Спільний хостинг можна порівняти з об’єктом оренди (наприклад, квартирою). З іншого боку, VPS (Virtual Private Server) хостинг являє собою будинок. Спільні пакети хостингу добре працюють для менших веб-сайтів чи програм, які не витрачають багато ресурсів.


Необхідність міграції із спільного хостингу виникає, коли:

 • Вам потрібен кореневий доступ до вашого сервера, щоб встановити певні програми, які ваш поточний постачальник послуг хостингу не пропонує
 • Вам потрібно більше пропускної здатності та місця на диску.
 • Існує потреба в збільшенні масштабів за потребою через велику кількість користувачів додатків або відвідувачів веб-сайту
 • Ваші програми або веб-сайти працюють дуже повільно.
 • Вам потрібно більше безпеки та підтримки.

Якщо ви бачите будь-який із перерахованих вище ознак, настав час перейти від спільного до VPS-плану. Перехід між двома різними планами не так вже й важкий. Вам просто потрібно спланувати свій крок і продовжувати.

Ми точно покажемо вам, як перенести ваш веб-сайт із спільного хостингу на сервер VPS в цьому посібнику.

Крок 1: Виберіть постачальника VPS

На ринку є безліч надійних постачальників послуг VPS. Більшість стягується за годину, і вони надсилають рахунок в кінці місяця. Найбільш авторитетні компанії на момент написання цього посібника – Linode, Digital Ocean, Google Cloud, Amazon та Vultr.

Ці компанії мають різні пакети, які оцінюються залежно від місця на диску, пропускної здатності, оперативної пам’яті та процесора. Ціни починаються від 5 доларів на місяць для сервера 1 vCpu з 25 ГБ SSD диска, 1 ГБ оперативної пам’яті та пропускною здатністю близько 1 Терабайт.

Вам не доведеться турбуватися про запуск, якщо пізніше ви виявите, що ваші веб-сайти / програми потребують більше ресурсів, ви можете оновити свій план навіть без перевстановлення операційної системи на сервері VPS.

Крок 2: Виберіть операційну систему

Визначившись з постачальником послуг VPS та планом, зробіть покупку. Далі вам потрібно вибрати операційну систему, яку ви збираєтесь встановити на сервері VPS.

На відміну від спільного хостингу, постачальники VPS не встановлюватимуть жодну операційну систему чи програмне забезпечення, і вам потрібно буде стати адміністратором за сумісництвом для запуску нового сервера.

Як новачок у галузі VPS, вам може бути легко почати роботу з Ubuntu. Остання стабільна версія цієї операційної системи – Ubuntu 18.04. Якщо ви вибрали Ubuntu, ви, швидше за все, отримаєте велику підтримку в Інтернеті порівняно з іншими операційними системами, такими як Centos.

Однак якщо ви плануєте використовувати Cpanel або WHM для управління своїм VPS, Centos може бути кращим ставкою, оскільки він підтримує ці інтерфейси.

Встановити операційну систему на VPS дуже просто; вам, мабуть, потрібно буде натиснути кілька кнопок, і ви зможете за кілька хвилин повернути ваш сервер.

Крок 3: Встановіть веб-сервер та сервер баз даних

План VPS надає вам можливість встановлювати будь-які програми, які ви можете собі уявити. Оскільки більшість апаратів VPS працює на Linux, в Інтернеті є багато програм із відкритим кодом, які ви можете безкоштовно отримати.

Для початку вам потрібно встановити веб-сервер, щоб ваші веб-сайти могли добре обслуговуватися. Найпопулярніші веб-сервери – Apache та Nginx.

Далі потрібно встановити сервер бази даних. MySQL та MariaDB дуже добре працюють з веб-сайтами та онлайн-додатками, і ви можете їх безкоштовно встановити на свій VPS-сервер.

Крок 4: Експортуйте свої файли із спільного хостингу на VPS

Як і в середовищі спільного хостингу, ви можете завантажувати файли за допомогою настільних клієнтів управління файлами, таких як Filezilla в VPS. Однак для кращої безпеки вам потрібно підключитися до свого сервера через захищений тунель, такий як SSH (Secure Shell). Я рекомендую Filezilla для завантаження файлів зі свого старого хоста у нове середовище VPS.

Вам також потрібно буде завантажити всі бази даних для своїх веб-сайтів чи додатків. У більшості спільних середовищ це можна зробити за допомогою панелі управління веб-хостингом (наприклад, cPanel). Ви навіть можете скористатися функцією резервного копіювання, щоб отримати копію ваших баз даних. Просто завантажте файли на свій локальний комп’ютер і завантажте їх на свій новий апарат VPS.

Крок 5: Вкажіть DNS ваших доменів на нову машину VPS

До цього моменту у вас є репліка веб-сайтів чи додатків, але ваші відвідувачі все ще обслуговуються старим спільним хостинг-сервером.

Тепер вам потрібно вказати свої домени на загальнодоступну IP-адресу вашого VPS-машини. Більшість постачальників послуг VPS роблять процес надзвичайно простим, і це потребує декількох хвилин. Вони надають свої сервери доменних імен (DNS), і вам потрібно вказати ваші домени на ці значення.

Для розповсюдження записів DNS може знадобитися деякий час. Іноді це може зайняти до 48 годин.

Крок 6: Тестуйте свої веб-сайти

Якщо ви дотримувались нашого посібника до цього моменту, ваші веб-сайти чи програми повинні обслуговуватися з нової машини VPS.

Можливо, вам доведеться зберігати свій старий загальний план хостингу протягом місяця або двох, поки ви не переконаєтесь, що все працює так, як очікувалося у вашому новому плані. Нарешті, скасуйте план у свого спільного провайдера хостингу, щоб уникнути оплати послуг, які ви зараз не потребуєте.

Висновок

Міграція із загального на хост VPS відкриє нові можливості для ваших веб-сайтів чи додатків. Однак не забудьте захистити свій VPS-апарат із надійними паролями та парами ключів аутентифікації, щоб зробити його більш безпечним.

Крім того, запускайте регулярні оновлення для вашої операційної системи та пакетів програм, щоб виправити помилки. Це все, тепер ви можете насолоджуватися свободою, що надається хостингом VPS, включаючи швидший час завантаження, збільшити пропускну здатність і дисковий простір.

Ознайомтеся з 3 найкращими послугами VPS:

А2 хостинг

Стартова ціна:
$ 5,00


Надійність
9.3


Ціноутворення
9,0


Користувач
9.3


Підтримка
9.3


Особливості
9.3

Прочитайте відгуки

Відвідайте хостинг A2

ScalaHosting

Стартова ціна:
$ 12,00


Надійність
9.4


Ціноутворення
9.5


Користувач
9.5


Підтримка
9.5


Особливості
9.4

Прочитайте відгуки

Відвідайте ScalaHosting

Хостингер

Стартова ціна:
3,95 дол


Надійність
9.3


Ціноутворення
9.3


Користувач
9.4


Підтримка
9.4


Особливості
9.2

Прочитайте відгуки

Відвідайте хостинг

Пов’язані статті “Як”

 • Як підключитися до сервера за допомогою SSH на Linux та Mac
  проміжний
 • Як розмістити кілька веб-сайтів на Vbuntu 18.04 VPS або на виділеному сервері
  проміжний
 • Як встановити WordPress на свій Ubuntu 18.04 VPS або на виділений сервер
  проміжний
 • Як налаштувати SSH для вашого Ubuntu 18.04 VPS або виділеного сервера
  проміжний
 • Як відключити MySQL 5 "Суворий режим" на Ubuntu 18.04 VPS або виділений сервер
  проміжний
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me