Webhosting – v súčasnosti je to časť hodiny a je to to, čo skutočne potrebujete na vytvorenie webovej stránky. Proces výberu webhostingovej spoločnosti nie je taký jednoduchý. Trh týchto služieb sa za posledných niekoľko rokov značne rozrástol. Budete mať na výber veľa možností.


Silná konkurencia na tomto trhu spôsobuje, že rôzne spoločnosti poskytujú bezplatné bonusy, aby prilákali viac zákazníkov. Teraz si nie všetky spoločnosti môžu dovoliť ponúkať také podmienky a používať niektoré triky, ktoré sa prejavujú v lepšom svetle – a niektorí hostitelia webových stránok sa len špinajú..

Tipy na výber správneho webhostingu

Chráňte sa pred najbežnejšími trikmi podľa našich tipov. Pri hľadaní skutočne spoľahlivého hostiteľa webu budete vedieť, na aké funkcie treba venovať pozornosť a čo si vyžaduje viac výskumu. Nezabúdajte však na to, že uvádzame najčastejšie používané triky a podvody, ale je ich omnoho viac. Preto je nevyhnutné skontrolovať na webe informácie o spoľahlivosti webhostingu.

Dopravná rýchlosť a kapacita

Mnoho spoločností poskytujúcich webhosting vám povie, že majú neobmedzenú šírku pásma / prenos / čokoľvek. Niektorí skutočne majú túto skvelú funkciu, ale iní vám poskytnú „obmedzenú neobmedzenú“ šírku pásma. Ako to funguje? Existuje niekoľko možností.

Vo väčšine prípadov vám bude ponúknutý neobmedzený objem prenosu, ale rýchlosť prenosu bude obmedzená na niečo ako 1 Mb / s. Ak je váš projekt úplne nový, toto obmedzenie vás neovplyvní, ale s rastom projektu určite uvidíte účinky tohto obmedzenia..

Niektorí ďalší weboví hostitelia vám poskytnú veľkú rýchlosť prenosu, ale s určitými obmedzeniami kapacity. malá skupina webových hostiteľov vám skutočne poskytne bez obmedzení rýchlosť a kapacitu prenosu, ale nastaví určitý počet používateľov, ktorí majú prístup na vaše webové stránky mesačne. Uistite sa, že ste si pozorne preštudovali užívateľskú dohodu, najmä odseky týkajúce sa rýchlosti prenosu.

Dodatočné poplatky

Príplatky alebo skryté poplatky vás môžu stáť dosť cent. Vo fáze registrácie ponúkajú niektoré spoločnosti ďalšie služby za príplatok, čo je celkom bežné – niektoré z týchto funkcií možno budete skutočne potrebovať. Problém je, že niektorí weboví hostitelia majú tieto doplnky vopred zaškrtnuté – jediná vec, ktorú môžete v tomto prípade urobiť, je byť opatrný pri registrácii..

Percentuálny podiel dostupnosti

Prevádzková doba je doba, po ktorú váš web zostáva online a funguje dobre. Väčšina webových hostiteľov vám poskytne určitú záruku dostupnosti. Zatiaľ čo niektorí plnia svoje sľuby, väčšina nie.

Na webe nájdete aj niektoré webové stránky, ktoré ponúkajú nezávislé merania dostupnosti. Ich údaje sa však nemajú brať vážne: na získanie týchto meraní sa počíta doba prevádzky domovských stránok webových hostiteľov. Poskytovatelia chápu, že a používajú svoje najlepšie servery na hosťovanie svojich webových stránok spoločnosti, hoci niektoré iné servery, ktoré majú, môžu mať horší výkon. Zložité, nie je to tak?

Ročné obnovovacie ceny

Systém je rovnako jednoduchý ako ABC – niektoré služby sú vám ponúkané bezplatne pri registrácii, ale približne po roku musíte platiť veľa za obnovu bezplatných služieb..

To sa všeobecne vzťahuje na názvy domén. Mnoho spoločností poskytujúcich webhosting ponúka bezplatnú doménu iba pre prvý rok. Poskytovatelia služieb zriedkavo používajú tento systém so samotnými hostiteľskými plánmi: za prvý rok vám bude poskytnutá pekná zľava a za druhý rok dvojité poplatky. Preto je veľmi dôležité, aby ste si prečítali používateľskú zmluvu veľmi dobre – to nemôžeme dostatočne zdôrazniť.

Klienti na server

Používatelia zdieľaného plánu, sledujte túto schému: keď si kupujete zdieľaný balík, znamená to, že získate iba časť servera. Môžete tak dostať zlé okolie a váš web bude zablokovaný.

Aby sa zabránilo takémuto scenáru, niektorí poskytovatelia služieb tvrdia, že majú iba obmedzený počet klientov na jednom serveri (napr. 100 alebo 150). Tu prichádza trik: zasvätenci tvrdia, že väčšina spoločností poskytujúcich webhosting tento štandard skutočne nespĺňa.

Možno sa pýtate sami seba, ako vám tieto informácie môžu pomôcť pri výbere tohto alebo spoločného plánu? Odpoveď je jasná: po prvé, nemali by ste počítať túto „výhodu“ v; po druhé, budete vedieť, že poskytovatelia ponúkajúci túto funkciu sú pravdepodobne nespravodliví. Okrem toho môžu byť nespravodlivé aj v iných záležitostiach. Zvážte svojho hostiteľa dobre.

Teraz, keď viete, aké triky pre vás webhostingové spoločnosti majú, môžete cez to všetko filtrovať a získať lepšie služby. Pamätajte, že toto je len pár trikov. A vždy pamätajte, že veľa spoločností, o ktorých máte podozrenie, sú skutočne spoľahlivé, ale dôkladný výskum a podrobné preskúmanie užívateľských dohôd sa vždy oplatí.

Naši odborníci porovnali najlepších poskytovateľov hostingu – pozrite sa sem >>

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me