Joomla, як і більшість CMS, базується на PHP або MySQL. Це означає, що якщо у вас є веб-сайт і ви хочете створити правильний HTML для показу користувачам, вам потрібно зробити багато обробки, включаючи отримання даних про вміст із бази даних, а потім їх компілювання на одну сторінку HTML. Кешування намагається подолати цей процес шляхом повторного використання вже зробленого HTML від Joomla. Як результат, ви усвідомлюєте збільшення часу завантаження веб-сторінок.


Кешування – це розумний спосіб показувати користувачеві збережений вигляд веб-сторінок без необхідності витягувати їх із баз даних кожного разу, коли користувачі потребують їх. На щастя, Joomla пропонує гнучкі інструменти для досягнення різних конфігурацій, необхідних багатьом власникам веб-сайтів. Це варіюється від кешування налаштувань модулів до кешування на основі нерозбірливості повної сторінки.

У цьому підручнику ми розглянемо, як налаштувати кешування Joomla Page.

Joomla має кілька критичних кроків, щоб розпочати кешування.

Давайте розпочнемо.

Крок 1: Налаштування кешу

Почнемо з включення кешування через глобальну конфігурацію. Для цього перейдіть до системи > Глобальна конфігурація

Для доступу до сторінки “Налаштування кешу” натисніть на вкладку “Система”.

На цій сторінці почніть з вибору “Кеш”. Тут ви побачите три варіанти кешу. Вам потрібно вибрати один на ваш вибір відповідно до вимог вашого веб-сайту.

З трьох варіантів виберіть “ON-консервативне кешування” або виберіть “ON-Progressive Caching”, щоб розкрити додаткові параметри кешування..

Давайте докладніше про функцію відключення кешування та про різницю між двома параметрами ON.

OFF-кешування відключено

Цей параметр кешування допомагає вимкнути всі інші параметри кешування на вашому сайті. Якщо вам не потрібні параметри кешування Joomla за замовчуванням, відключіть їх, вибравши цю опцію.

ON-консервативне кешування

Це мінімальний кешування, запропонований Joomla. Коли користувач відвідує будь-яку сторінку вашого веб-сайту, Joomla робить швидку перевірку файлу кешу, щоб знайти сторінку, що не закінчилась. Якщо такий є, Joomla подасть користувачеві каталог. Якщо сторінка, яка не закінчилась, не знайдена в каталозі, Joomla використовує свій набір інструментів для створення іншої кешованої сторінки для користувача. Ця ж сторінка буде представлена ​​іншим користувачам до тих пір, поки існує сторінка, що не закінчилась. Як результат, більшість користувачів сайту вирішили використовувати цю версію кешування Joomla. Це чудовий варіант, якщо ви хочете робити часті оновлення свого сайту.

ON-прогресивне кешування

На веб-сайті Joomla ви можете натрапити на модулі, які все ще містять вміст. Прогресивне кешування – це чудовий варіант зробити повний знімок усіх модулів на різних сторінках. У цьому модулі, коли користувач відвідує вашу веб-сторінку, Joomla зробить перевірку в папках кеша, щоб витягнути будь-яку сторінку, що не закінчилась, для цього користувача. Якщо такий є, цей каталог буде представлений користувачеві, але якщо його немає, Joomla створить іншу кешовану сторінку для користувача. Але в цьому випадку ця сторінка буде недоступною для інших користувачів до її закінчення.

Крок 2: Обробник кешу

Joomla використовує механізм обробки кеша, щоб створити кеш. Цей параметр знаходиться в налаштуваннях кешу. За замовчуванням, обробник кешу Joomla є “Файл”, але ви можете вибрати інший варіант кешу, якщо ви фахівець у використанні різних обробників кешу. Інакше це складний процес.

Крок 3: Кешування конкретних платформ

Крім загальних варіантів кешування, існують і інші варіанти для різних пристроїв. Це дозволяє користувачам переглядати різні сторінки на настільних ПК або мобільних пристроях.

