknite na tlačidlo „Pridať vlastný blok“. Na technickej úrovni môže váš blok obsahovať kód HTML alebo PHP a môže sa použiť na text, obrázky alebo iné vloženia, napríklad video.

Ďalšie: Vytvorte a uložte blok. Potom prejdite späť na stránku Rozvrhnutie bloku tab. Mali by ste vidieť svoje nové blok uvedené v oboch častiach sekcie správy.

Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal 8 pomocou tematických regiónov

Skončiť: Skontrolujte Blok regiónov k dispozícii vo vašom Drupal 8 téma & cvaknutie „Miesto“ pridať na obrazovku svoj vlastný kód.

Krok tretí: Pridajte nový blok na stránku podľa adresy URL.

Blok Drupal 8 konfiguračná stránka obsahuje všetky nastavenia potrebné na jemné umiestnenie prvkov návrhu na stránkach CMS podľa kódu, adresy URL alebo typu obsahu..

Ďalšie: V tomto príklade umiestnime rôzne články do článkov & Stránky blogu podľa vyššie uvedenej štruktúry URL vytvorenej pomocou Pathauto.

Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal 8 pomocou tematických regiónov

Ďalšie: Skontrolujte blok konfiguračné nastavenia a kliknite na ikonu “Stránky” tab. Pridajte adresu URL / Blog / * do konfigurácie tak, aby sa blok zobrazil na všetkých stránkach blogu na webovej stránke.

Skončiť: Zopakujte postup od začiatku a vytvorte druhý nový blok v knižnici. Potom blok umiestnite do jedného Tematická oblasť a pridajte adresu URL / Article / * k nastaveniam.

Pri tomto riešení by ste mali mať dva bloky s vlastným kódom v rovnakej oblasti bočného panela témy, pričom jeden blok by sa mal zobrazovať na všetkých Blog stránky, & jeden blok sa zobrazuje na všetkých článok stránky.

Krok 4: Vytvorenie blokov zobrazení pre dynamický obsah.

s Drupal 8, môžete pomocou vlastných blokov pridať na svoje webové stránky akýkoľvek obsah, napríklad obrázky, videá alebo Google AdSense kód & vytváranie cielených kampaní v sekciách lokality.

Tip: Pre pokročilejšie displeje s dynamickým obsahom z vášho vlastného CMS použite Zobrazovacie bloky vytvoriť filter s rovnakým Pathauto spôsob konfigurácie pre umiestnenie.

Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal 8 pomocou tematických regiónov

Tip: s Názory, môžete vytvoriť vlastné zoznamy dynamického obsahu z katalógov elektronického obchodu, obsahu fóra alebo blogových príspevkov. použitie Miniatúrne obrázky & Názvy uzlov pre odkazy na obsah.

Záver: Na blokovanie publikovania použite adresy URL kľúčových slov.

Či už sa rozhodnete pre zostavenie vlastných blokov Drupal 8 s HTML / PHP kódom alebo použitie Názory Ak chcete filtrovať dynamický obsah z databázy, nezabudnite použiť PathAuto URL nastavenia pre umiestnenie. Vďaka tomu môžete mať vlastnú reklamu na rôzne typy obsahu alebo časti stránok.

Vyskúšajte tieto top 3 hostingové služby Drupalu:

ChemiCloud

Vyvolávacia cena:
$ 2,76


Spoľahlivosť
10


stanovenie ceny
9.9


Užívatelsky prívetivý
9.9


podpora
10


Vlastnosti
9.9

Prečítajte si recenzie

Navštívte ChemiCloud

Hostinger

Vyvolávacia cena:
$ 0.99


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.3


Užívatelsky prívetivý
9.4


podpora
9.4


Vlastnosti
9.2

Prečítajte si recenzie

Navštívte Hostinger

Hosting A2

Vyvolávacia cena:
$ 3,92


Spoľahlivosť
9.3


stanovenie ceny
9.0


Užívatelsky prívetivý
9.3


podpora
9.3


Vlastnosti
9.3

Prečítajte si recenzie

Navštívte A2 Hosting

Súvisiace články s návodmi

 • Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal pomocou panelov?
  stredná
 • Ako vytvoriť vstupnú stránku pre Drupal 8 pomocou
  nováčik
 • Ako nastaviť užívateľské fórum v Drupale 8?
  nováčik
 • Ako vytvoriť animovanú prezentáciu v Drupale 8
  stredná
 • Ako nainštalovať & Použite službu Twitter Bootstrap ako tému Drupal 8
  nováčik
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me