Internet v posledných rokoch určite zmenil globálnu ekonomiku a webové stránky sa stali trhovým štandardom pre všetky vážne spoločnosti. Stále viac ľudí nakupuje online. Ich motívy sú jasné: je to lacnejšie, trvá menej času a umožňuje vám získať tovar od tisícov značiek v jednom obchode s oknami – monitor.


WordPress – užitočný nástroj

Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť webovú stránku. Najjednoduchší spôsob je objednať si ju od spoločnosti zaoberajúcej sa webdizajnom. Ak je však váš rozpočet obmedzený alebo ak štruktúra vášho potenciálneho webu nie je príliš komplikovaná, môžete pomocou systému na správu obsahu (alebo len CMS) navrhnúť a prevádzkovať web bez odbornej pomoci..

Z hľadiska jednoduchosti väčšina webových majstrov radí WordPress, ktorý je tiež jedným z najpopulárnejších CMS na webe. WordPress sa ľahko používa, umožňuje používateľom spravovať obsah svojich webových stránok pomocou pohodlného rozhrania a má veľa skvelých tém, doplnkov a doplnkov, vďaka ktorým bude váš web pohodlný a krásny..

Všetko, čo potrebujete na vytvorenie webovej stránky pomocou programu WP, je nákup dobrého webhostingu a inštalácia príslušného softvéru na virtuálnu jednotku zahrnutú do vášho plánu hostenia. Proces inštalácie je veľmi jednoduchý. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť: pomocou Fantastico, čo je knižnica skriptov, alebo manuálne, vykonaním 5 jednoduchých krokov.

5 jednoduchých krokov na inštaláciu aplikácie WordPress

Pretože inštalácia WordPress s Fantastico je veľmi jednoduchá, ponoríme sa namiesto toho do manuálnej inštalácie. To vyžaduje iba cPanel predinštalovaný na vašom hosťovaní. CPanel nie je exkluzívny, takže váš hostingový plán ho pravdepodobne bude mať – stále však skontrolujte pri kúpe svojho plánu. Prejdime teda k nasledujúcim 5 etapám inštalácie:

Stiahnite si inštalačný súbor

Najprv musíte získať samotný inštalačný súbor. To nie je problém – choďte na oficiálnu webovú stránku WordPress – www.wordpress.org – a vyberte najnovší balík. (Mimochodom, je bežné, že spoločnosť Fantastico ponúka inštaláciu zastaranej verzie WP, takže manuálna inštalácia je v tomto prípade dobrá.) Vyberte si najnovšiu verziu operačného systému, stiahnite si archív, rozbaľte ho a chvíľu ho nechajte na pokoji..

Vytvorte databázu pre WP

Ďalej musíte vytvoriť databázu, ktorú bude používať CMS. Musíte sa prihlásiť do svojho cPanel (pokyny pre tento postup zvyčajne poskytuje webhostingová spoločnosť). Keď sa nachádzate, prejdite do časti MySQL Databases a vytvorte novú databázu. Môžete si vybrať ľubovoľné meno používateľa a heslo, ale nezabudnite si ich zapamätať. Teraz stačí len prepojiť databázu s novým používateľským účtom a oprávniť ho na všetky dostupné práva.

Spravujte súbor wp-config

Teraz, keď máte pripravenú databázu a inštalačný balík, musíte ich pripojiť. Nájdite súbor wp-config-sample medzi nerozbalenými položkami a premenujte ho na wp-config. Otvorte ho na úpravy, pridajte názov databázy, ktorú ste vybrali, a zadajte svoje heslo. Je to celkom jednoduché, takže by to nemalo spôsobiť žiadne problémy.

Nainštalujte WordPress

Tu to prichádza, proces inštalácie! Získajte rozbalené veci vrátane súboru wp-config do koreňového priečinka na vašom serveri (t. J. Hostingu). Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je použiť FTP manažéra a prejsť do priečinka public_html / pascal.co.cc na vašom serveri. Stačí pridať súbory do tohto adresára a to je všetko! Buďte trpezliví – môže to chvíľu trvať. Nakoniec spustite inštaláciu – prejdite na stránku www.yourdomain.com/wp-admin/install.php. Stačí to zadať do adresného riadku a stlačte kláves Enter. Zvyšok by mal fungovať samostatne.

Podrobnosti o mieste a cieľ

Posledných pár vecí, ktoré musíte urobiť, je zadať názov vášho webu a niekoľko relevantných značiek. Po dokončení procesu inštalácie WP sa zobrazí špeciálne inštalačné okno. V tomto okne sa tiež prečíta používateľské meno a heslo, ktoré ste vybrali v druhom kroku. Môžete ich zmeniť neskôr. A – to je všetko. Ak bolo všetko v poriadku, teraz máte na serveri WP.

Teraz čo?

Ako ste pravdepodobne pochopili, inštalácia WP je iba predohra. Samotná opera sa len začína. Teraz budete musieť vybrať tému WordPress, zložiť všetky potrebné moduly a doplnky, zvoliť štýly pre svoje stránky a samozrejme vytvoriť obsah pre webovú stránku. Teraz, keď už máte nainštalovaný program WP ručne, zvyšok nebude taký zložitý. Veľa šťastia pre vás a váš projekt!

Naši odborníci porovnali najlepších poskytovateľov hostingu WordPress – pozrite sa sem >>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me