Опис цього параметра виглядає приблизно так:

Крок 4: Термін служби кешу

Це кількість часу, коли кешована версія вашої сторінки може бути використана до її оновлення на Joomla.

У налаштуваннях кешу ви знайдете параметр Час кешу, щоб встановити час у хвилинах. Чим динамічніше ваш веб-сайт із частими оновленнями, тим меншим повинен бути час кешу.

У цьому випадку час кешу за замовчуванням становить 15 хвилин. Ви можете змінювати час залежно від частоти публікації нового вмісту на своєму сайті.

Крок 5: Кешування сторінок Joomla

Останній варіант кешування Joomla – кеш сторінки.

Увімкнувши цю опцію, Joomla може легко кешувати всі сторінки, включаючи статті, модулі та все інше на вашому веб-сайті.

Щоб увімкнути кеш сторінки, перейдіть до розширень > Плагіни У меню пошуку введіть “кеш” та шукайте.

З’явиться плагін Кеш сторінки. Змініть статус на “Увімкнено”.

Не забудьте зберегти, щоб застосувати зміни.

Крок 6: Кеш браузера

Щоб увімкнути кеш браузера, перейдіть до розділу “Розширення” > Плагіни Встановіть для параметра кешування браузера користувача значення Так.

Вмикаючи кешування браузера, простіше зберігати копію кожного разу, коли користувач переглядає зображення чи сторінку. Якщо з якоїсь причини ви хочете пізніше отримати доступ до сторінки, вам не доведеться поспішати в Інтернет, щоб шукати нову копію, але ви можете отримати доступ до збереженої версії.

Виключити елементи меню кешу сторінки

Після введення Joomla версії 3.5 тепер простіше виключити деякі елементи меню з кешу сторінки, які вам не потрібно кешувати.

Клацніть на вікні вибору вище, щоб відкрити всі пункти меню.

Усуньте URL-адреси

Нарешті, Joomla має додаткову функцію до плагіна кешу, щоб допомогти вам виключити певні URL-адреси.

Якщо ви регулярно оновлюєте свій веб-сайт Joomla, використання кешу сторінки – чудовий варіант. З іншого боку, якщо ви регулярно оновлюєте вмістові сторінки, але ваші модулі залишаються однаковими, то прогресивне кешування стане найкращим варіантом. Ви можете використовувати консервативне кешування, щоб забезпечити активність кешу сторінок для всіх модулів, доступних на певній сторінці.

Висновок

Кешування може бути значним покращенням роботи вашого веб-сайту за допомогою багатьох доступних варіантів. Joomla може бути складним додатком, але рекомендується спочатку скористатися пробною версією, щоб визначити, що найкраще підходить для вашого сайту. Увімкнення деяких методів кешування збільшує продуктивність вашого веб-сайту, а інші можуть його повністю відключити. Тож важливо зробити тест на ефективність, перш ніж вибрати відповідний варіант.

Перегляньте 3 найкращих хостингових послуг Joomla:

FastComet

Стартова ціна:
2,95 дол


Надійність
9.7


Ціноутворення
9.5


Користувач
9.7


Підтримка
9.7


Особливості
9.6

Прочитайте відгуки

Відвідайте FastComet

ChemiCloud

Стартова ціна:
2,76 дол


Надійність
10


Ціноутворення
9.9


Користувач
9.9


Підтримка
10


Особливості
9.9

Прочитайте відгуки

Відвідайте ChemiCloud

А2 хостинг

Стартова ціна:
3,92 дол


Надійність
9.3


Ціноутворення
9,0


Користувач
9.3


Підтримка
9.3


Особливості
9.3

Прочитайте відгуки

Відвідайте хостинг A2

Пов’язані статті “Як”

 • Як увімкнути версію вмісту в Joomla
  проміжний
 • Як встановити Joomla зсередини cPanel
  новачок
 • Як редагувати файл wp-config.php WordPress за допомогою cPanel
  проміжний
 • Як встановити WordPress на свій Ubuntu 18.04 VPS або на виділений сервер
  проміжний
 • Як змінити свою тему WordPress за допомогою phpMyAdmin
  проміжний
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me